Ron Perlman als Asher | |
Famke Janssen als Sophie | |
Richard Dreyfuss als Avi | |
Jacqueline Bisset als Dora | |
Peter Facinelli als Uziel | |
Guy Burnet als Lyor | |
Jay Hieron als Sammi | |
Blake Perlman als Hannah | |
Marta Milans als Marina | |
David Wohl als Dr. Greene | |
Micah A. Hauptman als Reuben | |
Alton Fitzgerald White als Berenger | |
Ned Eisenberg als Abram | |
Hannah Viederman als Chia Girl | |
Joseph Siprut als Craig |
Michael Caton-Jones | Director |
Jay Zaretsky | Writer |
István Király | Editor |
David Gendron | Executive Producer |
Carlos A. Menéndez | Production Design |
Liene Dobrāja | Costume Design |
Joseph Mensch | Producer |
Brian Wilkins | Producer |
Denis Crossan | Director of Photography |
Truman Clark McCasland | Art Direction |
Carisa Kelly | Costume Design |
Josh Crook | Producer |
Kathleen Chopin | Casting |
Joseph Siprut | Executive Producer |
Aja Cooper | Set Decoration |
Ali Jazayeri | Executive Producer |
Tomi Szabo | Editor |
Ron Perlman | Producer |
Simon Boswell | Original Music Composer |
Caroline Pommert-Allegrante | Casting Associate |
Collin Warhaftig | Production Supervisor |
Hope Ardizzone | Scenic Artist |
David Isyomin | Visual Effects Supervisor |
Marcus Slabine | Set Dresser |
Don Dominick Lombardi | Scenic Artist |
Tonia Ciccone | Hair Department Head |
Tywan Williams | Key Hair Stylist |
Deanna Greif | Casting Assistant |
Dajia Milan | Assistant Costume Designer |
Christy Guillermain | Costumer |
Dana Soady | Art Department Coordinator |
Lizzie Hollins | Property Master |
Heather Quick | Script Supervisor |
Ismyrne Geffrard | Key Set Costumer |
Celeste Montalvo | Wardrobe Supervisor |
Janine JP Parrella | Key Makeup Artist |
Caleb William Haines | Set Dresser |
Michelle Connolly | Hairstylist |
Bryan Wolcik | Set Dresser |
Sam Ellison | Camera Operator |
Bill Saxelby | Steadicam Operator |
Rachael Black | Digital Intermediate |
Bobby Roelofs | Boom Operator |
Walter Thomson | Still Photographer |
Stefan Lan | Generator Operator |
Kevin Szczepanski | Digital Intermediate Editor |
Adrian Rhodes | Supervising Sound Editor |
Nate Loehrke | Best Boy Electric |
Ian Waggott | Foley Artist |
Joe Fugallo | Techno Crane Operator |
Lorenzo Zanini | Camera Loader |
Daniel Sharnoff | Second Unit Director of Photography |
Antony Bayman | Sound Effects Editor |
Sean Dunckley | Digital Colorist |
Matt Hubert | Digital Intermediate Producer |
Derek Gross | Gaffer |
Adam Folk | Producer |