A Beautiful Mind (2001)

Drama, Romantiek
Wanneer de briljante wiskundige John Nash net op het punt staat internationaal erkend te worden, raakt hij betrokken bij een mysterieuze samenzwering. Zijn toegewijde vrouw is de enige die hem kan helpen in dit indrukwekkende verhaal over moed, passie en overwinning.

A Beautiful Mind Film Info

Score: 7.857/10 van 9906 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2001-12-14
Lengte: 135 Minuut / 2:15
Regisseur: Ron Howard
Productie Studios: Universal Pictures, DreamWorks Pictures, Imagine Entertainment, Brian Grazer Productions
Productie Land: United States of America


A Beautiful Mind Trailer


Russell Crowe
als John Nash
Jennifer Connelly
als Alicia Nash
Ed Harris
als William Parcher
Paul Bettany
als Charles Herman
Christopher Plummer
als Dr. Rosen
Josh Lucas
als Martin Hansen
Adam Goldberg
als Richard Sol
Anthony Rapp
als Bender
Judd Hirsch
als Helinger
Jason Gray-Stanford
als Ainsley Neilson
Austin Pendleton
als Thomas King
Vivien Cardone
als Marcee
Jillie Simon
als Bar Co-Ed
Victor Steinbach
als Prof. Horner
Tanya Clarke
als Becky
Thomas F. Walsh
als Captain
Jesse Doran
als General
Kent Cassella
als Analyst
Patrick Blindauer
als MIT Student
John Blaylock
als Photographer
Roy Thinnes
als Governor
Anthony Easton
als Young Man
Cheryl Howard
als Harvard Administrator
Josh Pais
als Princeton Professor
David B. Allen
als John Nash Teenager
Michael Esper
als John Nash Young Man
Erik Van Wyck
als Princeton Student
Rance Howard
als White-Haired Patient
Jane Jenkins
als Code-Red Nurse
Darius Stone
als Adjunct
Valentina Cardinalli
als Joyce
Teagle F. Bougere
als Young Professor
Amy Walz
als Blond in Bar
Tracey Toomey
als Brunette
Jennifer Weedon
als Brunette
Yvonne Thomas
als Brunette
Holly Pitrago
als Brunette
Isadore Rosenfeld
als Pen Ceremony Professor
Tom McNutt
als Pen Ceremony Professor
Alex Toma
als Toby
Bryce Dallas Howard
als Student at Harvard University (uncredited)
Ryan O'Connor
als Princeton Student (uncredited)
Ron Howard Director
Brian Grazer Producer
Ron Howard Producer
Todd Hallowell Executive Producer
Karen Kehela Sherwood Executive Producer
Maureen Peyrot Producer
Kathleen McGill Producer
Aldric La'Auli Porter Executive Producer
Louisa Velis Executive Producer
James Horner Original Music Composer
Roger Deakins Director of Photography
Daniel P. Hanley Editor
Mike Hill Editor
Janet Hirshenson Casting
Jane Jenkins Casting
Robert Guerra Art Direction
Leslie E. Rollins Set Decoration
Rita Ryack Costume Design
Wynn Thomas Production Design
William A. Campbell Costume Supervisor
Winsome G. McKoy Costume Supervisor
Kevin Draves Costume Supervisor
Steve Castellano Post Production Supervisor
Bradley Mayer Assistant Art Director
Nancy Winters Assistant Art Director
Martin Bernstein Construction Coordinator
Joseph Proscia Leadman
Anthony J. Ciccolini III Supervising Sound Editor
Frank A. Montaño Sound Re-Recording Mixer
Chris Jenkins Sound Re-Recording Mixer
Daniel Pagan Sound Effects Editor
Eytan Mirsky Sound Effects Editor
Harry Peck Bolles Sound Effects Editor
Wilfred Caban Special Effects Coordinator
Kelly L'Estrange Visual Effects Producer
Heather J. Morrison Visual Effects Editor
Kevin Scott Mack Visual Effects Supervisor
Peter Bucossi Stunt Coordinator
Kyle Rudolph Camera Operator
Gerardo Puglia Camera Operator
Bill O'Leary Gaffer
Joseph Grimaldi Best Boy Electric
Jim Henrikson Music Editor
Eva Z. Cabrera Script Supervisor
Judy Dickerson Dialect Coach
Julie Kuehndorf Unit Publicist
Lyn Pinezich Location Manager
Eli Reed Still Photographer
Tommy Allen Property Master
Bob Olari Sound Recordist
Stan Bochner Dialogue Editor
Louis Cerborino Dialogue Editor
Marc Laub Dialogue Editor
Deborah Wallach ADR Supervisor
Allan Byer Production Sound Mixer
Missy Cohen Foley Editor
Patrick Dundas Foley Editor
Todd Hallowell Second Unit Director
Aldric La'Auli Porter First Assistant Director
Greg Cannom Special Effects Makeup Artist
Dale Brownell Hairstylist
Suzy Mazzarese-Allison Hairstylist
Colleen Callaghan Key Hair Stylist
Antoinette Carr Key Hair Stylist
Todd Kleitsch Key Makeup Artist
Dennis Eger Key Makeup Artist
Linda Lazar Makeup Artist
Kymbra Callaghan Makeup Artist
Neal Martz Makeup Department Head
Peter Walts Best Boy Electric
Charlie Marroquin Best Boy Grip
Jonathan Nussbaum Best Boy Grip
Gabriel Goodenough Camera Loader
Bruce Hamme Dolly Grip
Rick Marroquin Dolly Grip
Kenneth Fundus Dolly Grip
James R. Belletier First Assistant Camera
Andy Harris First Assistant Camera
Tim Norman First Assistant Camera
Greg Addison Gaffer
Mitchell Andrew Lillian Key Grip
Sal Lanza Key Grip
James Boniece Key Rigging Grip
Richie Ford Rigging Gaffer
Howard Davidson Rigging Grip
Todd S. Klein Rigging Grip
Kris Enos Second Assistant Camera
Patrick Quinn Second Assistant Camera
David M. Dunlap Second Unit Director of Photography
Kevin Brainerd Assistant Costume Designer
Marcia Oste Costume Supervisor
Peter White Costumer
Laurie Buehler Seamstress
Mary Jo 'MJ' McGrath Wardrobe Assistant
Kristen McTigue Casting Assistant
Bill Dance Extras Casting
Lynne Twentyman Script Supervisor
Ann Edgeworth Assistant Property Master
Betsy Klompus Assistant Property Master
Christine Moosher Assistant Set Decoration
Paul Weathered Property Master
Lisa Barnstone Scenic Artist
Warren Drummond Storyboard Artist
Brick Mason Storyboard Artist
Dean Drabin ADR Mixer
Michael Thompson ADR Mixer
Paul J. Zydel ADR Mixer
Claudia Carle ADR Recordist
Douglas Murray ADR Recordist
Livia Ruzic ADR Recordist
Don Peebles Assistant Sound Editor
Nancy Cabrera Foley Artist
Ginger Geary Foley Artist
Anthony Starbuck Sound Mixer
Keith Huggins 3D Animator
Nikos Kalaitzidis 3D Animator
Eliot Sirota 3D Modeller
Thomas R. Dickens 3D Modeller
Claas Henke Compositing Supervisor
Matthew E. Butler Digital Effects Supervisor
Paul Abatemarco Visual Effects Coordinator
Krista Benson Digital Compositor
Gimo Chanphianamvong Digital Compositor
Jessica Harris Digital Compositor
Katie Nook Digital Compositor
Perri Wainwright Digital Compositor
Glenn Allen Assistant Editor
Guy Barresi Assistant Editor
Mike Milliken Color Timer
Richard Friedlander First Assistant Editor
Gary Burritt Negative Cutter
Evan Perazzo Location Manager
Judy Pursley First Assistant Accountant
Tamara Bally Production Accountant
David Bausch Production Coordinator
Michelle Macirella Production Secretary
Audra Polk Production Secretary
Brandon McNaughton Digital Compositor
Gary Archer Prosthetics
Sylvia Nasar Book
Akiva Goldsman Writer
Brian Smyj Stunts






















ikwilfilmskijken © 2024