E.J. Curse als Jessie (as E.J. Curcio) | |
Geno Andrews | |
Sam Mann als Bobby | |
Mick McMains als (as Mick Manz) | |
Lisa Toothman als Elsa | |
Jennifer Coe als Cassie | |
Ted Wells als Ron | |
Jack Bliesener als Hitler | |
Richard Vidan als Sheriff | |
Phil Fondacaro als Mickey (as H.G. Golas) | |
Crystal Shaw Martell als Mrs. Buff (as Crystal Shaw) | |
Vincent De Stefano als Olaf | |
Gary Friedkin als Buckey | |
Christopher Perkins als Christian | |
Michael David Simms als Don Matson | |
Nadia als Eva | |
Susan Prevatte als Wolf Lady | |
Emanuel Shipow als Grandfather (as Emmanuel Shipov) | |
Stacy Stockman als Lu-Ann | |
David O'Hara als Ed | |
Jonathan King als Red | |
Donald Moran als Ted | |
David Schroeder als Cassie's Father | |
John Drake als Old Man / Ancient Man | |
Maria Porter als Maria | |
John Fleck als Arnold | |
Jack Albee als Old Villager | |
Dana Morgan als Sarah | |
Drew Wilson als Minister | |
Jon Wilder als Young Man | |
Walter Smith als Intellectual | |
Jo Griffin als Old Woman | |
Barbara King als Mother | |
January King als Little Girl | |
Mark Hawkins als Dennis | |
Ryan Andrews als Bill | |
Sally Craig als Groupie | |
Annabelle Larsen als Groupie | |
Susette Andres als Groupie | |
Susan Y. Wilson als Groupie | |
Hisako Mura als Groupie | |
Tegan Patino als Groupie | |
Rhonda Jones als Groupie | |
Donna Boise als (uncredited) |
Everett Burrell | Special Effects Makeup Artist |
Parker Poole | Assistant Art Director |
John Carl Buechler | Special Effects Supervisor |
Mohammed Yaqoob | Still Photographer |
Marije Slijkerman | Script Supervisor |
Lynne Condellone | Production Assistant |
Krishna Shah | Writer |
Steve Golin | Associate Producer |
Peter Austin | Sound Editor |
Jeff Ward | Production Assistant |
Krishna Shah | Producer |
Tom Starks | Sound Assistant |
Hank Schmel | Pyrotechnic Supervisor |
Claes Thulin | Second Assistant Camera |
R. Christopher Biggs | Special Effects Makeup Artist |
Reuben L. Watt | First Assistant Director |
Hilary Wright | Assistant Set Dresser |
John Stewart | Stunt Coordinator |
Krishna Shah | Director |
Reuben L. Watt | Production Manager |
Anne Kuljian | Set Dresser |
Joe Augustyn | Production Coordinator |
Ed Hartwell | Craft Service |
Shashi Patel | Executive Producer |
Allison Jones | Casting Director |
Ragna Fossberg | Makeup Artist |
Barry Rubinow | Associate Editor |
Ingo Back | Production Assistant |
Barry Goldsmith | Craft Service |
Wanda Soileau | Choreographer |
Patti Callicott | Costume Designer |
Jeffrey Lynn Ward | Special Effects Assistant |
Hildur Back | Wardrobe Assistant |
Steve Nelson | Sound Mixer |
Bob Bragg | Stunts |
Billy Desmond | Grip |
Tom Richmond | Director of Photography |
Elizabet Gudmundsodottir | Assistant Makeup Artist |
Peter Austin | Additional Photography |
Gudmundur Kristjánsson | Electrician |
Cynthia Sowder | Art Direction |
Beth Jana Friedberg | Grip |
Philip S. Miller | Second Assistant Camera |
Janet Cunningham | Casting Consultant |
John Duvall | Assistant Editor |
John Matkowsky | Production Assistant |
Brad Glass | Production Assistant |
Praful Satish | Title Graphics |
Amit Bose | Editor |
John Carl Buechler | Second Unit Director |
George Eskander | Assistant Director Trainee |
Nedra Rosemond-Watt | Second Assistant Director |
Paul Sabu | Original Music Composer |
Albert Chacon | Still Photographer |
David Allen Ball | Writer |
Sigurjón Sighvatsson | Associate Producer |
Gary Davis | Sound Effects Designer |
Joey Jay | Sound Assistant |
Laurie Seligman | Boom Operator |
John Carl Buechler | Special Effects Makeup Artist |
Toyomichi Kurita | Second Unit Director of Photography |
Shaun Madigan | Gaffer |
Ian Scheibel | Property Master |
Irene Schonwit | First Assistant Camera |
David W. Warfield | Key Grip |
Robert Defulgentiis | Location Manager |