Finding Nemo (2003)

Animatie, Familie
De clownvis Marlin leidt samen met zijn enige zoon Nemo een veilig leventje in het Great Barrier Reef bij Australië. Wanneer Nemo onverwachts weggehaald wordt van zijn thuis, en in het aquarium van een tandarts belandt, is het aan Marlin om hem te redden.

Finding Nemo Film Info

Score: 7.824/10 van 18626 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2003-05-30
Lengte: 100 Minuut / 1:40
Regisseur: Andrew Stanton
Schrijvers David Reynolds, Bob Peterson, Andrew Stanton.
Productie Studio: Pixar
Productie Land: United States of America


Finding Nemo Trailer


Albert Brooks
als Marlin (voice)
Ellen DeGeneres
als Dory (voice)
Alexander Gould
als Nemo (voice)
Willem Dafoe
als Gill (voice)
Geoffrey Rush
als Nigel (voice)
Brad Garrett
als Bloat (voice)
Allison Janney
als Peach (voice)
Austin Pendleton
als Gurgle (voice)
Stephen Root
als Bubbles (voice)
Vicki Lewis
als Deb / Flo (voice)
Joe Ranft
als Jacques (voice)
Andrew Stanton
als Crush (voice)
Elizabeth Perkins
als Coral (voice)
Nicholas Bird
als Squirt (voice)
Bob Peterson
als Mr. Ray / Additional Voices (voice)
Barry Humphries
als Bruce (voice)
Eric Bana
als Anchor (voice)
Bruce Spence
als Chum (voice)
Bill Hunter
als Dentist (voice)
LuLu Ebeling
als Darla (voice)
Jordan Ranft
als Tad (voice)
Erica Beck
als Pearl (voice)
Erik Per Sullivan
als Sheldon (voice)
John Ratzenberger
als Fish School (voice)
Carlos Alazraqui
als Additional Voices (voice)
Alec Medlock
als Additional Voices (voice)
Bob Bergen
als Additional Voices (voice)
Nicole Miller
als Additional Voices (voice)
Geoff Brooks
als Additional Voices (voice)
Lisa Peers
als Additional Voices (voice)
Paul Eiding
als Additional Voice (voice)
Phil Proctor
als Additional Voices (voice)
Leland Grossman
als Additional Voices (voice)
Daryl Sabara
als Additional Voices (voice)
Lili Ishida
als Additional Voices
Emmett Shoemaker
als Additional Voices (voice)
Oliver Kindred
als Additional Voices (voice)
Ben Stanton
als Additional Voices (voice)
Danny Mann
als Additional Voices (voice)
Kali Whitehurst
als Additional Voices (voice)
Rove McManus
als Additional Voices (voice)
James S. Baker
als Additional Voices (voice)
Vanessa Marano
als Additional Voices (voice)
Susan Blu
als Additional Voices (voice)
Annelise Nolting
als Additional Voices (voice)
Jeff Pidgeon
als Additional Voices (voice)
Jennifer Darling
als Additional Voices (voice)
Aaron Fors
als Additional Voices (voice)
Katherine Ringgold
als Additional Voices (voice)
Jess Harnell
als Additional Voices (voice)
David Ian Salter
als Additional Voices (voice)
Caroline Kindred
als Additional Voices (voice)
Sherry Lynn
als Additional Voices (voice)
Jim Ward
als Additional Voices (voice)
Mickie McGowan
als Additional Voices (voice)
Jack Angel
als Additional Voices (voice)
Laura Marano
als Additional Voices (voice)
Bobby Block
als Additional Voices (voice)
Laraine Newman
als Additional Voices (voice)
Jane Carr
als Additional Voices (voice)
Michaela Jill Murphy
als Additional Voices (voice)
Jan Rabson
als Additional Voices (voice)
Bradley Trevor Greive
als Additional Voices (voice)
Evan Sabara
als Additional Voices (voice)
Marc John Jefferies
als Additional Voices (voice)
Eliza Schneider
als Additional Voices (voice)
Lee Unkrich
als Additional Voices (voice)
Noah Luke
als Additional Voices (voice)
David Ian Salter Editor
David Reynolds Screenplay
Thomas Newman Original Music Composer
Bob Peterson Screenplay
Louis Rivera Camera Supervisor
Graham Walters Producer
Andrew Stanton Screenplay
John Lasseter Executive Producer
Andrew Stanton Director
Michael Parks Animation
Jinko Gotoh Associate Producer
Mary Hidalgo Casting
Ralph Eggleston Production Design
Cosmic Don Camera Technician
Noelle P. Case Editorial Coordinator
Greg Dykstra Sculptor
Gregory Amundson Editorial Production Assistant
Kevin Reher Casting
David Slusser Temp Music Editor
Jenni Tsoi Animation Manager
Sharon Calahan Director of Photography
Marcia Gwendolyn Jones Production Supervisor
Michael Silvers Supervising Sound Editor
Geefwee Boedoe Visual Development
Teresa Eckton Sound Effects Editor
James Burgess Photoscience Manager
Jeremy Lasky Director of Photography
Terry Claborn Color Timer
Nephi Sanchez Production Accountant
Bill Bernstein Music Editor
Axel Geddes First Assistant Editor
Gary Rydstrom Sound Designer
John Hazelton Projection
Gary Summers Sound Re-Recording Mixer
Matthew Jon Beck Casting
Paul Cichocki Post Production Supervisor
Paul Mendoza Fix Animator
Kent Brown Sound Editor
Lee Unkrich Supervising Film Editor
Jon Darrell Handy Production Office Assistant
Lindsey Collins Production Manager
Kevin Nolting Second Film Editor
Dylan Brown Supervising Animator
Randy Berrett Art Direction
Ricky Nierva Art Direction
Andrew L. Schmidt Animation
Jerome Ranft Sculptor
Alan Barillaro Animation Director
Angus MacLane Animation
Laura Phillips CG Painter
E.J. Holowicki Sound Effects Editor
Andrew Gordon Animation
Al Nelson Foley Editor
Steve Slanec ADR Editor
Oren Jacob Supervising Technical Director
Jeff Wan Camera Technician
Gary Rydstrom Supervising Sound Editor
Shannon Mills Sound Effects Editor
Thomas Pasatieri Orchestrator
Dee Selby Sound Design Assistant
Robin Cooper Art Direction
Katherine Ringgold Second Film Editor
Gary Rydstrom Sound Re-Recording Mixer
Stan Webb Second Film Editor
Peter T. Schreiber Production Office Assistant
Dan Lee Character Designer
Steve May CG Supervisor
Peter DeSève Visual Development
Bert Berry CG Painter
Andrea Warren CG Painter
Chris DiGiovanni Fix Animator
Yvonne Herbst CG Painter
Glenn McQueen In Memory Of
Brian Green CG Supervisor
Mark Whiting Visual Development
David Eisenmann CG Supervisor
George Hull Visual Development
D.J. Cleland-Hura Visual Development
Danielle Feinberg CG Supervisor
Jesse Hollander CG Supervisor
Simon Varela Visual Development
Mark A. Walsh Animation Director
Jamie Frye CG Painter
Dominique Louis Visual Development
Carter Goodrich Visual Development
Bruce Zick Visual Development
Glenn Kim CG Painter
Gabrielle Siegel Editorial Production Assistant
Anthony Christov Art Direction
Michael Lorenzen CG Supervisor
Jacob Parsons Editorial Production Assistant
Michael Fong CG Supervisor
Tony Fucile Visual Development
Lisa Forssel CG Supervisor
Anthony A. Apodaca CG Supervisor
Mary Coleman Thanks
Leeann Alameda Thanks
Benjamin Butcher Thanks
Shelby Madeleine Cass Thanks
Hal Beral Thanks
Ena Chan Cratsenburg Thanks
Shannon Brown Thanks
Ray Davis Thanks
William de Ridder Thanks
Chris Balog Thanks
Anne Barson Thanks
Kimberly Adair Clark Thanks
Luis Alarcon-Cisneros Thanks
Tom Carlisle Thanks
Erin Cass Thanks
Marlon Castro Thanks
Maria Elena Magana Cervantes Thanks
Kenny Condit Thanks
Omid Amjadi Thanks
Steven Argula Thanks
Steve Bloom Thanks
Roni Douglas Thanks
Colin Bohrer Thanks
Mary Conlin Thanks
Fernando Contreras Thanks
Jeanmarie M. Carrasco Thanks
Aaron Burt Thanks
Kathleen Chanover Thanks
Molly Nealan Thanks
Bobby Beck Animation
Lisa Forssell CG Supervisor
Gabriel Benveniste Systems Administrators & Support
Mark Pananganan Systems Administrators & Support
Mark Frazitto Thanks
Lola Gill Thanks
Heather D.C. Jackson Thanks
Elyse Klaidman Thanks
Andrea Nordemann Thanks
Craig Payne Thanks
Guillermo Segovia Thanks
Olga Velaszquez Thanks
Lisa McCampbell Administration
Patricia Moran Public Relations
Chris Balog Security
Joni Superticioso Security
Christopher C. Walker Information Systems Manager
Bret Parker Animation
David Fulp Production Artist
Albert Lozano Production Artist
James Bartel Systems Administrators & Support
Bethany Jane Hanson Systems Administrators & Support
Ling Hsu Systems Administrators & Support
Karen Hartquist Thanks
Keith Johnson Thanks
Emery Low Thanks
Annette Wang Thanks
Guillermo Segovia Craft Service
Loretta Framsted Craft Service
Anne Barson Public Relations
Alex Stahl Information Systems Manager
Shawn Krause Animation
Frank Marocco Musician
Rachel Bolt Musician
Bruce White Musician
Humera Yasmin Khan Systems Administrators & Support
Edward Escueta Systems Administrators & Support
Sandy Falby Systems Administrators & Support
Joshua Grant Systems Administrators & Support
Elise Knowles Systems Administrators & Support
Candelaria Lozano Thanks
Andrew Lyndon Thanks
Heather Feng Administration
Wendy Dale Tanzillo Administration
Molly Nealan Administration
Desirée Mourad Public Relations
Jonathan G. Rodriguez Security
Adam Woodbury Systems Administrators & Support
Miguel Ángel Poveda Post Production Supervisor
Nathaniel McLaughlin Production Artist
Lisa Ellis Thanks
Osnat Shurer Thanks
Nils Erdmann Finance
Heather D.C. Jackson Finance
Fernando Contreras Craft Service
Clay Welch Public Relations
Tasha Wedeen Animation
Andra Smith Editorial Services
Neftalí Álvarez 'El Magnífico' Systems Administrators & Support
Kelly T. Peters Unit Manager
James Pearson Production Artist
Bud Thon Production Artist
Domenic Allen Systems Administrators & Support
Jason B. Hendrix Systems Administrators & Support
Jason 'Jayfish' Hull Systems Administrators & Support
Heather Feng Thanks
Jody Giacomini Thanks
Craig Gillespie Thanks
Gale Gortney Thanks
Joan Smalley Administration
Annette Wang Finance
Mark Frazitto Administration
Luis Alarcon-Cisneros Craft Service
Osvaldo Tomatis Craft Service
Steven Argula Public Relations
Doug Nichols Art Department Manager
Peter Kaldis Information Systems Manager
Tom MacDougall Music Supervisor
Mark Berrow Musician
Ellen Moon Lee Production Artist
Heidi Cruz Schedule Coordinator
Kenneth 'Yo' Huey Systems Administrators & Support
Kathleen H. Parmelee Systems Administrators & Support
Will Phan Systems Administrators & Support
Daniel A. Goodman Thanks
Elizabeth Greenberg Thanks
Dawn Haagstad Thanks
Patricia Moran Thanks
Kiel Murray Thanks
Alex Orrelle Thanks
Jose Ramirez Thanks
Joni Superticioso Thanks
Olga Velaszquez Craft Service
Mary Conlin Public Relations
Michael Jones Security
Rodrigo Blaas Animation
Edgar Quinones Systems Administrators & Support
James G. Dashe Systems Administrators & Support
Michael Warch Unit Manager
Kim Collins Unit Manager
Lars R. Damerow Systems Administrators & Support
Marty Eshoff Thanks
Christine W. Freeman Thanks
Joe Garcia Thanks
Cherise Miller Thanks
Monica VanDis Thanks
Valerie Villas Thanks
Ena Chan Cratsenburg Administration
Paul Kim Administration
Karen Hartquist Public Relations
Dale McBeath Animation
Michael O'Brien Systems Administrators & Support
Nelson 'Rey' Bohol Production Artist
Matthew Lindahl Systems Administrators & Support
Roger Gould Thanks
David R. Haumann Thanks
Brandon T. Loose Thanks
Lisa McCampbell Thanks
Sue Williams Finance
Krista Swager Public Relations
Shannon Brown Public Relations
Ethan Owen Unit Manager
Ross Dickinson Systems Administrators & Support
Grant Gatzke Systems Administrators & Support
Stacey Hendrickson Thanks
Anne Ho Thanks
Renee Lamri Thanks
Desirée Mourad Thanks
Cheryl Murata Thanks
Marcia Peck Thanks
Jonathan G. Rodriguez Thanks
Michele Spane Thanks
Beatrice Springborn Thanks
Jonathan Williams Musician
Auburn C. 'Aubie' Schmidt Systems Administrators & Support
Cory Knox Systems Administrators & Support
Bryan Bird Systems Administrators & Support
Nils Erdmann Thanks
Paul Kim Thanks
Linda McCampbell Thanks
Meagan Miller Thanks
Edgar A. Ochoa Thanks
Dylan Sisson Thanks
Joan Smalley Thanks
Adam P. Summers Thanks
Krista Swager Thanks
Osvaldo Tomatis Thanks
Candelaria Lozano Craft Service
Benjamin Butcher Public Relations
Emery Low Public Relations
Keith Kops Security
Valerie Villas Security
Jessica Giampietro McMackin Systems Administrators & Support
Jonathan Flack Thanks
Keith Kops Thanks
Bill Polson Thanks
Chris Vallance Thanks
Anne Ho Administration
Timothy Glass Finance
Deana Walker Finance
Cheryl Murata Administration
Jeff Whittle Editorial Services
Warren Hays Information Systems Manager
Paul Kegg Musician
David DiFrancesco Photoscience Manager
Susan T. Tatsuno Supervisor of Production Resources
Loretta Framsted Thanks
Timothy Glass Thanks
Kristina Ruud Thanks
Clay Welch Thanks
Sue Williams Thanks
Karen Perry Finance
Marty Eshoff Administration
Jeanmarie M. Carrasco Public Relations
Keith Kolder Public Relations
Leeann Alameda Public Relations
Anna Noakes Musician
Jose Ignacio Systems Administrators & Support
Miles Egan Systems Administrators & Support
Terry Lee Moseley Systems Administrators & Support
Paul Gillis Thanks
Dennis 'D.J.' Jennings Thanks
Maricela Navarro Thanks
Sangeeta Prashar Thanks
Alice Rosen Thanks
Deana Walker Thanks
Wendy Wirthlin Thanks
Andrea Nordemann Administration
Kristina Ruud Finance
Linda McCampbell Administration
Marlon Castro Security
May Pon Information Systems Manager
Simon Rhodes Scoring Mixer
Michael Berenstein Animation
Adam Wood Systems Administrators & Support
Joshua Hollander Unit Manager
Jeanie T. Oh Systems Administrators & Support
Karen Paik Thanks
Karen Perry Thanks
Michele Spane Public Relations
Jana Vance Foley
Jason Topolski Systems Administrators & Support
A.J. Riebli III Unit Manager
Jennifer Becker Systems Administrators & Support
Michael Jones Thanks
Keith Kolder Thanks
Randy Nelson Thanks
Wendy Dale Tanzillo Thanks
Jose Ramirez Craft Service
Maricela Navarro Craft Service
Meagan Miller Craft Service
Kathleen Chanover Public Relations
Phred Lender Editorial Services
Erik Forman Information Systems Manager
Alisa Gilden Information Systems Manager
Andrew Findon Musician
BoB 'Naked BoB' Morgan Systems Administrators & Support
Siouxsie Stewart Unit Manager
Adam Bronstein Script Coordinator
Amy McNamara Animation
Cameron Miyasaki Animation
Patty Kihm Stevenson Animation
Jay Weiland Systems Administrators & Support
Dave Mullins Animation
Doug Sheppeck Animation
Rachel Raffael-Gates Script Coordinator
Dan Jeup Script Supervisor
Jimmy Hayward Animation
James Ford Murphy Animation
Brett Pulliam Animation
Michael Venturini Animation
Elle Yoko Suzuki Systems Administrators & Support
Chuck Waite Systems Administrators & Support
Victor Navone Animation
Andy Thomas Systems Administrators & Support
Jason Katz Script Supervisor
Ike Feldman Animation
Wendell Lee Animation
Adam Wood Animation
Kureha Yokoo Animation
Tim Crawfurd Animation
David DeVan Animation
Steven Clay Hunter Animation
Rob Jensen Animation
Ron Zorman Animation
Graham Moloy Animation Department Coordinator
M.T. Silvia Systems Administrators & Support
Nelson Siu Systems Administrators & Support
Doug Dooley Animation
Billy Merritt Animation
Roger Rose Animation
Ben Catmull Animation
Karen Kiser Animation
Carlos Baena Animation
Scott Clark Animation
Nancy Kato Animation
Doug Sweetland Animation
Kearsley Higgins Animation Department Coordinator
Travis Hathaway Animation
Daniel Mason Animation
Peter Nash Animation
Matt Majers Animation
David Tart Animation
Ian Westcott Systems Administrators & Support
Stephen Gregory Animation
Brett Coderre Animation
Bobby Podesta Animation
Gini Cruz Santos Animation
Ross Stevenson Animation
Jon Mead Animation
Rich Quade Animation
J. Warren Trezevant Animation
Jurgen Scharpf Sound Mix Technician
Juan Peralta Sound Mix Technician
Louis Gonzales CG Artist
Adam Bronstein Story Coordinator
Derek Casari ADR Engineer
James S. Baker Additional Storyboarding
Ronnie del Carmen Story Supervisor
Frank 'Pepe' Merel Foley Mixer
Jessica Donohoe Production Assistant
David Lucarelli ADR Recordist
Paul Topolos Matte Painter
Travis Crenshaw Foley Recordist
Vince Caro Additional Dialogue
Jim Capobianco Story Artist
Dennie Thorpe Foley Artist
Margaret Lily Andres Assistant Editor
Courtney Booker Digital Storyboarding
Mary Beth Smith Negative Cutter
Blake Tucker Story Manager
Will Csaklos Story Consultant
Ronnie del Carmen Storyboard Artist
Lee Unkrich Co-Director
Paul Springer Post Production Coordinator
Andrew Stanton Story






















ikwilfilmskijken © 2024