Enemy at the Gates (2001)

Drama, Oorlog, Historisch, Romantiek
De film vertelt het waargebeurde verhaal van Vassili Zaitsev, een Russische sluipschutter die tijdens de Slag om Stalingrad in de Tweede Wereldoorlog in z'n eentje honderd Duitsers vermoordde.

Enemy at the Gates Film Info

Score: 7.416/10 van 3463 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2001-02-28
Lengte: 131 Minuut / 2:11
Regisseur: Jean-Jacques Annaud
Schrijvers Alain Godard, Jean-Jacques Annaud.
Productie Studios: Paramount, Mandalay Pictures, KC Medien, Reperage, DOS, MP Film Management, Little Bird, Lions Gate Films, Swanford Films
Productie Land: France, Germany, Ireland, United Kingdom, United States of America


Enemy at the Gates Trailer


Jude Law
als Vassili Zaitsev
Joseph Fiennes
als Commisar Danilov
Rachel Weisz
als Tania Chernova
Ed Harris
als Major König
Bob Hoskins
als Nikita Khrushchev
Ron Perlman
als Koulikov
Eva Mattes
als Mother Filipov
Gabriel Thomson
als Sacha Filipov
Matthias Habich
als General Paulus
Alexander Schwan
als Young Vassili Zaitsev
Lenn Kudrjawizki
als Comrade in Train
Gennadi Vengerov
als Russian NCO
Dan van Husen
als Political Officer
Ivan Shvedoff
als Volodya
Sophie Rois
als Ludmilla
Mario Bandi
als Anton
Hans Martin Stier
als Red Army General
Clemens Schick
als German NCO
Hendrik Arnst
als Fat Colonel
Claudius Freyer
als Aide de Camp
Dietmar Nieder
als Blond Captain
Bernd Lambrecht
als Captain with Lighter
Jim Dowdall
als Stubborn Feldwebel
Maxim Kovalevski
als Politruk / Sniper
Peter Silbereisen
als Sweating Officer
Markus Majowski
als Stammering Officer
Robert Stadlober
als Spotter
Gotthard Lange
als Corpse Robber
Anna Böttcher
als Female Russian Typist
Holger Handtke
als Paulus' Aide de Camp
Marc Bischoff
als Stealing Photographer
Mark Zak
als Russian Captain at Headquarters
Thomas Petruo
als Russian Lieutenant
Dmitri Alexandrov
als Comrade in Shelter
David Pagel
als Pravda Interviewer
Galina Dobberstein
als Izvestiya Interviewer
Igor Rozinsky
als Krasnaya Zvezda Interviewer
Sergei Tokarev
als Russian Reporter
Tom Wlaschiha
als Soldier
Marischka Schubarth
als Woman Plucking Eyebrows
Natalya Bondar
als Woman Officer
Dana Cebulla
als Athletic Female Sniper
Piotr Papierz
als Politruk
Jarek Wozniak
als Politruk
Genia Makarov
als Politruk
Werner Daehn
als Politruk
Birol Ünel
als Politruk
Grigori Kofmann
als Politruk
Aleksei Nesterov
als Politruk
Vladimir Vilanov
als Politruk
Aleksei Volodin
als Junior Politruk
Gennadi Tselbyansky
als Senior Politruk
André Emanuel Kaminski
als Russian Trench Officer
Michael Schenk
als Russian Officer
Jury Cooper
als Russian NCO
Manfred Witt
als Russian NCO
Arslan Kodirov
als Chechen Sniper / Sniper / Russian Officer
Axel Neumann
als Gaunt German Prisoner
Morin Smole
als Sniper
Inna Samain
als Sniper
Keta Burowa
als Female Russian Radio Operator
Toby Cockerell
als Russian Sharpshooter (uncredited)
Jürgen G.H. Hoppmann
als Russian railroad worker / Polish railroad worker (uncredited)
Kay Hunsicker
als Soldier (uncredited)
Eddy Joseph
als Voice on Tannoy (voice) (uncredited)
Martin Glyn Murray
als Narrator (voice) (uncredited)
Valentin Plătăreanu
als General Schmidt (uncredited)
Thomas Rösicke
als Russian Guard (uncredited)
Mikhail Matveev
als Grandfather
Alain Godard Screenplay
Wolf Kroeger Production Design
Jean-Jacques Annaud Producer
John Hubbard Casting
John D. Schofield Producer
James Horner Original Music Composer
Robert Fraisse Director of Photography
Roland Pellegrino Executive Producer
Jean-Jacques Annaud Screenplay
Humphrey Dixon Editor
Gudrun Leyendecker Costume Design
Eddy Joseph Sound Designer
Alisa Tager Executive Producer
Ros Hubbard Casting
Simon Wakefield Set Decoration
Alain Godard Executive Producer
Jörg Reichl Executive Producer
Andreas Biegler Sound Editor
Janty Yates Costume Design
Jean-Jacques Annaud Director
Noëlle Boisson Editor
Joe E. Rand Music Editor
Steven Lawrence Art Direction
Klemens Becker Camera Operator
Maher Maleh Camera Operator
Patric Scott Unit Publicist
Markus Bensch Location Manager
Roxy Konrad Art Department Coordinator
Martin Cantwell Sound Effects Editor
Phillip Grannuci Stunt Coordinator
Sebastian Meuschel Camera Operator
Sabine Schulmeyer Location Manager
David Crossman Costume Supervisor
Valeska Schitthelm Hairstylist
Steven Sallybanks Scenic Artist
Matthew Plummer Visual Effects Producer
Klaus Große Darrelmann Location Manager
Jon Billington Set Designer
Rick Kline Sound Re-Recording Mixer
Peter Chiang Visual Effects Supervisor
John Paterson Construction Coordinator
Neil Lamont Art Direction
Jim Dowdall Stunt Coordinator
Dominic Masters Art Direction
Albert Von De Thuman Special Effects Coordinator
Drew Jones Visual Effects Producer
Frank Wegerhoff Visual Effects Producer
Valeska Schitthelm Makeup Artist
Christian Almesberger Helicopter Camera
Alex Bailey Still Photographer
Natascha Pfeiffer Visual Effects Producer
Annette Borgmann Casting
Carola Raum Costume Supervisor
Sabine Groh Set Costumer
Dietmar Haupt Rigging Gaffer
Marco Bittner Rosser Set Designer
James Wright Dolby Consultant
Sönke Hansen Camera Operator
Geoff Boyle Additional Photography
Brigitte Friedländer-Rodriguez Costume Supervisor
Mary Elizabeth Still Costume Supervisor
Sheila Dunn Animation Supervisor
Ronald Schwarz Gaffer
Alex Hope Visual Effects Producer
Peter Francis Art Direction
Chris Carpenter Sound Re-Recording Mixer
Paul J. Franklin Sequence Supervisor
Matthew Holben Visual Effects Producer
Sean Schur Visual Effects Supervisor
Linda DeVetta Hairstylist
Fredrik Sundqvist Animation Supervisor
Antony Bluff Visual Effects Producer
Dominic Sidoli Visual Effects Coordinator
Michael White Electrician
Kris Olson Production Coordinator
Alexander Liebenthron Props
Uli Nefzer Special Effects Supervisor
Marcus Loges Unit Manager
Phil Adams Stunt Coordinator
Andreas Augsburg Stunts
Hasso von Hugo Key Hair Stylist
Julia Dehoff Art Department Assistant
Martin Müller Production Sound Mixer
Richard Bain Digital Effects Supervisor
Christian Wegner Sound Mixer
Tabitha Dean Visual Effects Editor
Anja Müller Location Scout
Joey Weber Property Master
Heinz Werner Schneider Transportation Captain
David Hörnle Video Assist Operator
Thomas Lauterkorn Driver
Yvonne Yaconelli Unit Production Manager
Gerd Breiter Camera Operator
Paul I. Goldsmith Set Production Assistant
Gerry Gavigan First Assistant Director
Alexander Nowotny 3D Artist
Gérard Estival Color Timer
David Arch Musician
Peter Holt Foley Editor
Christian Almesberger Aerial Camera
Dina Eaton Music Editor
Claudia Davids Production Accountant
Dieter Bähr Key Grip
Steven Rosenblum Additional Editor
Daniel Pruß Stand In
Chantal Feghali Post Production Supervisor
Thomas Hezel Script Supervisor
Wolfgang Wrede Painter
Lars Richter First Assistant Camera
Michael Apling Special Effects
Sandro Eichler Grip
Sophie Cornet Assistant Sound Editor
Tish Johnson Post Production Accountant
Jens Gaube Carpenter
Volker Beyer Production Controller
Lothar Albrecht Technical Supervisor
Gitti Fuchs Additional Wardrobe Assistant
Sabina Franke Additional Second Assistant Director
Paul Goldsmith Assistant Director
Paul J. Hayes Supervising Carpenter
Cathi Black Music Coordinator
Michael Brink Additional Visual Effects
Andy Stevens Visual Effects Camera
Stephanie Dölker Production Secretary
Giulia Maura Post Production Coordinator
Michael Illingworth Digital Compositor
Pierre Brayard Key Set Painter
Eike Neumann Tailor
Allen Smith Second Unit Director
Nick Lowe ADR Editor
Sonja Mantel Costume Set Supervisor
Peter Dorme Draughtsman
Martin Zillger Sound Assistant
Manfred Arlt Special Effects Technician
Tanja Ploetz Extras Casting Assistant
Carmen Stahlhoven Costumer
Vanessa Baker ADR Voice Casting
Mark Stehli Assistant Location Manager
Michael Elson Head of Production
Udo Happel Production Executive
Basia Baumann Second Second Assistant Director
Kevin Tayler Foley Recordist
Ciaran Crowley Matte Painter
Paul Carr Foley Mixer
Georg Ilse Production Assistant
Paul Taylor Second Assistant Director
Peter Gleaves ADR Mixer
Jay Roberts First Assistant Accountant
Jan Brun Dolly Grip
Stefan Grandinetti Second Assistant Camera
Roman Avianus Location Assistant
Penny Leyton CG Artist
J.J. Gordon Dialogue Coach
Iris Müller Extras Casting
Martin Body Rotoscoping Artist
Graham Hall Assistant Camera
Jörg Brehm Special Effects Assistant
Renate Siegl Negative Cutter
James Horner Conductor
Anna Schmigalla Payroll Accountant
Sarah Soulsby Compositing Artist
Almut Gramer Assistant Makeup Artist
Johnny Feurer Focus Puller
Peter Talbot VFX Director of Photography
Etienne Boussac Assistant Editor
Jim Henrikson Supervising Music Editor
Anja Wedell Assistant Production Coordinator
Marcel Ahrens Production Driver
Arthur Wicks Property Master
Colin Ritchie Dialogue Editor






















ikwilfilmskijken © 2024