7.2

Crimson Tide (1995)

Oorlog, Thriller, Actie, Drama
Er breekt een burgeroorlog uit in de Russische Federatie, en de leider van de rebellen is voorstander van nucleaire interventie. De onderzeeër USS Alabama wordt in opperste paraatheid gebracht. Frank Ramsey, de kapitein van de onderzeeër, krijgt het aan de stok met zijn eerste officier Ron Hunter, als een eerder bevel om tien atoomraketten af te vuren niet kan worden bevestigd door een storing in de verbindingsapparatuur.

Crimson Tide Film Info

Score: 7.2/10 van 1277 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1995-05-12
Lengte: 117 Minuut / 1:57
Regisseur: Tony Scott
Schrijver: Michael Schiffer
Productie Studios: Hollywood Pictures, Don Simpson/Jerry Bruckheimer Films
Productie Land: United States of America


Crimson Tide Trailer


Denzel Washington
als Hunter
Gene Hackman
als Ramsey
Matt Craven
als Zimmer
George Dzundza
als COB
Viggo Mortensen
als Weps
James Gandolfini
als Lt. Bobby Dougherty
Rocky Carroll
als Lt. Westergaurd
Jaime Gomez
als Ood Mahoney
Michael Milhoan
als Hunsicker
Scott Burkholder
als TSO Billy Linkletter
Danny Nucci
als Danny Rivetti
Lillo Brancato
als Russell Vossler
Eric Bruskotter
als Bennefield
Ricky Schroder
als Lt. Paul Hellerman
Steve Zahn
als William Barnes
Marcello Thedford
als Lawson
R.J. Knoll
als Marty Sotille
Billy Devlin
als Navigator
Matthew Barry
als Planesman
Christopher Birt
als Helmsman
Jim Boyce
als Diving Officer
Jacob Vargas
als Sonarman #2
Kai Lennox
als Sonarman #3
Michael D. Weatherred
als Radioman #1
Tommy Bush
als Admiral Williams
Earl Billings
als Rick Marichek
Mark Christopher Lawrence
als Head Cook Rono
Michael Chieffo
als Chief Kline
Ashley Smock
als Guard #1
James Lesure
als Guard #2
Trevor St. John
als Launcher
Dennis Garber
als Fire Control Technician
Vanessa Bell Calloway
als Julia Hunter
Brenden Richard Jefferson
als Luke
Ashley Calloway
als Robin
Daniel von Bargen
als Vladimir Radchenko
Richard Valeriani
als Richard Valeriani
Warren Olney
als Anchorman
Rad Daly
als Lt. Comdr. Nelson
Sean O'Bryan
als Phone Talker
Victor Togunde
als Sailor with Oba
Troy A. Cephers
als Sailor #1
Armand Watson
als Seasman Davis
Brent Goldberg
als Phone Talker #2
Scott Grimes
als Petty Officer Hilaire
Ryan Phillippe
als Seaman Grattam
Dale Andre Lee Everett
als Firing Key Runner
Angela C. Tortu
als Ramsey Aide
Ronald Ramessar
als Westergard Dad
Robin Faraday
als Westerguard Mom
Bob Stone
als Bob the Magician
Henry Mortensen
als Henry Ince
Chris Ellis
als Additional Magician
Jason Robards
als Rear Admiral Anderson, Board of Inquiry President (uncredited)
Crys Forsyth-Smith Production Coordinator
Dariusz Wolski Director of Photography
Jerry Bruckheimer Producer
Hans Zimmer Original Music Composer
Chris Lebenzon Editor
Matthew Barry Casting Associate
Victoria Thomas Casting
Don Simpson Producer
James J. Murakami Art Direction
Michael White Production Design
Tony Scott Director
Mickey S. Michaels Set Decoration
Donald B. Woodruff Art Direction
James W. Skotchdopole Associate Producer
James W. Skotchdopole First Assistant Director
Bill Unger Executive Producer
Bob Badami Music Editor
Michael Fottrell Unit Production Manager
Lucas Foster Executive Producer
George L. Little Costume Design
Dan Mindel Additional Photography
Denise Horta ADR Editor
Greg P. Russell Additional Sound Re-Recording Mixer
Dianne Wager Art Direction
Michael Schiffer Screenplay
Michael Schiffer Story
Claudio Miranda Chief Lighting Technician
William B. Kaplan Sound mixer
Earl Sampson Boom Operator
Nick Glennie-Smith Conductor
Juno J. Ellis Supervising ADR Editor
Hoyt Yeatman Visual Effects Supervisor
Chris Haynes Driver
Jim Dickson Underwater Director of Photography
Christopher Ward Additional Music
Barbara Harris ADR Voice Casting
Richard P. Henrick Story
Bruce Fowler Orchestrator
Jan Richter-Friis Lighting Camera
Andrea Bottigliero Assistant Editor
Al Di Sarro Special Effects Coordinator
Fred Burke Foley Editor
Mike Moder Executive Producer
Sean Hargreaves Production Illustrator
Gregory H. Watkins Sound Re-Recording Mixer
Daniel Maltese Assistant Art Director
Michael Antunez Transportation Coordinator
Mark B. Johnson Assistant Location Manager
Richard Lawrence Set Designer
Kevin Bartnof Foley Artist
George Watters II Supervising Sound Editor
Rick Kline Sound Re-Recording Mixer
Kevin O’Connell Sound Re-Recording Mixer
Will Kaplan Music Editor
John P. Fasal Special Sound Effects
Richard Foreman Jr. Still Photographer
Dennis DeWaay Construction Coordinator
Midge Costin Sound Editor
David Bartholomew Gaffer
Kurt E. Soderling Aerial Camera
Gabriela Gutentag Unit Publicist
Steve Picerni Stunt Coordinator
Craig Pointes Location Manager
Thomas R. Bryant Visual Effects Editor
Dow Griffith Location Scout
Martin Schaer Camera Operator
Dan Kneece Steadicam Operator
Darrell Pritchett Special Effects
Michael Papac Property Master
P.R. Tooke Script Supervisor
Matsune Suzuki Modeling
Ted Lewis Rigging Grip
Monte Swann 24 Frame Playback
John Wildermuth Second Assistant Director
Tom Boyd Underwater Camera
Linda R. Chen Still Photographer
Ellen Wong Makeup Artist
Ron Scott Hairstylist
Vanessa Bendetti Production Assistant
Ellis Cohen Costume Supervisor
John Murrah Compositing Artist
Dan DeLeeuw Digital Effects Supervisor
Robert Dawson Title Designer
Bob Putynkowski Color Timer
Hilary Klym Grip
Tim Sassoon Visual Effects
Rick Chavez Assistant Property Master
Mary Beth Smith Negative Cutter
Thomas Gibson Best Boy Grip
Ernest H. Lauterio Craft Service
John Hinkle Standby Painter
Bruno Roussel Assistant Sound Engineer
J. Michael Popovich Key Grip
Larry Sweet Dolly Grip
Steve Fegley Construction Foreman
Angie Russell Digital Producer
Marva Fucci Assistant Sound Editor
Eric Gotthelf Foley Mixer
Conn Horgan Stunts
Michael S. Adler Electrician
Bob Baron ADR Mixer
John Ellingwood Second Assistant Camera
Dennis J. Laine First Assistant Camera
Kevin Clark Sound Effects Editor
Edward G. Fitzgerald Leadman
Peggy Names Cableman
Miguel Ángel Poveda Post Production Supervisor
Eddie A. Canett Transportation Captain
Rick Howe First Assistant Editor
Jan Garner Production Accountant
Matt Araki Sound Recordist
Cecil Kramer Visual Effects Producer
Angela C. Tortu Second Second Assistant Director
Linda C. Azevedo Second Assistant Accountant
Blaine Kennison Compositing Supervisor
Linden Johnson First Assistant Accountant
David Anthony Extras Casting
Robert Camron Swing
Gustavo R. Ferreyra Special Effects Technician
Duane Mieliwocki Assistant Camera
Shai Greenberg Camera Loader
David Dresher Associate Editor
Al DeMayo Assistant Chief Lighting Technician
Jennifer Good Assistant Production Coordinator
Skip Beard Technical Advisor
Michael McCormack Utility Sound






















ikwilfilmskijken © 2022