Dark City (1998)

Mysterie, Sciencefiction
John Murdoch wordt alleen wakker in een hotel. Hij is z'n geheugen kwijt, en wordt gezocht voor een aantal bizarre moorden. Terwijl hij probeert om z'n verleden te achterhalen komt hij er achter dat er een groep wezens is die de gehele wereld om hem heen controleert.

Dark City Film Info

Score: 7.326/10 van 2615 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1998-02-27
Lengte: 100 Minuut / 1:40
Regisseur: Alex Proyas
Schrijvers David S. Goyer, Alex Proyas, Lem Dobbs.
Productie Studios: New Line Cinema, Mystery Clock Cinema
Productie Land: Australia, United States of America


Dark City Trailer


Rufus Sewell
als John Murdoch
William Hurt
als Inspector Frank Bumstead
Kiefer Sutherland
als Dr. Daniel P. Schreber
Jennifer Connelly
als Emma Murdoch
Richard O'Brien
als Mr. Hand
Ian Richardson
als Mr. Book
Bruce Spence
als Mr. Wall
Colin Friels
als Det. Eddie Walenski
John Bluthal
als Karl Harris
Mitchell Butel
als Officer Husselbeck
Melissa George
als May
Frank Gallacher
als Chief Inspector Stromboli
Ritchie Singer
als Hotel Manager / Vendor
Justin Monjo
als Taxi Driver
Nicholas Bell
als Mr. Rain
Satya Gumbert
als Mr. Sleep
Noah Gumbert
als Mr. Sleep Filming Double
Frederick Miragliotta
als Mr. Quick
Jeanette Cronin
als Stranger
David Wenham
als Schreber's Assistant
Peter Sommerfeld
als Stranger
Timothy Jones
als Stranger
Paul Livingston
als Assistant Stranger
Michael Lake
als Assistant Stranger
Alan Cinis
als Automat Cop
Bill Highfield
als Automat Cop
Terry Bader
als Mr. Goodwin
Rosemary Traynor
als Mrs. Goodwin
Edward Grant
als Hotel Manager
Maureen O'Shaughnessy
als Kate Walenski
Deobia Oparei
als Train Passenger
Marques Johnson
als Station Master
Doug Scroope
als Desk Sergeant
Cinzia Coassin
als Waitress
Anthony Kierann
als Murdoch's Dad
Laura Keneally
als Murdoch's Mum
Natalie Bollard
als Naked Woman
Eliot Paton
als Matthew Goodwin
Naomi van der Velden
als Jane Goodwin
Dariusz Wolski Director of Photography
Valerie McCaffrey Casting
David S. Goyer Screenplay
Brent Burge ADR Editor
Patrick Tatopoulos Production Design
Michael De Luca Executive Producer
Steve E. Andrews First Assistant Director
Trevor Jones Original Music Composer
Andrew Mason Producer
Andrew Mason Visual Effects Supervisor
Andrew Mason Second Unit Director
Shauna Wolifson Casting
Michelle McGahey Art Direction
Glenn Boswell Stunt Coordinator
Brian Dusting Property Master
James McTeigue Assistant Director
Dov Hoenig Editor
Marcus D'Arcy VFX Editor
Marcus D'Arcy Additional Editor
Alex Proyas Screenplay
Alex Proyas Director
Alex Proyas Producer
Alex Proyas Story
Lem Dobbs Screenplay
George Liddle Production Design
Liz Keogh Costume Design
Vanessa Pereira Casting
Leon Dudevoir Production Executive
Jason Ballantine First Assistant Editor
Ross Emery Camera Operator
Ross Emery VFX Director of Photography
Brian Witten Executive Producer
Mark Sexton Storyboard Artist
Richard Hobbs Art Direction
Frank Lipson Sound Effects Editor
Wizzy Molineaux Makeup & Hair
Rory Kilalea Second Unit Director
Barbara Gibbs Unit Production Manager
Barbara Gibbs Line Producer
Tyler Coppin Dialogue Coach
Shea Adams Stunt Double
Joe Adams Casting Assistant
Topher Dow Second Unit First Assistant Director
Richard Learoyd Additional Editor
Lesley Vanderwalt Hair Supervisor
Lesley Vanderwalt Makeup Supervisor
Matt Villa First Assistant Editor
Lee Biolos Dialogue Coach
Peter Collias Scenic Artist
Jon Thum 2D Supervisor
Mojgan Khadem Script Supervisor
Damian Wyvill Focus Puller
Lorelle Adamson Production Coordinator
Nigel Harbach Stunt Double
Tony Lynch Stunt Double
Roger Savage Sound Re-Recording Mixer
Roger Savage Sound Supervisor
Kerry Thompson Costume Supervisor
Emma Schofield Second Assistant Director
Mario Vaccaro Foley Artist
Mark Stephens Construction Coordinator
Pru Smith Art Department Coordinator
Fiona Scott Assistant Art Director
Paul Messer Assistant Art Director
Marc Barold Sculptor
David Chazan Sculptor
Frazer East Sculptor
Guido Helmstetter Sculptor
Tony Lees Sculptor
Paul Raymond Sculptor
Sarah Light Set Designer
Jennifer Carseldine Set Designer
Axel Bartz Set Designer
Judith Harvey Set Designer
Gerry Long Foley Artist
Phil Winters Dialogue Editor
Phil Winters ADR Editor
Ian McLoughlin Sound Re-Recording Mixer
Ian McLoughlin Sound Supervisor
Michael Thompson Sound Re-Recording Mixer
Mara Bryan Visual Effects Supervisor
Mara Bryan Visual Effects Producer
Arthur Windus Visual Effects Supervisor
Arthur Windus Visual Effects Producer
Rocky McDonald Stunt Coordinator
Jasin Boland Still Photographer
Robert Agganis Camera Operator
Robert Agganis Steadicam Operator
Reg Garside Gaffer
Liz Mullinar Casting
Simon Leadley Music Editor
Sophie Fabbri-Jackson Script Supervisor
Glenn Suter Stunt Double
Edweana Wenkart Production Assistant
Ron Roberts Visual Effects Compositor
Miles Jones Electrician
Justin Martin Animation
Val Wardlaw Lead Animator
Matt Slattery Gaffer
Fiona Searson Publicist
Gareth Vanderhope Sound Effects Editor
Gareth Vanderhope Special Sound Effects
Sally Goldberg Animation Supervisor
David White ADR Editor
Steve Burgess Foley Recordist
Alex Lemke Visual Effects Compositor
Annette van Moorsel Stunts
Jennifer Leacey Production Secretary
John Bowring Armory Coordinator
Alex Matcham Production Controller
Peter Pound Storyboard Artist
Tina Gordon Makeup & Hair
Tad Pride Special Effects Supervisor
Gary Hill Rigging Gaffer
Marta McElroy Set Dresser
David Lee Sound Mixer
Jem Rayner Focus Puller
Toby Copping Key Grip
Sheryl Pilkinton Costumer
Michael Wood VFX Director of Photography
Alice Lanagan Production Runner
Julie Barton Wardrobe Supervisor
Gloria Bava Wardrobe Assistant
Benn Hyde Best Boy Grip
Paul Gorrie Pyrotechnician
David Young Special Effects Coordinator
Mick Corrigan Stunt Double
Josef Schwaiger Stunt Double
Mick Van Moorsel Stunt Double
Michael Vivian Dolly Grip
David Hunter Lighting Technician
Richard Michalak Second Unit Director of Photography
Dan Kaufman Lead Animator
Ian Barwick Electrician
Joanna Pullen Propmaker
Jane Flanders Wardrobe Assistant
Alan Willis Electrician
Colin Wyatt Electrician
Judith Cruden Extras Casting
Zelie Bullen Stunt Double
Azure Chapman Wardrobe Assistant
Margie McClymont Clapper Loader
J.D. Cowles Visual Effects Compositor
Deborah Antoniou Second Assistant Director
Kerry Lee Jury Makeup & Hair
Serena Hunt Production Runner
Maggie Lake Production Coordinator
Marcus Watson Electrician
Arthur Cambridge Color Grading
Matt Leary Painter
Lou Horvath Stunt Double
Vic Kaspar Foley Editor
Nigel King Stunt Double
Bob Bowles Stunt Double
Farren Visocchi Stunt Double
Isabelle Sada Stunt Double
Nicole Spiro Makeup & Hair
Martin Hallman Third Assistant Director
Julian Ryan Third Assistant Director
Valérie Evans Additional Wardrobe Assistant
Sally Molineaux Additional Wardrobe Assistant
Annette Ribbons Costumer
Nicki Harrington Wardrobe Assistant
Simone Hiley Wardrobe Assistant
Helen Peacock Wardrobe Assistant
Jaqueline Davies Painter
Philippa Hagon Painter
Matrin Lumsten Painter
Angus MacDonald Painter
Andy Robinson Painter
Veronica Strelein Painter
Matthew Tyson Painter
Greg Yates Painter
Chris Norris Propmaker
Jo Thompson Propmaker
Dallas Wilson Propmaker
Jon Stiles Standby Carpenter
Tony Piliotis Standby Painter
Viv Scanu Clapper Loader
Michi Marosszeky Clapper Loader
Ken Talbot Electrician
Graham Ashwell Electrician
Allan Willis Electrician
Lyddy Van Gyen Focus Puller
Paul Thompson Key Grip
Elizabeth Carlon Visual Effects Compositor
Sandip Kalsy Animation
Andrew Quinn Lead Animator
Noel Richards Lead Animator
David Pride Special Effects Supervisor
Dianne Brown Accountant
Emma Jacobs Producer's Assistant
Alistair Jenkins Production Accountant
Trish Tring Production Assistant
Tanya Brockmeier Production Assistant
Corrine Long Production Coordinator
Jason Bath Production Secretary
Stefanie Kleinhenz Production Secretary
Peter Doyle Main Title Designer
Carolyn Baldwin Casting Assistant
Henrie Stride Casting Assistant






















ikwilfilmskijken © 2024