De IJzeren Reus (1999)

Animatie, Familie, Avontuur, Actie, Sciencefiction, Komedie
Een gigantische metalen reus valt neer op de aarde en maakt de inwoners van een klein dorpje doodsbang. Alleen de negenjarige Hogarth is niet geschrokken en raakt zelfs bevriend met de reus. Helaas wordt hun vriendschap verstoord door een paranoïde CIA-agent die er er alleen op uit is om de reus te vernietigen.

De IJzeren Reus Film Info

Score: 7.9/10 van 4013 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1999-08-06
Lengte: 86 Minuut / 1:26
Regisseur: Brad Bird
Schrijvers Brad Bird, Tim McCanlies.
website: https://www.warnerbros.com/iron-giant
Productie Studios: Warner Bros. Pictures, Warner Bros. Animation
Productie Land: United States of America

De IJzeren Reus Foto's


De IJzeren Reus Trailer


Jennifer Aniston
als Annie Hughes (voice)
Harry Connick Jr.
als Dean McCoppin (voice)
Vin Diesel
als The Iron Giant (voice)
James Gammon
als Foreman Marv Loach / Floyd Turbeaux (voice)
Cloris Leachman
als Mrs. Lynley Tensedge (voice)
Christopher McDonald
als Kent Mansley (voice)
John Mahoney
als General Rogard (voice)
Eli Marienthal
als Hogarth Hughes (voice)
M. Emmet Walsh
als Earl Stutz (voice)
Jack Angel
als Additional Voices (voice)
Bob Bergen
als Additional Voices (voice)
Mary Kay Bergman
als Additional Voices (voice)
Michael Bird
als Additional Voices (voice)
Devon Cole Borisoff
als Additional Voices (voice)
Rodger Bumpass
als Additional Voices (voice)
Robert Clotworthy
als Additional Voices (voice)
Jennifer Darling
als Additional Voices (voice)
Zack Eginton
als Additional Voices (voice)
Paul Eiding
als Additional Voices (voice)
Bill Farmer
als Additional Voices (voice)
Charles Howerton
als Additional Voices (voice)
Ollie Johnston
als Additional Voices (voice)
Sherry Lynn
als Additional Voices (voice)
Mickie McGowan
als Additional Voices (voice)
Ryan O'Donohue
als Additional Voices (voice)
Phil Proctor
als Additional Voices (voice)
Frank Thomas
als Additional Voices (voice)
Patti Tippo
als Additional Voices (voice)
Brian Tochi
als Additional Voices (voice)
Pat Fry
als Man #1 (voice) (uncredited)
Mark Hubley
als Marky Maypo (archive sound) (uncredited)
Carole Jeghers
als Firefighter Woman (voice) (uncredited)
Jack Paar
als Self (archive sound) (uncredited)
Sheri Galloway First Assistant Editor
Marci Liroff Casting
Joe Johnston Character Designer
Michael Kamen Original Music Composer
Michael Kamen Orchestrator
Dominique Louis Visual Development
Dominique Louis Character Designer
Lou Romano Visual Development
Lou Romano Character Designer
Louis Gonzales Layout
Ricardo Curtis Animation
Andrew L. Schmidt Animation
Greg Snyder Assistant Editor
Doc Kane ADR Mixer
Dennie Thorpe Foley Artist
Jana Vance Foley Artist
Tony Eckert Foley Mixer
Dennis Leonard Supervising Sound Editor
Steve Lumley Storyboard
Brad Bird Screenplay
Brad Bird Director
Peter Sohn Animation
Darren T. Holmes Editor
Randy Thom Sound Designer
Allison Abbate Producer
Pete Townshend Producer
Blake Neely Orchestrator
Fergal Reilly Storyboard
Fergal Reilly Storyboard Artist
Will Eisner Thanks
Teddy Newton Visual Development
Teddy Newton Character Designer
Teddy Newton Additional Storyboarding
John Walker Associate Producer
Stephen Schaffer Assistant Editor
Aaron Parry Production Manager
Yarrow Cheney CG Animator
Ted Hughes Writer
Ted Hughes In Memory Of
Steven Wilzbach Director of Photography
Greg Manwaring Supervising Animator
Tim McCanlies Screenplay
Troy Porter ADR Mixer
Mark Andrews Storyboard Artist
Ben Jones Animation
Richard Bazley Supervising Animator
Michael Swofford Animation
Michael Price Music Programmer
Lauren Faust Animation
Alex Williams Animation
Piet Kroon Storyboard
Victor Haboush Visual Development
Victor Haboush Character Designer
Beau Borders Sound Effects Editor
Des McAnuff Producer
Richard Baneham Animation
Richard Baneham CG Animator
Gregory M. Gerlich Production Sound Mixer
William H. Frake III Layout
William H. Frake III Head of Layout
Stephan Franck Supervising Animator
Chris Sauve Supervising Animator
Ron Hughart CG Animator
Ron Hughart Additional Storyboarding
Randy Myers Animation
Jeffrey Lynch Head of Story
Kevin O'Brien Storyboard Artist
Lizbeth Velasco Assistant Production Manager
Tony Fucile Supervising Animator
Tony Fucile Visual Development
Tony Fucile Character Designer
Tony Fucile Head of Animation
Jeff Etter Animation
Louis Moulinet Key Production Assistant
Viki Anderson Storyboard
Gregory H. Watkins Sound Re-Recording Mixer
Kevin E. Carpenter Sound Re-Recording Mixer
Curt Schulkey Supervising Dialogue Editor
Andrea Gard Sound Design Assistant
Leslie Barker Assistant Production Manager
Leslie Barker Key Production Assistant
Dao Le Production Office Assistant
Jeannine Berger Post Production Supervisor
Bill Perkins Technical Supervisor
Craig R. Maras Animation
Ruben Chavez Background Designer
William Dely Background Designer
James Finn Background Designer
Nadia Vurbenova Background Designer
Jennifer Yuan Layout
Karen Hamrock Layout
Audrey Stedman Layout
Bill Thyen Layout
John Williamson Animation
James P. Alles Layout
Laura Leganza Reynolds Production Manager
Scott F. Johnston Art Department Coordinator
Joel Parod Background Designer
J.C. Alvarez Assistant Production Manager
Emil Mitev Layout
Michael Leung CGI Director
Michael Leung Visual Effects Technical Director
Mark Dinicola Camera Supervisor
Shane Prigmore Animation
Ralph Fernan Animation
Kevin Johnson Animation
Christopher Brooks Music Editor
Steve Markowski Storyboard
Steve Markowski Supervising Animator
Harry Sabin Additional Storyboarding
Dean Wellins Storyboard
Dean Wellins Supervising Animator
Dean Wellins Storyboard Artist
Amy Richards Production Manager
John Currin Assistant Editor
Scott T. Petersen Animation
Adam Henry Animation
Robert Elhai Orchestrator
Michael Leach Production Assistant
Tanya Calderon Production Office Assistant
Michael Tracy Layout
Mark R.R. Farquhar CG Animator
Bruce Edwards CG Animator
Phil Langone Animation
Derek Lee Thompson Animation
Terry Claborn Color Timer
Mary Helen Leasman Foley Editor
Greg Gibbons Background Designer
Wei M. Zhao Background Designer
Roy Meurin Animation
Frank 'Pepe' Merel Foley Recording Engineer
Roger Vizard Animation
Ann Guenther Background Designer
Steve Garcia Animation
Mo Henry Negative Cutter
Les Major CG Animator
Mark Whiting Production Design
Mark Whiting Character Designer
Hiroki Itokazu Character Designer
Bob Davies Supervising Animator
Mike L. Murphy CG Animator
Alan Bodner Art Direction
Jennifer Cardon Klein Animation
Christopher Brock Background Designer
Brad Booker CG Animator
Lane Lueras Animation
Melina Sydney Padua Animation
Stephen McLaughlin Scoring Mixer
Stephen McLaughlin Music Score Producer
Vincent Truitner CG Animator
Holger Leihe Animation
Mark Williams Animation
Jae Hyung Kim Animation
Adam Dotson CG Animator
Adam Burke Animation
Marcelo Fernandes De Moura Animation
Dennis Durrell Background Designer
Craig Robertson Background Designer
Lennie K. Graves Animation
Sunny Ye Production Assistant
Jim Van der Keyl Animation
Sean Springer Animation
Frederick J. Gardner III Layout
Brian Kindregan Additional Storyboarding
Joan Peter Assistant Production Manager
Moroni Taylor Additional Storyboarding
Christine Beck Camera Operator
Shaunda G. Jones Casting Associate
E. Tavares Black Key Production Assistant
Jennisen Svendsen Key Production Assistant
Jode Craig Key Production Assistant
Keith Brennan Key Production Assistant
Monte A. Gagnier Key Production Assistant
Sam Mendlestein Key Production Assistant
Zeba Fahid Production Accountant
André Bivins Production Assistant
Anthony Lauro Production Assistant
Cirilo R. Gonzales Jr. Production Assistant
Corrine Salgado Production Assistant
Dustin Ellis Production Assistant
Helen Vuong Production Assistant
Henri Hovhanesyan Production Assistant
Jean M. Klanecky Production Assistant
Justin Balch Production Assistant
Kathy Tajbakhsh Production Assistant
Jessica Dalton Production Assistant
John 'Juke' Logan Music Consultant
Preston Oliver Projection
Preston Oliver Music Arranger
Yin Cantor Assistant Sound Editor
Glenn Storm CG Animator
Minhee Choe CG Animator
Stéphane Cros CG Animator
Yair Kantor CG Animator
Andrew Brownlow CG Animator
Grace Dotson CG Animator
Susan Oslin CG Animator
Carla Fallberg Sculptor
Laura L. Corsiglia Visual Development
Laura L. Corsiglia Character Designer
Ray Aragon Visual Development
Ray Aragon Character Designer
Conor Kavanagh Layout
Craig Voigt Layout
Felipe Morell Layout
Francis Lang Layout
Lisa Souza Layout
Teresa Coffey-Wellins Layout
Ron Roesch Layout
Jackie Blaisdell Assistant Production Manager
Virginie Foucault Assistant Production Manager
Leonard B. Vasquez Assistant Production Manager
Michelle Perslow Assistant Production Manager
Marнa Guerra Assistant Production Manager
Shannyn Gardner Assistant Production Manager
Sharon K. O'Neill Assistant Production Manager
Chrisie Rosenthal Assistant Production Manager
Jonathan Salt Background Designer
Teddy T. Yang Character Designer
Craig Valde Animation
Ken Hettig Animation
Mike Chavez Animation
Russell Hall Animation
Ruth Daly Animation
Ernie Keen Animation
Mike Nguyen Supervising Animator
Wendy Perdue Supervising Animator






















ikwilfilmskijken © 2021