Danny Trejo als Frank Vega | |
Danny Glover als Bernie Pope | |
Andrew Divoff als Leandro Herrera | |
Jacqueline Obradors als Rosaria Parkes | |
Jonathan Lipnicki als Hammer | |
Charlie Carver als Eric | |
Dante Basco als Gangly Asian | |
Sarah Dumont als Jessica | |
Herbert Russell als Security Guy | |
Patrick Fabian als Officer Malark | |
Leon G. Thomas III als Tucson | |
Jeremy Ray Valdez als Manny Parkes | |
Han Soto als Hung | |
Dennis Keiffer als Tattoo Neck Dude | |
Ignacio Serricchio als Adolfo | |
Melany Ochoa als Julia Parkes | |
Lisa Raziano als Bank Customer | |
Elizabeth Barondes als Diane | |
Federico Berte als Sparring Partner | |
Damien Bray als Armed Man | |
Al Coronel als Cop | |
Sophie Dee als Hot Girl | |
Sergio Garcia als Thug | |
David Scott Gaudin als Bank Executive | |
Zedric Harris als Big Black | |
Mikal Kartvedt als The Abductor | |
Gary Kasper als Tito | |
Jillana Laufer als Senator's wife | |
Justin Lebrun als Bar Patron | |
Judd Lormand als Detective Williamson | |
Loni Love als Carmen | |
Ken Moreno als Ex-Marine | |
Michael Rader als Beerbong Partier | |
Justyn Michael Richards als Frat Guy | |
Con Schell als Drake | |
Korey Simeone als Insurance Agent | |
Ryan Slater als Thin Caucasian | |
Matthew Tompkins als Ex-Marine | |
Hawk Walts als Purvis | |
Brock Lumarque als Thug |
Mary Jo Slater | Casting |
Ash R. Shah | Producer |
Jeff Olan | Extras Casting |
Ariyela Wald-Cohain | Costume Design |
Richard Lopez | Best Boy Grip |
Christian Cardona | Visual Effects Supervisor |
Craig Moss | Director |
Craig Moss | Writer |
Myriam Arougheti | Makeup Department Head |
Paul Marschall | Director of Photography |
Jim Busfield | Producer |
Ben Feingold | Producer |
Todd Haberman | Original Music Composer |
Russell M. Jaeger | Production Design |
Ryan Maguire | Foley Mixer |
Matt Hovland | ADR Mixer |
Ryan Slater | Casting Assistant |
Georgia Schwab | Set Decoration |
Carl Hoagland | Art Direction |
King Orba | Property Master |
Clark Burnett | Editor |
Robert Fure | Leadman |
Sara Krueger | Art Department Coordinator |
Tara Blume | Foley Artist |
Tom Boykin | Sound Re-Recording Mixer |
Ryan Gegenheimer | Sound Effects Editor |
Eric Lalicata | Supervising Sound Editor |
Michael Mori | Boom Operator |
Mikal Kartvedt | Stunt Coordinator |
Mikal Kartvedt | Second Unit Director |
Lillian Lanette Little | Costume Supervisor |
Rachel Weir | Set Costumer |
Ramsay Williams | Set Costumer |
Tom Trafalski | Music Editor |
Mitchell Bergman | Transportation Coordinator |
Renetta G. Amador | Script Supervisor |
Nancy Breaux | Script Supervisor |
Brad Hill | Location Manager |
Frankie Gleb | Studio Teachers |
Sarah Taub | Set Dresser |
Matt Blackshear | Digital Intermediate |
Cary Ayers | Key Makeup Artist |
Angela Maldone | Makeup Artist |
Katrina Marcinowski | Still Photographer |
David M. Adams | Electrician |
Traci E. Smithe | Key Hair Stylist |
Maureen P. Mottley | Production Manager |
Jake Avignone | Steadicam Operator |
Cooper Donaldson | Gaffer |
Marc-Antoine Serou | Best Boy Electric |
Kyle Lane | Foley Editor |
Jeffrey Lombardi | Set Dresser |
Derrick Esperanza | Electrician |
Dan Snow | Sound Supervisor |
Michael Schilling | Electrician |
Lygia Orta | Makeup Artist |
Sybil Mosely | Assistant Costume Designer |
Ryan Anthony Arakaki | Foley Editor |
Jacqueline Shulman | Costumer |
Jessica Lou Allen | Key Hair Stylist |
Richard E. Garcia | First Assistant Camera |
Devon Meadows | Digital Intermediate Assistant |
Keenan Mock | Digital Intermediate Assistant |
Zachary Helmer | Electrician |
Keith Mentze | Grip |
Greg Flores | Key Grip |
Shawn Stoddard | Grip |
A. Jeffrey Schoenberg | Costumer |
Gary Dion | Special Effects Supervisor |
Buddy Gheen | Digital Compositor |
Kat Hess | Second Assistant Director |
Justin Lipetz | Electrician |
Derrick Strickland | Production Secretary |
Brenda Arson | Production Coordinator |
Maya Morgan | Second Assistant Camera |
Kristina Kasmin | Assistant Property Master |
Mike Arzaga | Dolly Grip |
Anthony Ryan | Grip |
John Van Valkenburgh | Electrician |
Neil Chartier | First Assistant Camera |
Randy Lawson | Sound Mixer |
Paul Sage | Colorist |
James Todd | First Assistant Director |
Kevin Deon | Extras Casting |
Gregg Thompson | Electrician |
Robert Forrest | Digital Imaging Technician |
Justin Suriano | Electrician |
Enrique Rico | Grip |
Traci Chartier | Second Assistant Camera |
Justin Liang | Second Assistant Camera |
Lynne Palmer | Costumer |
Matthew Kovach | Assistant Editor |
Emily Riedy | Second Second Assistant Director |