Carlos Bernard als Ritter | |
Mathew St. Patrick als Seth | |
Courtney Ford als Sterling | |
Rockmond Dunbar als Kane | |
Tom Kiesche als Logan | |
Joel McCrary als Tarkey | |
Jeffrey Licon als Benny | |
Samantha Streets als Whitney | |
Bryan Krasner als Moody | |
Bonita Friedericy als Charlotte | |
Derek Basco als Manny | |
Keith Hudson als Chambers | |
Joseph Steven Yang als Ulrich | |
Laura Cordova als Hispanic Nanny | |
Roberta Bassin als Boozy Woman/Marcy |
Ben Rock | Director |
Steve Ecclesine | Producer |
Aaron Billet | Producer |
Kays Al-Atrakchi | Original Music Composer |
Russell M. Jaeger | Art Direction |
Eden Barr | Set Decoration |
Julia Fair | Screenplay |
David Simkins | Writer |
Augie Hess | Editor |
John Jackson | Casting |
Myke Michaels | Makeup Department Head |
Danielle Launzel | Costume Design |
Rochelle Best | Costume Supervisor |
Christopher W. Jones | Construction Coordinator |
Zach Michaelis | Foley |
Ivo Deranja | Location Manager |
Dan Schmit | Visual Effects Producer |
Annie McEveety | Camera Operator |
Slade Hammer | Leadman |
Kim Rocco Shields | Script Supervisor |
Steven A. Saltzman | Music Editor |
Craig Lietzke | Transportation Coordinator |
Alison Carrelli | Set Costumer |
Douglas R. Johnson | Lead Painter |
Steven A. Lundgren | Gaffer |
Michael Parlett | Dialogue Editor |
Matthew R. Anderson | Stunt Coordinator |
Robert Reed Altman | Camera Operator |
Brent Findley | Sound Effects Editor |
Scott Hinkley | Sound Re-Recording Mixer |
Cody King | Sound Effects Editor |
Walt Lloyd | Director of Photography |
Linda Wu | Second Assistant Camera |
Abby Roll | Key Hair Stylist |
Will Meugniot | Storyboard Artist |
Dave Egerstrom | First Assistant "B" Camera |
Albee Winbush | Electrician |
Launa Staehle | Assistant Art Director |
Ronald Viveros | Best Boy Grip |
Todd Nicholas Allen | Camera Production Assistant |
Mike Tristano | Armorer |
Steven L. Rapak | Carpenter |
Jonathan Buchanan | Property Master |
Ben Page | Propmaker |
Philip Fitzpatrick | Set Dresser |
Charity Bidegain | Camera Production Assistant |
Mary F. Stankiewicz | First Assistant "A" Camera |
Richard Wetzel | Key Makeup Artist |
John Pontrelli | First Assistant Director |
Joel Kitto | Grip |
Bob Ivener | Key Grip |
Greg Cohen | Second Assistant Camera |
Trent Cotner | Makeup Artist |
Mark Koivu | Special Effects Supervisor |
Chris Tonkovich | Assistant Chief Lighting Technician |
David Sheetz | Gaffer |
Tom Howard | Lighting Technician |
Charles Gauthier | Camera Production Assistant |
Mark Achilles White | Assistant Property Master |
Liza Chenault | Set Dresser |
Randal Grimm | Grip |
Alex Gaynor | Lighting Technician |
Brian McManus | Key Makeup Artist |
Donovan Davis | Best Boy Grip |
Krystal Melton | Assistant Makeup Artist |
Donald S. Hubbell | Grip |
Bryn E. Leetch | Hairstylist |
Mark Villalobos | Special Effects Makeup Artist |
Daniel Kauahi | Dolly Grip |
Trent Cotner | Creature Design |
R.J. McCasland | Makeup Artist |
Martijn Veltman | Rigging Gaffer |
Frank Bollinger | Production Design |
Daniel Myrick | Producer |
Leigh Hennessy | Stunts |