5.526

Congo (1995)

Actie, Avontuur, Sciencefiction
Het bedrijf TraviCom zet een expeditie op die als doel heeft het vinden van het hart van Congo, waar diamanten gevonden moeten worden voor satellieten. De expeditieleider verliest contact met zijn zoon en besluit een reddingsactie op touw te zetten. Het team bestaat uit professor Peter Elliot, electronica expert Karen Ross, gids Monroe Kelly en ontdekkingsreiziger Homolka. Eenmaal daar aangekomen blijkt dat mensen vermoord worden door vreemde, moordlustige dieren...

Congo Film Info

Score: 5.526/10 van 823 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1995-06-09
Lengte: 109 Minuut / 1:49
Regisseur: Frank Marshall
Schrijver: John Patrick Shanley
Productie Studios: Paramount, The Kennedy/Marshall Company
Productie Land: United States of America


Congo Trailer


Laura Linney
als Dr. Karen Ross
Dylan Walsh
als Dr. Peter Elliot
Ernie Hudson
als Captain Munro Kelly
Tim Curry
als Herkermer Homolka
Grant Heslov
als Richard
Adewale Akinnuoye-Agbaje
als Kahega
Joe Don Baker
als R.B. Travis
Lorene Noh
als Amy
Mary Ellen Trainor
als Moira
Misty Rosas
als Amy the Gorilla
Stuart Pankin
als Boyd
Carolyn Seymour
als Eleanor Romy
Romy Rosemont
als Assistant
James Karen
als College President / Elliot's Boss
Bill Pugin
als William
Lawrence T. Wrentz
als Prof. Arliss Wender
John Hawkes
als Bob Driscoll
Bruce Campbell
als Charles Travis
Jimmy Buffett
als 727 Pilot
Thom Barry
als Samahani
Karara Muhoro
als Roadblock Soldier
Kevin Grevioux
als Roadblock Officer
Taylor Nichols
als Jeffrey Weems
Joel Weiss
als TraviCom Operator
Robert Almodovar
als Rudy, TraviCom Security
Peter Jason
als Mr. Janus
Delroy Lindo
als Captain Wanta
Joe Pantoliano
als Eddie Ventro
Kathleen Connors
als Sally
James Paradise
als Transport Worker #1
William John Murphy
als Transport Worker #2
Ayo Adejugbe
als African Airport Guard
Darnell Suttles
als Hospital Interrogator
Michael Chinyamurindi
als Claude from Mombasa
Willie Amakye
als Lead Porter
Malang
als Porter
Jay Speed Forney
als Porter
Shelton Mack
als Porter
David Mungai
als Porter
Anthony Mutune
als Porter
Sylvester Mwangi
als Porter
Les Robinson
als Porter
Nelson Shalita
als Porter
E.J. Callahan
als DC-3 Pilot
Guy Toley
als DC-3 Co-Pilot
Jackson Gitonga
als Mizumu Tribesman
Andrew Kamuyu
als Mizumu Tribesman
Fidel Bateke
als Witch Doctor
Shayna Fox
als Amy (voice)
David Anthony
als Gorilla
Brian La Rosa
als Gorilla
John Munro Cameron
als Gorilla (as John Cameron)
John Alexander Lowe
als Gorilla
Jay Caputo
als Gorilla
Garon Michael
als Gorilla
Peter Elliott
als Gorilla
David St. Pierre
als Gorilla
Eldon Jackson
als Gorilla
Philip Tan
als Gorilla
Nicholas Kadi
als Gorilla
Christopher 'Critter' Antonucci
als Gorilla
Sam Mercer Producer
Kathleen Kennedy Producer
Mike Fenton Casting
Frank Marshall Director
Frank Marshall Executive Producer
Jerry Goldsmith Original Music Composer
Jerry Goldsmith Conductor
Alexander Courage Orchestrator
Michael Crichton Author
M. James Arnett Stunt Coordinator
M. James Arnett Second Unit Director
Seth Arnett Stunts
Anne V. Coates Editor
J. Michael Riva Production Design
Katterli Frauenfelder First Assistant Director
Allen Daviau Director of Photography
Gilbert B. Combs Stunts
Desmond Cannon Assistant Sound Editor
Charlie Daboub Set Designer
Darrell Hall Music Editor
Brian Smrz Stunts
Adam Shankman Choreographer
Allison Cowitt Casting
Lisa Fischer Set Decoration
John Patrick Shanley Screenplay
Richard Holland Supervising Art Director
Michael Backes Associate Producer
Tom Southwell Concept Artist
Keith Woulard Stunt Double
Frank Yablans Executive Producer
Robert Jackson Boom Operator
Wendy Riva Assistant Art Director
Bobby Huber First Company Grip
Angela Heald Production Supervisor
Michael Lantieri Special Effects Supervisor
Jules Sylvester Animal Coordinator
Kenneth Chamitoff Extras Casting
Nerses Gezalyan Foley Recordist
Christina Smith Key Makeup Artist
Nigel Holland Sound Effects Designer
Eric Sundahl Art Department Assistant
Carlos Cordero Local Casting
Gregg Baxter Supervising Sound Editor
Ron Judkins Sound Mixer
Lydia Bottegoni Visual Effects Producer
Merrick Morton Still Photographer
Paul Deason Unit Production Manager
Paul Deason Associate Producer
Tim Wooster Focus Puller
Randy Singer Foley Mixer
Cheryl Beasley Blackwell Costume Supervisor
Ken Dufva Foley Artist
William S. Maxwell III Leadman
Carol Kiefer Art Department Coordinator
Stephen S. Campanelli Steadicam Operator
Doug Hemphill Sound Re-Recording Mixer
Scott Farrar Visual Effects Supervisor
Faith Conroy Script Supervisor
Paul C. Babin Camera Operator
Dave Robling Transportation Coordinator
Paul Pav Location Manager
Jerry Moss Property Master
Tom Connole Additional Photography
Larry Wallace Chief Lighting Technician
Chris Napolitano Rigging Gaffer
John Gazdik Visual Effects Camera
Sherman Labby Storyboard Artist
Hector C. Gika Foley Editor
Laura Graham ADR Editor
Deborah J. Page Assistant Location Manager
Judith A. Cory Key Hair Stylist
Dana Arnold Lighting Technician
Marilyn Matthews Costume Design
Saul Saladow Visual Effects Assistant Editor
Chuck Picerni Jr. Stunts
Susan Schuler-Page Hairstylist
Robert Batha First Assistant Sound Editor
Patrick R. Siembieda Assistant Accountant
Jeff Frost Sculptor
Sean T. Stratton Post Production Coordinator
Anne Marie Stein Unit Publicist
Cynthia Barr Makeup Artist
Terry Scott Construction Coordinator
Mary C. Lane Costumer
Bruce Richter Carpenter
Mark Cotone Second Assistant Director
Terrence Harris Casting Associate
Michael Denering Scenic Artist
Peter McAdams Best Boy Grip
Michael P. Cook Dialogue Editor
Tom Lifsey Construction Foreman
Craig Tex Barnett Special Effects Technician
Scott Fair Driver
Dan Perri Title Designer
Mike Milliken Color Timer
Andy Birmingham Production Accountant
James Thatcher Musician
Richard L. Carden Dolly Grip
Lesley Neufeld Textile Artist
Louis Niemeyer Assistant Camera
Laura Nisbet Peters Second Second Assistant Director
Donna Cline Production Illustrator
Gary A. Beaird Grip
Claudia Mullaly Visual Effects Art Director
John French Painter
Pamela Bentkowski Foley Supervisor
Rick Bozeat Sound Effects Editor
Lisa McCullough Stunts
Bob Baron ADR Mixer
Daniel B. Ossello Special Effects Coordinator
Doug Jones Negative Cutter
Stiles White Production Assistant
Taylor Black Set Dressing Artist
David Daunt Camera Technician
Tove Blue Valentine Cableman
Laurie Gonzales Craft Service
Chris 'Kid' Schwartz Post Production Assistant
Kathleen Jo Stude-Elliott Post Production Supervisor
John Giuliano Propmaker
Sashy Bogdanovich Set Production Assistant
Tom Marshall Transportation Captain
Kevin Arnold Lighting Coordinator
Kevin Dean Rigging Grip
Tara Meaney-Crocitto Production Coordinator
Chris Cowan Mechanical Designer
Tina Gonzalez Visual Effects Coordinator
Michael McGovern Visual Effects Editor
Dorne Huebler Digital Compositor
J.W. 'Corkey' Fornof Aerial Coordinator
Rusty Reilly Second Company Grip
Rachel Davies Casting Assistant
Renee Napier Contact Lens Technician
Lissa Ruben Continuity
Craig Raiche Assistant Property Master
Elyse Couvillion Second Assistant Camera
Cary Shott Assistant Editor
Jenny Pont Location Coordinator
William R. Mayberry Assistant Chief Lighting Technician
Belinda Celis Production Secretary
Deborah Roth Researcher
Werner Keppler Special Effects






















ikwilfilmskijken © 2024