De Kronieken van Narnia: De Leeuw, de Heks en de Kleerkast (2005)

Avontuur, Familie, Fantasie
Vier Britse kinderen worden naar het buitenhuis van een professor gestuurd, waar ze veilig zullen zijn tijdens de Tweede Wereldoorlog. Ze vinden een magische garderobe, waarmee ze in het mysterieuze land Narnia kunnen komen. Het land wordt overheerst door een slechte heks, en om haar te kunnen verslaan, moeten de kinderen leeuwenkoning Aslan vergezellen.

De Kronieken van Narnia: De Leeuw, de Heks en de Kleerkast Film Info

Score: 7.1/10 van 7997 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2005-12-07
Lengte: 143 Minuut / 2:23
Regisseur: Andrew Adamson
Schrijvers Andrew Adamson, Ann Peacock, Christopher Markus, Stephen McFeely.
Productie Studios: Walt Disney Pictures, Walden Media
Productie Land: United Kingdom, United States of America

De Kronieken van Narnia: De Leeuw, de Heks en de Kleerkast Foto's


De Kronieken van Narnia: De Leeuw, de Heks en de Kleerkast Trailer


Georgie Henley
als Lucy Pevensie
Skandar Keynes
als Edmund Pevensie
William Moseley
als Peter Pevensie
Anna Popplewell
als Susan Pevensie
Tilda Swinton
als White Witch
James McAvoy
als Mr. Tumnus
Jim Broadbent
als Professor Kirke
Kiran Shah
als Ginarrbrik
James Cosmo
als Father Christmas
Judy McIntosh
als Mrs. Pevensie
Elizabeth Hawthorne
als Mrs. MacReady
Patrick Kake
als Oreius
Shane Rangi
als General Otmin
Brandon Cook
als Boy on Train
Cassie Cook
als Girl on Train
Morris Lupton
als Train Conductor
Shelly Edwards
als Distraught Mother
Susan Haldane
als Distraught Mother
Margaret Bremner
als Distraught Mother
Jaxin Hall
als Soldier
Terry Murdoch
als German Pilot
Katrina Browne
als Green Dryad
Lee Tuson
als Rumblebuffin the Giant
Elizabeth Kirk
als Hag
Felicity Hamill
als Hag
Kate O'Rourke
als Hag
Sonya Hitchcock
als Hag
Lucy Tanner
als Hag
Tiggy Mathias
als Hag
Gregory Cooper
als Faun
Richard King
als Faun
Russell Pickering
als Faun
Ben Barrington
als Centaur
Charles Williams
als Centaur
Vanessa Cater
als Centaur
Allison Sarofim
als Centaur
Alina Phelan
als Centaur Archer
Stephen Ure
als Satyr
Sam La Hood
als Satyr
Ajay Ratilal Navi
als Red & Black Dwarf
Bhoja 'BK' Kannada
als Red & Black Dwarf
Zakiuddin Mohd. Farooque
als Red & Black Dwarf
M. Ramaswami
als Red & Black Dwarf
Praphaphorn 'Fon' Chansantor
als Red & Black Dwarf
Nikhom Nusungnern
als Red & Black Dwarf
Doungdieo Savangvong
als Red & Black Dwarf
Rachael Henley
als Lucy (Older)
Mark Wells
als Edmund (Older)
Noah Huntley
als Peter (Older)
Sophie Winkleman
als Susan (Older)
Liam Neeson
als Aslan (voice)
Ray Winstone
als Mr. Beaver (voice)
Dawn French
als Mrs. Beaver (voice)
Rupert Everett
als Mr. Fox (voice)
Cameron Rhodes
als Gryphon (voice)
Philip Steuer
als Philip the Horse (voice)
Jim May
als Vardan (voice)
Sim Evan-Jones
als Wolf (voice)
Douglas Gresham
als Radio Announcer (voice)
Donald McAlpine Director of Photography
Liz Mullane Casting
Sala Baker Stunts
Gail Stevens Casting
Richard Beggs Sound Designer
Richard Beggs Supervising Sound Editor
David Minkowski Producer
Matthew Stillman Producer
Mark Johnson Producer
Andrew Adamson Screenplay
Andrew Adamson Director
Andrew Adamson Executive Producer
C. S. Lewis Novel
Philip Steuer Producer
Philip Steuer Unit Production Manager
Sim Evan-Jones Editor
Douglas Gresham Co-Producer
Perry Moore Executive Producer
K.C. Hodenfield Associate Producer
K.C. Hodenfield First Assistant Director
Jim May Editor
Roger Ford Production Design
Kerrie Brown Set Decoration
Isis Mussenden Costume Design
Ann Peacock Screenplay
Christopher Markus Screenplay
Stephen McFeely Screenplay
Harry Gregson-Williams Original Music Composer
Jules Cook Art Direction
Jim Berney Visual Effects Supervisor
Phil Bray Still Photographer
Ian Gracie Supervising Art Director
Pippa Hall Casting
Jonas Thaler Post Production Supervisor
Jonas Thaler Post-Production Manager
Michael Gaylin Visual Effects Editor
Beth DePatie Unit Production Manager
David Bach Supervising Dialogue Editor
Henrik Tamm Visual Effects Art Director
Craig Seitz 2D Supervisor
Terry Porter Sound Re-Recording Mixer
Elaine Kusmishko Assistant Art Director
Howard Berger Prosthetic Makeup Artist
Jeffrey Thorp Art Direction
Dean A. Zupancic Sound Re-Recording Mixer
Dean Wright Second Unit Director
Tony Johnson Production Sound Mixer
Jason Durey Special Effects Supervisor
Douglas Jones Executive In Charge Of Production
Kimberly Harris ADR Supervisor
Mark Taylor Second Assistant Director
Anthony Harris Color Timer
Pablo Holcer Compositing Lead
Richard Baneham Animation Supervisor
Berj Bannayan Software Engineer
Neville Page Creature Design
Marianna Rowinska Production Supervisor
Karen Murphy Art Direction
Tony Simpson Second Second Assistant Director
Keith Rogers Additional Sound Re-Recordist
Tomáš Kuchta Makeup Artist
David V. Butler Dialogue Editor
John T. Cucci Foley Artist
Scott Farrar Visual Effects Supervisor
Phil Neilson Second Unit Director
Greg Maloney Compositing Supervisor
Justine Muxlow Assistant Property Master
Rpin Suwannath Second Unit Director
John Clinton Visual Effects Producer
Jim Milton Visual Effects Assistant Editor
Douglas Bloom Visual Effects
Laura Graham ADR Editor
Raymond Chen Sequence Supervisor
Daniel Perez Ferreira Visual Effects Technical Director
Everette Webber Digital Intermediate Editor
Delio Tramontozzi Lead Animator
Chris Anderson Visual Effects Production Manager
Daniel Birt Set Dresser
Simon Ambridge First Assistant Director
Bob Mercier Digital Effects Supervisor
Sean Button Stunts
Paul Tobin Art Department Manager
Bill Westenhofer Visual Effects Supervisor
Nikki Gooley Hair Designer
Nikki Gooley Makeup Designer
Larry White Animation
Hauk Olafsson Special Effects Assistant
Julie D'Antoni Digital Producer
Chris Castaldi Additional Second Assistant Director
Yuhon Ng Animation
Rodrigo Estrada Alday Matte Painter
Mary Soan First Assistant Director
Heather Gross Sound Effects Editor
Ryszard Janikowski Stunt Coordinator
Kenton Hulme Assistant Editor
James Ashwill Foley Mixer
Richard E. Chapla Jr. Production Supervisor
Dean Wright Creature Design
Leigh-Alexandra Jacob Lead Painter
Carlos Arguello Visual Effects Supervisor
Brigham Taylor Production Executive
James Beihold Storyboard Artist
Tami Lane Prosthetic Makeup Artist
Ian Blum Animation
Anton Steel Second Assistant Director
Dennis Webb I/O Supervisor
Steve Ball Grip
James M. McEwen Gaffer
Pip Steel Property Master
Tane Griffin Set Painter
Salar Saleh Lighting Supervisor
Jeff Okabayashi Second Assistant Director
Jirí Ostry First Assistant Director
Boyd Steer Negative Cutter
Carlos Aldana 3D Animator
David Matusek Cableman
Tracy Reeby Hairstylist
Andrea Chadimová Production Manager
Tim Coddington Unit Production Manager
Dave Hibbert ADR Mixer
Don McCall Key Grip
David Washburn Layout Supervisor
Wilmer Lin Matchmove Supervisor
Penny Kerr Art Department Assistant
Pavla Prunerova Art Department Coordinator
Martin Hampl Construction Foreman
Tom Butt Greensman
Alex Doyle Painter
Marc Fishman Conceptual Illustrator
Anneke Bester Sculptor
Stewart Burchall Standby Painter
Lee Allison First Assistant Camera
Vivienne MacGillicuddy Key Hair Stylist
Stuart Allen Carpenter
Val Crawford Makeup Effects
Gerard Beckingsale Propmaker
Jeannette Cremarosa Sound Recordist
Kat Stephens Special Effects Coordinator
Vikas Chirate Systems Administrators & Support
Dee McClelland Telecine Colorist
Tony Slack Electrician
Colin Cunningham Lighting Artist
Ben Wood Production Coordinator
Fiona Ewen Boom Operator
Ethan Holzman Assistant Sound Editor
Malcolm Cromie Sound Mixer
Pablo Arteaga Digital Compositors
Monty Phillips Visual Effects Coordinator
Aaron Easterbrooks Motion Capture Artist
Sarah Rose Third Assistant Director
Andrew A. Paules Visual Effects Technical Director
Cristina Patterson Contact Lens Painter
Brendon Morrow ADR Recordist
Ryan Hartnett Special Effects Technician
Daniel Falconer Sculptor
Václav Frank Assistant Makeup Artist
Dayna Grant Stunt Double
Amy Wright Set Painter
Brian Ducharme VFX Artist
Andrew Smith Project Manager
E.M. Bowen Production Assistant
Giselle Brewton Second Assistant Camera
Katie Hutchinson Third Assistant Director
Ryan Pollreisz Assistant Production Manager
Emma Hinton Second Assistant Director
Emma Hinton Second Second Assistant Director
Katie Flannigan Third Assistant Director
Clayton Ercolano Construction Buyer
Russell Hoffman Head Greensman
Natalie Doherty Sound Assistant
Scott Behrnes Visual Effects Production Assistant
Felix Pomeranz Data Wrangler
Andrea Maiolo Creature Technical Director
Andy Sheng Effects Supervisor
Jeffery Beeland Pipeline Technical Director
Rpin Suwannath Pre-Visualization Supervisor
Rahul Galwankar Rotoscoping Artist
Vincent Sieber Production Assistant
Vojta Hlavicka Assistant Director
Janusz B. Czech Production Manager
Maciej Wojak Production Manager
Maria Czech Assistant Director
Gene Keelan Third Assistant Director
Frantisek Rezek Second Assistant Director
Terri Kilmartin First Assistant Director
Jo Warren Second Assistant Director
Amand Weaver Third Assistant Director






















ikwilfilmskijken © 2021