Dune (2021)

Sciencefiction, Avontuur
Paul Atreides is de erfgenaam van het Huis Atreides. Hij staat op het punt om met zijn familie de planeet Caladan te verlaten voor Arrakis, een woestijnplaneet die ook bekend staat als ‘Dune’. De nieuwe planeet is rijk aan melange, dat meestal ‘the spice’ genoemd wordt. De unieke drug met levensverlengende, geestverruimende en soms dodelijke krachten wordt beschouwd als het meest waardevolle goed in het hele universum.

Dune Film Info

Score: 7.9/10 van 5679 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2021-09-15
Lengte: 155 Minuut / 2:35
Regisseur: Denis Villeneuve
Schrijvers Eric Roth, Denis Villeneuve, Jon Spaihts.
website: https://www.dunemovie.com/
Productie Studio: Legendary Pictures
Productie Land: United States of America


Dune Trailer


Timothée Chalamet
als Paul Atreides
Rebecca Ferguson
als Lady Jessica Atreides
Oscar Isaac
als Duke Leto Atreides
Josh Brolin
als Gurney Halleck
Stellan Skarsgård
als Baron Vladimir Harkonnen
Dave Bautista
als Beast Rabban Harkonnen
Sharon Duncan-Brewster
als Dr. Liet Kynes
Stephen McKinley Henderson
als Thufir Hawat
Zendaya
als Chani
Chang Chen
als Dr. Wellington Yueh
Charlotte Rampling
als Reverend Mother Gaius Helen Mohiam
Jason Momoa
als Duncan Idaho
Javier Bardem
als Stilgar
David Dastmalchian
als Piter de Vries
Babs Olusanmokun
als Jamis
Golda Rosheuvel
als Shadout Mapes
Roger Yuan
als Lieutenant Lanville
Benjamin Clémentine
als Herald of the Change
Souad Faress
als Bene Gesserit Sister
Seun Shote
als Arrakeen Residency Gardener
Neil Bell
als Sardaukar Bashar
Oliver Ryan
als Hawat Specialist
Stephen Collins
als Harkonnen Trooper
Charlie Rawes
als Harkonnen Trooper
Richard Carter
als Harkonnen Trooper
Benjamin Dilloway
als Sardaukar Assassin
Elmi Rashid Elmi
als Shamir
Tachia Newall
als Tanat
Gloria Obianyo
als Female Fremen
Fehinti Balogun
als Male Fremen
Dora Kápolnai-Schvab
als Baron Servant
Joelle Amery
als Baron Servant
Jimmy Walker
als Atreides Lieutenant
Paul Bullion
als Sardaukar Soldier
Milena Sidorova
als Human Spider Proxy
János Timkó
als Harkonnen Guard
Jean Gilpin
als Bene Gesserit Ancestor (voice)
Marianne Faithfull
als Bene Gesserit Ancestor (voice)
Ellen Dubin
als Bene Gesserit Ancestor (voice)
Eric Roth Screenplay
Mark A. Mangini Supervising Sound Editor
Hans Zimmer Original Music Composer
Hans Zimmer Music Producer
Jina Jay Casting
Francine Maisler Casting
Roger Yuan Fight Choreographer
Joseph M. Caracciolo Jr. Producer
Joseph M. Caracciolo Jr. Unit Production Manager
Kathy Driscoll Casting Associate
Richard Roberts Set Decoration
Peter Popken Concept Artist
Frank Herbert Novel
John Harrison Executive Producer
Richard P. Rubinstein Executive Producer
Ron Bartlett Sound Re-Recording Mixer
Cale Boyter Producer
Andy Malcolm Foley Artist
Jo Grover Prosthetic Makeup Artist
Karl Probert Art Direction
Thomas Tull Executive Producer
Herb Gains Executive Producer
Greig Fraser Director of Photography
David Bach Dialogue Editor
Dylan Goss Aerial Director of Photography
Patrice Vermette Production Design
Mary Parent Producer
Denis Villeneuve Screenplay
Denis Villeneuve Director
Denis Villeneuve Producer
Michael Lemon Visual Effects
Brice R. Parker Visual Effects Producer
Jon Spaihts Screenplay
Jon Spaihts Executive Producer
Shelagh Conley Production Manager
Jacqueline West Costume Designer
Joe Walker Editor
Tibor Lázár Art Direction
Theo Green Sound Designer
Theo Green Supervising Sound Editor
Damien Bray Stunt Coordinator
Rocky Faulkner Special Effects Makeup Artist
Donald Mowat Makeup Department Head
Donald Mowat Hair Designer
Donald Mowat Makeup Designer
Donald Mowat Prosthetic Designer
Bob Morgan Costume Designer
Tom Brown Supervising Art Director
Stacy Horn Costume Supervisor
Bence Erdelyi Art Direction
Sandra Fox Foley Artist
Lee Gilmore Sound Effects Editor
Jo-Ann MacNeil Key Makeup Artist
Doug Harlocker Property Master
Doug Hemphill Sound Re-Recording Mixer
György Mihályi Boom Operator
David Doran Art Direction
Keith Christensen Concept Artist
Bob Kellough Sound Effects Editor
Miklós Tóth Production Manager
Sam Hudecki Conceptual Design
Sam Hudecki Storyboard Artist
Dave Judge Stunt Coordinator
Marek Svitek Stunts
Michael Diersing Construction Coordinator
Michael Diersing Construction Manager
Jessica Derhammer Production Supervisor
Jessica Derhammer Co-Producer
Jerad Marantz Costume Illustrator
Ty Thomson Pre-Visualization Supervisor
Cheryl Daniels Key Hair Stylist
Chris Carreras Co-Producer
Chris Carreras First Assistant Director
Péter Bognár Electrician
Chris Navarro ADR Mixer
Katelin Arizmendi Second Unit Director of Photography
Maricel Pagulayan Visual Effects Producer
Gergely Rieger Art Direction
Tom Struthers Stunt Coordinator
Tom Struthers Second Unit Director
Bela Trutz Camera Operator
Bela Trutz Steadicam Operator
Krisztián Paluch Gaffer
Jutta Russell Makeup Artist
Jake Marcuson First Assistant "A" Camera
Vi-Dan Tran Stunts
Jamie Mills Gaffer
Lorenz Hideyoshi Ruwwe Stunt Double
James Grant Unit Production Manager
Aaron Morrison Graphic Designer
Christopher Bonis Foley Editor
Gergö Balika Head of Production
Darryl Henley Storyboard Artist
Chiabella James Still Photographer
Sangeet Prabhaker Prosthetic Makeup Artist
Mac Ruth Sound Mixer
Mac Ruth Production Sound Mixer
Brian Herbert Executive Producer
Byron Merritt Executive Producer
Kim Herbert Executive Producer
Kevin J. Anderson Creative Consultant
Tommaso Mele Key Grip
Lauren Okadigbo Stunt Double
Rob de Groot Stunt Double
Sean Morrissey Stunt Coordinator
Chrissy Weathersby Ball Stunt Double
Gáspár Szabó Stunt Double
Tanya Lapointe Executive Producer
Antal Berger Rigging Gaffer
Bradley Good Assistant Property Master
Istvan Muranyi Prop Maker
Paul Lambert Visual Effects Supervisor
Zsolt Ferenc Maier Extras Casting
Allan Cooke Special Effects Makeup Artist
Daniel McGraw Makeup Artist
Tom Rye Second Assistant Director
Niki De Jong Prosthetic Makeup Artist
Márta Antal Prosthetic Makeup Artist
Gábor Balda Dolly Grip
Dávid Kecskeméti Key Grip
Marlon Beyer Rieger Third Assistant Director
Brian Connor Visual Effects Supervisor
Lilla Vasvári Costume Supervisor
Molly Rose Casting Associate
Kamen Anev Concept Artist
Richard Taylor Special Effects
James Ledwell Visual Effects Production Manager
Gergely Balazs Assistant Production Manager
Davi Aquino Foley Recordist
Ambrus Hernádi Second Assistant Camera
Mercédesz Czanka Assistant Editor
Tristan Myles Visual Effects Supervisor
Ross Busby Best Boy Electric
Nivanh Chanthara Concept Artist
Balázs Megyeri Stunt Double
Kim Fardy Stunt Double
Kornél Hidas Hairstylist
Joshua Grode Executive Producer
Marton Dancz Extras Casting
Theodore Rowan Salisbury Prosthetic Makeup Artist
Borbála Debreczeni Assistant Art Director
Zsuzsanna Sipos Set Decoration
Judit Farkas-Arful Makeup Artist
Athina Sapanidis Prosthetic Makeup Artist
Magdalena Sittova Stunt Double
Phoebe Newman Costume Coordinator
Edith Szolga Costume Coordinator
Kaley Boerneke Casting Assistant
Levente Györgypál Grip
Lorna Barnshaw Visual Effects
Dan Finnegan Visual Effects
Alvaro Garcia Visual Effects
Frédéric Gaudin Visual Effects
Hamid Shahsavari Visual Effects
Dani Connor Wild Sound Recordist
Kata Huszár Makeup Artist
Ádám Czonev Electrician
Jonathan Bygrave Lead Animator
Nazanin Yaghoobi Rafi Animation
Tarik Belmekki Utility Stunts
László Demény Stunts
Yoko Hamamura Stunts
Ryan Wing VFX Artist
Shailesh Chibire VFX Artist
Balázs Sík Hairstylist
Vasco Xu Associate Producer






















ikwilfilmskijken © 2022