Deep Blue Sea (1999)

Actie, Horror, Sciencefiction
Zakenman Russell Franklin investeert vele miljoenen dollars in een medisch project dat een remedie moet vinden tegen de ziekte van Alzheimer. Biologe Susan McAllister schaart zich achter het project en heeft ontdekt dat er zich in de hersenen van haaien een stof bevindt die menselijke hersencellen opnieuw kan activeren. Om haar research te vervolledigen en een nog efficiënter geneesmiddel te kunnen ontwikkelen, gaat Susan over tot de genetische manipulatie van haaien. Ze kweekt exemplaren met een enorme hersencapaciteit, maar ontdekt dat de haaien er zo bijzonder intelligent en bovendien zo ontzettend agressief van worden...

Deep Blue Sea Film Info

Score: 5.969/10 van 2325 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1999-07-28
Lengte: 108 Minuut / 1:48
Regisseur: Renny Harlin
Schrijvers Duncan Kennedy, Donna Powers.
Productie Studios: Riche-Ludwig Productions, Village Roadshow Pictures, Groucho III Film Partnership, Warner Bros. Pictures
Productie Land: Australia, United States of America


Deep Blue Sea Trailer


Thomas Jane
als Carter Blake
Saffron Burrows
als Dr. Susan McAlester
Samuel L. Jackson
als Russell Franklin
Jacqueline McKenzie
als Janice Higgins
Michael Rapaport
als Tom Scoggins
Stellan Skarsgård
als Jim Whitlock
LL Cool J
als Preacher
Aida Turturro
als Brenda Kerns
Cristos
als Boat Captain
Daniel Rey
als Helicopter Pilot
Valente Rodriguez
als Helicopter Co-Pilot
Brent Roam
als Helicopter Winch Operator
Eyal Podell
als Boy #1
Erinn Bartlett
als Girl #1
Dan Thiel
als Boy #2
Sabrina Geerinckx
als Girl #2
Tajsha Thomas
als Friend of Janice
Frank Welker
als Parrot Sounds (voice)
Renny Harlin Director
Duncan Kennedy Screenplay
Donna Powers Screenplay
Akiva Goldsman Producer
Bruce Berman Executive Producer
Duncan Henderson Executive Producer
Trevor Rabin Original Music Composer
Derek Brechin Editor
Dallas Puett Editor
Frank J. Urioste Editor
Stephen F. Windon Director of Photography
Christine Sheaks Casting
Mark Bridges Costume Design
Tony Ludwig Producer
Joseph Bennett Production Design
William Sandell Production Design
Héctor Romero Art Direction
Andrew Rothschild Art Direction
Debra Echard Set Decoration
James W. Tyson Costume Supervisor
Carrie Bauer Set Costumer
Robert L. Stevenson Hairstylist
Jeff Dawn Makeup Department Head
Allan A. Apone Makeup Artist
Anna Roth Production Supervisor
Beth Bajuk Art Department Coordinator
Jonathan McKinstry Assistant Art Director
Nick Navarro Assistant Art Director
Ligia Ornelas Assistant Art Director
David Sandefur Assistant Art Director
Gary Deaton Construction Coordinator
Russell R. Anderson Leadman
Bill Taliaferro Set Designer
Javier Nava Set Designer
Karl J. Martin Set Designer
Robb Wilson Supervising Sound Editor
J. Paul Huntsman Supervising Sound Editor
Adam Johnston Sound Effects Editor
Andrew Somers Sound Effects Editor
Jayme S. Parker Sound Effects Editor
John T. Reitz Sound Re-Recording Mixer
V. Scott Balcerek Visual Effects Editor
Thomas Boland Visual Effects Producer
Kristen Branan Visual Effects Producer
Kevin Clark Visual Effects Editor
Scott Dougherty Visual Effects Producer
Mark Eggenweiler Visual Effects Editor
Lincoln Kupchak Visual Effects Editor
Steve Shaw Visual Effects Editor
Heather Smith Visual Effects Producer
John E. Sasaki CG Supervisor
Jerry Pooler Visual Effects Supervisor
Jeffrey A. Okun Visual Effects Supervisor
Craig A. Mumma Visual Effects Supervisor
William Mesa Visual Effects Supervisor
Rebecca Marie Visual Effects Supervisor
Douglas R. MacMillan CG Supervisor
Jamie Dixon Visual Effects Supervisor
Constance Bracewell Animation
Julie Nelson Animation
Bruce Pearson Animation
Ken Stranahan Animation Supervisor
Serge Sretschinsky CGI Supervisor
R.A. Rondell Stunt Coordinator
Leo J. Napolitano Camera Operator
Phil Pastuhov Camera Operator
Guillermo Rosas Camera Operator
Gregory J. Schmidt Camera Operator
Marc Spicer Camera Operator
Mark Emery Moore Steadicam Operator
Frederick Iannone Additional Camera
Merie Weismiller Wallace Still Photographer
Will Kaplan Music Editor
Dick Bernstein Music Editor
Russell McEntyre Transportation Coordinator
Peter J. Silbermann Unit Publicist
Portia Tickell Script Supervisor
Patrick Lynn Associate Producer
Don MacBain Producer
Thomas J. Mack Associate Producer
Alan Riche Producer
Rebecca Spikings Co-Producer
Bruce Crone Supervising Art Director
Mark W. Mansbridge Supervising Art Director
William Apperson Construction Foreman
Harald Belker Production Illustrator
Jim McPherson Sculptor
Anthony Gaudio Standby Painter
Frank Flick First Assistant Camera
David Paris Aerial Coordinator
Karla Stevens Flanigan Assistant Costume Designer
Peter Tothpal Key Hair Stylist
Chad Atkinson Prosthetic Makeup Artist
Chris Adams Set Dressing Artist
Michael Jay Additional Music
Simon Giles Digital Effects Supervisor
Rick Kelleher Driver
Ilyse A. Reutlinger Post Production Supervisor
Jason McGatlin Production Office Assistant
Tom Ajar Projection
Sarah Catizone Set Medic
Jose Jimenez Set Production Assistant
Sergio Jara Special Effects Coordinator
Lesley Aletter Stunts
Hugo Chew Transportation Captain
Todd Arnow Unit Production Manager
Joey Box Utility Stunts
Jeff Burrage Video Assist Operator
Dale E. Grahn Color Timer
R. Gern Trowbridge Best Boy Electric
Matt Buchan Electrician
Mick Morris Gaffer
Bruce Sharp Lighting Technician
Ismael 'Izzy' Gonzalez Rigging Gaffer
Cassandra Kulukundis Casting Associate
Mark Scoon Executive In Charge Of Production
Michael John Meehan Location Manager
Armando Amador Production Accountant
Anthony Franco Production Manager
Francis Meade Warner Production Office Coordinator
Todd Bassman Boom Operator
Catherine Calleson Assistant Sound Editor
Tom Calderaro Orchestrator
Tim Cooney Production Sound Mixer
John Rauh Digital Compositors
John Richardson Special Effects Supervisor
Joshua I. Kolden Visual Effects
Jack Geist Visual Effects Coordinator
Kevin Stitt Additional Editing
Larry Cheng Mechanical Designer
Rafael Cuervo Unit Manager
Jonathan Schwartz Executive Producer
Eric J. Bates Property Master
Jerry Moss Property Master
Rick Hromadka Sound Recordist
David Horton Jr. Foley Supervisor
Gary Capo Second Unit Director of Photography
Thomas J. Mack First Assistant Director
Hugh Waddell ADR Supervisor
Patrick J. Foley Dialogue Editor
John F. Reynolds Dialogue Editor
Karyn Foster ADR Editor
Cindy Marty ADR Editor
Troy Porter ADR Mixer
Kevin Bartnof Foley Artist
Catherine Harper Foley Artist
Eric Gotthelf Foley Mixer
Willy Allen Foley Editor
Patricia Romero Assistant Makeup Artist
Philip Maldonado Costumer
David Kelley Second Assistant Director
C.C. Barnes Second Second Assistant Director
David R. Ellis Second Unit Director
Gabriel Pérez Construction Buyer
Martin Gutierrez Assistant Property Master
Gerald Lehtola Set Decorating Coordinator
Lee Wilson Storyboard Artist
Niamh Murphy Textile Artist
Craig Tex Barnett Special Effects Technician
Mark Tait Lewis 2D Sequence Supervisor
Ted Andre Visual Effects Compositor
Clark Schaffer Visual Effects Designer
Gino Freselli Visual Effects Production Assistant
Tiffany Smith Visual Effects Producer
Penny A. Mesa Visual Effects Production Manager
Robin Lynn Bonaccorsi Stunt Double
Eric K. Jones Assistant Camera
Frank Montoya Best Boy Grip
Cash Cockerill Second Assistant Camera
Daniel Klem CG Animator
John Barba Casting Assistant
Jonathan Malden Colorist
Mo Henry Negative Cutter
Horacio Rodríguez Location Assistant
Gordon Goodwin Conductor
Shakim Compere Music Consultant
Adolfo Lara Animal Wrangler
Gavin J. Behrman Assistant Accountant
Joe Hanes Assistant Chief Lighting Technician
Travis Baumann Compositing Artist
Tim Alexander Compositing Supervisor
Walt Conti Effects Supervisor
Kate Neumann Executive Assistant
Tina Kerr Extras Casting
Lucy Amador First Assistant Accountant
Jonas Juhanson Key Rigging Grip
David L. Snyder Original Concept
Iram Collantes Production Assistant
David Gorder Production Secretary
Etienne Andlau Rotoscoping Artist
Patrick Murray Underwater Gaffer
John Knoll Visual Effects Supervisor
Wayne Powers Writer
Gary Damian Thomas Storyboard Artist
Reka Wessely Tihanyi Hairstylist
Silvia Hernandez Hairstylist
Jim Kail Makeup Artist
Raúl Sarmiento Makeup Artist
Steve LaPorte Makeup Artist
Matthew W. Mungle Prosthetic Makeup Artist
Clinton Wayne Prosthetic Makeup Artist
Michael Shawn McCracken Special Effects Makeup Artist
Joe McCloskey Costume Supervisor
Kelly Moon Script Supervisor
Gary Hill Assistant Chief Lighting Technician
Enrique Sánchez Assistant Chief Lighting Technician
Pete Romano Underwater Director of Photography
Michael Glover Electrician
John Crimins Electrician
Gregory Irwin First Assistant "A" Camera
Brad Peterman First Assistant "A" Camera
Jose Gutierrez First Assistant Camera
Constantino Jiménez First Assistant Camera
John Kairis First Assistant Camera
Darrin Keough First Assistant Camera
Antonio Riestra First Assistant Camera
R. Dana Harlow Grip
Marcelino Luna Grip
Gustavo Covarrubias Key Grip
Mark Ramsey Key Grip
Jian Cong Second Assistant Camera
Fernando Díaz Torres Second Assistant Camera
Tom Jordan Second Assistant Camera
Jerry Patton Second Assistant Camera
Scott Ronnow Second Assistant Camera
Luis David Sansans Second Assistant Camera
Matt Toll Second Assistant Camera
Kevin Hawks Video Assist Operator
Peter Fletter Mechanical Designer
Robert Fuhrmann Mechanical Designer
Tom Hsiu Mechanical Designer
David Knight Mechanical Designer
Tony Lawson Mechanical Designer
Darrell Burgess Special Effects Technician
José Ignacio Álvarez Special Effects Technician
Kevin Lingenfelser 2D Sequence Supervisor
Marcel Martinez 2D Sequence Supervisor
Craig Mathieson 2D Sequence Supervisor
Sean O'Connor 2D Sequence Supervisor
Mathew C. Judd 3D Modeller
Steve Nichols Animation
Michaela Zabranska Animation
Rick O'Connor Animation
Jason MacLeod CG Animator
Tami Carter Digital Compositor
Alan Church Digital Effects Producer
Rebecca Farhall Digital Effects Producer
Richard J. Cook Digital Effects Producer
Erin M. Cullen Rotoscoping Artist
Lisa Garner Rotoscoping Artist
Sean Prusak Rotoscoping Artist
Karen Klein Roto Supervisor
Brian Shows Visual Effects Technical Director
Jeffrey Arnold Visual Effects Compositor
Dan Walker Visual Effects Compositor
Christina Drahos Visual Effects Compositor
LeiLa Ratti Visual Effects Coordinator
Justin Burdine Systems Administrators & Support
Patricia M. Peters Stunts
Cinda-Lin James Stunts
Troy Gilbert Stunts
Ronnie Rondell Jr. Stunt Coordinator
Keli Murphy Stunt Double
Randy Starr Production Executive
Erik Rondell Stunts
Kathy Jarvis Stunt Double
Andrew Tamandl Animation






















ikwilfilmskijken © 2024