6.6

Australia (2008)

Avontuur, Drama, Romantiek
Lady Ashley, een Engelse aristocrate (Nicole Kidman), verlaat haar luxe leventje en trekt het Australische binnenland in. Ze ontmoet een ruige veedrijver (Hugh Jackman) die haar helpt haar ranch te beschermen. Samen vertrekken ze op een overweldigende reis door de mooiste en de meest afgelegen gebieden ter wereld. Als ze elkaar kwijtraken in Darwin, dat wordt gebombardeerd door de Japanse strijdkrachten, doen ze er alles aan om te overleven en elkaar terug te vinden.

Australia Film Info

Score: 6.6/10 van 1935 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2008-11-18
Lengte: 165 Minuut / 2:45
Regisseur: Baz Luhrmann
Schrijvers Stuart Beattie, Ronald Harwood, Baz Luhrmann, Richard Flanagan.
Productie Studios: Bazmark Films, ScreenWest, Dune Entertainment III, 20th Century Fox, Ingenious Media
Productie Land: Australia, United States of America, United Kingdom


Australia Trailer


Nicole Kidman
als Lady Sarah Ashley
Hugh Jackman
als The Drover
Essie Davis
als Katherine
David Wenham
als Neil Fletcher
Bryan Brown
als King Carney
David Gulpilil
als King George
John Jarratt
als Sergeant
Shea Adams
als Carney Boy
Nathin Butler
als Carney Boy
John Walton
als Carney Boy
Nigel Harbach
als Carney Boy
Eddie Baroo
als Bull
Arthur Dignam
als Father Benedict
Sandy Gore
als Gloria Carney
Bill Hunter
als Skipper (Qantas Sloop)
Jacek Koman
als Ivan
Ben Mendelsohn
als Captain Dutton
Barry Otto
als Administrator Allsop
David Ngoombujarra
als Magarri
Bruce Spence
als Dr. Barker
Jack Thompson
als Kipling Flynn
Yuen Wah
als Sing Song
Kerry Walker
als Myrtle Allsop
Ray Barrett
als Ramsden
Jamal Sydney Bednarz
als Mission Boy
Tony Barry
als Sergeant Callahan
Ursula Yovich
als Daisy
Brandon Walters
als Nullah
Matthew Whittet
als Brother Frank
Lillian Crombie
als Bandy Legs
Max Cullen
als Old Drunk
Haidee Gaudry
als Essential Services Woman
Jamie Gulpilil
als Porter (Wharf)
Peter Gwynne
als Lady Sarah's Butler
Jimmy Hong
als Carney Manservant
Angus Pilakui
als Goolaj
Adam McMonigal
als Darwin Policeman
Robin Queree
als Ball Guest
Mark Rathbone
als Stockman
Crusoe Kurddal
als Aboriginal Tracker
Siena Larsson
als Flying Boat Passenger Child
Danielle Carey
als Evacuee Mother (uncredited)
Anton Monsted
als Maitland Ashley (uncredited)
William Gabriel
als Drover / Guest / Waiter (uncredited)
Chris Polzot
als Firefighter (uncredited)
Stuart Beattie Screenplay
Ronna Kress Casting
Michael McCusker Editor
Dody Dorn Editor
Ronald Harwood Screenplay
Baz Luhrmann Screenplay
Baz Luhrmann Director
Baz Luhrmann Producer
Baz Luhrmann Story
Catherine Martin Production Design
Catherine Martin Costume Design
Catherine Martin Producer
Peter Russell Set Designer
David Worley Visual Effects Producer
Catherine Knapman Producer
Ian Gracie Supervising Art Director
G. Mac Brown Producer
Nikki Barrett Casting
David Hirschfelder Original Music Composer
Mary Ellen Mark Still Photographer
Michael Turner Assistant Art Director
Mike Leeder Casting
Jason Ballantine Digital Intermediate
Rod Dean Editorial Consultant
Mandy Walker Director of Photography
Mark Sexton Storyboard Artist
Greig Fraser Second Unit Director of Photography
Nik Dorning Prosthetic Makeup Artist
Nikki DiFalco Storyboard Artist
Lawrence Woodward Stunt Coordinator
Stuart Morton Music Editor
Peter Webb Compositing Supervisor
David Scott Visual Effects Art Director
Wayne Pashley Sound Designer
Wayne Pashley Supervising Sound Editor
Dave Kim 3D Coordinator
Greg Stuart Stunt Coordinator
John Stokes VFX Director of Photography
Ean Tang Casting
Richard Flanagan Screenplay
Paul Watters Producer
Karen Murphy Art Direction
Chris Schwarze Visual Effects Supervisor
Maurizio Silvi Makeup Designer
Damian Wyvill Additional Director of Photography
Steve Dunn Visual Effects Producer
John O'Connell Choreographer
Sheldon Wade Hairstylist
John Simpson Foley
Andy Nelson Sound Re-Recording Mixer
Libby Villa Dialogue Editor
Chad Malbon Visual Effects Producer
Michael Meagher Visual Effects Producer
Sophie Fabbri-Jackson Script Supervisor
Alex Meddick Visual Effects Editor
Simon Elsley Set Designer
Michael Mulholland CG Supervisor
Edson Williams Visual Effects Supervisor
Peter McCaffrey Steadicam Operator
Fabian Sanjurjo Supervising Sound Effects Editor
Daniel P. Rosen Visual Effects Supervisor
Ineke Majoor Visual Effects Producer
Kilou Picard Visual Effects Producer
Jon Grinberg Visual Effects Editor
James E. Price Visual Effects Supervisor
Kylie Clarke Wigmaker
Jennifer Stanfield Makeup Artist
Francesco Nardi Makeup Artist
Kate Birch Hairstylist
Teresa Hinton Hairstylist
Ashley Johnson Hairstylist
Aaron Downing Post Production Supervisor
Jo-Ann Beikoff Property Master
Michael Bell Assistant Art Director
Ed Cotton Assistant Art Director
Colette Birrell Art Department Coordinator
Diana Freeman Construction Coordinator
Jiang Liu Sculptor
Belinda Villani Sculptor
Gaetano Lagana Scenic Artist
Anna Behlmer Sound Re-Recording Mixer
Anne Breslin Dialogue Editor
Polly McKinnon Dialogue Editor
Delia McCarthy Dialogue Editor
Leanne Brooks Special Effects Coordinator
Thomas Van Koeverden Special Effects Coordinator
Andy Brown Visual Effects Supervisor
Shannan Burkley Visual Effects Art Director
Angus Cameron Visual Effects Supervisor
Tony Cole Visual Effects Supervisor
Robert Duncan Visual Effects Supervisor
Chris Godfrey Visual Effects Supervisor
Katie Goodwin Visual Effects Editor
Erik Liles Visual Effects Supervisor
Matt McDonald Visual Effects Supervisor
Matt Morris Visual Effects Editor
Randy Vellacott Visual Effects Art Director
Shereena-Lee van de Berkt Visual Effects Producer
Robin Saxen Visual Effects Producer
Felix Crawshaw Visual Effects Producer
Prue Fletcher Visual Effects Producer
Diana Giorgiutti Visual Effects Producer
Angus Reid Visual Effects Producer
Kerri Schwarze Visual Effects Producer
Glenn Suter Stunt Coordinator
Keir Beck Camera Operator
Warren Lazarides Camera Operator
John Whitteron Camera Operator
James H. Fisher Still Photographer
Shaun Conway Gaffer
Zeb Simpson Video Assist Operator
Matthew M. North Digital Intermediate Editor
Ian Nobby Clark Transportation Coordinator
Mary Barltrop Location Manager
Edweana Wenkart Unit Publicist
Peter Hicks Location Manager
Cameron Sharp Visual Effects Production Assistant
Daniel Chavez Visual Effects Coordinator
Andre Deubel Epk Camera Operator
Emma McCleave Assistant Editor
Matthew T. Griffin Digital Compositor
Ryan Boucher Assistant Editor
Luke Nixon First Assistant "B" Camera
Laurie Hughes Digital Intermediate
Stephen Head Electrician
Laura Schiavo Makeup Supervisor
Lynn Wheeler Makeup Supervisor
Kevin Spruce Animation Supervisor
Julian Dimsey Compositing Supervisor
Morris May CG Supervisor
Angela Conte Makeup Supervisor
Steve Anderson Pre-Visualization Supervisor
Naomi Mitchell Visual Effects Coordinator
Jenny Basen Visual Effects Coordinator
Flavia Dias Riley Visual Effects Production Manager
Catherine Biggs Makeup & Hair Assistant
Dorotka Sapinska Conceptual Illustrator
Nicholas Cross CG Artist
Jeff Driver Modeling
Kerry Warn Hair Designer
Victoria Sullivan Script Supervisor
Andrew Hellen Animation Director
Amanda Enders Costumer
Gypsy Taylor Costume Illustrator
John Bowring Armorer
Gideon Marshall Armorer
Gemma James Visual Effects Coordinator
Anthos Simon Digital Intermediate Producer
Steven McGregor Script Consultant
Katrin Arndt Visual Effects Production Manager
Trish Cahill Colorist
Carsten Kolve CG Supervisor
Paul B. Gibbs Production Accountant
Hayley Sullivan Visual Effects Production Assistant
Anton Monsted Epk Producer
Frank Hruby First Assistant "B" Camera
Luis Olivares Video Assist Operator
Jay Torta First Assistant "B" Camera
Gary Burritt Negative Cutter
Simon Warnock First Assistant Director
Mark Glindeman Gaffer
Bronwyn Doughty Costume Coordinator
Glenn Arrowsmith Key Grip
Brydie Stone Makeup & Hair Assistant
Nik Kacevski CG Artist
Drew English Clapper Loader
Rusty Geller Steadicam Operator
Stephanie De Meautis Production Coordinator
Benn Hyde Dolly Grip
Jamella Hassan Costume Standby
Zoe Saleeba Makeup & Hair Assistant
Marco Nero Concept Artist
Steve Daley Electrician
Mathew Harrington Visual Effects Coordinator
Ashleigh Carter First Assistant "A" Camera
David Birrell First Assistant Editor
Sandy Sutherland Visual Effects Technical Director
Joel Froome Clapper Loader
Geoff Full Key Grip
Hilton Howson Production Secretary
Brett McDowell Dolly Grip
Emmanuel Blasset CG Supervisor
Lucinda Glenn Visual Effects Coordinator
Ingrid Johnston Visual Effects Production Manager
Daniel Loui Digital Compositor
Paul Seipel Second Assistant "B" Camera
Alan Willis Best Boy Electrician
Michelle Rose Visual Effects Coordinator
Mark Harman Set Dresser
Fiona Nicolls Costume Standby
Jade Sims Costume Assistant
Steve Jaworski Compositing Supervisor
Sean Samuels Concept Artist
Dave Dalley 2D Supervisor
Rowan E Cassidy Concept Artist
Shane Melder Swing
Jason Poole Best Boy Electric
Olivier Fontenay Senior Colorist
Ed Coy CG Artist
Miles Green Visual Effects Technical Director
Biatta Czerkies Production Secretary
John Durney Digital Compositor
Selcuk Ergen Visual Effects Technical Director
Sotiris Georghiou Visual Effects Technical Director
Niki Bern Compositing Supervisor
Joe Thornley Visual Effects Technical Director
Brett Tracey Second Assistant "A" Camera
Jan Adamczyk Digital Compositor
Daniela Giangrande Visual Effects Coordinator
Denise Farrell Production Accountant
Beverley Dunn Set Decoration
Sarah Sparnenn Digital Compositor
Erik Bruhwiler 2D Supervisor
Ziggy Golden Makeup Supervisor
Sam Cole Compositing Supervisor
Stuart Willis Visual Effects Coordinator
Moses Fotofili Gaffer
Charlie Nott Electrician
Jason Binnie First Assistant "A" Camera
David Swanson Greensman
Peter Annison Greensman
Matt Daley Greensman
Glenn Johnson Greensman
Gavin Malm Greensman
James Pruden Greensman
Sam McDougall Greensman
Hayley Egan Prop Maker
Graham Dunn Set Dresser
Dean Maguire Swing
Christian Tancred Swing
Matt Begg Best Boy Electric
Justin Plummer Best Boy Electrician
Jeff Eastman Best Boy Grip
Jason Trew Best Boy Grip
Jason Weekes Best Boy Grip
John Regan Dolly Grip
Simon Allan Electrician
David Belleville Electrician
Marcos Castro Electrician
Simon Edie Electrician
John Ellard Electrician
Russell Fewtrell Electrician
Simon Walsh Electrician
Michael Webber Electrician
Cameron Wintour Electrician
Benjamin Dugard Electrician
Garfield Darlington Electrician
Jay MacNeill Electrician
Peter Eastgate First Assistant "B" Camera
Alex Laguna Gaffer
Ian 'Strapper' Mathieson Rigging Gaffer
Lesley Watson Second Assistant "A" Camera
Jordan Maddocks Second Assistant "B" Camera
Peter Quinn Video Assist Operator
Stuart Waller Video Assist Operator
Simone Wajon Makeup & Hair
Terri Farmer Makeup & Hair
Millie Adams Costume Assistant
Christina Plitzco Costume Standby
Joanna Grenke Tailor
Geoff Willman Assistant Editor
Sally Johnson Colorist
Peter Spinaze 3D Animator
Will Reichelt 3D Supervisor
Michael Orbing CG Artist
Mike Bain CG Supervisor
Adrian White Digital Compositor
Gautam Kumar Jayaseelan Digital Compositor
Wilfred Patriarca Digital Compositor
Sarah Jane Dunlop Visual Effects Coordinator
Louise Harvey Visual Effects Coordinator
Robert McDougall Visual Effects Coordinator
Alex Serrano Visual Effects Coordinator
James Sdrinis Visual Effects Coordinator
Michael Currell Visual Effects Coordinator
Stephanie De Wealth Visual Effects Coordinator
Alex Pattinson Visual Effects Production Assistant
Nicole Ashford Visual Effects Production Assistant
Jessica Vines Visual Effects Production Assistant
Octavia Mansfield Schweitzer Visual Effects Production Manager
Oleksandr Panaskevych Visual Effects Technical Director
Vishal Patel Visual Effects Technical Director
Toshi Shiozawa Visual Effects Technical Director
Eliska Yojtechovska Continuity
Steve Steenstrup Armorer
David Wheeler Armorer
Kelly Vincent Production Coordinator
Anna Steel Production Coordinator
Fiona Dunford Production Secretary
Silvana Azzi Heras Title Designer
Ben Breen First Assistant Accountant






















ikwilfilmskijken © 2022