Blood Diamond (2006)

Drama, Thriller, Actie
De film speelt zich af in het Sierra Leone van 1999, als het land verwikkeld is in een gewelddadige burgeroorlog. Danny Archer is een smokkelaar die gespecialiseerd is in het verkopen van zogenaamde "bloed-diamanten", waarmee de rebellen gefinancierd werden.

Blood Diamond Film Info

Score: 7.522/10 van 6573 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2006-12-07
Lengte: 143 Minuut / 2:23
Regisseur: Edward Zwick
Schrijver: Charles Leavitt
Productie Studios: Warner Bros. Pictures, Bedford Falls Productions, Lonely Film Productions GmbH & Co. KG., Virtual Studios, Spring Creek Productions, Initial Entertainment Group, Liberty Pictures
Productie Land: Germany, United States of America


Blood Diamond Trailer


Leonardo DiCaprio
als Danny Archer
Djimon Hounsou
als Solomon Vandy
Jennifer Connelly
als Maddy Bowen
Kagiso Kuypers
als Dia Vandy
Arnold Vosloo
als Colonel Coetzee
Antony Coleman
als Cordell Brown
Benu Mabhena
als Jassie Vandy
Anointing Lukola
als N'Yanda Vandy
David Harewood
als Captain Poison
Basil Wallace
als Benjamin Kapanay
Jimi Mistry
als Nabil
Michael Sheen
als Simmons
Marius Weyers
als Van De Kaap
Stephen Collins
als Ambassador Walker
Ntare Guma Mbaho Mwine
als M'Ed
Ato Essandoh
als Commander Rambo
David S. Lee
als Cockney Journalist
Percy Matsemela
als Commander Zero
Klemens Becker
als German Minister
Grant Swanby
als UNCHR Official
Adetokumboh M'Cormack
als R.U.F. Trainer
Tyrone Keogh
als SA Page
Mduduzi Mabaso
als Rebel 1
Nathaniel Ramabulana
als Rebel 2
Zenzo Ngqobe
als Rebel 3
Vanessa Haywood
als Diplomat's Wife (uncredited)
Dan Weil Production Design
Harry Cohen Sound Effects Editor
Victoria Thomas Casting
James Newton Howard Original Music Composer
Ngila Dickson Costume Design
Charles Leavitt Screenplay
Charles Leavitt Story
Steven Rosenblum Editor
Moonyeenn Lee Casting
Sallie Jaye Makeup Department Head
Neil Corbould Special Effects
Neil Corbould Special Effects Supervisor
Ben Waisbren Executive Producer
Edward Zwick Director
Edward Zwick Producer
Marshall Herskovitz Producer
Ivan Sharrock Production Sound Mixer
Tim Monich Dialect Coach
Curtis Lindersmith Digital Intermediate Editor
Christopher Assells Sound Effects Editor
William Mesa Visual Effects Supervisor
Gillian Gorfil Producer
Graham King Producer
Darrell James Roodt Producer
Paula Weinstein Producer
Eduardo Serra Director of Photography
Peter Wenham Supervising Art Director
Olivia Bloch-Lainé Set Decoration
Sharon Martin Hairstylist
Sharon Martin Hair Department Head
Lon Bender Supervising Sound Editor
Jim Weidman Supervising Music Editor
Romulo Adriano Jr. Visual Effects
Romulo Adriano Jr. Visual Effects Coordinator
Jeffrey A. Okun Visual Effects Supervisor
Francois Grobbelaar Stunt Double
Mick 'Stuntie' Milligan Stunt Double
Paul Jennings Stunt Coordinator
Len Amato Executive Producer
Gary Capo Second Unit Director of Photography
Gary Capo Second Unit Director
Caitlin McKenna ADR Voice Casting
Genevieve Hofmeyr Producer
Kevin De La Noy Executive Producer
C. Gaby Mitchell Story
Tony Clark Visual Effects Supervisor
Greg Zimmerman ADR Recordist
Daran Fulham Art Direction
Liz McGregor Assistant Costume Designer
Cordell McQueen Special Effects Supervisor
Ray Chan Supervising Art Director
John Roesch Foley Artist
Josh Gummersall Producer
Philip Key Producer
Simon Atherton Armorer
Lincoln Kupchak Visual Effects Editor
Yesi Ramirez Casting Assistant
João Ribeiro Production Manager
John McKay Gaffer
Nick Laws Production Supervisor
Jordan Crockett Draughtsman
Rae Donnelly Costume Supervisor
Pip Lingard Costume Supervisor
Klemens Becker Camera Operator
Klemens Becker Steadicam Operator
Paul Hedges Property Master
Mark Hardy Transportation Coordinator
Andy Nelson Sound Re-Recording Mixer
Yann Biquand Draughtsman
Jana Chovancova Art Department Coordinator
Jon Title Sound Designer
David Olson Music Editor
Jayne-Ann Tenggren Script Supervisor
Judy Chin Makeup Artist
Nick Komornicki Supervising Armorer
Karen Vassar Triest Sound Effects Editor
Mathias Frodin Compositor
Janine van Assen Production Coordinator
John C. Stuver Dialogue Editor
Jay B. Richardson Music Editor
Blake R. Cornett Sound Recordist
Emily Wallin Visual Effects Producer
Clive Pollick Construction Coordinator
Jacomina Jankowitz Costume Standby
Mick Snell Location Manager
George Macri Visual Effects Producer
Ray McIntyre Jr. Visual Effects Supervisor
Jaap Buitendijk Still Photographer
Alex Meddick Visual Effects Editor
Gregory D. Liegey Visual Effects Supervisor
Alyson Dee Moore Foley Artist
Katherine Tibbetts Production Coordinator
Anna Behlmer Sound Re-Recording Mixer
Kathryn Blondell Hairstylist
Nick Turnbull Property Master
David Carriker Digital Effects Supervisor
Greg Steele ADR Mixer
Alan Shearer Production Manager
Sarah Moudjebeur Assistant Art Director
Liz van den Berg Scenic Artist
Andy Garner Sculptor
Laura Harris Atkinson Dialogue Editor
Pamela Kahn Foley Artist
Damien Smith Foley Artist
Kerry Dean Williams ADR Editor
Kerry Dean Williams Supervising Dialogue Editor
Thomas Boland Visual Effects Producer
Neil Greenberg Visual Effects Editor
Leigh Mackenzie Camera Operator
Mike Proudfoot Camera Operator
Sarel Pretorius Steadicam Operator
Adam Dale Aerial Director of Photography
Donnie Creighton Digital Intermediate Producer
Brian Baverstock Transportation Coordinator
Paul Fisher Transportation Coordinator
Rob Harris Unit Publicist
Chris Jargo ADR Editor
Cynthia E. Thornton Associate Editor
Gordon Antell First Assistant Editor
David Smith Gaffer
Sian Grigg Makeup Artist
Vinca Cox Script Supervisor
Justin Pitkethly Prosthetics
Zoe Tahir Hairstylist
Rick de Souza Costumer
Glynna Grimala ADR Editor
Bridgette Fahey-Goldsmith Assistant Editor
Gayle Wesley First Assistant Sound Editor
Peter Lee Props
Ian Cope Visual Effects Coordinator
Anne Morgan Hairstylist
Shane Bruce Foley Artist
John Nixon Armorer
Bernin Isaac Second Assistant Camera
Zane Harrison First Assistant Camera
Sharon Stetzel Visual Effects Coordinator
Heather Elisa Hill Visual Effects Coordinator
Birgit Dierken Assistant Camera
John Cassella CG Artist
Nilo Otero First Assistant Director
Jerome Fortier Carpenter
Jenny Hicks Assistant Editor
Marc Wolff Pilot
Chaz Lyon Second Assistant Camera
Barry O'Sullivan Boom Operator
Gareth Viner Grip
Morgan Pather Transportation Captain
Elaine Burt Production Coordinator
Craig S. Jaeger Foley Editor
Collin Fowler Visual Effects Coordinator
Polly Earnshaw Makeup Artist
Luis Olivares Video Assist Operator
Alicia Gleeson Assistant Editor
Mo Henry Negative Cutter
David Jobe Foley Mixer
Alan Munro Main Title Designer
Lisa Davidson Production Coordinator
Hallam Rice-Edwards Production Secretary
Philip Da Rocha Antunes Art Department Assistant
Clive Beard Special Effects Supervisor
Chiara Allegrucci First Assistant Makeup Artist
Riyaad Majiet Grip
Brandon Lambdin Second Assistant Director
Garry Dawson Dressing Prop
Luke Cornell Animal Coordinator
Jesse Dodd Foley Mixer
Richard Markham Assistant Camera
Eric Ramsey Storyboard Artist
Guy Micheletti Key Grip
Robert Gilman Dolly Grip
Billy Gamble Electrician
Robert Dibble Assistant Camera
George Brain Construction Foreman
Gert Uys Aerial Coordinator
Todd Zongker First Assistant Editor
Alan Hausmann Armorer
Thomas Brown Second Assistant Camera
Clint Stone Gaffer
Marc Nanjo Compositor
Stephen Lee Video Assist Operator
Mathew Dunne Second Unit First Assistant Director
Gavin McKenzie Video Assist Operator
Tomoko Yamamoto First Assistant Accountant
Jens-Peter Sjøberg Visual Effects
Marisa Clayton Post Coordinator
Michael Alvarado Production Secretary
Carol Kruger Production Accountant
Shahida April Wardrobe Assistant
Catherine Pantazopoulos Color Timer
Derek Mansvelt Sound Mixer
Arthur Koundouris Boom Operator
Sheryl Sirmons First Assistant Accountant
Anna Munro Textile Artist
Johann Oosthuizen Props
Christopher Ivins Compositor
Eddie Thorne Second Unit First Assistant Director
Derek Ueckermann Clapper Loader
Justin Van Zyl Grip
Tim Everitt Compositing Supervisor
Tobias James Tomkins Production Runner
Charles Khoza Hair Assistant
Debra Hare Makeup Artist
Lynn Paulsen Ager/Dyer
Widaad Williams Costume Assistant
Marisa Toyas Set Costumer
Tony Nicholson Jr. Assistant Property Master
Marion Picard Assistant Set Decoration
Lionel Pouchard Concept Artist
Herman Etoka Dressing Prop
Julio Scholze Dressing Prop
Christiana Serra Dressing Prop
Desmond Bester Prop Maker
Steve Finberg Electrician
Allan Gray Grip
Chris Harker Grip
Zaan Wienand Key Grip
Tatum Roche Second Assistant Camera
Sam Jones Assistant Sound Engineer
Monique Allen Extras Casting
Raymond Ferguson Special Effects Supervisor
Yashmit Singh Compositor
Jeroen Menssink Aerial Coordinator
Spud Murray Animal Coordinator
Etienne le Roux Pilot
Trevor Ralston Pilot
Sue Ann Perry Production Secretary
Nikki Wichmann Production Secretary
Carolyn Milner Set Production Assistant
Laurie Dunn Transportation Captain
Gordon Stevens Transportation Captain
Mahaveer Shaktawat Production Manager
Graham MacFarlane First Assistant Camera






















ikwilfilmskijken © 2022