Viggo Mortensen als Ben Cash | |
George MacKay als Bodevan Cash | |
Samantha Isler als Kielyr Cash | |
Annalise Basso als Vespyr Cash | |
Nicholas Hamilton als Rellian Cash | |
Shree Crooks als Zaja Cash | |
Charlie Shotwell als Nai Cash | |
Trin Miller als Leslie Abigail Cash | |
Frank Langella als Jack Bertrang | |
Ann Dowd als Abigail Bertrang | |
Steve Zahn als Dave | |
Kathryn Hahn als Harper | |
Elijah Stevenson als Justin | |
Teddy Van Ee als Jackson | |
Erin Moriarty als Claire McCune | |
Missi Pyle als Ellen | |
Galen Osier als Small Store Owner | |
Hannah Horton als Teenage Girl | |
Rex Young als Officer Skadden | |
Thomas Brophy als Grocery Store Manager | |
Mike Miller als Priest | |
Greg Crooks als Funeral Usher | |
Louis Hobson als Doctor | |
Elena Stecca als Diner Patron (uncredited) | |
Paul Alan Amend als Pallbearer (uncredited) | |
Hafid Abdelmoula als Funeral Driver (uncredited) | |
Richard Beal als Funeral Mourner (uncredited) | |
Alan Humphrey als Funeral Mourner (uncredited) |
Jeanne McCarthy | Casting |
Matt Ross | Director |
Matt Ross | Writer |
Chris Douridas | Music Supervisor |
Joseph Krings | Editor |
Stéphane Fontaine | Director of Photography |
Russell Barnes | Production Design |
Courtney Hoffman | Costume Design |
Lynette Howell Taylor | Producer |
Monica Levinson | Producer |
Jamie Patricof | Producer |
Shivani Rawat | Producer |
Erick Donaldson | Art Direction |
Tania Kupczak | Set Decoration |
Susan Magestro | Set Decoration |
Megan Rosenfeld | Casting Assistant |
Dylan Jury | Casting Associate |
Jennifer Schwalenberg | Casting Associate |
Leslie Woo | Casting Associate |
Anastasia Magoutas | Costume Supervisor |
Ashley Russell | Key Costumer |
Jesse Trevino | Key Costumer |
Darryl Garcia Jr. | Set Costumer |
Kimberlee Iblings | Set Costumer |
Andy Spletzer | Script Supervisor |
Jennifer Nash | Music Editor |
T.J. Williams Jr. | Steadicam Operator |
Jeremy Mackie | Gaffer |
Ryan Middleton | Rigging Gaffer |
Mark Steinig | Rigging Grip |
Robert Beaumont | Rigging Grip |
Gregory D. Smith | Key Grip |
Erika Latta | Still Photographer |
Erik Simkins | Still Photographer |
Wilson Webb | Still Photographer |
Worth Bjorn Walters | VFX Supervisor |
Angela Bowen | Visual Effects Producer |
James Cotten | Visual Effects Producer |
Brett Keyes | Visual Effects Supervisor |
David Gaddie | Visual Effects Supervisor |
David Gaddie | Visual Effects Designer |
Ray Brown | Special Effects Coordinator |
Alex Alcántara | ADR & Dubbing |
Pepe Pleguezuelos | ADR & Dubbing |
Ian Bender | Boom Operator |
Vincent Gates | Boom Operator |
Brett Becker | Boom Operator |
Guy Francoeur | Foley |
Steve LeSieur | Foley |
Jo Caron | Foley |
Erik Karsen Puhm | Foley |
Christopher Battaglia | Sound Editor |
Rick Ash | Sound Re-Recording Mixer |
Frank Gaeta | Sound Re-Recording Mixer |
Jesse Ehredt | Sound Recordist |
Geordie Sheffer | Hair Department Head |
Anne McGowan | Key Hair Stylist |
Betty D. Lawson | Key Hair Stylist |
Karen McDonald | Makeup Department Head |
Sara Roybal | Key Makeup Artist |
Akemi Hart | Key Makeup Artist |
Steve Bannerman | Digital Intermediate |
Jessica Clarke | Digital Intermediate |
Leandro Marini | Digital Intermediate |
Robert Grigsby Wilson | First Assistant Editor |
Ryan Cunningham | Visual Effects Producer |
Alex Somers | Original Music Composer |
Declan Baldwin | Executive Producer |
Samantha Housman | Co-Producer |
Nimitt Mankad | Executive Producer |
Crystal Powell | Co-Producer |
Louise Runge | Co-Producer |
Luci Romberg | Stunt Double |
Al Goto | Stunt Coordinator |
Ken Clark | Utility Stunts |
Bret Kiene | Utility Stunts |
Jeff McCracken | Utility Stunts |
Michael Hilow | Stunt Coordinator |
Josh Kemble | Stunt Coordinator |