Coraline (2009)

Animatie, Familie, Fantasie
Coraline is een jong verveeld meisje. Totdat zij ontdekt dat er in haar huis een muur is die leidt naar een andere wereld. Omdat ze daar onder meer te maken krijgt met een andere moeder en een andere vader staat haar wereld op z'n kop.

Coraline Film Info

Score: 7.869/10 van 7512 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2009-02-05
Lengte: 100 Minuut / 1:40
Regisseur: Henry Selick
Schrijver: Henry Selick
Productie Studios: Laika, Pandemonium
Productie Land: United States of America


Coraline Trailer


Dakota Fanning
als Coraline Jones (voice)
Teri Hatcher
als Mel Jones / Other Mother (voice)
Jennifer Saunders
als April Spink (voice)
Dawn French
als Miriam Forcible (voice)
Keith David
als Cat (voice)
Ian McShane
als Mr. Sergei Alexander Bobinsky / Other Bobinsky (voice)
John Hodgman
als Charlie Jones / Other Father (voice)
Robert Bailey Jr.
als Wyborne "Wybie" Lovat (voice)
Aankha Neal
als Sweet Ghost Girl (voice)
Hannah Kaiser
als Tall Ghost Girl (voice)
George Selick
als Ghost Boy (voice)
Harry Selick
als Photo Friend (voice)
Marina Budovsky
als Photo Friend (voice)
Emerson Tenney
als Magic Dragonfly (voice)
Jerome Ranft
als Mover (voice)
Christopher Murrie
als Toy (voice)
Jeremy Ryder
als Toy (voice)
Carolyn Crawford
als Wybie's Grandmother (voice)
Yona Prost
als Shakespeare Rascal (voice)
John Linnell
als Other Father (singing voice) (uncredited)
Henry Selick Director
Henry Selick Screenplay
Chris Butler Storyboard
Mike Cachuela Storyboard
Rich Zim Animation
Rob Bekuhrs Animation
Ken Lidster Animation
Trey Thomas Animation
Henry Selick Producer
Julianna Cox Animation
Payton Curtis Animation
Guionne Leroy Animation
Andy Schuhler Art Department Manager
Suzanne Twining Animation
Kevin Glick Animation
Malcolm Lamont Animation
Andrew Salter Animation
Chris Appelhans Art Department Manager
Billy Cabey Animation
Michelle Gorski Animation
Travis Knight Animation
Gregory Smith Technical Supervisor
Alex Heineman Executive Producer
Jeffery Mulcaster Animation
Christopher Murrie Editor
Anthony Elworthy Animation
Dan Krall Art Department Manager
Rachel Larsen Animation
Shane Prigmore Art Department Manager
David J. Rowe Layout
Anthony Scott Animation Supervisor
Chris Tichborne Animation
Lee Bo Henry Art Direction
Tom Proost Art Direction
Ian Whitlock Animation
Harry Linden Producer
Bill Mechanic Producer
Phil Brotherton Art Direction
Kent Burton Visual Effects
Eric Leighton Animation
Tim Yates Production Office Assistant
John Allan Armstrong Animation
Claire Jennings Producer
Philip Beglan Animation
Shane Prigmore Animation
Jeff Riley Animation
Phil Dale Animation
Sarah de Gaudemar Animation
Jan-Erik Maas Animation
Ronald Sanders Editor
Dawn Swiderski Art Direction
Teresa Drilling Animation
Misha Klein Animation
Brad Schiff Animation
Vera Brosgol Storyboard
Pete Kozachik Director of Photography
Robert Ducey Technical Supervisor
Bartek Prusiewicz Animation
Gabe Sprenger Animation
Chris Tootell Animation
Kim Blanchette Animation
Brian Demoskoff Animation
Jennifer Downs Art Department Manager
Brian Menz Animation
Martin Meunier Animation
Mary Sandell Producer
Amy Adamy Animation
Tom Gasek Animation
Graham Annable Storyboard
Michael Zoumas Executive Producer
Justin Kohn Animation
Shannon Tindle Art Department Manager
Tom Knott Other
Jeannine Berger Post Production Supervisor
Eric Wachtman Visual Effects
Adam Fisher Animation Manager
Yona Prost Continuity
Christopher Bradach Administration
Clay Duncan Additional Music
Paula Garner Finance
Ronald G. Roumas Sound Recordist
Jason Lajka Set Designer
William Sturrock Set Designer
Michelle Scattergood Costume Consultant
Frank Passingham Lighting Camera
Joseph Ferguson Administration
Colette D. Dahanne Additional Sound Re-Recording Mixer
Ami Goff Art Department Assistant
Yin-Yee 'Grace' Chung Finance
Michaele Smith Finance
Bruno Letort Music Score Producer
Mark Berrow Musician
Bruce White Musician
Rick Wentworth Conductor
Chris Peterson Lighting Camera
Mark Stewart Lighting Camera
David Schmitz Software Engineer
Anthony Pitone First Assistant Editor
Tom Boyd Musician
Steve Mair Musician
John T. Cucci Foley
Tom Johnson Sound Re-Recording Mixer
Randy Thom Sound Designer
Katy Moore-Kozachik Assistant Set Dresser
Dwayne Erickson Painter
John Ashlee Prat Lighting Camera
Richard Pickler Software Engineer
Rob Partenheimer Administration
Ed Shearmur Additional Music
Margaret Meyer Costume Design
M.B. Gordy Musician
Mike Lovett Musician
Lucie Thevenet Musician
Jonathan Williams Musician
Daniel Pascall Second Assistant Director
Linda Overbey Lead Painter
Peter Sorg Lighting Camera
Yvonne Kowsun Scenic Artist
Daniel Ackerman Gaffer
Tony Candelaria Modeling
Paul Mack Modeling
Leonard Lipton Thanks
Bradley Buchanan Legal Services
Nicholas Childs Compositors
Donna Tarabella Finance
Mélissa Zerbib Musician
Dennis S. Sands Scoring Mixer
Joan Lucas-Turgeon Production Accountant
Kent Melton Sculptor
Ben Urquhart Executive In Charge Of Post Production
Huy Vu Modeling
Everette Webber Digital Intermediate
Miguel Sandoval Draughtsman
Erin Baldwin Finance
Andrew Findon Musician
Andy Pask Musician
Coraline Tassy Musician
Andrew Wood Musician
Loren Hillman-Morgan Scenic Artist
Ronald Eng Supervising Sound Editor
Sarah Serata Art Department Coordinator
Jason Brewer Visual Effects Coordinator
Scarlet Chamberlin Administration
Richard Guinan Administration
Kathy Radcliffe Administration
Bradley Miles Additional Music
James Thatcher Musician
Jose Solis Painter
Katy Clarke Set Dresser
Terry Claborn Color Timer
James WilderHancock Gaffer
Andrew Rona Executive In Charge Of Production
Rebecca Stillman Modeling
John R.A. Benson CG Supervisor
Glen Gagnon Finance
Roger Argente Musician
Gary Kettel Musician
Jennifer Mickelson Art Department Coordinator
Tony Merrithew Sculptor
Jason Brewer Production Coordinator
Alvaro E. Cubillas Thanks
Marie-Laura Colombia Musician
Mathilde Pellegrini Musician
Joe Reese Compositors
Paul Gentry Lighting Camera
Ingrid Schulz Assistant Editor
Laura Schultz Visual Effects Producer
Linda LaMontagne Casting
Patrick Bradach Administration
Stephanie Choi Conceptual Design
Deborah Lurie Additional Music
Jon Klassen Production Illustrator
Gloria Cheng Musician
Steve Schaeffer Musician
George Doering Musician
Tony Travis Scenic Artist
Jodi Clark Third Assistant Director
Don Lundell Set Dresser
Sarah Wells Set Dresser
Kathleen Chamberlin Scenic Artist
Steve Emerson 2D Supervisor
Lourri Hammack Thanks
Jennie Terranova Administration
Alain Joutard Conductor
Paul Archibald Musician
Nicholas Bucknall Musician
Peter Davies Musician
Ezra Sumner Production Manager
Morgan Hay Assistant Art Director
Aaron Jarrett Painter
Scott Foster Sculptor
Lorna Cashmore Set Dresser
Robert DeSue Set Dresser
Bridget Phelan Set Dresser
Neil Gaiman Book
Cathy Kalmenson Casting
Jeff Stringer Administration
T.J. Lindgren Additional Music
Rachel Bolt Musician
Hélène Breschand Musician
Christophe Grindel Musician
Dave Hartley Musician
Camille Joutard Musician
Bernard Paganotti Musician
Kieron Thomas Set Dresser
Phil Knight Thanks
Leif Jenssen Administration
Rebecca Leiv Administration
Anne Adams Art Department Assistant
Stephanie Choi Character Designer
Robb Kramer Set Designer
Skaila Kanga Musician
Jocelyn Pascall Third Assistant Director
Damon Bard Sculptor
Brian Van't Hul VFX Supervisor
Brandon Lastomirsky Administration
Laurent Petitgirard Conductor
Deborah Albright Finance
Chris Turnham Production Illustrator
Marianne De Benedetto Musician
Maria Newman Musician
Aymeric Letoquart Music Editor
Shere Coleman Costume Consultant
Sheila McIntosh Visual Effects Editor
Cam Williams Associate Editor
Diana Sattley Administration
Madeline Wigen Finance
Cinnamon Williams Finance
Margaret Lily Andres First Assistant Editor
Anna Noakes Musician
Dana LeBlanc Frankley First Assistant Sound Editor
Richard Hamell Systems Administrators & Support
Cynthia Star Lead Painter
Angela De Cristofaro Painter
Alicia McDaid Painter
Steve Molin Compositors
Trish Van't Hul Compositors
Melissa St. Onge First Assistant Director
Nils Benson Gaffer
Ted Jackson Gaffer
Maggie Begley Publicist
Karen Fried Publicist
Chris Steele Gaffer
Mayless David Musician
Paul Kegg Musician
Dan O'Connell Foley
Randy Thom Sound Re-Recording Mixer
Dielle Alexandre Second Assistant Director
Matvey Rezanov Painter
Leo Rijn Sculptor
Matthew Fried Second Assistant Director
Matthew Hazelrig Gaffer
Theresa Braunstein Production Coordinator
David Waddle Modeling
Michelle Vincig Visual Effects Coordinator
Tony Sereno Sound Mix Technician
Bruno Coulais Original Music Composer






















ikwilfilmskijken © 2024