Seth Rogen als Mac Radner | |
Zac Efron als Teddy Sanders | |
Rose Byrne als Kelly Radner | |
Chloë Grace Moretz als Shelby | |
Dave Franco als Pete | |
Ike Barinholtz als Jimmy | |
Lisa Kudrow als Dean Carol Gladstone | |
Selena Gomez als Phi Lamda President | |
Jerrod Carmichael als Garf | |
Carla Gallo als Paula | |
Kiersey Clemons als Beth | |
Beanie Feldstein als Nora | |
Hannibal Buress als Officer Watkins | |
Christopher Mintz-Plasse als Scoonie | |
Elise Vargas als Stella | |
Zoey Vargas als Stella | |
Clara Mamet als Maranda | |
Awkwafina als Christine | |
John Early als Darren | |
Johnny Pemberton als Frat President | |
Kyle Mooney als R.A. | |
Ian Gregg als Second Frat Guy | |
Jacob Wysocki als Live Tinder Guy | |
Liz Cackowski als Wendy the Realtor | |
Kelsey Grammer als Shelby's Dad | |
Sam Richardson als Eric Baiers | |
Abbi Jacobson als Jessica Baiers | |
Billy Eichner als Oliver Studebaker | |
Brian Huskey als Bill Wazakowski | |
Miles Armstrong als Rapper | |
Kemuel Crossty als Rapper | |
Cameron Hill als Rapper | |
Denryc Hill als Rapper | |
Brian K. Johnson als Rapper | |
Windsor Jones als Rapper | |
Harrison Thacker als Rapper | |
Ciara Bravo als Sorority Girl |
Nicholas Stoller | Director |
Nicholas Stoller | Writer |
Seth Rogen | Writer |
Andrew J. Cohen | Writer |
Evan Goldberg | Writer |
Brendan O'Brien | Writer |
Andrew J. Cohen | Characters |
Zene Baker | Editor |
Evan Goldberg | Producer |
Tom Wolfe | Music Supervisor |
Nathan Kahane | Executive Producer |
Theresa Guleserian | Production Design |
Brendan O'Brien | Characters |
Ted Gidlow | Executive Producer |
Andrew J. Cohen | Executive Producer |
Brendan O'Brien | Executive Producer |
Francine Maisler | Casting |
Manish Raval | Music Supervisor |
Leesa Evans | Costume Design |
Seth Rogen | Producer |
Michael Andrews | Original Music Composer |
Kathy Driscoll-Mohler | Casting |
Ted Gidlow | Unit Production Manager |
James Weaver | Producer |
Brandon Trost | Director of Photography |
Joseph Drake | Executive Producer |
Cate Bangs | Art Direction |
Ryan Watson | Set Decoration |
Maggie Fung | Makeup Department Head |
Michael Babcock | Sound Re-Recording Mixer |
Michael Babcock | Supervising Sound Editor |
Jeff Sawyer | Sound Effects Editor |
Randy Torres | Sound Effects Editor |
Michael A. Webber | Editor |
Erin Westerman | Co-Producer |
Josh Fagen | Co-Producer |
Kyle Hunter | Co-Producer |
Ariel Shaffir | Co-Producer |
Michael J. Moore | First Assistant Director |
Matt Haggerty | Second Assistant Director |
Jeffrey J. Dashnaw | Stunt Coordinator |
Jamal Sims | Choreographer |
Maria Blasucci | Associate Producer |
Amanda Lund | Associate Producer |
Douglas I. Schwartz | Associate Producer |
Patricia Klawonn | Set Designer |
John Thigpen | Set Designer |
Heather Kane | On Set Dresser |
Ellen Arden | Makeup Artist |
Robert Satkovich | Makeup Artist |
Colleen LaBaff | Hair Department Head |
Alicia Accardo | Script Supervisor |
Tony Lamberti | Sound Re-Recording Mixer |
Doug Delaney | Digital Intermediate Colorist |
Blake Hooks | Second Assistant "B" Camera |