Philippe Tłokiński als Stan Ulam | |
Esther Garrel als Francoise | |
Sam Keeley als Jack Calkin | |
Joel Basman als Edward Teller | |
Fabian Kocięcki als John von Neumann | |
Ryan Gage als Robert Oppenheimer | |
Sabin Tambrea als Klaus Fuchs | |
Mateusz Więcławek als Adam Ulam | |
James Sobol Kelly als Norris Bradbury | |
Alberto Ruano als Carlos | |
Richard Mason als George Dyson | |
Camille Moutawakil als Mici Teller | |
Sally Cowdin als Irene | |
Anne-Catrin Märzke als Jacky | |
Philipp Christopher als Henry Hitchens | |
Lucy Bromilow als Molly | |
Sonia Epstein als Stefania Ulam | |
Finbar Lynch als G.D. Birkhof |
Thorsten Klein | Director |
Thorsten Klein | Writer |
Antoni Łazarkiewicz | Music |
Agnieszka Liggett | Editor |
Matthieu Taponier | Editor |
Tudor Vladimir Panduru | Director of Photography |
Simon Baxter | Executive Producer |
Guido Broscheit | Associate Producer |
Klaus Dohle | Executive Producer |
Giles Foreman | Associate Producer |
Nell Green | Producer |
Peter Hampden | Executive Producer |
Arno Hazebroek | Executive Producer |
Dawid Janicki | Development Producer |
Evangelo Kioussis | Executive Producer |
Norman Merry | Executive Producer |
Maria Magdalena Mitrovski | Associate Producer |
Tomasz Morawski | Associate Producer |
Simon Ofenloch | Associate Producer |
Markus Reinecke | Associate Producer |
Nicolas D. Sampson | Executive Producer |
Joanna Szymańska | Producer |
Lena Vurma | Producer |
Mary Young Leckie | Executive Producer |
Paul Zischler | Producer |
Małgorzata Lipmann | Casting |
Ewa Hornich | Casting |
Colin Jones | Casting |
Florian Kaposi | Production Design |
Felicity Good | Set Decoration |
Justyna Stolarz | Costume Design |
Monique Bredow | Makeup Artist |
Michael Kapernick | Makeup Artist |
Anke Thot | Makeup Artist |
Fabian Diering | Production Manager |
Bernd Reinink | Unit Manager |
Kristian Portz | First Assistant Director |
Janina Isabel Weida | Second Assistant Director |
Ian Waggott | Foley Artist |
Richard Lewis | Sound Designer |
Rory Heffernan | Visual Effects Coordinator |
Jacqui Marchant-Adams | Visual Effects Coordinator |
Jeff North | Visual Effects |
Andy Quinn | Visual Effects Supervisor |
Alexander Andy | Assistant Camera |
Boroka Biro | First Assistant Camera |
Mikołaj Car | Gaffer |
Val Schubert | Key Grip |
Paweł Juzwuk | Music Consultant |
Piotr Komorowski | Musician |
Richard Lewis | Music Editor |
Alicja Grawon-Jaksik | Associate Producer |