Black Panther (2018)

Actie, Avontuur, Sciencefiction
T'Challa keert terug naar Wakanda om zijn plaats als koning in te nemen. Echter wanneer er een oude vijand op de radar verschijnt wordt T'Challa op de proef gesteld. Hij wordt meegesleurd in een conflict dat de hele wereld in gevaar brengt.

Black Panther Film Info

Score: 7.4/10 van 19057 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2018-02-13
Lengte: 134 Minuut / 2:14
Regisseur: Ryan Coogler
Schrijvers Ryan Coogler, Joe Robert Cole.
website: https://marvel.com/movies/movie/224/black_panther
Productie Studio: Marvel Studios
Productie Land: United States of America


Black Panther Trailer


Chadwick Boseman
als King T’Challa / Black Panther
Michael B. Jordan
als N'Jadaka / Erik 'Killmonger' Stevens
Lupita Nyong'o
als Nakia
Danai Gurira
als Okoye
Martin Freeman
als Everett K. Ross
Daniel Kaluuya
als W'Kabi
Letitia Wright
als Shuri
Winston Duke
als M'Baku
Sterling K. Brown
als N'Jobu
Angela Bassett
als Ramonda
Forest Whitaker
als Zuri
Andy Serkis
als Ulysses Klaue / Klaw
Florence Kasumba
als Ayo
John Kani
als T'Chaka
David S. Lee
als Limbani
Nabiyah Be
als Linda
Isaach De Bankolé
als River Tribe Elder
Connie Chiume
als Mining Tribe Elder
Dorothy Steel
als Merchant Tribe Elder
Danny Sapani
als Border Tribe Elder
Sydelle Noel
als Xoliswa
Marija Abney
als Dora Milaje
Zola Williams
als Dora Milaje
Janeshia Adams-Ginyard
als Dora Milaje
Maria Hippolyte
als Dora Milaje
Marie Mouroum
als Dora Milaje
Jénel Stevens
als Dora Milaje
Sope Aluko
als Shaman
Stan Lee
als Casino Patron
Atandwa Kani
als Young T'Chaka
Ashton Tyler
als Young T'Challa
Denzel Whitaker
als Young Zuri
Shaunette Renée Wilson
als Dora Milaje
Christine Hollingsworth
als Dora Milaje
Lucy Hockings
als BBC Reporter
Bambadjan Bamba
als Military Leader
Roland Kilumbu
als Young Military
Francesca Faridany
als Museum Director
Mark Ashworth
als Security Guard
Seth Carr
als Young Killmonger
Jeremy Sample
als Jabari Fisherman
Alexis Rhee
als Sophia
Alex Hibbert
als Young Oakland Kid
Trevor Noah
als Griot (voice)
Danny Chung
als Casino Dealer
Shad Gaspard
als Actor
William Cowboy Reed
als Museum Guard
Michael David Yuhl
als Ambassador
Liz Elkins Newcomer
als CIA Agent
Raven Wynn
als Korean Market Shopper
Amechi Okocha
als Bueze
Tony Sears
als French Ambassador
Timothy Carr
als UN Security Guard
Apollo GT
als Fish Market Shopper
James Siderits
als U.N. Official / Translator
Travis Love
als Jabari Warrior
Lidya Jewett
als Young Nakia
Alona Leoine
als School Child / Playground Kid
Kinley Fleurejuste
als Uptown Patron
Ofu Obekpa
als Kings Guard
Michael R. Ciminna
als Security Guard
John Y Lee
als Casino Dealer
Byron Coolie
als Wakandan
Joseph Akharoh Jr.
als Citizen of Wakanda
Stanley Aughtry
als Merchant Tribe Warrior
Raenen Golez
als Casino Patron
Leo De Rivera
als Casino Bartender
Tevin Beech
als Guard
Tari Omoro
als Jabari Drummer
Andrea Antonio Canal
als Casino Guest
David Dunston
als Citizen of Wakanda
Josue Louis-Charles
als Mining Tribe
Isaac Phillips
als Mining Tribe #2
Sebastian Stan
als James 'Bucky' Barnes / Winter Soldier (uncredited)
Jamel Chambers
als Merchant (uncredited)
Michael Christopher Rodney
als Kings Guard (uncredited)
Sheril Rodgers
als Oakland California Pedestrian (uncredited)
Sarah Halley Finn Casting
Jay Hart Set Decoration
Jacques Haitkin Camera Operator
Steve Boeddeker Supervising Sound Editor
Steve Boeddeker Sound Re-Recording Mixer
Stan Lee Executive Producer
Stan Lee Comic Book
Kevin Feige Producer
Doc Kane ADR Mixer
Helen Pollak Unit Production Manager
Ruth E. Carter Costume Design
Daniel Sudick Special Effects Supervisor
Jesse Rosenthal Art Direction
Ellen Ryba Costumer
Jack Kirby Comic Book
Dave Jordan Music Supervisor
Jane Oshita Stunts
Jeffrey Chernov Executive Producer
Chad S. Frey Set Designer
Jonathan Eusebio Stunt Coordinator
Scott Curtis Foley Mixer
Louis D'Esposito Executive Producer
Igor Meglic Second Unit Director of Photography
Marco Rubeo Set Designer
Alan Hook Supervising Art Director
Victoria Alonso Executive Producer
Debbie Berman Editor
Joel Harlow Makeup Department Head
Greg Waddle Rigging Grip
Shelley Roden Foley Artist
Ross Sebek Camera Operator
Barbara Harris ADR Voice Casting
Matthew Silva Makeup Supervisor
Raj Rihal Conceptual Illustrator
Lisa C. Satriano First Assistant Director
Claudia Castello Additional Editor
Ludwig Göransson Original Music Composer
Teo Lee Second Assistant Camera
Andy Gill Stunt Coordinator
Rachel Morrison Director of Photography
Hannah Beachler Production Design
Kendrick Lamar Theme Song Performance
Kendrick Lamar Music Producer
Erica Rice Assistant Costume Designer
Scott Thaler Unit Production Manager
Ryan Coogler Screenplay
Ryan Coogler Director
Charline St. Charles Travel Coordinator
Matt Kennedy Still Photographer
Nate Moore Executive Producer
Kasra Farahani Conceptual Illustrator
Ronald J. Webb Music Editor
John Roesch Foley Artist
Hunter Elliott Visual Effects Coordinator
Michael P. Shawver Editor
Till Nowak Conceptual Illustrator
Joe Robert Cole Screenplay
Steve Mathis Gaffer
Paul A. Simmons Jr. Costume Supervisor
Brett Dowler Visual Effects Producer
John Dixon Utility Stunts
Peri Richards Costumer
Aimee McCue Key Costumer
Wendy M. Craig Costume Supervisor
Sarah Forrest Set Designer
Andrew Petrotta Property Master
Kerstin Kensy Visual Effects Producer
Meagan Lewis Local Casting
Brian Adler Visual Effects
Florian Gellinger Visual Effects Producer
Jonathan Weber Visual Effects Supervisor
Aakomon Jones Choreographer
Constance Ejuma Stunts
Elizabeth Himelstein Dialect Coach
Ivan Kondrup Jensen Visual Effects Supervisor
Kim Foscato ADR Supervisor
Brandon Proctor Sound Re-Recording Mixer
Carol Kiefer Art Department Coordinator
Jason Ellson Additional Photography
Richard K. Buoen Conceptual Illustrator
Darrin Prescott Stunt Coordinator
Darrin Prescott Second Unit Director
P. Scott Sakamoto Steadicam Operator
Heather Sease Key Costumer
Stuart Lashley Visual Effects Supervisor
Guy T. Wiedmann Stereoscopic Editor
Joseph Hiura Art Direction
Cheryl Nardi Dialogue Editor
Dominik Trimborn Visual Effects Producer
Clayton J. Barber Fight Choreographer
Mitul Patel Security
Nick S. Cross Set Designer
Douglas Dresser Production Supervisor
David C. Hughes Sound Designer
Dea Cantu Script Supervisor
Mayumi Konishi-Valentine Set Designer
Andy Brown Visual Effects Supervisor
Bryan Grill VFX Supervisor
Dan Cornwall Gaffer
Dawn Gilliam Script Supervisor
Robert E. Evans Visual Effects Producer
John Polyson Visual Effects Editor
John Marzano Aerial Director of Photography
Alex McCarroll Art Direction
Erik Kaufmann Digital Intermediate Editor
Sian Richards Makeup Artist
Michael-Ryan Fletchall Drone Operator
Shayne Allen Duhon Set Costumer
Jillian Amburgey Script Supervisor
Lisa Beroud Visual Effects Producer
Evan Jacobs Stereoscopic Supervisor
Nicolas Anastassiou Visual Effects Editor
Camille Friend Hair Department Head
Bailey Domke Makeup Effects
Jerad Marantz Concept Artist
Daryl Sawchuk Animation Supervisor
Heather Mages Makeup Artist
John Naehrlich Leadman
Chris Ryan CG Supervisor
Branden Marks Key Costumer
Carol McConnaughey Unit Publicist
Michael Ambrose Gaffer
Onofrio Nino Pansini Camera Operator
Tom Fendley Rigging Gaffer
Christine Mahuna Sculptor
Phoenix Mellow Assistant Costume Designer
Dorotka Sapinska Assistant Costume Designer
Simeon Wilkins Storyboard
Simeon Wilkins Storyboard Designer
Celia Jepson CG Supervisor
Jason Bomstein Stereoscopic Supervisor
Fabian Lacey Conceptual Design
Fabian Lacey Conceptual Illustrator
Benjamin A. Burtt Supervising Sound Editor
Jess Jansen Assistant Editor
Charles Lai Compositing Supervisor
Meredith Richardson Stunts
Brook Willard Digital Imaging Technician
Andile Nebulane Dialect Coach
Jamie Hallett Visual Effects Supervisor
Craig Hammack Visual Effects Supervisor
Jonathan Terpstra Lighting Technician
April LaBranche Set Decorating Coordinator
Michael Wortmann VFX Supervisor
Empress Holley Set Costumer
Shutchai Tym Buacharern Makeup Artist
Mark Walcott Set Costumer
David J. Grant Producer
Chris Samp Painter
David Raymond Boom Operator
Jason B. Stamey Casting Associate
Michael Perdew Visual Effects Producer
Marie Rheinschild-Jordan Visual Effects Producer
Bobby Jordan Stunts
Eric Stewart Visual Effects Coordinator
Andrea Maxwell Visual Effects Editor
Zoran Veselic First Assistant Camera
Nashia Wachsman Music Editor
Adam Walls Makeup Artist
Oliver Schulz CG Supervisor
Marlie Arnold Assistant Art Director
Marvin Williams First Assistant Director
Jonathan Borland Sound Effects Editor
Peter J. Devlin Sound Mixer
Jessica Fasman Key Costumer
Ted Sapp Key Grip
Alex Filipov Senior Animator
Dylan Quirt First Assistant Editor
Synithia Cochran Tailor
Alessandro Di Meo First Assistant "B" Camera
Jason T. Clark Art Direction
Todd Sheridan Perry Visual Effects Supervisor
Janeshia Adams-Ginyard Stunt Double
Adam Castro First Assistant "C" Camera
Jessica Harbeck Stunts
Abraham Schneider Systems Administrators & Support
Hayden Bilson Armorer
Erika T. Johnson Stunts
Manuel Plank-Jorge Conceptual Illustrator
Craig Anthony Set Costumer
Christopher Chaber Visual Effects Coordinator
Peter Chrimes Key Grip
André Freitas Makeup Effects
Crystal Michelle Stunt Double
Danny Singh Visual Effects Editor
Laura Holeman Digital Intermediate Producer
Weldon Huang Visual Effects Coordinator
Zach Holloran Loader
LuAndra Whitehurst Makeup Artist
Kelly Bellini Stunts
Jaime Leigh McIntosh Key Hair Stylist
Yen Do Set Costumer
Jye Skinn Lead Animator
Rachel Litz Visual Effects Editor
Ashley McGuire Makeup Artist
Oliver Eikhoff Visual Effects Editor
Signe Vinther Visual Effects Producer
Brendan Seals Visual Effects Supervisor
Daniel Frank Assistant Art Director
Molly Doyle Casting Associate
Molly Doyle Casting Assistant
Nicholas A. Mudd Casting Associate
Jim Ely Software Engineer
Ryan Potter Legal Services
Janine Schiro First Assistant Accountant
Nikhil Deshmukh Senior Animator
Aida Scuffle Makeup Artist
Doug Spilatro Visual Effects Supervisor
Jeff Gersh ADR Mixer
Geoffrey Baumann Visual Effects Supervisor
Rusty Edmonson Electrician
Adam Kimmerlin First Assistant Editor
Mathew Cowie Animation Supervisor
Patrick Patzschke Visual Effects Editor
Mike F. Hedayati Visual Effects Supervisor
Alan Lashbrook Costumer
Andrew Zink CG Supervisor
Immanuel Morris Visual Effects Supervisor
Kristen Drewski Visual Effects Coordinator
Espen Nordahl Visual Effects Supervisor
Kenneth Au Visual Effects Supervisor
Korii Young Costumer
Keith Hudson Textile Artist
C. Alan Rawlins Key Grip
Ivan Andres Guerrero CG Supervisor
Kenneth Coblentz Dolly Grip
Caroline Errington Assistant Costume Designer
Alexandre Cancado CG Supervisor
Warren Manser Costume Illustrator
Brionna Maria Lynch Stunt Driver
Andy Park Conceptual Illustrator
Jack Taggart Ager/Dyer
Joe Macaluso Key Grip
Austin Harris Aerial Camera
Steven Blizzard Drone Pilot
Jason Oliver ADR Mixer
Jim Likowski Foley Editor
Gary Damian Thomas Storyboard Designer
Chris Gridley Dialogue Editor
Jason Zorigian Production Supervisor
Trygge Toven Music Coordinator
John Slade Techno Crane Operator
Jan Reichmann VFX Editor
Scott Dwyer Pyrotechnician
Luke Gray Pipeline Technical Director
Aaron Colman-Hayes 3D Modeller
Nino Neuboeck First Assistant "A" Camera
Danya Bateman Stunts
Steph Lynn Robinson Stereoscopic Coordinator
Nancy Valle Post Production Supervisor
Christopher T. Sadler Second Assistant Director
Patrick Dunn-Baker Set Designer
Liz Oliver Ager/Dyer
Jennifer Jane Hairstylist
Anthony Liberatore Storyboard Designer
Nancy Thurston Stunts
Hagen Linss Makeup Artist
Ralph A. Ochoa Hairstylist
Kentaro Yano Makeup Artist
Maxwell Britton Set Dresser
Wesley Burt Conceptual Illustrator
Sam Carter Set Dresser
Robert Lee Church Greensman
Russ Gautier Art Direction
Terry Hill Set Dresser
David James Sculptor
Scott Johnson Set Dresser
Blade Ladish Set Dresser
Andrew H. Leung Conceptual Illustrator
Konrad Lewis Set Dresser
Steve Mckean Scenic Artist
Dan Milligan Storyboard Designer
Graham Dane Parker Greensman
Garcia Jose Pineda Prop Maker
Jose F. Garcia Pineda Prop Maker
Norah Plum Sculptor
Vicki Pui Conceptual Illustrator
Marion Rex Smith Set Dresser
Kenneth Venghaus Prop Maker
Cale Wilbanks Researcher
Colt Logan Boom Operator
Jacob Alvarez Rigging Grip
Katrissa 'Kat' Peterson Visual Effects Coordinator
Andrea Kistler Visual Effects Coordinator
Robin Meyers Script Supervisor
Chloe Ji Yoon Assistant Costume Designer
Andy Yamada Stereoscopic Coordinator
Jack Runyon Visual Effects Editor
Morten Petersen Rigging Gaffer
Morten Petersen Rigging Grip
Geoffrey Harper Rigging Grip
Teodora Ilie Assistant Production Manager
Carl Ulysses Bowen Tailor
Nimoul Nims Bun Creature Technical Director
Shawn Miller Lead Animator
Josh Dagg Visual Effects Supervisor
Megan Flood Visual Effects Supervisor
Gary Wu Creature Technical Director
Tammy L. Smith Extras Casting
Tim Ryan Lighting Technician
Josie Azzam Assistant Editor
Maria Hippolyte Stunts
Maria Hippolyte Stunt Double
Marie Mouroum Stunts
Joe Binford Jr. Assistant Editor
Scott Meadows Pre-Visualization Supervisor
Nando Stille CG Artist
Saskia Carolan CG Artist
Diane Howard Publicist
Dan Godar Aerial Camera
Grg Magidow Camera Operator
Craig Bauer Camera Operator
Rob Weidner Camera Operator
Shane Humphries Electrician
Jack Rose Electrician
Jeffery A. Taylor Rigging Grip
Billy Witherington Rigging Grip
German Lee Castillo Ager/Dyer
Katy Johnson Ager/Dyer
Derica Cole Washington Assistant Costume Designer
Josie Works Costume Coordinator
Gertrude Moore Seamstress
Kathy B. Washington Seamstress
Kevin Mayes Tailor
Jessica T. Stone Digital Intermediate
Mia Brassell Script Supervisor
Jesse Noel Special Effects Coordinator
Maria Elia Castro Art Department Coordinator
Marc Roth CG Supervisor
Ioan Boieriu CG Supervisor
Kris Andrews Creature Technical Director
Tracy Nicole Irwin Creature Technical Director
James Kuroda Digital Effects Supervisor
Kyle Robinson Pre-Visualization Supervisor
Fady Kadry 3D Artist
Daniel Kepler VFX Editor
Shayna Banaag Visual Effects Coordinator
Jessica Carrington Visual Effects Coordinator
Sarah Cave Visual Effects Coordinator
Matthew Enright Visual Effects Coordinator
Erin Fernie Visual Effects Coordinator
Simon Fraser Visual Effects Coordinator
Yegor Tesler Visual Effects Coordinator
Robert Turnbridge Visual Effects Coordinator
Jessica Wilson-Silas Visual Effects Coordinator
Tae Hyun Kim Visual Effects Coordinator
Aileen Mu Visual Effects Coordinator
Mario Dietz Visual Effects Coordinator
Kevin Walter Visual Effects Editor
Rob Holland Visual Effects Producer
Lee Briggs Visual Effects Producer
Doris Huber Visual Effects Producer
Thomas Reppen Visual Effects Producer
Jesse James Chisholm Visual Effects Supervisor
Michael S. Harbour Visual Effects Supervisor
Matthieu Baron Boom Operator
Niahlah Hope Stunt Double
Marcus Petruska Boom Operator
Matt Kowaliszyn Animation Supervisor
Richard Gould Foley Editor
Michael Hansen Utility Stunts
Stephen Early First Assistant Camera
Steven Pristin Assistant Editor
Milos Stojanovic ADR Mixer
Brent Egan Second Assistant Camera
Kelly Gill Stunts
Mateo Bourdieu First Assistant Camera
Dushyant Kashyap Pipeline Technical Director
Prateek Kaushal Stereoscopic Supervisor
Douglas Plasse First Assistant Director
Dwight Campbell Second Assistant Camera
Houri Mahserejian Costume Assistant
Jonathan Irizarry Best Boy Electric
Ryan Albertson Pipeline Technical Director
Nathan Rusch Pipeline Technical Director
Rohan Tirkey Stereoscopic Supervisor
Kris Bieringa Systems Administrators & Support
Jana Rexhausen Systems Administrators & Support
Jérémie Sebban Systems Administrators & Support
Shannon Murphy Music Coordinator
Charelle Bronson Costumer
Matt Fortlage Second Assistant Camera
Eric Deinzer Compositing Supervisor
Mayur Dadarao Adhau Production Coordinator
Asia Bullock Thanks
Ashish Kukian Production Manager
Erik Schneider Compositing Supervisor
Nicholas Kay Digital Imaging Technician
Stuart Huggins Digital Imaging Technician
Sehwi Park Pipeline Technical Director
Chris Radcliffe Modelling Supervisor
Bharat De Digital Effects Supervisor
Peter Cromwell Assistant Editor
Phil Greene Camera Technician
Stacy Parker Travel Coordinator
Larry V. Steele Costumer
Nils Nissing CG Artist
Joshua D. Quick Electrician
Wesley Vet Matchmove Supervisor
Julia Strack Compositing Supervisor
Wayan Blue Palmieri Stereoscopic Editor
Evan Fraser Matchmove Supervisor
Matt Hughes Production Accountant
Andrew Crankshaw Second Assistant Camera
Deanna Greif Casting Assistant
Lathiem Groenmeyer Production Manager
Amanda Lomonaco Production Coordinator
Davide Binello Matte Painter
YIM Jeonghyun Camera Production Assistant
Jennifer Hryniw Truck Costumer
Raphael A. Pimentel Animation Supervisor
Jeannette Browning ADR Recordist
Sainath Shinde Production Manager
John C. Hoffler Jr. Second Assistant Camera
Jackie Bazan Publicist
Megan Schmidt Second Assistant Director
Aleksandra Sienkiewicz Compositing Supervisor
Magnus Skagerlund Modelling Supervisor
Jessica Nam Stunts
Nicolas Rigaud 2D Supervisor
Adrien Lambert Senior Generalist
Meredith Stedman Extras Casting Assistant
Sadiqua Bynum Stunts
Matthew Monaco Production Accountant
Goran Ognjanovic Senior Animator
Lersak Bunupuradah Modelling Supervisor
H.R. Barnett Stereoscopic Editor
Pascal Raimbault Modelling Supervisor
Ian Campbell First Assistant Camera
Jung Woo Park Epk Camera Operator
Victor Chon Epk Camera Operator
Victor Chon Epk Producer
Werner Reifberger CG Artist
Merten Tremer CG Artist
Mona Wiemer CG Artist
Sameer Malik Compositing Supervisor
Courtney Chen Stunts
Jeff C. Sutton Lighting Technician
Sara Bartkiewicz Production Coordinator
Ayami Sakaeda Stunts
Eric C. Pike Production Controller
Jigwang 'Jerry' Ko First Assistant Director
Cody Williams Second Assistant Director
Henry van der Beek Animation Technical Director
Friderieke Bach CG Artist
Fritz Beck CG Artist
Manuel Dongowski CG Artist
Roderick Freidrich CG Artist
Sven Klimm CG Artist
Oliver Markowski CG Artist
Mariusz Miskiewicz CG Artist
Olivia Puchalla CG Artist
Heather Howell Pipeline Technical Director
Ümit Dönmez Senior Animator
Sashwata Das Stereoscopic Supervisor
Jimmie MacDonald Visual Effects Production Assistant
Jatin Bhavsar Visual Effects Production Manager
Van Le Do Visual Effects Production Manager
Nicole Rowley Visual Effects Production Manager
Sanchia Currie Visual Effects Production Manager
Christine Krumpholz Senior Animator
Cody Kaylor Casting Assistant
Fabian Dash McIntosh Extras Casting
Ashley R. Jackson Extras Casting Assistant
Sheila Boateng Costumer
Tanja Caldwell Costumer
Erinique Ellison Costumer
Tyron Graham Costumer
Justin Jones Costumer
Bianca White Costumer
Jeff Gillies Tailor
Sharod T. Woods Tailor
Alanna Bryant Wardrobe Assistant
Lynne Hull Camera Production Assistant
LaTerrian Officer-McIntosh Camera Production Assistant
Jürgen Painczyk Digital Imaging Technician
Jason Johnson Digital Imaging Technician
Lorenza Amato Electrician
Raul Peña Electrician
Jordan Tyson Electrician
Sean Meyer Electrician
Justin Cowart Lighting Technician
Jeremy Hughes Lighting Technician
Timothy Jones Lighting Technician
Clyde Sharman Lighting Technician
Taylor Seaman Loader
Rapheal Cdeeq Second Assistant Camera
Cristi Lyn Hahn Second Assistant Camera
Harry Young-Jamieson Second Assistant Camera
W. Kale Whorton Assistant Editor
Fergus Hally Colorist
Stephan Marliss Dailies Operator
David Austin Thompson Dailies Operator
Beth McGuire Dialect Coach
Shumba Patrick Dialect Coach
Gayoung Kim Production Accountant
Jamil Purnell Production Coordinator
Yeijin Cho Production Coordinator
Kelly Mokris Production Coordinator
Sydne Japtha Production Coordinator
Andrew Lee Ross Production Manager
Denisha Gillespie Stunts
Hwang Seon-kwon Location Manager
Cory Dunson Stunts
Don McGregor Thanks
Aviv Bar-Ami VFX Artist
Carrie Bernans Stunts
Tiara Kelly Stunts
Courtney Julien Stunts
Danny Kang Line Producer






















ikwilfilmskijken © 2022