Enemy at the Gates (2001)

Drama, Oorlog, Historisch
De film vertelt het waargebeurde verhaal van Vassili Zaitsev, een Russische sluipschutter die tijdens de Slag om Stalingrad in de Tweede Wereldoorlog in z'n eentje honderd Duitsers vermoordde.

Enemy at the Gates Film Info

Score: 7.4/10 van 2826 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2001-03-14
Lengte: 131 Minuut / 2:11
Regisseur: Jean-Jacques Annaud
Schrijvers Jean-Jacques Annaud, Alain Godard.
Productie Studios: Paramount, Mandalay Pictures, KC Medien, Reperage, DOS, MP Film Management, Little Bird
Productie Land: Ireland, United States of America, Germany, United Kingdom

Enemy at the Gates Foto's


Enemy at the Gates Trailer


Jude Law
als Vassili Zaitsev
Joseph Fiennes
als Commisar Danilov
Rachel Weisz
als Tania Chernova
Ed Harris
als Major König
Bob Hoskins
als Nikita Khrushchev
Ron Perlman
als Koulikov
Eva Mattes
als Mother Filipov
Gabriel Thomson
als Sacha Filipov
Matthias Habich
als General Paulus
Alexander Schwan
als Young Vassili Zaitsev
Lenn Kudrjawizki
als Comrade in Train
Gennadi Vengerov
als Russian NCO
Dan van Husen
als Political Officer
Ivan Shvedoff
als Volodya
Sophie Rois
als Ludmilla
Mikhail Matveev
als Grandfather
Mario Bandi
als Anton
Hans Martin Stier
als Red Army General
Clemens Schick
als German NCO
Hendrik Arnst
als Fat Colonel
Claudius Freyer
als Aide de Camp
Dietmar Nieder
als Blond Captain
Bernd Lambrecht
als Captain with Lighter
Jim Dowdall
als Stubborn Feldwebel
Maxim Kovalevski
als Politruk / Sniper
Peter Silbereisen
als Sweating Officer
Markus Majowski
als Stammering Officer
Robert Stadlober
als Spotter
Gotthard Lange
als Corpse Robber
Anna Böttcher
als Female Russian Typist
Holger Handtke
als Paulus' Aide de Camp
Marc Bischoff
als Stealing Photographer
Mark Zak
als Russian Captain at Headquarters
Thomas Petruo
als Russian Lieutenant
Dmitri Alexandrov
als Comrade in Shelter
David Pagel
als Pravda Interviewer
Galina Dobberstein
als Izvestiya Interviewer
Igor Rozinsky
als Krasnaya Zvezda Interviewer
Sergei Tokarev
als Russian Reporter
Tom Wlaschiha
als Soldier
Marischka Schubarth
als Woman Plucking Eyebrows
Natalya Bondar
als Woman Officer
Dana Cebulla
als Athletic Female Sniper
Piotr Papierz
als Politruk
Jarek Wozniak
als Politruk
Genia Makarov
als Politruk
Werner Daehn
als Politruk
Birol Ünel
als Politruk
Grigori Kofmann
als Politruk
Aleksei Nesterov
als Politruk
Vladimir Vilanov
als Politruk
Aleksei Volodin
als Junior Politruk
Gennadi Tselbyansky
als Senior Politruk
André Emanuel Kaminski
als Russian Trench Officer
Michael Schenk
als Russian Officer
Jury Cooper
als Russian NCO
Manfred Witt
als Russian NCO
Arslan Kodirov
als Chechen Sniper / Sniper / Russian Officer
Axel Neumann
als Gaunt German Prisoner
Morin Smole
als Sniper
Inna Samain
als Sniper
Keta Burowa
als Female Russian Radio Operator
Toby Cockerell
als Russian Sharpshooter (uncredited)
Jürgen G.H. Hoppmann
als Russian railroad worker / Polish railroad worker (uncredited)
Kay Hunsicker
als Soldier (uncredited)
Eddy Joseph
als Voice on Tannoy (voice) (uncredited)
Martin Glyn Murray
als Narrator (voice) (uncredited)
Valentin Plătăreanu
als General Schmidt (uncredited)
Thomas Rösicke
als Russian Guard (uncredited)
Janty Yates Costume Design
John Hubbard Casting
James Horner Original Music Composer
James Horner Conductor
Jean-Jacques Annaud Screenplay
Jean-Jacques Annaud Director
Jean-Jacques Annaud Producer
Alain Godard Screenplay
Alain Godard Executive Producer
Steven Rosenblum Additional Editor
Robert Fraisse Director of Photography
Wolf Kroeger Production Design
Ros Hubbard Casting
Chantal Feghali Post Production Supervisor
Jon Billington Set Designer
Martin Cantwell Sound Effects Editor
Peter Francis Art Direction
Steven Lawrence Art Direction
Marco Bittner Rosser Set Designer
Roxy Konrad Art Department Coordinator
Gerd Breiter Camera Operator
Dietmar Haupt Rigging Gaffer
Kevin Tayler Foley Recordist
Markus Bensch Location Manager
Marcus Loges Unit Manager
Anja Wedell Assistant Production Coordinator
Iris Müller Extras Casting
Roland Pellegrino Executive Producer
Jörg Reichl Executive Producer
John D. Schofield Producer
Alisa Tager Executive Producer
Noëlle Boisson Editor
Humphrey Dixon Editor
Simon Wakefield Set Decoration
Gudrun Leyendecker Costume Design
Eddy Joseph Sound Designer
Andreas Biegler Sound Editor
Martin Müller Production Sound Mixer
Julia Dehoff Art Department Assistant
Joey Weber Property Master
Linda DeVetta Hairstylist
Anja Müller Location Scout
Peter Gleaves ADR Mixer
Stefan Grandinetti Second Assistant Camera
Phil Adams Stunt Coordinator
Peter Chiang Visual Effects Supervisor
Yvonne Yaconelli Unit Production Manager
Valeska Schitthelm Makeup Artist
Valeska Schitthelm Hairstylist
Gitti Fuchs Additional Wardrobe Assistant
Geoff Boyle Additional Photography
Alex Bailey Still Photographer
Allen Smith Second Unit Director
Thomas Hezel Script Supervisor
Christian Almesberger Helicopter Camera
Christian Almesberger Aerial Camera
David Crossman Costume Supervisor
Neil Lamont Art Direction
Martin Body Rotoscoping Artist
Brigitte Friedländer-Rodriguez Costume Supervisor
Annette Borgmann Casting
Klemens Becker Camera Operator
Dominic Masters Art Direction
Antony Bluff Visual Effects Producer
Michael Brink Additional Visual Effects
Richard Bain Digital Effects Supervisor
Etienne Boussac Assistant Editor
Sebastian Meuschel Camera Operator
Rick Kline Sound Re-Recording Mixer
Peter Dorme Draughtsman
Graham Hall Assistant Camera
Joe E. Rand Music Editor
James Wright Dolby Consultant
Andy Stevens Visual Effects Camera
Jim Henrikson Supervising Music Editor
Mary Elizabeth Still Costume Supervisor
Arthur Wicks Property Master
Dominic Sidoli Visual Effects Coordinator
Alex Hope Visual Effects Producer
Wolfgang Wrede Painter
Nick Lowe ADR Editor
Ronald Schwarz Gaffer
Matthew Plummer Visual Effects Producer
Roman Avianus Location Assistant
Paul Carr Foley Mixer
Colin Ritchie Dialogue Editor
Sönke Hansen Camera Operator
Klaus Große Darrelmann Location Manager
Jim Dowdall Stunt Coordinator
Paul J. Franklin Sequence Supervisor
Steven Sallybanks Scenic Artist
Fredrik Sundqvist Animation Supervisor
Dina Eaton Music Editor
Patric Scott Unit Publicist
Hasso von Hugo Key Hair Stylist
John Paterson Construction Coordinator
Chris Carpenter Sound Re-Recording Mixer
Albert Von De Thuman Special Effects Coordinator
Sheila Dunn Animation Supervisor
Matthew Holben Visual Effects Producer
Drew Jones Visual Effects Producer
Natascha Pfeiffer Visual Effects Producer
Frank Wegerhoff Visual Effects Producer
Sean Schur Visual Effects Supervisor
Phillip Grannuci Stunt Coordinator
Maher Maleh Camera Operator
Carola Raum Costume Supervisor
Sabine Groh Set Costumer
Sabine Schulmeyer Location Manager
Paul J. Hayes Supervising Carpenter
Mark Stehli Assistant Location Manager
Peter Talbot VFX Director of Photography
Alexander Nowotny 3D Artist
Dieter Bähr Key Grip
Eike Neumann Tailor
Kris Olson Production Coordinator
Johnny Feurer Focus Puller
Uli Nefzer Special Effects Supervisor
Lothar Albrecht Technical Supervisor
Lars Richter First Assistant Camera
Vanessa Baker ADR Voice Casting
Jens Gaube Carpenter
Gérard Estival Color Timer
Basia Baumann Second Second Assistant Director
David Arch Musician
Giulia Maura Post Production Coordinator
Jan Brun Dolly Grip
Tish Johnson Post Production Accountant
Ciaran Crowley Matte Painter
Peter Holt Foley Editor
Tabitha Dean Visual Effects Editor
Gerry Gavigan First Assistant Director
Paul Goldsmith Assistant Director
Heinz Werner Schneider Transportation Captain
Christian Wegner Sound Mixer
Stephanie Dölker Production Secretary
Sophie Cornet Assistant Sound Editor
Penny Leyton CG Artist
Cathi Black Music Coordinator
Alexander Liebenthron Props
Michael Apling Special Effects
Andreas Augsburg Stunts
Michael White Electrician
Sandro Eichler Grip
David Hörnle Video Assist Operator
Thomas Lauterkorn Driver
Claudia Davids Production Accountant
Volker Beyer Production Controller
Paul I. Goldsmith Set Production Assistant
Daniel Pruß Stand In
Renate Siegl Negative Cutter
Anna Schmigalla Payroll Accountant
Paul Taylor Second Assistant Director
Michael Elson Head of Production
Tanja Ploetz Extras Casting Assistant
Almut Gramer Assistant Makeup Artist
Sonja Mantel Costume Set Supervisor
Carmen Stahlhoven Costumer
Sabina Franke Additional Second Assistant Director
Pierre Brayard Key Set Painter
Martin Zillger Sound Assistant
Jörg Brehm Special Effects Assistant
Manfred Arlt Special Effects Technician
Sarah Soulsby Compositing Artist
J.J. Gordon Dialogue Coach
Michael Illingworth Digital Compositor
Jay Roberts First Assistant Accountant
Georg Ilse Production Assistant
Marcel Ahrens Production Driver
Udo Happel Production Executive






















ikwilfilmskijken © 2022