Salma Hayek Pinault als Everly | |
Hiroyuki Watanabe als Taiko | |
Laura Cepeda als Edith | |
Togo Igawa als The Sadist | |
Akie Kotabe als Dead Man | |
Gabriella Wright als Anna | |
Caroline Chikezie als Zelda | |
Jennifer Blanc als Dena | |
Jelena Gavrilović als Elyse | |
Aisha Ayamah als Maisey | |
Masashi Fujimoto als The Masochist | |
Uroš Ćertić als Doorman #1 | |
Damijan Oklopdžić als Doorman #2 | |
Dragana Atlija als Lizzy | |
James Owen als Sergeant Dick | |
Joe Lynch als SWAT Officer | |
Ilija Labalo als EMT #1 | |
Greg De Cuir als EMT #2 | |
Dragana Vidojković als Butcher Girl | |
Andrew Pfeffer als Detective Robertson (voice) | |
Igor Filipović als Dead John (uncredited) | |
Matthew Herington als Dead Murray (uncredited) | |
Tatsuya Hirano als Yakuza (uncredited) | |
Andy McDermott als First Responder (voice) (uncredited) |
Sukhnoor Kaur | Visual Effects Coordinator |
Joe Lynch | Director |
Yale Hannon | Screenplay |
Yale Hannon | Story |
Rob Paris | Producer |
Joe Lynch | Story |
Andrew Pfeffer | Producer |
Adam Ripp | Producer |
Brett Hedblom | Co-Producer |
Luke Rivett | Producer |
Anđelija Vlaisavljević | Line Producer |
Yale Hannon | Associate Producer |
Ricky Budhrani | Executive Producer |
Paul Green | Executive Producer |
Rizal Risjad | Executive Producer |
Bear McCreary | Original Music Composer |
Steve Gainer | Director of Photography |
Evan Schiff | Editor |
Elaine Grainger | Casting |
Ondrej Nekvasil | Production Design |
Momirka Bailović | Costume Design |
Mina Burić | Set Decoration |
Aleksandra Mihajlović | Art Department Coordinator |
Radoslav Mihajlović | Construction Coordinator |
Dušan Demić | Set Designer |
Ryan Briley | ADR & Dubbing |
Ryan Briley | Dialogue Editor |
Zoran Maksimović | ADR & Dubbing |
Vicki O'Reilly Vandegrift | Foley |
Chris Diebold | Sound Designer |
Trevor Gates | Sound Designer |
James Miller | Sound Effects Editor |
Kailand C. Reilly | Sound Effects Editor |
Nenad Vukadinović | Sound Recordist |
Zamal M'Barek | Special Effects Coordinator |
Ganesh Vitekar | VFX Artist |
Jeffrey Kalmus | Visual Effects Supervisor |
Akihiro Noguchi | Stunt Coordinator |
Mikša Anđelić | Camera Operator |
Miloš Kodemo | Camera Operator |
Aleksandar Letić | Still Photographer |
Aleksandra Keskinov | Costume Supervisor |
Mirjana Milovanović | Set Costumer |
Ivana Rajnvajn | Set Costumer |
Regan Copeland | Digital Intermediate |
Chris Tonick | First Assistant Editor |
Denise Slenski | Music Editor |
Nenad Kokot | Picture Car Coordinator |
Slavko Novaković | Transportation Coordinator |
Marina Lešić | Script Supervisor |
Joel Morales | First Assistant Director |
Kyle Arzt | Foley Editor |
Nemanja Novičić | Boom Operator |
Jovana Jovanović | Hairstylist |
Nataša Krstić | Makeup Effects |
Tatjana Lipanović | Makeup Artist |
Nataša Nikolić | Makeup Artist |
Daniel Parker | Hair Designer |
Daniel Parker | Key Makeup Artist |
Daniel Parker | Makeup Effects Designer |
Snežana Vujnović Radivojević | Hairstylist |
Martina Šubić-Dodočić | Makeup Artist |
Aleksandar Tadić | Production Manager |
Branko Cvijić | Prop Maker |
Roopesh Gujar | Visual Effects Producer |
Anton Pokrovsky | Visual Effects Supervisor |
Sead Bihorac | Key Grip |
Draško Pejanović | First Assistant Camera |
Milos Vidaković | Best Boy Electrician |
Radmila Jakšić | Seamstress |
Violeta Živančević | Tailor |
Nataša Milojević | Production Coordinator |
Ivana Stefanović | Property Master |
Uroš Ćertić | Stunts |
Akihiro Haga | Stunts |
Misako Nagashima | Stunts |
Hiroo Minami | Stunts |
Tadahiro Nakamura | Stunts |
Masahito Okamoto | Stunts |
Umi Tanoue | Stunts |
Tom Ackerley | Second Assistant Director |
Franklin A. Vallette | First Assistant Director |
Olivia Miles | Costume Design |
Srđan Gojković | Gaffer |