Josh O'Connor als Johnny Saxby | |
Alec Secăreanu als Gheorghe Ionescu | |
Gemma Jones als Deidre Saxby | |
Ian Hart als Martin Saxby | |
Harry Lister Smith als Trainee Auctioneer | |
Patsy Ferran als Robyn | |
Naveed Choudhry als Male Nurse | |
Stefan Dermendjiev als Bearded Farm Worker | |
Moey Hassan als Taxi Driver | |
Melanie Kilburn als Gloria | |
John McCrea als University Boy | |
Alexander Suvandjiev als Young Farm Worker | |
Liam Thomas als Glen | |
Sarah White als Joy |
Chris Wyatt | Editor |
Francis Lee | Director |
Jack Tarling | Producer |
Joshua James Richards | Director of Photography |
Francis Lee | Writer |
Manon Ardisson | Producer |
Stéphane Collonge | Production Design |
Sian Jenkins | Costume Design |
Pedro Moura | Art Direction |
Adam Wiltzie | Original Music Composer |
Celina Norris | Art Direction |
Dustin O'Halloran | Original Music Composer |
Richard Holmes | Executive Producer |
Stephen Goldsmith | Foley Artist |
Helena Beeson | Assistant Editor |
Domnica Circiumaru | Casting |
Lewis Birds | Boom Operator |
Manon Ardisson | Executive Producer |
Layla Merrick-Wolf | Casting |
Rebecca Heathcote | Third Assistant Director |
Alice Canty | First Assistant Camera |
Tamsin Spivey | Script Supervisor |
Celine Haddad | Executive Producer |
Katie Bleakley | Production Manager |
Paddy Eason | Visual Effects |
Jennifer Eriksson | Post-Production Manager |
Neil Tattersall | Fight Choreographer |
Diarmid Scrimshaw | Executive Producer |
Anna Bertmark | Sound Designer |
Dan Pryor | Visual Effects |
Carrie Wallbank | Costume Supervisor |
Bean Ellis | Makeup Designer |
Jonathan Michael Dew | Gaffer |
John Boughtwood | Music Supervisor |
Paul Webster | Executive Producer |
Bean Ellis | Hair Designer |
Phil Cape | Production Sound Mixer |
Berta Valverde | Visual Effects |
Steven Aitchison | Second Assistant Camera |
Shaheen Baig | Casting |
Cavan Ash | Executive Producer |
Anna Duffield | Executive Producer |
Ted Mitchell | First Assistant Director |
Stephen Goldsmith | Foley Editor |
John Crabtree | Electrician |
J.D. Evans | Sound Editor |
Andrew Henstock | Unit Manager |
Alex Murray | Visual Effects |
Mike Johnson | Electrician |
Tom Evans | Second Assistant Camera |
Mitchell Thomas | First Assistant Camera |
Matthew Troughton | Colorist |
Lottie McDowell | Standby Art Director |
Colin Coombs | Security |
Vincent Watts | Sound Re-Recording Mixer |
Andy Levett | Grip |
Simon Olney | Grip |
Nardia Hall | Location Manager |
Archie Knowles | Carpenter |
Vincent Watts | Sound Supervisor |
Jonas Persson | Music Editor |
Anna Seifert-Speck | Script Editor |
Mary Burke | Executive Producer |
Duncan Campbell | Foley Recordist |
Richard Stanley Jan Harris | Second Assistant Director |