Richard Burgi als John Winston | |
Wendy Glenn als Sienna | |
Sam Redford als Mitchell | |
David Rintoul als Hadden | |
J.R. Esposito als Colonel Bailey | |
Matt Rippy als Terry | |
Hugh Fraser als John Sr. | |
Velislav Pavlov als Hussein | |
Hristo Mitzkov als Kasim | |
Terry Randall als Archer | |
Angela Rodel als Lab Tech | |
Derek Morse als Console Operator | |
Julian Kostov als Hadden Security | |
Iliana Lazarova als Laura | |
Peter Ladjev als Pilot | |
Luke Cousins als Reporter | |
Sadie Katz als Al Jazeara Reporter Sheila West | |
Roxanne Pallett als BBC Reporter Melanie Cox | |
Joe Gaminara als CNN Reporter Tom Ruggles | |
Elayah Roth als Lisa Winston |
Todor Chapkanov | Director |
John Cappilla | Line Producer |
Kristina Kambitova | Executive Producer |
Kirk Shaw | Executive Producer |
Jesse Lyon | Editor |
Rob Straight | Associate Producer |
Rafael Jordan | Executive Producer |
Julian Minkov | Editor |
Alexandra Julson | Executive Producer |
Devi Singh | Executive Producer |
Paul Michael Thomas | Music |
Gillian Hawser | Casting |
Gergana Batanova | Makeup Artist |
Yanko Ushatov | Unit Production Manager |
Denise Poole | Writer |
Keith Shaw | Executive Producer |
Jeffery Beach | Executive Producer |
Ralitsa Roth | Makeup Artist |
Phillip J. Roth | Producer |
James M. Vernon | Executive Producer |
Desislava Alexieva | Makeup Artist |
Niko Foster | Executive Producer |
Jeffrey Greenstein | Executive Producer |
Kess Bonnet | Production Design |
Nikolai Kirilov | Costume Design |
Parvan Parvanov | Stunt Coordinator |
Jason Cole | Foley |
Nikola Prodanov | Costume Supervisor |
Scott C. Kolden | Sound Effects Editor |
Wendy Czajkowsky | Dialogue Editor |
Kiril Valchanov | Camera Operator |
Georgi Kraev | Special Effects Coordinator |
Todor Kostov | Gaffer |
Stefania Velichkova | Script Supervisor |
Georgi Vasilev | Still Photographer |
Alan Perkins | Dialogue Editor |
Yavor Chakarov | Visual Effects Coordinator |
Randy Kiss | Sound Re-Recording Mixer |
Jonathan Bonder | Sound Re-Recording Mixer |
Ivo Peitchev | Director of Photography |
Mariana Vodenicharova | First Assistant Director |
Natasha Filipova | Second Assistant Director |
Kristina Sakizli | Third Assistant Director |
Denise Poole | Associate Producer |
Ivo Peitchev | "A" Camera Operator |
Rumen Dertliev | First Assistant "A" Camera |
Iordan Borissov | Second Assistant "A" Camera |
Iliya Vuchkov | First Assistant "B" Camera |
Stefan Gekov | Second Assistant "B" Camera |
Atanas Peichev | Sound Mixer |
Velizar Bagarov | Boom Operator |
Deyan Matviychuk | Best Boy Electric |
Ivailo Kostov | Electrician |
Daniel Savov | Electrician |
Alexander Idakiev | Electrician |
Vasil Galabov | Key Grip |
Borislav Anchev | Grip |
Alexander Dimitrov | Grip |
Asen Dimitrov | Property Master |
Ivo Simonov | Location Manager |
Milena Karova | Production Coordinator |
Kiril Neitchev | Key Production Assistant |
Jordan Velinovski | Production Assistant |
Tomislav Andonoyski | Production Assistant |
Mariyan Kirkov | Production Assistant |
Radoi Nikolov | Production Assistant |
Tzvetelina Hadjieva | Set Medic |
Tzvetelina Hadjieva | Craft Service |
Mario Georgiev | Production Accountant |
Rosen Dimitrov | Transportation Coordinator |
Johannes Von Westphalen | First Assistant Editor |
Yavor Chakarov | Assistant Editor |
Ryan Jickling | Online Editor |
Dermot Shane | Colorist |
Randy Kiss | Sound Supervisor |
Michael MacDonald | Foley Recordist |
Richard Burgi | Executive Producer |
Nikolay Atanasov | Visual Effects Supervisor |