Jennifer Carpenter als Samantha | |
Dov Davidoff als Billy Boy | |
Giancarlo Esposito als Karl | |
Adam Ferrara als Greg | |
Janeane Garofalo als Liz | |
Tony Goldwyn als Elliott | |
Nicole Hansen als Judy | |
Michael E. Knight als Mitchell | |
Pauley Perrette als Gina | |
Tony Spiridakis als Punch | |
Dayton Callie als Uncle Louie | |
Andrew Dolan als Hari Krishna | |
Joe Howe als Cab Passenger | |
Joie Lee als Betsy | |
Jake M. Smith als Delivery Guy | |
Sakina Jaffrey als June | |
Bruce Kronenberg als Bryce | |
Chris Tardio als Cop | |
Douglas Crosby als Cop | |
Nikos Spiridakis als Benjamin | |
Sofia Yarbrough als Aunt Marianne | |
Jill Robbins als Metermaid | |
Stephanie Finochio als Female Pedestrian | |
Alan Hansen als Cab Solo | |
Taryn Davis als Cab Solo | |
Thaddeus Daniels als Cab Solo | |
Jim Hershleder als Cab Solo | |
Jennifer Carter als Cab Solo | |
Dan Naturman als Cab Solo |
Tony Spiridakis | Writer |
Jim Hershleder | Director |
Charly Bender | Editor |
Peter Himmelman | Original Music Composer |
Suttirat Anne Larlarb | Production Design |
Bill Marley | Director of Photography |
Shannon Goldman | Producer |
Tony Spiridakis | Producer |
Sheila Jaffe | Casting |
Georgianne Walken | Casting |
Meredith Tucker | Casting |
Harold Josephson | Executive Producer |
Marc Chiat | Executive Producer |
Stuart Berton | Executive Producer |
Mary Ramos | Music Supervisor |
Jennifer Carter | Line Producer |
John Spiridakis | Associate Producer |
Alan Savage | Associate Producer |
Lance Doty | Post Production Supervisor |
Bob Krakower | Creative Consultant |
Michael De Avila | Production Consultant |
Christopher Sheldon | Sound Supervisor |
John Marquis | Sound Designer |
Mark Andre Kneer | Sound Editor |
Anthony Erice | Sound Mixer |
Bill Cavanaugh | Sound Mixer |
Mitchell Reichler | First Assistant Director |
Kyle Koromaldi | Second Assistant Director |
Tatiana Rudzinski | Production Manager |
Ana de Souza Dantas | Production Coordinator |
Craig Pressgrove | First Assistant Camera |
Deric Margolis | Second Assistant Camera |
Décio Matos Jr. | Second Assistant Camera |
Adam Stockhausen | Art Direction |
Douglas Crosby | Stunt Coordinator |
Stephen Rajkumar | Sound |
Jill Robins | Script Supervisor |
Paul Fernandez | Online Editor |
Kevin Palmer | Additional Editing |
Lisa Barnable | Post Production Coordinator |
Wendi Morris | Music Coordinator |
Gonca Gul | Costume Designer |
Carmen Conesa | Costume Supervisor |
Amy Tagliamonti | Makeup & Hair |