Cars (2006)

Animatie, Avontuur, Komedie, Familie
Bliksem McQueen is een ambitieuze nieuweling in de racewereld die onderweg is naar de finale van de Pistons Cup in California. Wanneer hij onverwachts een omweg moet maken dor het slaperige Route 66 stadje: Radiator Springs, ontdekt hij dat het leven niet om de finishlijn gaat maar om de reis. Onderweg leert hij ongewone karakters kennen; Sally, een chique Porsche uit 2002, Doc Hudson (een Hudson Hornet uit 1951 met een mysterieus verleden) en Takel, een roestige maar betrouwbare sleepwagen. Zij helpen Bliksem McQueen te realiseren dat er belangrijkere dingen in het leven zijn dan prijzen, reputatie, roem en sponsors.

Cars Film Info

Score: 6.7/10 van 8360 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2006-06-08
Lengte: 117 Minuut / 1:57
Regisseur: John Lasseter
Schrijvers John Lasseter, Joe Ranft, Dan Fogelman, Jorgen Klubien, Kiel Murray, Phil Lorin.
website: http://disney.go.com/disneyvideos/animatedfilms/cars/
Productie Studios: Pixar, Walt Disney Pictures
Productie Land: United States of America


Cars Trailer


Owen Wilson
als Lightning McQueen (voice)
Paul Newman
als Doc Hudson (voice)
Bonnie Hunt
als Sally Carrera (voice)
Larry the Cable Guy
als Mater (voice)
Tony Shalhoub
als Luigi (voice)
Cheech Marin
als Ramone (voice)
Michael Wallis
als Sheriff (voice)
George Carlin
als Fillmore (voice)
Paul Dooley
als Sarge (voice)
Jenifer Lewis
als Flo (voice)
Guido Quaroni
als Guido (voice)
Richard Petty
als The King (voice)
Michael Keaton
als Chick Hicks (voice)
Katherine Helmond
als Lizzie (voice)
John Ratzenberger
als Mack /Hamm Car/Abominable Snow Plow/P.T. Flea Car (voice)
Joe Ranft
als Red (voice)
Jeremy Piven
als Harv (voice)
Jeremy Clarkson
als British Harv
Dale Earnhardt Jr.
als Junior (voice)
Mario Andretti
als Himself
Michael Schumacher
als Michael Schumacher Ferrari (voice)
Jay Leno
als Jay Limo (voice)
Tom Hanks
als Woody Car (voice)
Tim Allen
als Buzz Lightyear Car (voice)
Billy Crystal
als Mike Car (voice)
John Goodman
als Sullivan Truck (voice)
Dave Foley
als Flik Car (voice)
Bob Costas
als Bob Cutlass (voice)
Darrell Waltrip
als Darrell Cartrip (voice)
Richard Kind
als Van (voice)
Edie McClurg
als Minny (voice)
Humpy Wheeler
als Tex (voice)
Tom Magliozzi
als Rusty Rust-eze (voice)
Ray Magliozzi
als Dusty Rust-eze (voice)
Lynda Petty
als Mrs. The King (voice)
Andrew Stanton
als Fred (voice)
Sarah Clark
als Kori Turbowitz (voice)
Mike Nelson
als Not Chuck (voice)
Joe Ranft
als Peterbilt (voice)
Jonas Rivera
als Boost (voice)
Lou Romano
als Snotrod (voice)
Adrian Ochoa
als Wingo (voice)
E.J. Holowicki
als DJ (voice)
Elissa Knight
als Tia (voice)
Lindsey Collins
als Mia (voice)
Larry Benton
als Motorhome Race Fan (voice)
Douglas Keever
als Motorhome Race Fan (voice)
Sherry Lynn
als (voice)
Mickie McGowan
als Additional Voices (voice)
Jack Angel
als Additional Voices (voice)
Lee Unkrich Other
Lee Unkrich Additional Editor
John Lasseter Screenplay
John Lasseter Director
John Lasseter Original Story
Darla K. Anderson Producer
Randy Newman Original Music Composer
Randy Newman Conductor
Thomas Porter Associate Producer
Bob Pauley Production Design
Tia W. Kratter Shading
Jean-Claude Kalache Director of Photography
Eben Ostby Supervising Technical Director
Sophie Vincelette Set Supervisor
Joe Ranft Screenplay
Joe Ranft Script Supervisor
Joe Ranft Original Story
Joe Ranft In Memory Of
Joe Ranft Co-Director
Bud Luckey Character Designer
Bud Luckey Additional Storyboarding
Bud Luckey Concept Artist
Jonas Rivera Production Manager
Glenn Kim CG Painter
Laura Phillips CG Painter
Jamie Frye CG Painter
Yvonne Herbst CG Painter
Gary Schultz Set Designer
Gary Schultz Character Designer
Albert Lozano Production Artist
Nathaniel McLaughlin Character Designer
Jerome Ranft Sculptor
Jay Ward Art Department Coordinator
Andrea Warren Art Department Manager
Gregg Olsson Layout
Robert Anderson Layout
Louis Gonzales Digital Storyboarding
Mark Sanford Layout
Jeremy Lasky Director of Photography
Brett Pulliam Animation
Ellen Moon Lee Title Designer
Ellen Moon Lee Graphic Designer
Phat Phuong CG Artist
Doug Sweetland Supervising Animator
Scott Clark Supervising Animator
Andrew Gordon Animation
Shawn Krause Animation
Bobby Podesta Animation Director
Bobby Podesta Additional Storyboarding
Brett Coderre Animation
Bobby Beck Animation
Karen Kiser Animation
James Ford Murphy Animation Director
Victor Navone Animation
Jon Mead Animation
Dave Mullins Animation
Tasha Wedeen Animation
Ron Zorman Animation
Kathleen Relyea Animation Department Coordinator
Ken Schretzmann Editor
Torbin Xan Bullock Second Film Editor
Hoon H. Kim Editorial Manager
Mark Nielsen Story Manager
Tim Best Master Lighting Artist
Steve May Visual Effects Supervisor
Rob Cook Researcher
Erik Forman Information Systems Manager
Paul Cichocki Post Production Supervisor
John Hazelton Projection
Doc Kane ADR Mixer
Michael Silvers Supervising Sound Editor
Shannon Mills Sound Effects Editor
Dennie Thorpe Foley Artist
Jana Vance Foley Artist
Dee Selby Sound Effects Editor
Juan Peralta Sound Mix Technician
Bruno Coon Music Editor
Ellen Heuer Foley Artist
Noah Newman Post Production Coordinator
William Cone Production Design
Dan Fogelman Screenplay
Teresa Eckton Sound Effects Editor
Tom Myers Sound Designer
Tom Myers Supervising Sound Editor
David Munier Special Effects
Jessica Giampietro McMackin Visual Effects Supervisor
Nicholas C. Smith Additional Editor
Stan Webb Additional Editor
Kevin Reher Casting
Andrew Jimenez CG Artist
Mickie McGowan ADR Voice Casting
Mickie McGowan ADR Coordinator
Josh Cooley Additional Storyboarding
Tony Sereno Sound Mix Technician
Mario Andretti Thanks
Rodrigo Blaas Animation
Mark Andrews Additional Storyboarding
Tessa Swigart Post Production Assistant
Jonathan Null Foley Editor
Dan Scanlon Storyboard Artist
Ted Mathot Additional Storyboarding
Brandon Onstott CG Artist
Brice R. Parker Editorial Coordinator
Connor Funk Thanks
Chris Montan Executive Music Producer
Bob Scott Animation
Jorgen Klubien Screenplay
Jorgen Klubien Original Story
Jorgen Klubien Additional Storyboarding
Jay Shuster Character Designer
George Doering Musician
Kiel Murray Screenplay
Phil Lorin Screenplay
David Slusser Music Editor
Tom MacDougall Music Supervisor
Bob Whitehill Layout
Anthony Christov Character Designer
Tommy Morgan Musician
Sean England Foley Recordist
Larry Hopkins Production Sound Mixer
Jason Boose Animation
Al Nelson Assistant Sound Designer
Gary Summers Sound Re-Recording Mixer
Sandra Ford Karpman VFX Artist
Adrian Ochoa Story Coordinator
Brian Fee Storyboard Artist
Erik Langley Production Assistant
Buck Lewis Visual Development
Laura Leganza Reynolds Manager of Operations
Dalton Grant Additional Storyboarding
Vince Caro ADR Recordist
Nelson 'Rey' Bohol Set Designer
Jay Kriss Camera Operator
Dustin Cawood Assistant Sound Editor
Kevin Nolting Second Film Editor
Bert Berry CG Painter
Frank Marocco Musician
Susan E. Levin Script Supervisor
Terry Claborn Color Timer
Steve Slanec ADR Editor
Bill Liston Orchestrator
Frank Rinella Foley Mixer
Jurgen Scharpf Sound Mix Technician
Stephanie Hamilton Art Department Coordinator
Michal Makarewicz Animation
Jonathan Sacks Orchestrator
Frank Wolf Scoring Mixer
Mach Tony Kobayashi VFX Artist
Christina Garcia Weiland Set Dressing Artist
Matt Nolte Animation
Michael Stocker Animation
Luigi Passalacqua Craft Service
Gerald E. Hackett III Security
John R. Anderson Researcher
David Sotnick Systems Administrators & Support
Lloyd Bernberg Lighting Artist
Sungyeon Joh Layout
Sungyeon Joh Lighting Artist
Chris DiGiovanni Animation Manager
Joshua Hollander Visual Effects Producer
Glenn Kasprzycki Editorial Services
Tom Boyd Musician
James Thatcher Musician
Amera Rizk Editorial Production Assistant
Sukwon Park Layout
David Skelly Story Artist
Kevin Connolly Musician
Ray Felipe Script Researcher
Tom Gately Animation
Don Crum Animation
Steve Mason Animation
Jean-Claude Tran Animation
Ian White Animation
Sarah Mercey-Boose Animation
Maxwell Brace IV Story Artist
Charles Paley Music Editor
Christopher Barrick Foley Editor
James S. Baker Additional Storyboarding
Jon Reisch VFX Artist
Dale Ruffolo Modeling
Dale Ruffolo Lighting Artist
Carlos Baena Animation
Nick Berry Production Coordinator
Jeremy Birn Lighting Artist
Airton Dittz Jr. Master Lighting Artist
Craig Foster Title Designer
Craig Foster Graphic Designer
Travis Hathaway Animation
Alison Leaf Set Dressing Artist
Matthew Luhn Story Artist
Matt Majers Animation
Andrew Pienaar Lighting Artist
Brett Schulz Animation
Michael Sparber Lighting Artist
Anthony Ho Wong Animation
Anna Wolitzky First Assistant Editor
Michael Kass Researcher
Tony DeRose Researcher
Jack Paulus VFX Artist
Jack Paulus Visual Effects Technical Director
Tamsen Mitchell Project Manager
Chris Lasell Systems Administrators & Support
Matthew Lindahl Systems Administrators & Support
Terry Lee Moseley Systems Administrators & Support
Ian Westcott Systems Administrators & Support
Lars R. Damerow Systems Administrators & Support
Patrick Guenette Shading
Steven James Lighting Artist
Michael Kilgore Shading
Lisa Kim Modeling
Ken Lao Master Lighting Artist
Josh Minor Software Engineer
Shane M. Thomas Art Department Manager
Gabriel Schlumberger Layout
Don Williams Musician
Gabriel Benveniste Systems Administrators & Support
Ling Hsu Systems Administrators & Support
Jason 'Jayfish' Hull Systems Administrators & Support
Patrick Siemer Digital Storyboarding
Nelson Siu Systems Administrators & Support
Elle Yoko Suzuki Systems Administrators & Support
Andy Thomas Systems Administrators & Support
Jay Weiland Systems Administrators & Support
Brad Winemiller VFX Artist
Andy Witkin Researcher
Wayne Wooten Software Engineer
Karl Vincent Musician
Erdem Taylan Visual Development
Erdem Taylan VFX Artist
Dan Nguyen Animation
Gary Bruins VFX Artist
Jeremy Vickery CG Artist
Marlon Castro Security
Paul Chideya Security
BoB 'Naked BoB' Morgan Systems Administrators & Support
Jose Ignacio Systems Administrators & Support
James G. Dashe Systems Administrators & Support
Peter Ward Systems Administrators & Support
Michael O'Brien VFX Artist
Adam Burke Animation
John Lee Matte Painter
David Earl Smith Animation
Michael Wu Animation
Jaime Landes Roe Animation
Cynthia Slavens Post Production Supervisor
Michael Hitson Security
Jane Yen Software Engineer
Andrew Butts Shading
Michael Chann Software Engineer
Martin Reddy Software Team Lead
Kiril Vidimce Software Engineer
Gordon D.B. Cameron Software Engineer
Ross Dickinson Systems Administrators & Support
Will Phan Systems Administrators & Support
Auburn C. 'Aubie' Schmidt Systems Administrators & Support
Keith Cormier Lighting Artist
Malcolm Blanchard Software Engineer
Lucas Ives Software Engineer
Mark Leone Software Engineer
Marco da Silva Animation
Brendan Donohoe Software Engineer
Tom Lokovic Software Engineer
Chris Schoeneman Software Engineer
Paul Strauss Software Engineer
Gareth Davis Software Team Lead
Jerremy Holland Software Team Lead
Susan Fisher Fong Software Engineer
Keith Kops Security
Candelaria Lozano Craft Service
Guillermo Segovia Craft Service
Osvaldo Tomatis Craft Service
Olga Velaszquez Craft Service
Marie Nilsson Craft Service
Bob Roden Legal Services
Kristine Javier Security
Noah Skinner Security
Neil Blevins CG Artist
Evan Pontoriero Layout
Evan Pontoriero Modeling
John Zudell Thanks
Ryan Pemberton Thanks
Antonio Ghini Thanks
Jay Faye Thanks
Japeth Pieper CG Painter
Keith Daniel Klohn VFX Artist
David MacCarthy VFX Artist
David MacCarthy Visual Effects Technical Director
Ferdi Scheepers VFX Artist
Kamal Mistry Shading
Kamal Mistry VFX Artist
Brad Kane Special Effects Coordinator
Brad Kane Visual Effects Coordinator
Ernesto Nemesio Matte Painter
Paul Topolos Matte Painter
Andy Whittock Shading
Holly Lloyd Visual Effects
Cortney Armitage Layout
Suny Behar Layout
David Lortsher Colorist
Lydia Paweski Music Coordinator
Bruce Morganthaler Musician
Gabe Witcher Musician
Greg Huckins Musician
Lisa S. Young Software Engineer
Kristen Light Craft Service
Dana Basinger Projection
Karen Dunn Project Manager
Kay Seirup Project Manager
Renee Adams Project Manager
Tom Sanocki Characters
Francisco Figueroa Craft Service
Mark Rinaldi Dialogue Editor






















ikwilfilmskijken © 2019