Batman Forever (1995)

Actie, Misdaad, Fantasie
Batman krijgt te maken met twee nieuwe vijanden: Two-Face, die Batman als schuldige ziet van zijn misvormde gezicht, en The Riddler, een voormalig employee van Bruce Wayne. Ondertussen wordt Dr. Chase Meridan verliefd op Wayne/Batman.

Batman Forever Film Info

Score: 5.4/10 van 4318 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1995-06-16
Lengte: 115 Minuut / 1:55
Regisseur: Joel Schumacher
Schrijver: Akiva Goldsman
Productie Studios: Warner Bros. Pictures, DC Comics, PolyGram Filmed Entertainment, DC Entertainment
Productie Land: United States of America


Batman Forever Trailer


Val Kilmer
als Bruce Wayne / Batman
Tommy Lee Jones
als Harvey Dent / Two-Face
Jim Carrey
als Edward Nygma / The Riddler
Nicole Kidman
als Dr. Chase Meridian
Chris O'Donnell
als Dick Grayson / Robin
Michael Gough
als Alfred Pennyworth
Pat Hingle
als Commissioner Gordon
Drew Barrymore
als Sugar
Debi Mazar
als Spice
Elizabeth Sanders
als Gossip Gerty
René Auberjonois
als Dr. Burton
Joe Grifasi
als Bank Guard
Philip Moon
als Male Newscaster
Jessica Tuck
als Female Newscaster
Dennis Paladino
als Crime Boss Moroni
Don Wilson
als Gang Leader
Kimberly Scott
als Margaret
Eileen Seeley
als Martha Wayne
Michael Paul Chan
als Executive
Jon Favreau
als Assistant
Bob Zmuda
als Electronic Store Owner
Rebecca Budig
als Teenage Girl
Ria Coyne
als Socialite
Ramsey Ellis
als Young Bruce Wayne
Noby Arden
als Trapeze Act
Maxine Jones
als Girl on Corner #1
Terry Ellis
als Girl on Corner #2
Cindy Herron
als Girl on Corner #3
Dawn Robinson
als Girl on Corner #4
Ed Begley Jr.
als Fred Stickley (uncredited)
Patrick Leahy
als Sen. Patrick Leahy (uncredited)
Jim Palmer
als Harvey's Thug
George Wallace
als The Mayor
George Cheung
als Guest (uncredited)
Deron McBee
als Harvey's Thug
Brad Martin
als Harvey's Thug
Jon Favreau
als Assistant #2
Lance Brown Sound Designer
Tim Burton Producer
Mali Finn Casting
Bob Ringwood Costume Design
Bob Kane Characters
Joseph P. Lucky Art Direction
Michael A. Jones Camera Operator
Andrew Adamson Visual Effects Supervisor
Joel Schumacher Director
Lee Batchler Story
Janet Scott Batchler Story
Akiva Goldsman Screenplay
Peter Macgregor-Scott Producer
Elliot Goldenthal Original Music Composer
Stephen Goldblatt Director of Photography
Mark Stevens Editor
Dennis Virkler Editor
Barbara Ling Production Design
Cricket Rowland Set Decoration
Michael Uslan Executive Producer
Benjamin Melniker Executive Producer
Zigmund Gron Music Editor
Michael Higham Music Programmer
James Hegedus Visual Effects Art Director
Raman Hui Animation Supervisor
Conrad E. Palmisano Stunt Coordinator
Conrad E. Palmisano Underwater Director of Photography
Christopher Burian-Mohr Art Direction
Rick Baker Makeup Artist
Thomas L. Fisher Special Effects Coordinator
Adam Boome Assistant Editor
John Dykstra Visual Effects Supervisor
Chas. Butcher Assistant Art Director
Emily Schweber Casting Associate
Bob Yerkes Technical Advisor
William M. Elvin First Assistant Director
Joni Jacobson Digital Compositors
Kevin J. Messick Co-Producer
Teresa Cheng Digital Effects Producer
David Hogan Second Unit Director
Elaine O'Donnell Set Decoration
Troy Porter ADR Mixer
Craig Pinkard Transportation Coordinator
Carla Meyer Dialect Coach
Brad Martin Stunts
Brad Martin Stunt Double
Molly M. Mayeux Second Second Assistant Director
Ve Neill Makeup Artist
Matthias Gohl Music Score Producer
Mitch Gaylord Stunt Double
G. A. Aguilar Stunts
Mitchell E. Dauterive Associate Producer
Amy Harrington Production Manager
Dawn Y. Line Key Costumer
Barbara Lorenz Hairstylist
Brad Einhorn Property Master
Kevin E. Carpenter Additional Sound Re-Recording Mixer
Hilda Hodges Foley Artist
Carl Fischer Boom Operator
Chuck McSorley Leadman
Ingrid Ferrin Costume Design
Ralph Nelson Jr. Still Photographer
Miller Drake Visual Effects Editor
Greg John Callas Construction Coordinator
Yarek Alfer Sculptor
Yolanda Toussieng Key Hair Stylist
Laura Sode-Matteson Location Manager
Michael Singer Unit Publicist
Zack Davis ADR Editor
Gordon Ecker Sound Effects Editor
Becky Sullivan Supervising Dialogue Editor
Jonathan Sheffer Conductor
Jackie Brady Baugh Production Accountant
C. Marie Davis Visual Effects Producer
John Leveque Supervising Sound Editor
Brenda Donoho Costumer
Kathy White Digital Effects Supervisor
Carolyn Tapp Foley Recordist
Douglas Greenfield Dolby Consultant
Myron Baker Key Set Costumer
Eric Durst Visual Effects Supervisor
Kate Crossley Visual Effects Assistant Editor
Mike Smith Stunts
David Wallace Allen Visual Effects Coordinator
Kevin Andrew Smith Systems Administrators & Support
Christopher Brooks Supervising Music Editor
Robert Elhai Orchestrator
Mary Jo Lang Foley Mixer
Randy Gardell Costume Coordinator
Frank Didio Head Carpenter
Mike Amorelli Assistant Chief Lighting Technician
Wade Daily Makeup Artist
Wayne Baker Assistant Camera
Elaine Maser Costume Supervisor
Sukey Fontelieu Dialogue Editor
Petur Hliddal Production Sound Mixer
Art Ford Music Consultant
Chris Buchinsky Storyboard
Martin Weight Video Assist Operator
Tony Chavez Propmaker
Michael Denering Scenic Artist
David LeRoy Anderson Makeup Effects
Alan Edmisten Second Assistant Director
James Carson Production Illustrator
Richard Castro Payroll Accountant
Bob Putynkowski Color Timer
Valerie Y.O. Kim Assistant Location Manager
Harry Lu Armorer
Tony Angelotti Utility Stunts
Michael Dressel Foley Editor
Philippe Gluckman Technical Supervisor
James M. McEwen Chief Lighting Technician
James R. Bayliss Set Designer
Richard Chuang Visual Effects Supervisor
Mo Henry Negative Cutter
Robert Heine First Assistant Camera
Adam Baer Location Scout
Tripp Hudson Production Coordinator
Anthony Goldschmidt Title Designer
Nancy Mott Craft Service
Billy Craft Lighting Technician
Antonio V. Garrido Dolly Grip
David Diaz Driver
Boyd Shermis Visual Effects Supervisor
Dick Johnson Transportation Captain
James W. Kristoff Executive In Charge Of Production
Jill DuDeck Art Department Coordinator
Sarah Ray Painter
Jim Gordon Grip
Kinney Booker Set Dressing Artist
Terrence Masson CG Supervisor
Anna Baltimore Set Medic
David Lanphier Jr. Key Set Production Assistant
Ralph Burris Unit Production Manager
Jerry D. Knight Electrician
Jean M. Cunningham Lighting Supervisor
Keith Bewick Assistant Sound Editor
Jolene Cherry Music Supervisor
Donald Krause Special Effects Technician
Katie Zaslaw First Assistant Accountant
Stephen Sobisky Project Manager
Chris Holt Second Assistant Camera
Will Benson Location Assistant
Buffy Zerefski Assistant Makeup Artist
Scott Houle ADR Recordist
Fred Stafford Supervising ADR Editor
Tim Angulo VFX Director of Photography
Jack Holland Production Assistant
Eric Oliver Additional Second Assistant Director
Stephen Andrew Schwartz Assistant Property Master
Robert W. King Special Effects Assistant
Tamara Waters VFX Artist
James Balsam Visual Effects Camera
Peter Sternlicht Visual Effects Compositor
Hal Nelson Best Boy Grip
Don Baker Effects Supervisor
David Stump Visual Effects Supervisor






















ikwilfilmskijken © 2022