Julia Louis-Dreyfus als Eva | |
James Gandolfini als Albert | |
Catherine Keener als Marianne | |
Toni Collette als Sarah | |
Tavi Gevinson als Chloe | |
Ben Falcone als Will | |
Tracey Fairaway als Ellen | |
Eve Hewson als Tess | |
Lennie Loftin als Martin (Massage Client) | |
Jessica St. Clair als Cynthia (Massage Client) | |
Christopher Nicholas Smith als Hal (Massage Client) | |
Michaela Watkins als Hillary | |
Phillip Brock als Jason | |
Nick Williams als Chris | |
Ivy Strohmaier als Maddy | |
Natasha Sky Lipson als Sage | |
Rick Irwin als Rude Waiter | |
Amy Landecker als Debbie | |
Alina Adams als Grace | |
Luke Grakal als Brandon | |
Anjelah Johnson-Reyes als Cathy | |
Barry Jenner als Crying Guy | |
Sarah Burns als Female Hiker #1 | |
Rebecca Drysdale als Female Hiker #2 | |
Rob Steiner als Angry Movie-Goer | |
Rob Mayes als Waiter | |
Toby Huss als Peter | |
Kathleen Rose Perkins als Fran |
Marcelo Zarvos | Original Music Composer |
Leah Katznelson | Costume Design |
Anthony Bregman | Producer |
Chrisann Verges | Executive Producer |
Xavier Grobet | Director of Photography |
Nicole Holofcener | Writer |
Douglas A. Mowat | Set Decoration |
Keith P. Cunningham | Production Design |
Jeanne McCarthy | Casting |
Robert Frazen | Editor |
Luke Freeborn | Art Direction |
Nicole Holofcener | Director |
Stefanie Azpiazu | Producer |
Carolyn Lancet | Costume Supervisor |
Lacey Terrell | Still Photographer |
Liza Richardson | Music Supervisor |
Gloria Conrad | Key Hair Stylist |
Karen Kawahara | Makeup Department Head |
Daniel Howell | Hair Department Head |
Rebecca Robertson | Script Supervisor |
Chrisann Verges | Unit Production Manager |
Mads Hansen | Unit Production Manager |
Jesse Nye | First Assistant Director |
Kyle LeMire | Second Assistant Director |
Nick Moore | Additional Editor |
Steve Lonano | Second Second Assistant Director |
Nancy A. King | Art Department Coordinator |
Suzanne Joffe | Art Department Assistant |
Amanda Hunter | Graphic Designer |
Paul Ford | Leadman |
Joe Spaan | Set Dresser |
Ryan Bear | Set Dresser |
Johnny Lieberman | Set Dresser |
Joseph R. Pinkos | Set Dresser |
Chris Withrow | Set Dresser |
Michael Bogert | Set Dresser |
Michael Alba | Steadicam Operator |
Michael Alba | "B" Camera Operator |
Chris Lombardi | Additional Camera |
Michael D. Alvarez | First Assistant "A" Camera |
Louie DeMarco | First Assistant "B" Camera |
Annika Iltis | Second Assistant "A" Camera |
Todd Avery | Second Assistant "B" Camera |
Carmen Del Toro | Digital Imaging Technician |
Lisa Pinero | Sound Mixer |
Randall L. Johnson | Boom Operator |
Scot Scalise | First Assistant Editor |
Larry McGinley | First Assistant Editor |
Ray Neapolitan | First Assistant Editor |
Lora Hirschberg | Sound Re-Recording Mixer |
Lora Hirschberg | Supervising Sound Editor |
Pete Horner | Sound Re-Recording Mixer |
Pete Horner | Sound Designer |
Max Pomerleau | Gaffer |
Paul Goodstein | Key Grip |
Nick Pomerleau | Best Boy Electric |
Joseph B. Hernandez | Best Boy Grip |
Chuck Brown | Dolly Grip |
Kurt Pomerleau | Electrician |
John W. Kristopik | Electrician |
Graham Bremner | Electrician |
Michael Witczak | Electrician |
Brandon Wilson | Electrician |
Courtney Stern | Assistant Costume Designer |
Jessie Delmore | Set Costumer |
Anna Andolsek | Set Costumer |
Bret Boreman | Key Makeup Artist |
Boyd Wilson | Location Manager |
Todd Ellis | Property Master |
Jacob M. Torres | Assistant Location Manager |
Allison Gross | Assistant Property Master |
Dave DeGaetano | Construction Coordinator |
Dave Fraunces | Production Coordinator |
Nicholas Dunlevy | Production Secretary |
Shaun M. McGovern | Production Accountant |
Sean Carville | First Assistant Accountant |
Jed Strahm | Payroll Accountant |
Leslie Woo | Casting Associate |
Dixie Webster | Extras Casting |
Heidi Falconer | Unit Publicist |
Tommy Tancharoen | Transportation Coordinator |
Brett Round | Transportation Captain |
Steve Humphrey | Transportation Co-Captain |
Holly Dorff | ADR Voice Casting |
Andy Malcolm | Foley |
Cheryl Nardi | Dialogue Editor |
Brad Semenoff | Dialogue Editor |
Marshall Winn | Dialogue Editor |
Alan Munro | Title Designer |
Ian Vertovec | Digital Intermediate Colorist |
Derek Eby | Digital Intermediate Producer |
Katie Fellion | Digital Intermediate Producer |
Adam Klemens | Conductor |
Sonny Kompanek | Orchestrator |
Mark Baechle | Music Coordinator |
Mark Baechle | Orchestrator |
Michael K. Bauer | Music Editor |