Apollo 13 (1995)

Drama, Historisch
Het was nog geen jaar geleden dat de eerste mens op de maan liep, maar wat het Amerikaanse volk betreft was 'Apollo 13' gewoon een routinevlucht - totdat de volgende woorden door het heelal klonken: "Houston, we have a problem" .

Apollo 13 Film Info

Score: 7.449/10 van 5216 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1995-06-30
Lengte: 140 Minuut / 2:20
Regisseur: Ron Howard
Schrijvers William Broyles Jr., Al Reinert.
Productie Studios: Imagine Entertainment, Universal Pictures
Productie Land: United States of America


Apollo 13 Trailer


Tom Hanks
als Jim Lovell
Bill Paxton
als Fred Haise
Kevin Bacon
als Jack Swigert
Gary Sinise
als Ken Mattingly
Ed Harris
als Gene Kranz
Kathleen Quinlan
als Marilyn Lovell
David Andrews
als Pete Conrad
Xander Berkeley
als Henry Hurt
Christian Clemenson
als Dr. Chuck
Brett Cullen
als CAPCOM 1
Loren Dean
als John Aaron - EECOM Arthur
Clint Howard
als Sy Liebergot - EECOM White
Ben Marley
als John Young
Marc McClure
als Glynn Lunney
Tracy Reiner
als Mary Haise
Joe Spano
als NASA Director
Mary Kate Schellhardt
als Barbara Lovell
Emily Ann Lloyd
als Susan Lovell
Miko Hughes
als Jeffrey Lovell
Max Elliott Slade
als Jay Lovell
Jean Speegle Howard
als Blanch Lovell
Michele Little
als Jane Conrad
Chris Ellis
als Deke Slayton
Tom Wood
als EECOM Gold
Googy Gress
als RETRO White
Patrick Mickler
als RETRO Gold
Ray McKinnon
als Jerry Bostick - FIDO White
Max Grodénchik
als FIDO Gold
Ned Vaughn
als CAPCOM 2
Andy Milder
als GUIDO White
Geoffrey Blake
als GUIDO Gold
Wayne Duvall
als LEM Controller White
Jim Meskimen
als TELMU White
Joseph Culp
als TELMU Gold
John Short
als INCO White
Ben Bode
als INCO Gold
Todd Louiso
als FAO White
Gabriel Jarret
als GNC White
Christopher John Fields
als Booster White
Kenneth White
als Grumman Rep
James Ritz
als Ted
Andrew Lipschultz
als Launch Director
Mark Wheeler
als Neil Armstrong
Larry Williams
als Buzz Aldrin
Endre Hules
als Guenter Wendt
Karen Martin
als Tracey
Maureen Hanley
als Woman
Meadow Williams
als Kim
Walter von Huene
als Technician
Brian Markinson
als Pad Rat
Steve Rankin
als Pad Rat
Austin O'Brien
als Whiz Kid
Louisa Marie
als Whiz Kid Mom
Thom Barry
als Orderly
Arthur Senzy
als SIM Tech
Carl Gabriel Yorke
als SIM Tech
Ryan Holihan
als SIM Tech
Rance Howard
als Reverend
Jane Jenkins
als Neighbor
Todd Hallowell
als Noisy Civilian
Matthew Michael Goodall
als Stephen Haise
Taylor Goodall
als Fred Haise Jr.
Misty Dickinson
als Margaret Haise
Roger Corman
als Congressman
Lee Anne Matusek
als Loud Reporter
Mark D. Newman
als Loud Reporter
Mark McKeel
als Suit Room Assistant
Patty Raya
als Patty
Jack Conley
als Science Reporter
Jeffrey Kluger
als Science Reporter
Bruce Wright
als Anchor
Ivan Allen
als Anchor
Jon Bruno
als Anchor
Reed Rudy
als Roger Chaffee
Steve Bernie
als Virgil Grissom
Steve Ruge
als Edward White
Herbert Jefferson Jr.
als Reporter
John Dullaghan
als Reporter
John Wheeler
als Reporter
Paul Mantee
als Reporter
Julie Rowen
als Reporter
Thomas Crawford
als Reporter
Frank Cavestani
als Reporter
John M. Mathews
als Reporter
Jim Lovell
als Captain of USS Iwo Jima (uncredited)
Neil Armstrong
als Himself (archive footage)
Jules Bergman
als Himself - ABC News (archive footage)
Pope Paul VI
als Himself (archive footage)
Ron Howard Director
William Broyles Jr. Screenplay
Al Reinert Screenplay
Brian Grazer Producer
James Horner Original Music Composer
Dean Cundey Director of Photography
Daniel P. Hanley Editor
Mike Hill Editor
Janet Hirshenson Casting
Michael Corenblith Production Design
David J. Bomba Art Direction
Bruce Alan Miller Art Direction
Merideth Boswell Set Decoration
Rita Ryack Costume Design
Larry Abbott Makeup Artist
Richard L. Anderson Sound Effects Editor
Shoshana Abrass Visual Effects
Jeffrey Kluger Novel
Jim Lovell Novel
Jane Jenkins Casting
Heather Burton Stunts
Andrew Lipschultz Unit Publicist
Dan Bronson Costume Supervisor
Michelle Morrissey Production Supervisor
Lori Rowbotham Set Designer
Wayne Shepherd Leadman
Angela O'Neill Art Department Coordinator
David T. Cannon Construction Coordinator
Stephen Hunter Flick Supervising Sound Editor
Rick Dior Sound Re-Recording Mixer
Ezra Dweck Sound Re-Recording Mixer
Scott Millan Sound Re-Recording Mixer
Steve Pederson Sound Re-Recording Mixer
Jenny Fulle Visual Effects Producer
Debra Wolff Visual Effects Editor
James M. Halty Stunt Coordinator
Mickey Gilbert Stunt Coordinator
Josh Bleibtreu Camera Operator
Casey Hotchkiss Camera Operator
David Norris Camera Operator
Ronald Batzdorff Still Photographer
Mary Elizabeth Still Set Costumer
Joel Marrow Transportation Coordinator
Elise Ganz Studio Teachers
Andrew Lipschultz Publicist
Ned R. Shapiro Location Manager
Walter Cronkite Thanks
Michael Bostick Associate Producer
Todd Hallowell Executive Producer
Aldric La'Auli Porter Associate Producer
Louisa Velis Associate Producer
Joseph Hodges Set Designer
Joshua A. Sipe Art Department Assistant
David A. Weinman Construction Foreman
William Matzner Greensman
Dan Dorfer Painter
Scott Johnson Camera Technician
Clyde E. Bryan First Assistant Camera
Ron Cardarelli Key Grip
Marty Dobkousky Grip
Glenn DiVincenzo Steadicam Operator
Marjorie McCown Assistant Costume Designer
Audrey L. Anzures Hairstylist
Kathryn Blondell Key Hair Stylist
Carmen Mazarow Seamstress
Beverly Burton Craft Service
Karen E. Goulekas Digital Effects Supervisor
Johnny Bartlet Driver
Brian Grazer Executive Music Producer
Kieran Woo Production Controller
Matthew Martin Propmaker
David O. Krupnick Set Medic
Stephanie Axe Set Production Assistant
Matt Sweeney Special Effects Coordinator
Shoshana Abrass Systems Administrators & Support
Randy Cantor Transportation Captain
Carl Clifford Unit Production Manager
Roger C. Johnson Video Assist Operator
Eva Z. Cabrera Script Supervisor
William Pine Color Timer
Roger Tweten First Assistant Editor
Rick Petretti Best Boy Electric
Darren Langer Electrician
Tony Anderson Gaffer
Mark Soucie Rigging Gaffer
Gary Brostrom Rigging Grip
Susanna Griffith Casting Associate
Kelly L'Estrange Production Coordinator
Steve Bowerman Boom Operator
Matthew C. Beville Foley Editor
Thomas S. Drescher Music Editor
Steven Bramson Orchestrator
Shawn Murphy Scoring Mixer
David MacMillan Sound Mixer
Feliciano di Giorgio Digital Compositors
John Palmer Special Effects Supervisor
Chad Merriam Visual Effects Coordinator
Robert Legato Visual Effects Supervisor
Ricardo F. Delgado Storyboard
John Lisman Machinist
Donald Flick Special Sound Effects
Louis Cerborino Dialogue Editor
Anthony J. Ciccolini III Supervising Dialogue Editor
Thomas A. Gulino Dialogue Editor
Bitty O'Sullivan-Smith Dialogue Editor
Steven M. Levine Property Master
Todd Hallowell Second Unit Director
Aldric La'Auli Porter First Assistant Director
Lisa J. Levine Supervising ADR Editor
Harry Peck Bolles ADR Editor
Bob Olari Sound Recordist
Jane Paul Second Assistant Director
Frank Smathers Foley Editor
Ron Howard Executive Music Producer
Jim Lovell Technical Advisor
Jeffrey Kluger Technical Advisor
James Horner Orchestrator
Hope Shaw Assistant Accountant
Rosario Aguirre Assistant Accountant
Keri Weisblum Assistant Accountant
Susan Giordano Assistant Accountant
Stuart Stanley ADR Editor
Dean Drabin ADR Mixer
Paul J. Zydel ADR Mixer
Ann Hadsell ADR Recordist
Douglas Murray ADR Recordist
Lynn Sable Assistant Dialogue Editor
Yvette Nabel Assistant Dialogue Editor
Glenn Allen Assistant Editor
Guy Barresi Assistant Editor
Richard Friedlander Assistant Editor
Tim Silano Assistant Editor
Carolyn Calvert Assistant Editor
Andrew L. Ullman Assistant Location Manager
Lila Yacoub Assistant Production Coordinator
James Robinson II Assistant Property Master
Bobby Amor Assistant Property Master
Erik Bork Actor's Assistant
Terry Odem Actor's Assistant
Craig Woods Boom Operator
Bill J. DiDonna Boom Operator
Danna Edwards Costumer
Elaine Ramires Costumer
Joe McCloskey Costumer
Leslie Weir Costumer
Dan Sable Dialogue Editor
Dan Brizendine Driver
Gavin Grazer Driver
Joseph Sullivan Driver
William Esparza Driver
Bud Lacy Driver
James E. Vargas Driver
Rodney Lee Bennett Driver
Paulie DiCocco Driver
Ajay Dass Extras Casting
Kathryn Mindala First Assistant Accountant
Bruce Moriarty First Assistant Director
David Jobe Foley Mixer
Don Givens Foley Recordist
Anthony Vitagliano Greensman
Jason Vanover Greensman
Carolyn Elias Hairstylist
Hazel Catmull Hairstylist
Joy Zapata Hairstylist
Alan D. Purwin Pilot
Michael Tamburro Pilot
Robert 'Bobby Z' Zajonc Pilot
Daniel C. Striepeke Key Makeup Artist
Matthew Pook Location Assistant
Anthony J. Saenz Location Assistant
Hallie D'Amore Makeup Artist
Michael Lorenz Makeup Artist
Gary Burritt Negative Cutter
Alfred Cervantes Production Assistant
Chris Clifton Production Assistant
Dennis Clay Production Assistant
Jimmy Lindsey Production Assistant
Kirk Douglas Production Assistant
Lars Sloan Production Assistant
Michael Barson Production Assistant
Michael McDevitt Production Assistant
Misty Conn Production Assistant
Paul Swen Production Assistant
Susan Jamison Production Assistant
K. Marshall Smith Production Assistant
Jeffray C. Eagle Production Assistant
Kathleen McGill Production Controller
Lisa J. Watters Production Coordinator
Wendi Haas Production Coordinator
Virginia Dнaz Production Coordinator
Brooke Rand McDonald Production Coordinator
Bob Chefalas Sound Re-Recording Mixer
Janna Stern Script Supervisor
Susan Pickett Second Assistant Director
William M. Connor Second Second Assistant Director
Bob Moore Jr. Set Costumer
Chris Pascuzzo Set Dresser
Greg Wilkinson Set Dresser
John Maskovich Set Dresser
Scott G. Jones Set Dresser
Edward J. McCarthy Set Dresser
Richard M. Jones Set Dresser
Colin Hanks Set Production Assistant
Eddee Kolos Set Production Assistant
Jonathan McGarry Set Production Assistant
Laurel Robinson Set Production Assistant
Matt Rebenkoff Set Production Assistant
Dylan K. Massin Set Production Assistant
Dana Gustafson Sound Assistant
Linda Yeaney Sound Assistant
Dean Beville Sound Effects Editor
Elliott Koretz Sound Effects Editor
Eric Lindemann Sound Effects Editor
Warren Hamilton Jr. Sound Effects Editor
Patricio A. Libenson Sound Effects Editor
Geoffrey Patterson Sound Mixer
John Sutton Sound Mixer
Fred Tessaro Special Effects Assistant
Gary Zink Special Effects Assistant
Jan Aaris Special Effects Assistant
Jeffrey Machit Special Effects Assistant
Kent D'Huet Special Effects Assistant
Lucinda Strub Special Effects Assistant
Michael Wilmot Special Effects Assistant
Paul Sabourin Special Effects Assistant
R. Michael Bisetti Special Effects Assistant
Rocky Severy Special Effects Assistant
Steve Luport Special Effects Assistant
Tony Centonze Special Effects Assistant
William Centonze Special Effects Assistant
Bruce Y. Kuroyama Special Effects Assistant
Donald Krause Special Effects Assistant
Harold Selig Special Effects Assistant
James M. Hart Special Effects Assistant
Larry L. Fuentes Special Effects Assistant
Manuel S. Epstein Special Effects Assistant
Rich E. Cordobes Special Effects Assistant
John Pospisil Special Sound Effects
Steve Lee Special Sound Effects
Eric Ramsey Storyboard Artist
Joe Finnegan Stunts
John Robotham Stunts
Kim Robert Koscki Stunts
Vincent Mazella Jr. Stunts
Jim Henrikson Supervising Music Editor
Dave Scott Technical Advisor
Jerry Bostick Technical Advisor
Max L. Ary Technical Advisor
Gerry Griffin Technical Advisor
Annie Lennox Playback Singer
Lynne Redding ADR Voice Casting
J. Steven Latham Additional First Assistant Camera
Chip Byrd Additional Second Assistant Camera
David S. Campbell Assistant Camera
Steve Chandler Assistant Chief Lighting Technician
Jim Fine Assistant Chief Lighting Technician
Keith Roverud Assistant Chief Lighting Technician
O'Shana Walker Assistant Chief Lighting Technician
Glenn E. Moran Best Boy Electric
Trevor Loomis Camera Loader
Raymond Stella Camera Operator
Raymond Stella Second Unit Director of Photography
Michael Orefice Chief Lighting Technician
Andy Ryan Chief Lighting Technician
Joseph J. Orefice Chief Lighting Technician
Dave Wachtman Dolly Grip
Ben O. Graham Electrician
Keith Orefice Electrician
Atillio Orefice Electrician
Dennis Hus Electrician
Gary Ware Electrician
Peter Eisner Electrician
Larry D. Davis First Assistant "B" Camera
Scott Fuller First Assistant Camera
Scott Smith First Assistant Camera
Christopher Duskin First Assistant Camera
Kevin Edwards Grip
Michael D. Hightower Grip
Ron Peebles Grip
Jimmy Giacona Grip
Luke Halpin Grip
Eugene Siegmund Grip
Bryan Ashford Grip
Steve Graves Grip
Troy Webb Grip
Jeff 'Moose' Howery Key Grip
Steven Cardarelli Key Grip
Randy Troyanek Rigging Grip
Stephen Sfetku Second Assistant Camera
Jolanda R. Wipfli Second Assistant Camera
Bryan Grill Digital Compositor
Ethan Ormsby Digital Compositor
Jammie Friday Digital Compositor
Jerry Hall Digital Compositor
Laurie Resnick Digital Compositor
Martine Tomczyk Digital Compositor
Pablo Helman Digital Compositor
Amy Jupiter Digital Effects Producer
Mark Lohff Digital Effects Producer
Mark A. Lasoff Digital Effects Supervisor
John McLaughlin Digital Effects Supervisor
Bradford Plows Modeling
Brian Ripley Modeling
Eugene P. Rizzardi Modeling
George Stevens Modeling
Gerald McClung Modeling
Gordon Forkert Modeling
Greg Bryant Modeling
John Ferrari Modeling
Sabine Meyer zu Recendorf Modeling
Felix Ojeda Modeling
Michael Possert Jr. Modeling
Patrick McClung Modelling Supervisor
Matt Coohill Systems Administrators & Support
Josh Margolies Visual Effects Assistant Editor
Tommy Dorsett Visual Effects Assistant Editor
Erik Nash VFX Director of Photography
Michole Bergstrom Assistant Camera
Brian Marincic Best Boy Grip
Felisa Finn Set Painter
Kevin E. Patterson Utility Sound
John Hynes Camera Loader
Stephen Sobisky Project Manager
Scott Ross General Manager
James Cameron Visual Effects Design Consultant
Larry A. Cornick Set Dresser
John Sayles Additional Writing






















ikwilfilmskijken © 2024