Dumb and Dumber (1994)

Komedie
Harry en Lloyd zijn twee ongelooflijk domme sukkels, die ontzettend veel moeite hebben om een baan vast te houden. Als Lloyd tijdens zijn korte carrière als limo-chauffeur Mary Swanson naar het vliegveld brengt, ziet hij dat ze haar koffertje vergeet en besluit deze naar haar toe te gaan brengen. Zonder dat hij het weet had Mary het koffertje bewust voor een stel ontvoerders achtergelaten en deze gaan achter Lloyd aan in de veronderstelling dat hij een slinkse crimineel is, die het geld voor hun neus heeft weggekaapt.

Dumb and Dumber Film Info

Score: 6.62/10 van 5770 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1994-12-16
Lengte: 107 Minuut / 1:47
Regisseur: Peter Farrelly
Productie Studios: New Line Cinema, Motion Picture Corporation of America
Productie Land: United States of America


Dumb and Dumber Trailer


Jim Carrey
als Lloyd Christmas
Jeff Daniels
als Harry Dunne
Lauren Holly
als Mary Swanson
Teri Garr
als Helen Swanson
Charles Rocket
als Nicholas Andre
Karen Duffy
als J.P. Shay
Mike Starr
als Joe Mentaliano
Felton Perry
als Detective Dale
Hank Brandt
als Karl Swanson
Brad Lockerman
als Bobby
Victoria Rowell
als Athletic Beauty
Brady Bluhm
als Billy
Cam Neely
als Sea Bass
Rob Moran
als Bartender
Joe Baker
als Barnard
Kathryn Frick
als Cashier
Zen Gesner
als Dale's Man #1
Lawrence Kopp
als Dale's man #2
Clint Allen
als Coroner
Connie Sawyer
als Elderly Lady
Lin Shaye
als Mrs. Neugeboren
Mike Watkiss
als Reporter
Harland Williams
als State Trooper
Diane Kinerk
als Waitress #1
Lisa Stothard
als Bus Stop Beauty
Sean Gildea
als Sea Bass Friend
Charles Rahi Chun
als Flight Attendant
Helen Boll
als Swanson Maid
Fred Stoller
als Anxious Man at Phone
Hillary Matthews
als Waitress #2
Karen Ingram
als Nicholas's Girl
Jesse Borja
als Martial Artist
Vené L. Arcoraci
als Bikini Girl
Anna Anka
als Bikini Girl
Samantha Carpel
als Bikini Girl
Elaine Wood
als Bikini Girl
Bruce Bowns
als Barber
Denise Vienne
als Concierge
Nancy Farrelly
als Diner Gawker
Catalina Izasa
als Manicurist
Samatha Pearson
als Masseuse
Ken Duvall
als Mutt Cutts Boss
Cecile Krevoy
als Airport Bystander
George Bedard
als Peeing Man
Bill Beauchene
als Peeing Man's Friend
Gary Sivertsen
als Aspen Police Officer
John Stroehman
als Preservation Partier
Terry Mullany
als Preservation Partier
Brad Blank
als Preservation Partier
Mark Miosky
als Preservation Partier
Mike Cavallo
als Preservation Partier
Tom Leasca
als Preservation Partier
Kevin Sheehan
als Preservation Partier
Kenny Griswold
als Preservation Partier
Brian Mone
als Preservation Partier
Brad Norton
als Preservation Partier
Chris Spain
als Preservation Partier
Paul Pelletier
als Preservation Partier
Mark Levine
als Preservation Partier
Billy Smith
als Preservation Partier
Mark Charpentier
als Preservation Partier
James 'Sporty' Ahern
als Preservation Partier
Jim Blake
als Preservation Partier
Traci Adell
als Sexy Woman
Anita Rice
als Sweater Friend
Pam Nielson
als Sweater Friend
Nancy Barker
als Sweater Friend
Brad Lowder
als Sweater Friend
Doug Caputo
als Sweater Friend
James Horrocks
als Sweater Friend
Clemens E. Franek
als Wallbanger
Valentina Marie Lomborg
als Swedish Bikini Team Member (uncredited)
Kirsten Maryott
als Bikini Girl (uncredited)
Bryan Moss
als FBI Agent (uncredited)
Irene Santiago
als Flight Personnel (uncredited)
Craig Patterson
als Bellman (uncredited)
Josh Shipley
als Preservation Partier (uncredited)
John Yost
als Guy in Restaurant (uncredited)
Rick Barker
als Waiter #1 (uncredited)
Jaclyn Bernstein
als Lucy (Pacific Bell Commercial) (uncredited)
Don Shanks
als Waiter #3 (uncredited)
Christopher Greenbury Editor
Chad Oman Associate Producer
Rick Montgomery Casting
Bobby Farrelly Writer
Bobby Farrelly Co-Producer
Peter Farrelly Director
Peter Farrelly Writer
Bradley Thomas Co-Producer
Charles B. Wessler Producer
J.B. Rogers First Assistant Director
Mark Irwin Director of Photography
Arlan Jay Vetter Art Direction
Mary Zophres Costume Design
Dan Bradley Stunts
Frank Ceglia Special Effects Coordinator
Rick Barker Stunt Coordinator
Deborah Moore Executive In Charge Of Production
Brenda McNally Makeup Artist
Brenda McNally Hairstylist
Debbie Lee Carrington Stunts
Pamela Withers Wardrobe Supervisor
Matthew W. Mungle Makeup Effects
Bradford Johnson Set Decoration
Garrett Grant Location Manager
Leon Dudevoir Production Executive
Brad Krevoy Producer
Steven Stabler Producer
Bennett Yellin Writer
Aaron Meyerson Executive Producer
Gerald T. Olson Executive Producer
Gerald T. Olson Unit Production Manager
Gerald T. Olson Second Unit Director
Todd Rundgren Original Music Composer
Bradley Jenkel Associate Producer
Martin Kitrosser Script Supervisor
Joe Kraemer Dialogue Editor
Tracie Graham-Rice Production Supervisor
Tracie Graham-Rice Co-Producer
Cheryl Voss Assistant Makeup Artist
Glory Fioramonti Stunts
Danny Epper Stunts
Dan Parada Casting
Sydney J. Bartholomew Jr. Production Design
Richard K. Wright Property Master
Denverly Grant Production Secretary
David Collins Production Supervisor
Rene L. Moreno Casting Assistant
Julie Anne Moore Location Scout
Gregg Barbanell Foley Artist
Flash Deros Boom Operator
Adam Howard Visual Effects Compositor
Joe E. Rand Music Editor
Wendy Cox Production Coordinator
Cathie Speakman Sound Editor
Alex L. Worman Unit Publicist
Mark R. Byers Special Effects Assistant
Jay W. Yowler Gaffer
Craig Clark Supervising Sound Editor
Ellen Dumouchel Associate Producer
Mato Color Timer
Tim Gedemer Sound Designer
Carter DeHaven Assistant Editor
Dennis Davidson Public Relations
Jonathon 'Earl' Stein Sound Mixer
Pauletta O. Lewis Key Hair Stylist
Terry O'Bright ADR Mixer
Marcus Barone Music Coordinator
Gary Katsuya Ushino First Assistant Camera
Diana Adams Production Accountant
Dawn Solér Music Supervisor
Robert Guastini ADR Editor
Craig Comstock Set Production Assistant
Paul Prokop Production Controller
Michael Merrick Transportation Captain
Ricardo Broadus Sound Effects Editor
Michael Budge Set Dressing Artist
Jeffrey N. Civa Second Assistant Camera
Mimi Davis-Taylor Location Assistant
Gordie Merrick Transportation Coordinator
David Paul Lord Stunts
Egor Davidoff Camera Loader
Sara King Post Production Supervisor
Paris Morgan Casting Assistant
Karen Beard Location Scout
Lee A. Steadman Location Scout
T'boo Dalton Art Department Coordinator
Lynn Clark Construction Coordinator
Rick Chrisman Construction Foreman
Ed Bodily Painter
Charles M. Smallwood Key Grip
Sandy Bloom Grip
Ben Hoopes Carpenter
Josie Fife Craft Service
Jose Luis Alvarado Driver
Rick Baily Security Coordinator
Lori A. Ellington Set Medic
Rolf Sigurd Brekke Stand In
John Ditomaso Best Boy Electric
Kevin Farrell Storyboard Artist
Cindy Fischer Studio Teachers
Eric Thompson Foley Mixer
Matt Irwin Clapper Loader
Denise Strong Second Second Assistant Director
Frank Rosen Assistant Property Master
James B. Hare ADR Recordist
Charles A. Harris Best Boy Grip
Loren Hillebrand Dolly Grip
Jane Archambault Negative Cutter
Donna B. Brown Location Coordinator
David Normand Aerial Coordinator
John L. Anderson Assistant Production Coordinator
Bonnie DeChant Catering
Bryan C. Alford Production Assistant
Michael Parkhurst Technical Advisor






















ikwilfilmskijken © 2024