Daniel Radcliffe als Tim Jenkin | |
Daniel Webber als Stephen Lee | |
Ian Hart als Denis Goldberg | |
Mark Leonard Winter als Leonard | |
Nathan Page als Mongo | |
Grant Piro als Schnepel | |
Len Firth als Vermeulen | |
Lliam Amor als Kitson | |
Adam Tuominen als Jeremy | |
PJ Oaten als Rabkin | |
Ratidzo Mambo als Daphne | |
Vuyo Loko als Potluck | |
Maris J. Caune als Loggie | |
Adam Ovadia als Van Wyk | |
Rory Walker als Walter | |
Genevieve Mooy als Marcia | |
Jeanette Cronin als Mary | |
Stephen Hunter als Peter | |
Terence Crawford als Judge | |
Michael Kumnick als Escort | |
Sacha Peltier als Antoine | |
Nikki Fort als Lois | |
David Robson als Court Orderly | |
Paul Harvey als Detention Officer | |
Stephen Tongun als Taxi Driver | |
Michelle Nightingale als Dentist | |
Terry Rogers als Jurgen | |
Rod Glenn als Political Prisoner #1 | |
David Wilson als Political Prisoner #2 | |
Mark Brady als Political Prisoner #3 | |
Lenny Firth als Vermellen |
Jackie Sheppard | Producer |
David Barron | Producer |
Tim Jenkin | Book |
Mark Blaney | Producer |
Nick Fenton | Editor |
Des Kenneally | Sound Recordist |
Carly Maple | Unit Production Manager |
Fiona Rees-Jones | Makeup Designer |
Scott Bird | Production Design |
Peter Lawless | Location Manager |
Michelle Krumm | Producer |
David Hirschfelder | Original Music Composer |
Todd Fellman | Executive Producer |
David Rogers | Executive Producer |
Timothy Parsons | Stunt Double |
Elizabeth Zavoyskiy | Executive Producer |
Ryan Hamilton | Executive Producer |
Chris Goodes | Sound Designer |
Dilip Chugani | Executive Producer |
Julie Byrne | Line Producer |
Brad Lanyon | First Assistant Director |
Denis Goldberg | Story Consultant |
John Smith | Key Grip |
Andrew Phillips | Executive Producer |
Prakash Chugani | Executive Producer |
Christine O'Connell | Script Supervisor |
Richard Rees-Jones | Gaffer |
Nick Steele | Boom Operator |
Gary Hamilton | Producer |
Geoffrey Hall | Director of Photography |
Mariot Kerr | Costume Designer |
Kelly Hamilton | Co-Producer |
James Norris | Stunt Double |
Athan Economos | Stunt Double |
Francis Annan | Screenplay |
Deepak Chugani | Executive Producer |
Nanw Rowlands | Casting Director |
Emma Marshall | Production Coordinator |
Karol Griffiths | Story Developer |
Marney McKenna | Property Master |
John Sanderson | Special Effects Supervisor |
Chris Goodes | Sound Re-Recording Mixer |
Chris Goodes | Supervising Sound Editor |
Roger Savage | Executive Producer |
Jason Garrett | Executive Producer |
Lwazi Manzi | Associate Producer |
Stephen Lee | Story Consultant |
Rebecca Annan | Storyboard Artist |
Francis Annan | Director |
Martin McCabe | Executive Producer |
Wayne Nassereddine | Third Assistant Director |
Mario Vaccaro | Foley |
Andrew Kotliar | Executive Producer |
Bryce Menzies | Executive Producer |
Erica Ockeden | Art Direction |
Johnny Hallyday | Stunt Coordinator |
Brian Beckmann | Executive Producer |
Ann Fay | Casting Director |
Kim Williams | Associate Producer |
Tim Jenkin | Story Consultant |
Reuben Adams | Stunt Double |
Ying Ye | Executive Producer |
Mick Southworth | Executive Producer |
Fiona Rees-Jones | Hair Designer |
Barry Lanfranchi | Visual Effects Supervisor |
Saxon Mittermaier | Stunt Double |
Lisa Brennan | Set Decoration |
Joshua Jaeger | Unit Manager |
Barry Lanfranchi | Post Production Supervisor |
Louise Mitchell | Casting Director |
L. H. Adams | Screenplay |
Mike Auret | Executive Producer |
Philip Burgin | Executive Producer |
Vishal Hiranandani | Associate Producer |
Shannon Crotty | Second Assistant Director |
Alex Francis | Foley |
Roger Savage | Executive Producer |
Trudy Talbot | Production Accountant |
Isabelle Scott | Production Assistant |
Ian Routledge | Still Photographer |
Matt Pearson | Producer's Assistant |
Henry Orozco | Production Assistant |
Mark McGowan | Unit Publicist |
Jace Hooper | Catering |
Lou Henry | First Assistant Accountant |
Scott Hegarty | Greensman |
Sam Gower | Loader |
Sarah Foale | Production Runner |
Jodie Adams | Extras Casting Assistant |
Daniel Newfield | First Assistant Editor |
John Kerron | Online Editor |
Gemila Iezzi | Post Producer |
Alexandra Doering | Post Producer |
Cj Dobson | Colorist |
Kate O'Boyle | Costume Assistant |
Oliver Hamlyn | Costume Assistant |
Lachy Lang | Costume Standby |
Olivia Iacobelli | Costume Supervisor |
Samantha Edwards van Gyen | Costume Assistant |
Oliver Hamlyn | Wardrobe Assistant |
Theo Benton | Set Costumer |
Keir Suggett | First Assistant Camera |
Joey McQuade | Drone Cinematographer |
Mike Smith | Grip |
Bonnie Paku | Second Assistant "B" Camera |
Joey McQuade | Second Assistant "A" Camera |
Peter Giuliani | Lighting Technician |
Maxx Corkindale | "B" Camera Operator |
Thomas Clark | Lighting Technician |
Tim Carlier | Grip |
Bayley Broome-Peake | First Assistant "B" Camera |
Joel Plunkett | VFX Artist |
Leath Mattner | VFX Artist |
Rui Li | VFX Artist |
John Kerron | VFX Artist |
Daniel Willis | Graphic Designer |
Marshall Tearle | Prop Maker |
Laura Ockenden | Art Department Coordinator |
Carl Liebeknecht | Greensman |
Lewis Kennedy | Art Department Assistant |
Jonathon Hyde-Neary | Set Dresser |
Paul Howe | Art Department Assistant |
Annalisa Francesca | Set Dresser |
Scott Ashenden | Construction Foreman |