Star Trek: First Contact (1996)

Sciencefiction, Actie, Avontuur, Thriller
Het ruimteschip 'Enterprise E' patrouilleert aan de rand van ons sterrenstelsel, wanneer de bemanning een noodboodschap van het hoofdkwartier van de Starfleet ontvangt: de Borg, een uiterst oorlogszuchtig buitenaards volk, zijn de ruimte van de Federatie binnengedrongen en stevenen af op de aarde.

Star Trek: First Contact Film Info

Score: 7.297/10 van 1654 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1996-11-22
Lengte: 110 Minuut / 1:50
Regisseur: Jonathan Frakes
Schrijvers Ronald D. Moore, Brannon Braga.
Productie Studio: Paramount
Productie Land: United States of America

Star Trek: First Contact Foto's


Star Trek: First Contact Trailer


Patrick Stewart
als Captain Jean-Luc Picard
Jonathan Frakes
als Commander William T. Riker
Brent Spiner
als Lieutenant Commander Data
LeVar Burton
als Lieutenant Commander Geordi La Forge
Michael Dorn
als Lieutenant Commander Worf
Gates McFadden
als Commander Beverly Crusher
Marina Sirtis
als Counselor Deanna Troi
James Cromwell
als Dr. Zefram Cochrane
Alfre Woodard
als Lily Sloane
Alice Krige
als Borg Queen
Neal McDonough
als Lieutenant Hawk
Dwight Schultz
als Lieutenant Barclay
Cameron Oppenheimer
als Ensign Kellogg
Robert Picardo
als Enterprise EMH
Adam Scott
als Defiant Con Officer
Ray Uhler
als Holodeck Nightclub Dancer (uncredited)
Eric Steinberg
als Porter
Joey Anaya
als Borg (uncredited)
Don Stark
als Nicky the nose
Patti Yasutake
als Nurse Ogawa
Jack Shearer
als Admiral Hayes
Michael Horton
als Security Officer
Ethan Phillips
als Holodock Nightclub Maitre d' (uncredited)
Majel Barrett
als Computer (voice)
Doug Jackson Sound Effects Editor
John M. Dwyer Set Decoration
Jerry Goldsmith Original Music Composer
Herman F. Zimmerman Production Design
Peter Lauritson Producer
Ronald D. Moore Screenplay
Ronald D. Moore Story
Brannon Braga Screenplay
Brannon Braga Story
Jonathan Frakes Director
Robert Blackman Costume Design
Junie Lowry-Johnson Casting
Ron Surma Casting
Marty Hornstein Executive Producer
Matthew F. Leonetti Director of Photography
Anastasia Emmons Editor
John W. Wheeler Editor
Ron Wilkinson Art Direction
Logan Frazee Special Effects Assistant
Buddy Joe Hooker Stunts
Kenny Alexander Stunts
Scott G.G. Haller Sound Effects Editor
Kenneth Hall Music Editor
Terry D. Frazee Special Effects Coordinator
Mark De Alessandro Stunts
Michael Westmore Makeup Designer
Michael Westmore Makeup Supervisor
Jimmy Nickerson Stunts
Lee Scott Music Editor
Deborah Everton Costume Design
Lowell Peterson Additional Photography
Les Gobruegge Set Designer
Scott Curtis Foley Editor
William Hawkins Set Designer
Rosine 'Ace' Hatem Stunts
Kim Robert Koscki Stunts
Jeff Clark Sound Effects Editor
Joseph F. Brennan Boom Operator
Arthur Morton Orchestrator
Tom Poster Stunts
Norman G. Langley Electrician
Craig Shugart Stunts
Gary Epper Stunts
Ronnie Rondell Jr. Stunt Coordinator
James Ryan Stunts
John C. Meier Stunts
Brian J. Williams Stunt Double
Michael McGovern Visual Effects Editor
Camille Calvet Makeup Artist
Jeff Atmajian Orchestrator
Chic Daniel Stunts
Monty Westmore Makeup Artist
Andy Gill Stunts
Debbie Lynn Ross Stunts
John Deall Mechanical Designer
Barbara Ronci Hairstylist
Tim Board Additional Editor
Steve DeRelian Stunts
Joey Anaya Stunts
David Lee Fein Foley Artist
Michael Condro First Assistant Camera
Jake Garber Special Effects Makeup Artist
Rick Berman Producer
Rick Berman Story
Robin Harlan Foley
Randy Singer Foley Mixer
James MacKinnon Prosthetic Makeup Artist
Jane Galli Special Effects Makeup Artist
Sarah Shawe Costume Supervisor
Scott Wheeler Makeup Artist
Natalie Wood Makeup Artist
Linda Di Franco Foley Editor
Thomas Robinson Harper Stunts
Dean Wilson Property Master
Ken Dufva Foley Artist
Anthony Milch Sound Editor
Cliff Kohlweck Music Editor
Ellis Burman Jr. Makeup Artist
Sarah Monat Foley Artist
David Luckenbach Steadicam Operator
Steve Pederson Sound Re-Recording Mixer
Adam Howard Visual Effects Supervisor
Mike Szakmeister Supervising Dialogue Editor
Martha Johnston Set Designer
Craig Barron Visual Effects Supervisor
William D. Barber Camera Operator
Penny Smartt-Juday Art Department Coordinator
Brad Sherman Sound Re-Recording Mixer
James M. Halty Stunts
Ed Callahan Foley Editor
Krystyna Demkowicz Visual Effects Producer
Michael Gleason Visual Effects Editor
John Knoll Visual Effects Supervisor
Alex Jaeger Visual Effects Art Director
Jennifer Bender Extras Casting
Jimmy Romano Stunts
Steve Picerni Stunts
Zack Davis ADR Editor
Kerry Dean Williams ADR Editor
Judi Brown Script Supervisor
William H. Burton Jr. Stunts
Joe Diaz Costumer
Richard Corwin Dialogue Editor
David F. Van Slyke Sound Effects Editor
Tim Marshall Assistant Chief Lighting Technician
Roger L. King Property Master
Joe Colwell Painter
Cameron Frankley Supervising Sound Editor
Jeff Olson Visual Effects Producer
Todd Boyce CG Animator
Pat Romano Stunts
Tony Donno Stunts
John Rottger Stunts
Henryk Cymerman Second Unit Director of Photography
Manny Perry Stunts
Eddy Donno Stunts
Joe Podnar Special Effects Makeup Artist
Rosemary C. Cremona Second Assistant Director
Randy Feemster Camera Operator
Lee Ann Brittenham Hairstylist
Leah Brown Costumer
Pat Blymyer Chief Lighting Technician
Chris McBee Hairstylist
Thomas Causey Sound Mixer
Christian J. Fletcher Stunts
Joyce McNeal Stunts
Tammy Fearing Foley Editor
Tom Perry Sound Re-Recording Mixer
Robert Ulrich Supervising ADR Editor
Nick Vidar Music Programmer
Anne Couk First Assistant Sound Editor
Kenny Endoso Stunts
Robert Morrisey Assistant Sound Editor
Clete Cetrone Construction Foreman
Bruce Botnick Music Editor
John McCunn Visual Effects Producer
Philip Rogers Sound Recordist
Linda A. King Set Designer
Dustin Meier Stunts
Mark Bussan Makeup Artist
Frankie 'G' Garbutt Stunts
Mike Weathers Chief Lighting Technician
Belinda Bryant Makeup Artist
John Mann Storyboard Artist
Mike Milliken Color Timer
Bryan McMahan Colorist
Maria R. Kelly Stunts
June Westmore Makeup Artist
Wayne Tidwell Video Assist Operator
Richard Epper Stunts
Michael D. Weldon First Assistant Camera
Bogdan Iofciulescu Techno Crane Operator
Alan Shultz Dolly Grip
Thomas J. Arp Construction Coordinator
Larry D. Koszakovszky Set Dresser
Janet Brady Stunts
Pamela Bentkowski Foley
Theresa Repola Mohammed Negative Cutter
Gary Guercio Stunts
Danny Valencia Hairstylist
Gary Metzen Painter
Brad Look Makeup Artist
Andy Epper Stunts
Carl Hooper CG Animator
Mark Santoni First Assistant Camera
Mary Kay Morse Makeup Artist
Tina Hoffman Makeup Artist
Yvette Ammon Set Costumer
Bob Baron ADR Mixer
Dennis Turner Sequence Supervisor
Gilbert A. Mosko Makeup Artist
R. Stephen Weber Makeup Artist
Toby Lamm Special Effects Makeup Artist
Derik Wingo Special Effects Makeup Artist
Glen R. Feldman Assistant Property Master
Curt Jones Construction Foreman
Frank Leasure Construction Foreman
Barry Tugendhaft Greensman
Brent W. Bell Leadman
Elijah Bryant Set Dresser
Philip Calhoun Set Dresser
Jerry Wax Set Dresser
Christian H. Burton Assistant Camera
Francis X. Valdez III Assistant Chief Lighting Technician
J. Chuck Biagio Best Boy Grip
John Young Camera Loader
Tom Keefer Key Grip
Gregory Shummon Lighting Technician
John D. Babin Rigging Grip
Gina DeDomenico Flanagan Costume Illustrator
Sonny Merritt Costumer
Heidi Odum Strasburg Costumer
Christine Heinz Key Costumer
Matthew A. Hoffman Key Costumer
Roger Fearing Assistant Sound Editor
John Agalsoff Jr. Cableman
James Wolvington Supervising Sound Editor
Thomas D. Bacho Jr. Special Effects Technician
Jason Bardis Special Effects Technician
Donald T. Black Special Effects Assistant
Andy Evans Special Effects Assistant
Ralph Winiger Special Effects Assistant
Samuel E. Price Special Effects Assistant
Scott Lingard Special Effects Assistant
Jeffery Yost CG Artist
Habib Zargarpour CG Supervisor
David Owen Still Photographer
David Takemura Visual Effects Supervisor
John Nowak Stunts
Bob McGovern Stunts
Monte Rex Perlin Stunts
Billy Hank Hooker Stunts
Jerry Fleck First Assistant Director
Danny Rogers Stunts
Wayne King Stunts
Daryl Tucker Grip






















ikwilfilmskijken © 2024