9 (2009)

Actie, Avontuur, Animatie, Sciencefiction, Thriller
Wanneer de lappenpop 9 voor het eerst tot leven komt, ziet hij dat hij zich in een post-apocalyptische wereld bevindt. Al het menselijk leven is verdwenen, maar bij toeval vindt hij een kleine gemeenschap met soortgenoten die zich verstoppen voor de vreselijke machines die op aarde rondzwerven.

9 Film Info

Score: 6.914/10 van 3350 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2009-08-19
Lengte: 80 Minuut / 1:20
Regisseur: Shane Acker
Schrijvers Pamela Pettler, Shane Acker.
Productie Studios: Tim Burton Productions, Relativity Media, Arc Productions, Starz Animation, Focus Features
Productie Land: Canada, Luxembourg, United States of America


9 Trailer


Elijah Wood
als 9 (voice)
Jennifer Connelly
als 7 (voice)
Crispin Glover
als 6 (voice)
Christopher Plummer
als 1 (voice)
Martin Landau
als 2 (voice)
John C. Reilly
als 5 (voice)
Fred Tatasciore
als 8 (voice) / Radio Announcer (voice)
Alan Oppenheimer
als Scientist (voice)
Tom Kane
als Dictator (voice)
Helen Wilson
als Newscaster (voice)
Tim Burton Producer
Danny Elfman Songs
Mindy Marin Casting
Jana Vance Foley
Jim Lemley Producer
Timur Bekmambetov Producer
Pamela Pettler Screenplay
Kara Lipson Casting Associate
Gaëtan Brizzi Storyboard
Paul Brizzi Storyboard
Deborah Lurie Original Music Composer
Catherine A. Jones Production Manager
Fred Warter Production Design
Nick Kenway Editor
Lynn Hobson Additional Editing
Robert St. Pierre Production Design
Shane Acker Screenplay
Shane Acker Director
Dana Ginsburg Producer
Mary Clayton Producer
Jinko Gotoh Producer
Marci Levine Producer
Christophe Vacher Art Direction
Giles Keyte Still Photographer
Lisa M. Poole Production Manager
Gregor Hutchison Post Production Supervisor
Jun Falkenstein Storyboard
Kevin Altieri Storyboard
Ronald G. Roumas Sound Recordist
Gary Rizzo Sound Re-Recording Mixer
Troy Quane Storyboard
David Gerson Executive In Charge Of Production
David Baas Animation Manager
Bruce White Musician
Maybo Chiu Production Coordinator
Alan Rogers Animation
Shih-Ting Hung Production Intern
Cal Brunker Storyboard
Harold Parker First Assistant Editor
Nev Bezaire Animation
Rob Silvestri Animation
Stephan Franck Storyboard
George Hull Visual Development
Jill Purdy Dialogue Editor
Musa Brooker Production Intern
David Chow Set Designer
Will Files Sound Designer
Will Files Supervising Sound Editor
Franck Louis-Marie Set Designer
Clint Smith Sound Recordist
Jeff Bell Visual Effects Supervisor
Ken Duncan Supervising Animator
Morgan Ginsberg Supervising Animator
Daryl Graham Supervising Animator
Kristin Solid Supervising Animator
Joe Ksander Animation Director
Shie Rozow Music Editor
Tod Raymond Baudais CG Supervisor
Ambroise Gayet Location Manager
Lilian Eche Associate Producer
Graham Moloy Associate Producer
Daniel Sperry Dolby Consultant
Harry Muller Color Timer
Pascal Garneau Foley Editor
Pete Horner Sound Effects Editor
Dave Muscat Digital Intermediate
Mary Bills Assistant Production Manager
William M. Steinberg First Assistant Editor
Adam Beck Supervising Animator
Angelo Libutti Storyboard
Alex Hillkurtz Storyboard Artist
Nathan Chew Storyboard
Aaron Clark Storyboard
Tom De Rosier Storyboard Artist
Warren Leonhardt Storyboard Artist
Pierre Lorenzi Art Department Manager
Mark Nelson Visual Development
Michael Verano Art Department Coordinator
Regis Camargo Storyboard
Kevin R. Adams Director of Photography
Kevin R. Adams Art Direction
Mike Dharney Animation
Aurélien Predal Animation
Kevin Labanowich Animation
Fabrice Senia Animation
Jessica Meunier Production Coordinator
Marie-Eve Tetrault Layout
Ben Urquhart Executive In Charge Of Post Production
Richard Chen Production Design
Jesse Lickman Animation
Casey Stone Scoring Mixer
Russell Scott Casting Associate
Oskar Urretabizkaia Animation
Matvey Shatz Post Production Consulting
Gavin Greenaway Conductor
Buzz Koenig Executive In Charge Of Production
Justin Lewis Animation
Gerald Clevy Lead Animator
Alan Kennedy Post Production Supervisor
Hubert Maston CG Supervisor
Chris DiGiovanni Production Manager
Mark Berrow Musician
Steve Mair Musician
Carlos Sotolongo ADR & Dubbing
JJ Lee Orchestrator
Inna Itkin Lighting Artist
Jason McKenzie Assistant Production Manager
Charlie Bonifacio Supervising Animator
Benjamin Su Animation
Brendan Beesley Animation
Gilad Carmel First Assistant Editor
Gilad Carmel Editorial Staff
Solenn Colas Post-Production Manager
Stephane Mangin Animation
Emmanuel Vergne Lead Animator
Jean Lin Animation
Aaron Kirby Animation
Sebastien Bruneau Animation
Alexandra Gunter Production Manager
Marc-André Baron Animation
Yiqun Chen Visual Effects
Larry Winer ADR & Dubbing
Pierre Urbain Associate Producer
Michael Kitchen Animation
Drew Adams Animation
Vanessa Arsen Animation
Mary Bekiaris Animation
Patrice Berube Animation
Mike Chaffe Animation
Rob Gennings Animation
Patrick Giusiano Animation
Derek Gowland Animation
Scott Johnston Animation
Tom Judd Animation
Alexander K. Lee Animation
Ho Moon Animation
Guido Muzzarelli Animation
Praveen Nadaraju Animation
Sue Hyunsook Shim Animation
Eric Stinnissen Animation
Danny Testani Animation
Archie Villaverde Animation
Ed Wou Animation
Marc Souliere Modeling
Ian Spriggs Modeling
Jeong Won Cho Visual Effects
Neil Yamamoto Visual Effects Technical Director
Nadir Benhassaine Assistant Production Manager
Barbara Foerster Assistant Production Manager
Allison Gardner Assistant Production Manager
Lisa Griffin Assistant Production Manager
Susan Sullivan Assistant Production Manager
Matthew Voynovich Assistant Production Manager
Stephen Schirle Painter
Ruben Salazar Lighting Artist
Ruben Salazar Digital Compositors
Boogab Youn Lighting Artist
Boogab Youn Compositors
Ekaterina Ermakova Legal Services
Sergei Gratchev Legal Services
Yuriy Korchuganov Legal Services
Nathan Nance Sound Mix Technician
Jeff Goessinger Post Production Assistant
Daisy Yu Chuan Lin Production Intern
Patricia Kavanaugh Production Intern
Michelle Lopes Production Intern
Glen Yu Systems Administrators & Support
Mark Bodanis Technical Supervisor
Jessica M. Broughton Script Coordinator
Mhairi Kerr Assistant Editor
Yon Van Kline Assistant Editor
Rosie Server Editorial Coordinator
Adam Garner First Assistant Editor
Kyung Hoon Woo Lighting Artist
So Hyeon Lee Lighting Artist
Robert Dale Lighting Artist
Luke De Souza Lighting Artist
Keren Kurtz Lighting Artist
Kang Sub Lee Lighting Artist
Jamie Minett Lighting Artist
David Mitrovic Lighting Artist
Zebulon Pike Lighting Artist
Ryan Quaglia Lighting Artist
Laurent Solignac Lighting Artist
Ben Tillmann Lighting Artist
Iain McLuckie Rigging Supervisor
Tracy Lefler Assistant Production Manager
Emily Rice Production Accountant
Joel MacDonald Production Coordinator
Benjamin Gilberg Production Manager
Dahlia Wilde Researcher






















ikwilfilmskijken © 2024