Apocalypto (2006)

Actie, Drama, Historisch
Tegen het einde van het Maya-tijdperk woont Jaguar Paw samen met zijn familie in een kleine Maya nederzetting in het bos. Op een dag wordt zijn dorp overvallen door een groep Maya uit een naburige gemeenschap.

Apocalypto Film Info

Score: 7.571/10 van 5234 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2006-12-07
Lengte: 139 Minuut / 2:19
Regisseur: Mel Gibson
Productie Studios: Icon Entertainment International, Icon Productions, Touchstone Pictures
Productie Land: United Kingdom, United States of America


Apocalypto Trailer


Rudy Youngblood
als Jaguar Paw
Raoul Max Trujillo
als Zero Wolf
Gerardo Taracena
als Middle Eye
Iazua Larios
als Sky Flower
Antonio Monroy
als Chilam
María Isabel Díaz Lago
als Mother in Law
Dalia Hernández
als Seven
Jonathan Brewer
als Blunted
Morris Birdyellowhead
als Flint Sky
Carlos Emilio Báez
als Turtles Run
Amilcar Ramírez
als Curl Nose
Israel Contreras
als Smoke Frog
Israel Ríos
als Cocoa Leaf
Espiridion Acosta Cache
als Old Story Teller
Mayra Sérbulo
als Young Woman
Rodolfo Palacios
als Snake Ink
Lorena Heranandez
als Village Girl
Itandehui Gutierrez
als Wife
Sayuri Gutierrez
als Eldest Daughter
Hiram Soto
als Fish Hunter
José Suárez
als First Temple Sacrifice
Ariel Galván
als Hanging Moss
Bernardo Ruiz
als Drunkards Four
Ricardo Diaz Mendoza
als Cut Rock
Richard Can
als Ten Peccary
Carlos Ramos
als Monkey Jaw
Ammel Rodrigo Mendoza
als Buzzard Hook
Marco Antonio Argueta
als Speaking Wind
Javier Escobar
als Vicious Holcane
Fernando Hernández
als High Priest
Maria Isidra Hoil
als Oracle Girl
Aquetzali García
als Oracle Girl
Abel Woolrich
als Laughing Man
Nicolás Jasso
als Man on Temple Top
Ronaldo Eknal
als Slave Auctioneer
Miriam Tun
als Woman Auctioneer
Rafael Velez
als King
Diana Botello
als Queen
Joaquin Rendon
als Head Chac
James Horner Original Music Composer
Mel Gibson Director
Mel Gibson Producer
Mel Gibson Writer
Thomas E. Sanders Production Design
Bruce Davey Producer
Dean Semler Director of Photography
Dick Bernstein Music Editor
Anna Roth Unit Manager
Matt McColm Stunts
John Wright Editor
Rajeev Malhotra Post-Production Manager
Scott G.G. Haller Dialogue Editor
Benjamin L. Cook Sound Designer
Benjamin L. Cook Supervising Sound Effects Editor
Jim Passon Color Timer
Kevin Stitt Additional Editing
Henrik Fett Digital Effects Supervisor
Freddie Hice Stunts
Farhad Safinia Writer
Farhad Safinia Co-Producer
Carla Hool Casting
Mayes C. Rubeo Costume Design
Roberto Bonelli Art Direction
Naaman Marshall Art Direction
Ned Dowd Executive Producer
Ned Dowd Unit Production Manager
Vicki Christianson Executive Producer
Gerardo Albarrán Stunts Coordinator
Aldo Signoretti Makeup Artist
Vittorio Sodano Makeup Artist
Ted Rae Visual Effects Supervisor
Keith VanderLaan Animatronic and Prosthetic Effects
Ian Fox Camera Operator
Greg P. Russell Sound mixer
Sean McCormack Supervising Sound Editor
Kami Asgar Supervising Sound Editor
Rick Young Property Master
Joe Martens Best Boy Electric
Mic Rodgers Stunt Coordinator
Mic Rodgers Second Unit Director
Tim Martin Makeup Effects
Jana Carboni Makeup Artist
Jeff Colbert Special Effects Supervisor
Guillermo Rosas Camera Operator
Dian Bachar Makeup Effects
Dawn Fintor Foley
Chuck Michael Sound Effects Editor
Alicia Stevenson Foley
Doug Witsken Compositors
Jeff 'Moose' Howery Dolly Grip
David P. Barton Makeup Effects
Mauricio Martínez Stunts
Laura Bonilla Makeup Artist
John C. Meier Stunts
Nick Brandon Stunts
J.M. Logan Visual Effects
Jason Hamer Makeup Effects
Cris Borgnine Visual Effects
Adrian Grünberg Assistant Director
Luisa Guala Set Dresser
Genaro Hernandez Casting Assistant
Fernando Cámara Sound Mixer
Martin Astles Makeup Effects
Stacy Perskie Second Assistant Director
Eamon O'Farrill Unit Manager
J. Xavier Velasco Epk Camera Operator
Ken Locsmandi Digital Effects Supervisor
Simon Atherton Armorer
Gabriela Moreno Stunts
Kimberly Adams Visual Effects Producer
Marcelle Genovese Hair Supervisor
Antonio Garfias Makeup Artist
Christos Michaels Legal Services
Nury Alamo Prosthetic Makeup Artist
Guadalupe Ramírez Hairstylist
Gian Ganziano Visual Effects Editor
Sonia Guerrero Extras Casting Assistant
Chris Hampton Makeup Effects
Chris Hampton Special Effects Supervisor
Scott A. Jennings Sound Effects Editor
Theresa Wachter Supervising Art Director
Ismael Jardon Costume Supervisor
Jesus G. Duran Special Effects Supervisor
Ricardo Gallarzo Jr. Transportation Captain
Andy Foster Digital Effects Producer
Tim Tuchrello First Assistant Sound Editor
Derek Bird Compositors
Kate Carlin ADR Voice Casting
Javier Lambert Stunts
Federico Carretti Makeup Artist
Ted Caplan Foley Editor
Carlos Benassini Set Designer
Mitchell S. Drain Digital Effects Supervisor
Kevin O’Connell Sound mixer
Andrew Cooper Still Photographer
Derek Raser Transportation Coordinator
Mark O'Kane Additional Camera
Simon Rhodes Scoring Mixer
Christian Herrera First Assistant Camera
Keith Christensen Makeup Effects
Richard Merryman Camera Operator
Richard Merryman Second Unit Director of Photography
James Wright Dolby Consultant
Greg Orloff Additional Sound Re-Recording Mixer
James J. Gilson Gaffer
Jim Henrikson Music Editor
Scott Workman Stunts
Andrew Rowlands Steadicam Operator
Erick Monroy Set Designer
Antonio Gómez Capetillo Sculptor
Antonio Gómez Sculptor
Juan José Martínez Sculptor
Jose Luis Mendez Ramirez Construction Coordinator
Martin Schloemer Sound Recordist
Matthew T. Duncan Sound Recordist
Anthony Huljev Visual Effects Producer
Ian Noe Visual Effects Producer
Eric W. Shamlin Visual Effects Producer
Jamie Venable Visual Effects Producer
Eduardo Flores Torres Camera Operator
Maryan Zurek Underwater Camera
Chad Rivetti Steadicam Operator
Alan Kelvin Contreras Steadicam Operator
Javier Delgado Set Costumer
Mariana Mechoulam Set Costumer
Jose Luis Montero Set Costumer
Africa Zayas Set Costumer
Amy Pawlowski Digital Intermediate
Arturo Curiel Transportation Coordinator
Sylvie Chesneau Script Supervisor
Rulan Tangen Choreographer
Fernando Uriegas Location Manager
Blaise Noto Publicist
Teresa Hinton Wigmaker
Jenny Foster Digital Effects Producer
Angelo Vannella Hairstylist
Artin Matousian Systems Administrators & Support
Donnie Creighton Digital Intermediate
Jessica Gallavan ADR Supervisor
David A. Brooke Makeup Effects
Orla Carrol Hairstylist
Lynn Johnson Prosthetic Makeup Artist
Suhail Kafity Sound Effects Editor
Lisa J. Levine ADR Editor
Glenn Morris Digital Effects Producer
Pimentel A. Raphael Lead Animator
Ezra Buenrostro Assistant Art Director
Nicholas Lund-Ulrich Compositors
Horacio Rodríguez Location Manager
David Ruiz Gameros Makeup Artist
Marco Perna Hairstylist
Chris Gallaher Makeup Effects
Christopher Dooly Makeup Effects
Brian A. Jones Makeup Effects
Mark Nieman Makeup Effects
Alexei Dmitriew Makeup Effects
Art Pimentel Makeup Effects
Jim Kundig Makeup Effects
Donald Sylvester Foley Editor
Michael Ezell Makeup Effects
Todd Tucker Makeup Supervisor
Rebecca Ramsey Executive Visual Effects Producer
Daniel Nielsen Original Music Composer
Adam Avitabile Digital Compositors
Daniel Parker Makeup Supervisor
Tony Rivetti First Assistant Camera
Audrey Doyle Prosthetic Makeup Artist
Matteo Silvi Prosthetic Makeup Artist
Pablo Wang Compositors
Julieta Álvarez Set Dresser
Ernesto Muñoz Boom Operator
Jorge Guerrero Extras Casting
Alfredo Mora Prosthetic Makeup Artist
Carlos Munguía Key Set Costumer
Luis Lara Guerrero Electrician
Fred L. McLane First Assistant Camera
John Nixon Armorer
Ricardo M. Kaplan Art Department Coordinator
Bob Kretschmer Makeup Effects
Tateum Kohut Additional Sound Re-Recording Mixer
Aisling Nairn Prosthetic Makeup Artist
Danny S. Kim VFX Supervisor
Eric Withee Visual Effects Coordinator
Linda Folk ADR Editor
Herwig Maurer Sound Effects Editor
Alfred Ainsworth Video Assist Operator
Michael A. Morongell Sound Engineer
Michele Vigliotta Hairstylist
Jeannie Flynn Costume Supervisor
John Martens Rigging Gaffer
Manuel Paredes Murillo Driver
Sharon Doyle Prosthetic Makeup Artist
Enrico Iacoponi Makeup Artist
René Marquéz Property Master
Gustavo Covarrubias Key Grip
Ernesto Trejo Set Medic
Alfredo Audel Rigging Grip
Armando Amador Production Accountant
Yuria Goded Assistant Production Coordinator
John Biggs Makeup Effects
Jeff Brinker Rigging Grip
Alfredo Acle Assistant Art Director
Jim Knell Makeup Effects
Aaron Martin Musician
Adam Barth Video Assist Operator
Carn Burton Location Manager
Ignacio Arteaga Stunts
Roberto Ortiz Prosthetic Supervisor
Phil Brennan Digital Effects Supervisor
Michael Dressel Foley Editor
Raul Riveros Camera Loader
Mark Jacyszyn Production Supervisor
Chris Pavlu Electrician
Jonathan Golodner Sound Effects Editor
Robert Ramos Makeup Effects
David Monzingo Makeup Effects
Belinda Uriegas Production Coordinator
William 'Bear' Paul Key Grip
Joseph A. Ponticelle First Assistant Camera
Shawn Kautz Stunts
Mark Boley Makeup Effects
Gerardo Soublette Stunts
Jacob Riehle Assistant Sound Editor
Sarah Hood Third Assistant Director
Richard Piedra Compositors
Jay Aroesty Set Decoration
Danny Wynands Stunts
Christopher J. Tuck Stunts
Fahed Alhabib Editorial Production Assistant
Bernardo Jasso Second Assistant Director
Maggie Partington-Smith Costume Assistant
Dan Crawley Makeup Effects
Michael P. Catanzarite Key Grip
Jonay Bacallado Makeup Artist
Paola Genovese Hairstylist
Chad Schott Digital Compositors
Robert Hatfield Projection
Zack Fox Makeup Effects
Judi Bell Line Producer
Nicolas Cadorette Vigneau Digital Compositors
Barbara Dunning First Assistant Editor
Gary Kettel Musician
Mark Perzely First Assistant Editor
Lorella De Rossi Makeup Supervisor
Sergio Miranda Producer
Paul Ordonez Sound Recordist
Beverly E. Kitchen Makeup Effects
Brian Meck Makeup Effects
Consuelo Duran Makeup Effects
Deborah Galvez Makeup Effects
Gary J. Gross Makeup Effects
Helen Cohen Makeup Effects
John Besse Makeup Effects
John M. Donahue Makeup Effects
John P. O'Brien Makeup Effects
Justin Lillge Makeup Effects
Leah Graham Makeup Effects
Leticia Sandoval Makeup Effects
Mark R. Jackson Makeup Effects
Matt Ullman Makeup Effects
Mike Scanlan Makeup Effects
Nicholas Gillis Makeup Effects
Pete Kelley Makeup Effects
Peter Farrell Makeup Effects
Rachel Fionda Makeup Effects
Rick Lalonde Makeup Effects
Russ Herpich Makeup Effects
Scott C. Conner Makeup Effects
Selenia Rios Makeup Effects
Steven Muck Makeup Effects
Steven Whitaker Makeup Effects
Terry Sandin Makeup Effects
Timothy Ralston Makeup Effects
Verena Mercenier Makeup Effects
Wade Ackley Makeup Effects
James Parr Makeup Effects
Liah Saldaña Special Effects Coordinator
Liah Saldaña Makeup Effects
Germán Ramírez Vera Greensman
Elissa Bello Roto Supervisor
Raoul Zavala Haro Cableman
Tim Lewis Modeling
Tim Lewis Armorer
Carlos René Minera Animal Wrangler
Eduardo Gonzales Animal Wrangler
Eduardo Porter Animal Wrangler
Jason Donnelly Animation
Joseph R. Branca Apprentice Sound Editor
Alan Hausmann Armorer
Ignacio A. Alarcon Art Department Assistant
Rosario Huerta Art Department Assistant
Martha Castillero Assistant Costume Designer
Gail DuFosse Assistant Editor
Claire Welsh Assistant Production Coordinator
Andrew Trewartha Camera Loader
Gavin MacArthur Camera Loader
Jesus Quinones Casting Assistant
Rodrigo Urbano Casting Assistant
Chad Buehler Compositors
Daniel Sunwoo Compositors
Erik Courtney Compositors
H Haden Hammond Compositors
James Chu Compositors
Kenneth Littleton Compositors
Lawrence Littleton Compositors
Michael Pecchia Compositors
Owen Holdren Compositors
Yoshio Kohashi Compositors
Javier Mendez Ramirez Construction Coordinator
Mauricio Ballesteros Craft Service
Buddy Gheen Digital Compositors
Marie Victoria Denoga Digital Compositors
Noll Linsangan Digital Compositors
Steve Muangman Digital Compositors
Matthew Thunell Digital Effects Producer
Sean Main Digital Effects Producer
Jonathan Keeton Digital Effects Supervisor
Ricardo Covarrubias Dolly Grip
Alberto Rodriguez B. Driver
Alfonso Paredes Driver
Alfredo Nonato Driver
Antonio Montes Driver
Armando Blanco Driver
Armando Quiroz Driver
Braulio Phedra González Driver
César Reyes Driver
Claudio Vicente Driver
Daniel Teacalco Driver
Efrain Aguirre Driver
Enrique Velasco Driver
Eric Amador Driver
Ernesto Diaz Mata Driver
Ernesto Diaz Rodriguez Driver
Ernesto Mejia Driver
Erwin Murguia Driver
Estanislao Castillo Driver
Federico Pahua Driver
Federico Perez Driver
Filipe Palacios Driver
Francisco Luna Driver
Gerardo Castell Driver
Gerardo Rodriguez Marin Driver
Gilardo Lara Driver
Humberto Gardea Driver
Humberto Megarejo Driver
Jesús Reyes Driver
Jose Amador Driver
Jose Castillo Driver
Jose Luis Curiel Driver
Jose Luis Gallaga Driver
Jose Luis Hernandez Driver
Jose Soriano Garcia Driver
Juan Manuel Islas Driver
Luis David Avila Driver
Manuel Ávila Driver
Manuel Montes de Oca Driver
Marco Acacio Driver
Miguel Castell Driver
Nemecio Rodríguez Driver
Noel Betaza Driver
Romualdo Pedraza Driver
Samuel Navarro Driver
Victor M. Carrera Driver
Cristina Ramiro Monroy Editorial Production Assistant
J. Allan White Editorial Production Assistant
Beau Damon Richards Electrician
Jose Luis Sanchez Electrician
Kelly Way Electrician
Victor Manuel Ramirez Electrician
Megan Forste First Assistant Camera
Berenice Manjarrez Vericat First Assistant Director
Mark Binnall Grip
Alessio Pompei Hairstylist
Aniello Piscopo Hairstylist
Claudio Di Cola Hairstylist
Elena De Nigris Hairstylist
Elena Gregorini Hairstylist
Erika Romo Hairstylist
Fulvio Zucconi Hairstylist
Gaetano Panico Hairstylist
Gerardo Aragon Hairstylist
Gladys Romero Hairstylist
Jesus Amed Azar Meza Hairstylist
Josefina Mendoza Hairstylist
Samintka Mura Hairstylist
Virna Vento Hairstylist
Aurora Chavira Key Hair Stylist
Aleksandar Tijanic Lighting Technician
David Carbajal Ochoa Makeup Artist
Gabriella Trani Makeup Artist
Giulio Pezza Makeup Artist
Jerzain Ortega Makeup Artist
Jorge Palavicini Prado Makeup Artist
Melanie Young Makeup Artist
Roberto Rodriquez Ojeda Makeup Artist
Ruth Bermudo Makeup Artist
Simona Castaldi Makeup Artist
Diego Demian Decont Modeling
Jimmy Mendoza Modeling
Jorge Fuentes Ronquillo Modeling
Juan Manuel Chaparro Modeling
Pablo Facundo Angeles Modeling
Shady Blackwold Modeling
Gou Yi Musician
Ian Underwood Musician
Jan Hendrickse Musician
Tony Hinnigan Musician
Daniel Salgado Painter
Edouard Pallardy Painter
Bob Kocourek Production Accountant
Debbie Peterson Production Accountant
Matt Dalton Production Accountant
Rodrigo Rojas Production Coordinator
Siobhan Brook Production Coordinator
Carlos E. Fonseca Mondragon Production Office Assistant
Zoë Gower-Jones Production Office Assistant
William F. McLaughlin Property Master
Giuseppe Desiato Prosthetic Makeup Artist
Hannah Eccleston Prosthetic Makeup Artist
Juan Francisco Mendez Prosthetic Makeup Artist
Marinela Spasenovic Prosthetic Makeup Artist
Rebekah Sanders Prosthetic Makeup Artist
Jhane Myers Public Relations
Jason Winger Rigging Grip
Andrea Alvarez Script Supervisor
Israel Pasco Script Supervisor
Luis Enrique Torres A. Sculptor
Aarón I. Campos Set Production Assistant
Arturo Marroquin Stunts
Erick Contreras Stunts
Ezequiel Virgen Stunts
Gustavo Mejia Stunts
Isidro Mora Stunts
Jamie Ortiz Stunts
Joan Manuel Absalon Stunts
Michael Weis Stunts
Moises Calderon Stunts
Nayeli Rosas Stunts
Raul Gaher Stunts
Salvador Gutierrez Stunts
Shawn Robinson Stunts
Teresa Arteaga Stunts
Tomás Guzmán Stunts
Ulises Guzman Stunts
Richard D. Hansen Thanks
Lucy Thomas Third Assistant Director
Sean Lovell Third Assistant Director
Hector Curiel Transportation Captain
Adrian Devane Unit Manager
Cristopher 'Choke' Correa Unit Manager
Ben Dishart VFX Artist
Rasha Shalaby VFX Artist
Zachary Tucker VFX Artist
Robert Toft Video Assist Operator
Alexander Chen Visual Effects Coordinator
Ashok Nayar Visual Effects Coordinator
John W. Murphy Dolly Grip
Aydee Nowep Domínguez Wardrobe Assistant
Alan Scott Scenic Artist
Brenda Gomez Wardrobe Assistant
Ricardo Hoseguera Casting Assistant
Lizbeth Villegas Extras Casting Assistant
Edna Arriola Extras Casting Coordinator
Pamela Verran Costume Assistant
Shirley Wilson Costume Assistant
Rosemarie Wessels Costume Assistant






















ikwilfilmskijken © 2024