Jonathan Majors als Jesse Brown | |
Glen Powell als Thomas J. Hudner Jr. | |
Christina Jackson als Daisy Brown | |
Thomas Sadoski als Dick Cevoli | |
Daren Kagasoff als Bill Koenig | |
Joe Jonas als Marty Goode | |
Spencer Neville als Bo Lavery | |
Nick Hargrove als Carol Mohring | |
Boone Platt als Buddy Gill | |
Dean Denton als Captain Sisson | |
Thad Luckinbill als Peters | |
Joseph Cross als Charlie Ward | |
Serinda Swan als Elizabeth Taylor | |
Matt Riedy als Sr. Hudner | |
Logan Macrae als Nicky Hilton | |
Kenneth Trujillo als Dispatcher | |
Adetinpo Thomas als Clara Carroll | |
Emily Brinks als French Woman | |
Aleks Alifirenko Jr. als Driver | |
Buddy Watkins als Plane Captain | |
Erik Bello als French Security Guard | |
Darin Toonder als Journalist | |
Grant Henley als ENS C. M. Lane | |
Victor Zheng als Chinese Sergeant | |
Percy Bell als Black Marine | |
BettyLynn Allison als Elderly Woman | |
Alexander Goldstein als Marine / Casino Player (uncredited) | |
Elizabeth Harlow als French Woman | |
Joshua Whichard als Sailor | |
Christie McLendon als Grocery Store Patron | |
Hadije Aliu als French Woman | |
Arianna Rosario als French Woman | |
Scott Andersen als Passenger on plane | |
Akhil Jackson als Archie Fambrough | |
Samuel Roberts als J.R. Stevens | |
Donna Fishman als Mary Hudner | |
Michael P. Walker als Mike Calloway | |
Julie Kessler als Jesse's Neighbor | |
Thomas Bekkers als Casino Barman | |
Isaac March als Blackjack Dealer | |
Hunter Gray als Sailor | |
Daniel García als Hagaru Marine | |
Jack Friddle als Hagaru Marine | |
Cedar Moore als Sailor | |
Michael David Anderson als French Security Guard | |
Chris Davidovicz als Marine | |
Jeff Burhans als Airline Passenger / White House guest | |
Stephanie Ehatt als Beachgoer | |
Sandy Burhans als Airline Passenger / White House guest | |
John King als Neighbor | |
Ava Michelle Thompson als French Woman | |
Zach Catanzareti als Marine / Sailor (uncredited) | |
Todd Brown als Police Officer #1 (as Todd Eastman Brown) |
J.D. Dillard | Director |
Adam Makos | Book |
Trent Luckinbill | Producer |
Molly Smith | Producer |
Thad Luckinbill | Producer |
Rachel Smith | Producer |
J.D. Dillard | Executive Producer |
Glen Powell | Executive Producer |
Jennifer Semler | Co-Producer |
Chanda Dancy | Music |
Billy Fox | Editor |
Tamara Notcutt | Casting |
Wynn Thomas | Production Design |
Danny Brown | Art Direction |
Erik Louis Robert | Art Direction |
Jeremy Woolsey | Supervising Art Director |
Merissa Lombardo | Set Decoration |
Deirdra Elizabeth Govan | Costume Designer |
Nancy Cummings | Makeup Artist |
Jacenda Burkett | Makeup Department Head |
Charmaine Balcerzak | Key Makeup Artist |
Chris Diamantides | Makeup Artist |
Dhyana Forte | Makeup Artist |
Sincere Gilles | Hairstylist |
Jennifer Hodges | Hairstylist |
Kelly Jones | Hairstylist |
Maha | Key Makeup Artist |
Lia Malamo | Makeup Artist |
Dani Maslaney | Makeup Artist |
Aida Scuffle | Makeup Artist |
Irenia Vail | Hairstylist |
Michael Ward | Hair Department Head |
Michael White | Hair Department Head |
Matt Dengel | Special Effects Technician |
Hitesh Bharadia | Visual Effects Supervisor |
Dominique Fernet | Visual Effects Production Manager |
Spencer Davis | Stunts |
Alvin Chon | Stunts |
Arnold Chon | Stunts |
Kent De Mond | Stunts |
Erin Haus | Stunts |
Steven Legate | Stunts |
Benjamin Hinnant | Stunts |
Brian Neal | Stunts |
Cannon Smith | Stunts |
Jordan Scott | Stunts |
Judd Wild | Stunts |
Gino Woulard | Stunts |
Keith Woulard | Stunt Coordinator |
Terae Dewitt | Hairstylist |
Diana Bredin | Set Designer |
Joel Cash | Art Department Coordinator |
Nealy Orillion | Set Designer |
Dalia Dalili | Costumer |
Kacie Guggia | Costumer |
Geoff Anderson | Visual Effects Producer |
Brian Connor | Visual Effects Supervisor |
Laura Dunkley | Visual Effects Coordinator |
Dominique Fernet | VFX Production Coordinator |
Asha Joseph | Visual Effects Producer |
Xinyi Puah | Visual Effects Coordinator |
Mark Gullesserian | Special Effects Coordinator |
J.D. Schwalm | Special Effects Supervisor |
Ryan A. Sullivan | Sound Effects Editor |
Jake Crane | Writer |
Jonathan Stewart | Writer |
Erik Messerschmidt | Director of Photography |
Joel Dougherty | Sound Re-Recording Mixer |
Robert Simonds | Executive Producer |