Alexander (2004)

Oorlog, Historisch, Actie, Avontuur, Drama, Romantiek
Alexander de Grote was een Macedonische strijdheer die negentig procent van de toen bekende wereld veroverde door zijn leger 22.000 mijl in acht jaar af te laten leggen. Alexander trok via het Perzische Rijk naar Egypte en van daaruit naar India in het Oosten. Het verhaal richt zich op deze acht rumoerige jaren en op Alexander's relatie met zijn jeugdvriend en strijdmakker Hefaistion.

Alexander Film Info

Score: 5.94/10 van 3118 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2004-11-21
Lengte: 175 Minuut / 2:55
Regisseur: Oliver Stone
Schrijvers Oliver Stone, Laeta Kalogridis, Christopher Kyle.
Productie Studios: Warner Bros. Pictures, WR Universal Group, France 3 Cinéma, Intermedia, Pathé Renn Productions, Egmond Film & Television, Pacifica Film, IMF Internationale Medien und Film GmbH & Co. 3. Produktions KG, Summit Entertainment, Santa International Film Productions, Dune Films, India Take One
Productie Land: France, Germany, India, Italy, Morocco, Netherlands, Thailand, United Kingdom, United States of America


Alexander Trailer


Colin Farrell
als Alexander
Angelina Jolie
als Olympias
Val Kilmer
als Philip
Jared Leto
als Hephaistion
Jonathan Rhys Meyers
als Cassander
Anthony Hopkins
als Old Ptolemy
Jessie Kamm
als Young Alexander
Christopher Plummer
als Aristotle
Connor Paolo
als Young Alexander
Patrick Carroll
als Young Hephaistion
Peter Williamson
als Young Nearchus
Morgan Christopher Ferris
als Young Cassander
Rob Earley
als Young Ptolemy (as Robert Earley)
Aleczander Gordon
als Young Perdiccas
John Kavanagh
als Parmenion
Gary Stretch
als Cleitus
Rosario Dawson
als Roxane
Toby Kebbell
als Pausanius
Fiona O'Shaughnessy
als Nurse
Laird Macintosh
als Greek Officer
Francisco Bosch
als Bagoas
Neil Jackson
als Perdiccas
Rory McCann
als Crateros
Raz Degan
als Darius III
Joseph Morgan
als Philotas
David Bedella
als Scribe
Brian Blessed
als Wrestling Trainer
Nick Dunning
als Attalus
Elliot Cowan
als Ptolemy
Ian Beattie
als Antigonus
Denis Conway
als Nearchus
Michael Dixon
als Campfire Soldier
Tim Pigott-Smith
als Omen Reader
Erol Sander
als Persian Prince
Stéphane Ferrara
als Bactrian Commander
Tadhg Murphy
als Dying Soldier
Annelise Hesme
als Stateira
Marie Meyer
als Eurydice
Mick Lally
als Horse Seller
Garrett Lombard
als Leonnatus
Chris Aberdein
als Polyperchon
Jean Le Duc
als Fat Eunuch
Mohammed Tsouli
als Persian Chamberlain (as Tsouli Mohammed)
Rab Affleck
als Attalus' Henchman
Féodor Atkine
als Roxane's Father
Harry Kent
als Cup Bearer #1
Sam Green
als Cup Bearer #2
Bin Bunluerit
als Indian King
Jaran Ngamdee
als Indian Prince
Brian McGrath
als Doctor
Suzanne Bullock
als Roxane Dancer
Kate Eloise Whitfield
als Roxane Dancer (as Kate Elouise)
Gillian Grueber
als Roxane Dancer
Michelle Lukes
als Roxane Dancer
Anjali Mehra
als Roxane Dancer
Anthony Jean Marie Kurt
als Bagoas Dancer
Marta Barahona
als Bagoas Dancer
Monica Zamora
als Bagoas Dancer
Benny Maslov
als Bagoas Dancer
Tania Matos
als Bagoas Dancer
Leighton Morrison
als Bagoas Dancer
Isaac Mullins
als Bagoas Dancer
Monica Perego
als Bagoas Dancer
Matthew Powell
als Bagoas Dancer
Benjamín Benítez
als Amato (uncredited)
Anthony James Berowne
als Greek Courtier (uncredited)
Nicolas D. Blake
als Palace Page (uncredited)
Max Bollinger
als Young Greek Official (uncredited)
Jason Croot
als Peasant (uncredited)
Dale Dye
als Macedonian Veteran at Hyphasis Speech (uncredited)
Fahar Faizaan
als Alexander - Voiceover (uncredited)
Mick Fryer-Kelsey
als Persian Prince (uncredited)
Charles Haigh
als Aristander (uncredited)
Abbie Hirst
als Octavia (uncredited)
Charlie Hollway
als Boy (uncredited)
Rowley Irlam
als Pausanius's Accomplice (uncredited)
Joey Jeetun
als Indian Prince (uncredited)
David Leon
als Hermolaous (uncredited)
Evelina Manna
als Apparition (uncredited)
Desmond O'Neill
als Acolyte at Sacrifice (uncredited)
Greg Orvis
als Celtic Diplomat (uncredited)
Panayiota Panteli
als Indian Servant (uncredited)
Lee Anthony Parnell
als Warrior (uncredited)
Genevieve Redmond
als Arial (uncredited)
John Reynolds
als Dexapous (uncredited)
Peter Rnic
als Greek Nobleman (uncredited)
Alex Sabga-Brady
als Silver Shield / Percusus (uncredited)
Oliver Stone
als Macedonian Soldier at Zeus Statue (uncredited)
John Whitby
als Horse Rider (uncredited)
Suzanne Smith Crowley Casting
Iain Smith Producer
Lucinda Syson Casting
Kevin Phipps Art Direction
Sarah Bradshaw Unit Production Manager
Rodrigo Prieto Director of Photography
Vangelis Original Music Composer
Vangelis Music Arranger
Oliver Stone Screenplay
Oliver Stone Director
Oliver Stone Producer
Thomas Schühly Producer
Billy Hopkins Casting
Dale Dye Second Unit Director
Jon Kilik Producer
Kerry Barden Casting
Jim Erickson Set Decoration
Winston Azzopardi Location Scout
Jean-Paul Mugel Production Sound Mixer
Bruno Tarrière Sound Re-Recording Mixer
Norman Baillie Prosthetic Makeup Artist
Jeremy Woodhead Makeup Designer
Gianni Nunnari Co-Executive Producer
Pierre Grunstein Executive Producer
Hans de Weers Co-Producer
Juliette Ménager Local Casting
Jenny Beavan Costume Design
Laeta Kalogridis Screenplay
Jonathan McKinstry Supervising Art Director
Paul Rassam Executive Producer
Jan Roelfs Production Design
Christopher Kyle Screenplay
Moritz Borman Producer
Yann Hervé Editor
Thomas J. Nordberg Editor
Gladys Joujou Editor
Alex Márquez Editor
Léonard Glowinski Associate Producer
Stuart Rose Art Direction
Jean Goudier Supervising Sound Editor
Adil Abdelwahab Assistant Location Manager
Desmond Crowe Art Direction
Berto Additional Camera
Dan Maag Production Executive
Peter Gleaves ADR Mixer
Lek Chaiyan Chunsuttiwat Art Direction
Mark Bennett Casting
Frederic Evard Assistant Art Director
Dave Bonneywell Special Effects Supervisor
Matthias Deyle Executive Producer
Fernando Sulichin Co-Executive Producer
David Allday Visual Effects Art Director
Budd Carr Music Supervisor
Tabrez Noorani Producer
Pravesh Sahni Line Producer
Colin Jamison Hairdresser
Rosemary Burrows Costume Supervisor
Colin Jackman Sculptor
Julien Perez Sound Recordist
Chris David Sound Re-Recording Mixer
François Lepeuple Foley Artist
Nic Raine Orchestrator
Nic Raine Conductor
Volker Schauz Executive Producer
Danny Hiele Additional Photography
Mari-An Ceo Assistant Costume Designer
Aslan Nadery Executive Producer
Lizz Wolf Key Costumer
Stéphane Cressend Art Direction
Jean Hemez Animation
George Richmond Camera Operator
George Richmond Steadicam Operator
James Lewis Art Direction
Santa Pestonji Producer
Robert S. Wilson Associate Producer
Enfys Dickinson Creative Producer
Olivier Chiavassa Digital Intermediate
Anthony Leonardi III Costume Illustrator
Stephen Miles Assistant Costume Designer
Dulcie Scott Costume Coordinator
Stephane Ceretti Visual Effects Supervisor
Nicolas Aithadi CG Supervisor
Kathleen Lorden Art Direction
Kathleen Lorden Researcher
Rebecca Roper Local Casting
Claudio Campana Assistant Art Director
Katie Gabriel Art Department Coordinator
Emma Hanson Sculptor
Arthur Dunne Transportation Coordinator
Wylie Stateman Supervising Sound Editor
Katia Boutin Supervising Dialogue Editor
Vincent Cosson Sound Assistant
Christian Huband Assistant Art Director
Kurt Smith Color Timer
Julie Brown Script Supervisor
Rowley Irlam Stunt Double
Will Kaplan Music Editor
John Gamble First Assistant Camera
Catherine Charlton Dialogue Coach
Tom Still Assistant Art Director
Jaap Buitendijk Still Photographer
Lotta Wolgers Set Designer
Youssef Abagourram Construction Coordinator
Abdellah Baadil Assistant Art Director
Aziz Hamichi Assistant Art Director
David Balfour Property Master
Tommy Jolliffe Scenic Artist
Nicky Kaill Scenic Artist
Andy Evans Construction Coordinator
Ian Whiteford Greensman
Mohamed Rakaa Leadman
Gréggory Poncelet Sound Recordist
Anne Delacour Dialogue Editor
André Dias ADR & Dubbing
Alain Féat Dialogue Editor
Alek Goosse Sound Re-Recording Mixer
Aurelia Abate Visual Effects Producer
Joyce Menger Visual Effects Producer
Kilou Picard Visual Effects Producer
Andy Stevens Visual Effects Editor
John Scheele Visual Effects Supervisor
Elliott Jobe Visual Effects Supervisor
Rudi Holzapfel Visual Effects Supervisor
Sébastien Drouin Visual Effects Supervisor
Gary Powell Stunt Coordinator
Ian Foster Camera Operator
John Higgins Gaffer
Hicham Regragui Transportation Coordinator
Piers Gielgud Choreographer
Deborah Maxwell Dion Casting Associate
Ken Yasumoto Sound Effects Designer
Michael Singer Publicist
Majid Aoulad Abdellah Assistant Unit Manager
John Marzano Helicopter Camera
John Marzano Aerial Director of Photography
Jonathan 'Chunky' Richmond First Assistant Camera
David Sinfield Electrician
Ben Wilson First Assistant Camera
Gary Dawson Dressing Prop
Kevin Edland Best Boy Electric
Wayne Leach Rigging Gaffer
Andy Taylor Visual Effects Coordinator
Chas Bain Focus Puller
Paula Price Makeup Artist
Sue Field Script Supervisor
Tim Pounds-Cornish Visual Effects Editor
Brendan Handscombe Wardrobe Assistant
Jonathan Hook Unit Manager
Jonathan Taylor Second Unit Director of Photography
Nicolas Bonnell Production Supervisor
Paul Conway Supervising ADR Editor
Jean-Claude Deguara Animation
Stephanie Hovette Wigmaker
Zoe Clare Brown Hairstylist
Sean Connor Focus Puller
Sean Button Stunts
Capucine Courau Assistant Dialogue Editor
Martin Asbury Storyboard Artist
Benjamin Darras Visual Effects Production Assistant
Karim Abouobayd Production Manager
Driss Marzak Electrician
Jan Archibald Hair Designer
Barbara Taylor Key Hair Stylist
Deborah Jarvis Makeup Artist
Rebecca Cole Makeup Artist
Olivier Pron Animation Supervisor
Richard Hooper Supervising Armorer
Trevor Wood Special Effects Supervisor
Carl Isherwood Driver
Yvan Lucas Colorist
Rachid Aadassi Costume Assistant
Steve Costello Gaffer
Séverine De Wever Visual Effects Coordinator
Emmanuelle Carlier Visual Effects Coordinator
Helen Chapman Set Runner
Iain Eyre ADR Editor
Marc Wolff Pilot
Sam Barnes Clapper Loader
Chaz Lyon Assistant Camera
Alexander Beddow ADR Recordist
Larry Gooch Painter
Julian Caldow Conceptual Illustrator
Philippe Soeiro Title Designer
Kamaleddine Talmi Grip
Mustapha Ismaili Alaoui Transportation Captain
Damien Lazzerini Sound Recordist
Rich Lee Pre-Visualization Supervisor
Mutita Na Songkla Wardrobe Supervisor
Karine Binaux Visual Effects Coordinator
Michael Maker Associate Producer
Saida Elidrissi Art Department Assistant
Olivier Fortin First Assistant Camera
Malcolm Huse Key Grip
Mustapha Haouas Set Dressing Artist
Warren Lever Carpenter
Cyril Contejean Post Production Supervisor
Wesley Peppiatt Propmaker
Phattana Sansumran Set Production Assistant
Boris Dores Software Engineer
David House Stand In
Paul Hornsby Utility Stunts
Simon Warnock Assistant Director
Eugene Grobler Electrician
Paul Kelly Lighting Technician
Kurt P. Galvao Executive In Charge Of Production
Said Andam Location Manager
Sarah Trowse Production Accountant
Mona Benjamin Production Coordinator
Samuel Cohen Boom Operator
Julien Bourdeau Assistant Sound Editor
Frédéric Attal Sound Editor
Lucie Bories Digital Compositors
Pierre Michel-Estival Visual Effects
Laetitia Beaujard Visual Effects Coordinator
Tom Carrick Motion Capture Artist
Nourdine Zaoui Sound
Warwick Drucker Additional Grip
Charlie England Assistant Camera
Louis Elman ADR Voice Casting
Rene Adefarasin Assistant Camera
W.C. 'Chunky' Huse Key Grip
Rebecca Gatrell Music Coordinator
Ron Frankel Pre-Visualization Supervisor
Yann Mari Faget Second Assistant Director
Robert Allen Construction Buyer
Garth Sewell Grip
Sana El Kilali Accountant
Gill Raddings Animal Coordinator
Georgia Scheele Visual Effects Coordinator
Éric Bonnard Foley Mixer
Aziz Bousfiha Assistant Accountant
Mohamed Achaour Third Assistant Director
Sam Phillips Grip
Kat Szuminska Compositing Supervisor
Max Glickman Assistant Camera
Jemma Scott-Knox-Gore Contact Lens Technician
Chesda 'Pop' Smithsuth Gaffer
Rangsun Rangsimaporn Special Effects Supervisor
Paul Holley Generator Operator
David Churchyard Camera Trainee
Adam Lee Electrician
Gary Smith Grip
Alistair Anderson Special Effects Technician
Dean Morris Assistant Camera
Tim Dean Libra Head Technician
Charlie Woodburn First Assistant Camera
Hassan Iken Costumer
Michael Elson Head of Production
Paul Tsan Grip
Rob Bliss Concept Artist
Andrew Baggarley Data Wrangler
Rachid Mssiaidi Grip
Iain Lawrence Second Second Assistant Director
Matt Lopez-Dias Daily Grip
Heidi Gibb Draughtsman
Adrian Borg Ghigo Camera Car
Piyanit Amphawat Casting Assistant
Aurélie Bensoussan Assistant Editor
Mike Thomas Editorial Consultant
Suzanne Gilbert Post Production Coordinator
Smart Sumalee Animal Wrangler
Phyl Allarie Assistant Production Coordinator
Arnaud Pecqueur Matte Painter
Hassan Aridal Production Assistant
Matthew Lee Production Runner
Dave Bonneywell Special Effects Supervisor
Danielle Costa Visual Effects Coordinator
Anabelle Boudineau Animation
Tatiana Makogon Animation
Ekkarat Rodthong Animation
Matthew Rappaport Compositor
Daniel Szeto Compositor
Sarah Moreau Visual Effects Coordinator
Ian Murray Visual Effects Coordinator
Caroline Rivière Visual Effects Coordinator
Gregory Tournier Visual Effects Coordinator
Stefan Lange VFX Director of Photography
Moulay Mustapha El Idrissi Grip
Mustapha Steila Special Effects Supervisor
Sarah Shepherd Textile Artist
Tarik Bounaaj Stand In






















ikwilfilmskijken © 2024