6.069

Evolution (2001)

Komedie, Sciencefiction, Actie
Wayne, een brandweerman in opleiding, staat in de woestijn te oefenen voor z'n examen als hij een meteoriet in ziet slaan. De volgende dag weten de leraren Ira Kane en Harry Block de meteoriet te pakken te krijgen. Ze nemen een monster, en zien dat er een blauwe vloeistof uitkomt. In de vloeistof zit een eencellig organisme, dat echter razendsnel evolueert tot een compleet wezen. Als de aliens zich beginnen te verspreiden gaat het leger zich er mee bemoeien.

Evolution Film Info

Score: 6.069/10 van 2093 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2001-06-08
Lengte: 97 Minuut / 1:37
Regisseur: Ivan Reitman
Schrijvers David Diamond, David Weissman, Don Jakoby.
Productie Studios: DreamWorks Pictures, Columbia Pictures, The Montecito Picture Company
Productie Land: United States of America


Evolution Trailer


David Duchovny
als Dr. Ira Kane
Julianne Moore
als Dr. Allison Reed, CDC
Orlando Jones
als Prof. Harry Phineas Block
Seann William Scott
als Wayne Grey
Ted Levine
als General Russell Woodman
Ty Burrell
als Colonel Flemming
Ethan Suplee
als Deke
Michael Bower
als Danny
Dan Aykroyd
als Governor Lewis
Gregory Itzin
als Cartwright
Pat Kilbane
als Officer Johnson
Sarah Silverman
als Denise
Michelle Wolff
als Carla
Katharine Towne
als Nadine
Stephanie Hodge
als Jill Mason
John Cho
als Student
Steven Gilborn
als Judge Guilder
Wayne Duvall
als Dr. Paulson
Kyle Gass
als Officer Drake
Jerry Trainor
als Tommy
Jennifer Savidge
als Clare
Wendy Braun
als Nurse Tate
Michael Chapman
als Sheriff Long
Mary Pat Gleason
als Customer
Andrew Bowen
als Road Worker
Chris Wylde
als Student
Tom Woodruff Jr.
als Lead Primate Creature (uncredited)
Ashley Clark
als Lt. Cryer
Crys Forsyth-Smith Visual Effects Producer
Michael Chapman Director of Photography
Scott Martin Gershin Sound Effects Editor
Christopher Allen Nelson Special Effects Makeup Artist
Margery Simkin Casting
Sheldon Kahn Editor
Sheldon Kahn Associate Producer
J. Michael Riva Production Design
Phil Tippett Visual Effects Supervisor
Aggie Guerard Rodgers Costume Design
Ivan Reitman Director
Ivan Reitman Producer
Jim Berney Visual Effects Supervisor
Wendy Greene Bricmont Editor
John Powell Original Music Composer
Bunny Andrews Music Editor
Dino DiMuro Sound Effects Editor
Tony Lamberti Sound Effects Editor
Christopher Assells Sound Effects Editor
Per Hallberg Supervising Sound Editor
Lauri Gaffin Set Decoration
David F. Klassen Supervising Art Director
Richard F. Mays Art Direction
Ken Chase Key Makeup Artist
Keith Campbell Utility Stunts
Freddie Hice Utility Stunts
Ian Fox Additional Camera
Jeff Apple Executive Producer
Mic Rodgers Utility Stunts
Ken Wensevic Makeup Artist
David Diamond Screenplay
David Weissman Screenplay
Don Jakoby Screenplay
Joe Bucaro III Stunts
Dana E. Glauberman First Assistant Editor
Tom Pollock Executive Producer
William B. Kaplan Production Sound Mixer
Steven Olds Visual Effects Designer
Daniel Goldberg Producer
Joe Medjuck Producer
David Rodgers Executive Producer
Curt Sobel Temp Music Editor
Marc Baird Production Illustrator
Burt Dalton Special Effects Coordinator
Howard Berger Effects Supervisor
David J. Negron Sr. Storyboard
Cliff Fleming Aerial Coordinator
Angela Heald Production Supervisor
Ben Woolverton Leadman
Eric Armstrong Animation Supervisor
Troy Brown Utility Stunts
Anthony Scott CG Animator
Nerses Gezalyan Foley Mixer
Kimaree Long Dialogue Editor
James Moriana Foley Artist
Jeffrey Wilhoit Foley
Greg Zimmerman Foley Recordist
Anthony Harris Digital Color Timer
Donna Evans Utility Stunts
Eric Sundahl Set Designer
George Doering Musician
Ken Kokka Visual Effects Producer
Andy Hill Music Consultant
Tom Elliott Utility Stunts
Jennifer Leo Russ Visual Effects Editor
Mike Chambers Visual Effects Producer
Paul Deason Unit Production Manager
Paul Deason Co-Producer
Tim Rigby Utility Stunts
Barbara Tuss Script Supervisor
Debbie Evans Utility Stunts
Carlos Rosario Costume Illustrator
Thomas Robinson Harper Stunt Coordinator
Scott Millan Sound Re-Recording Mixer
Noelle King Set Designer
David Luckenbach Steadicam Operator
David Luckenbach First Assistant "B" Camera
Tommy J. Huff Utility Stunts
Peter G. Travers CG Supervisor
Alonzo Ruvalcaba Head of Production
Hope M. Parrish Property Master
Oakley Lehman Stunts
Melton C. Maxwell Chief Lighting Technician
Bob Beemer Sound Re-Recording Mixer
Randy Kelley Sound Effects Editor
Masako Masuda Set Designer
Murray Close Still Photographer
Lauren Stephens Dialogue Editor
Dave Robling Transportation Coordinator
John Clinton Digital Producer
Peter J. Silbermann Unit Publicist
Michelle Pazer ADR Editor
Karen Baker Landers Supervising Sound Editor
Greg Steele ADR Mixer
Laura Harris Atkinson Dialogue Editor
Chris Hogan Dialogue Editor
Dan Hegeman Sound Effects Editor
Chris Jargo Supervising ADR Editor
Ron Goodman Helicopter Camera
Laura Graham ADR Editor
Des Carey Visual Effects Editor
Judith A. Cory Hair Department Head
Dennis S. Sands Sound Re-Recording Mixer
Elaine L. Offers Makeup Artist
Daniel C. Gold Camera Operator
Laini Thompson Makeup Artist
Scott Sanders Sound Effects Editor
Eric Reynolds Animation Supervisor
Kokayi Ampah Location Manager
Nancy St. John Visual Effects Producer
Edward St. George Hairstylist
Colette Slattery Hairstylist
Karyn Huston Key Hair Stylist
John-Paul Riva Art Department Coordinator
Walt Hadfield Construction Coordinator
Matthew Bekoff Set Designer
Eric Bruneau CG Supervisor
Eric Leven CG Supervisor
Mark Wendell CG Supervisor
Yuri Bartoli Creature Design
Yuri Bartoli Visual Effects Art Director
Don Howe Animation Manager
Kevin Rose-Williams Visual Effects Editor
Winnie D. Brown Costume Supervisor
Lorenzo Hearns Jr. Set Costumer
Chanthou Kozberg Set Costumer
Saul Saladow First Assistant Editor
Charles Rose Lighting Supervisor
Dieter Busch Second Assistant Director
Jacob Chambers Stunts
Steven R. Molen Production Executive
Philip D. Morrill Assistant Sound Editor
David Dunbar Rigging Grip
Erik Rondell Stunt Double
Trevor Loomis First Assistant Camera
Lance Gilmer Special Effects Technician
Bill 'Kauhane' Hoyt Standby Painter
Sonia Bhalla Second Second Assistant Director
Tony Negrete First Assistant Sound Editor
Michael Neumann First Assistant Director
Phred Lender Systems Administrators & Support
David Rosenthal I/O Supervisor
Todd Homme Music Supervisor
Jim Turner Production Controller
Susan Deal Craft Service
Elizabeth Finch Orchestrator
Ken Schwenker Associate Producer
Ronell Venter Associate Producer
Claudia Bonfe Art Department Production Assistant
Dennis Butterworth Greensman
Steve Knisely Location Scout
Leslie Ross Painter
Thomas Meikle Sculptor
Helen Kozora Set Decoration Buyer
Sandy Williams Key Grip
Terry Doherty Set Dresser
Gavin Greenaway Additional Music
Prentice Randolph Carpenter
Jim Alfonso Driver
Steve Wolfe Camera Loader
Kevin Du Toit Post Production Assistant
Michael Denering Scenic Artist
John Barnette Set Medic
Jon Crush Stand In
Frank Roughan Transportation Captain
Brian Bennett Utility Stunts
Mauriece Jacks Jr. Video Assist Operator
Steven Jetton Layout
Brandon Crummett Editorial Production Assistant
Larry Pausback Best Boy Electric
Jay Galbo Electrician
Donald A. Spadoni Rigging Gaffer
Michele Short Casting Associate
Janet Lonsdale Production Accountant
Leslie Valentino Production Coordinator
Alessandra Cave Production Manager
Jude Jensen Researcher
Jeff Porrello Boom Operator
Clint Colver Digital Compositors
Mark Irvin Special Effects Supervisor
Tim de Pala Visual Effects Coordinator
Betsy McClung Sequence Leads
Eurlyne Epper Utility Stunts
Troy Gilbert Utility Stunts
Paul Jyrälä Foley Editor
Liz Borges-Herzog Production Assistant
Diana Goodwin Set Decorating Coordinator
Gary Burritt Negative Cutter
Bruce Benson Pilot
Nina Saxon Title Designer
Carol Demarti Ager/Dyer
Francis Meade Warner Assistant Production Coordinator
Ray Felipe Script Researcher
Cinda-Lin James Stunt Double
Bryan D. Garofalo Assistant Property Master
Alan Shultz Dolly Grip
Rick Colosimo Grip
Bryan Fletchall Techno Crane Operator
Renan Galindo Lighting Technician
Alexi Saldamando Casting Assistant
David Schneider Utility Sound
Kofi Elam Stunt Double
Janet Brady Utility Stunts
Dana McCall On Set Dresser
Anna Solorio-Catalano Assistant Editor
Eric Ramsey Storyboard Artist
Annie Ellis Utility Stunts
Daniel Kuehn Visual Effects Production Manager
Fred Peck III Sound Recordist
Rodney Sandoval Second Assistant Camera
Thomas Krebs Visual Effects Assistant Editor
Jim McVay Compositing Supervisor
Karen Jine Visual Effects Production Assistant
Candice Dobkousky Costumer
Kenneth Roth Additional Second Assistant Director
Lonnie Leslie Best Boy Grip
Deborah Thomas Data Wrangler
Rhonda Baer Assistant Location Manager
Primrose Fukuchi Assistant Accountant
Chuck Sharp Assistant Chief Lighting Technician
Tony Hobbs Extras Casting
Michael Strong Key Rigging Grip
Daniel Myers Boone Payroll Accountant
Jorge Agraz Production Secretary
Angie Ryan Second Assistant Accountant
Joanna Shelmidine Stunt Double






















ikwilfilmskijken © 2024