Shia LaBeouf als James Lort | |
Lucas Hedges als Otis Lort (22 years old) | |
Noah Jupe als Otis Lort (12 years old) | |
Byron Bowers als Percy | |
Laura San Giacomo als Dr. Moreno | |
FKA Twigs als Shy Girl | |
Natasha Lyonne als Mom | |
Maika Monroe als Sandra | |
Clifton Collins Jr. als Tom | |
Scar als Tiny | |
Martin Starr als Alec | |
Haylee Sanchez als Working Girl 1 | |
Giovanni Lopes als Rehab Nurse | |
Dorian Brown Pham als Pam | |
Greta Jung als AD | |
Craig Stark als Craig | |
Graham Clarke als Bucky (TV Dad) | |
Kevin Dunigan als Cop | |
Carlos Rosendo als Carlos | |
Leana Chavez als Working Girl 2 | |
Paulina Lule als Person in Car | |
Ben Maccabee als Loud Man | |
Chala Savino als Loud Woman | |
Debra Jones als Mama DJ | |
Isabel Wang als Otis' Fan | |
Sandra Rosko als Hug Circle (uncredited) | |
Kara C. Roberts als Female Jogger (uncredited) | |
Eli Santana als AA Member (uncredited) | |
Ludwig Manukian als Hotel Manager (uncredited) | |
Zack Whyel als Trailer Park Drunk (uncredited) | |
Kingston Vernes als Benny (uncredited) | |
Bryan Sapphire als Biker (uncredited) | |
Autumn Barlow als Dancer (uncredited) | |
Al Burke als Biker (uncredited) |
Natalie O'Brien | Costume Design |
Fred Berger | Executive Producer |
Chris Leggett | Producer |
Brian Kavanaugh-Jones | Producer |
Shia LaBeouf | Screenplay |
JC Molina | Production Design |
Alma Har'el | Director |
Natasha Braier | Director of Photography |
John Papsidera | Casting |
Jennifer Venditti | Casting |
Daniel Crown | Executive Producer |
Dominic LaPerriere | Editor |
Rafael Marmor | Executive Producer |
Chelsea Ellis Bloch | Casting |
Anita Gou | Producer |
Bill Benenson | Executive Producer |
Alma Har'el | Producer |
Monica Salazar | Editor |
Alex Somers | Original Music Composer |
Daniela Taplin Lundberg | Producer |
Valerie Mores | Set Costumer |
Gavin McGuire | Set Costumer |
Isabela Braga | Costume Supervisor |
Will Files | Sound Re-Recording Mixer |
Óscar Grau | Production Sound Mixer |
Brent Kiser | Supervising Sound Editor |
Brent Kiser | Sound Re-Recording Mixer |
Andrew Twite | Sound Designer |
Brad Hernandez | Set Dresser |
Ken Diaz | Makeup Department Head |
Yasuko Shapiro | Makeup Artist |
Tatiana Van Sauter | Set Decoration |
Drew Langer | First Assistant Director |
Sean Vawter | First Assistant Director |
Colin Flaherty | Second Assistant Director |
David Grace | Unit Production Manager |
Sabrina Sipantzi | Production Supervisor |
Kelli Barksdale | Stunts |
Mickey Cassidy | Stunt Driver |
Martin Karlsson | Visual Effects Supervisor |
Anthony Brandonisio | Co-Producer |
Rebecca Cammarata | Co-Producer |
Yoni Liebling | Associate Producer |
Linda Moran | Co-Executive Producer |
Rob King | Stunt Coordinator |
Chris J. King | Stunts |
Kristian Lambert | Stunts |
Juliana Potter | Stunts |
Amanda Hall | Stunts |
Dennis Keiffer | Stunts |
Gary Hymes | Stunts |
Sierra Hoyle | Stunts |
Gabriel Nunez | Stunts |
Mario Perez | Stunts |
Cole S. McKay | Stunt Driver |
Merritt Yohnka | Stunt Driver |
Zak Faust | Assistant Art Director |
Andrew Kahn | Music Supervisor |
Matías Mesa | "A" Camera Operator |
Eric Jensch | First Assistant "A" Camera |
Brandon Szajner | Second Assistant "A" Camera |
Edgar Gonzalez | Second Assistant "A" Camera |
Valentine Marvel | "B" Camera Operator |
Tommy Tieche | "B" Camera Operator |
Hector Rodriguez | First Assistant "B" Camera |
Joseph Canon | First Assistant "B" Camera |
Vic Deruddere | Second Assistant "B" Camera |
Eric Fletcher | Steadicam Operator |
Paul Vought | Techno Crane Operator |
Ernesto Joven | Digital Imaging Technician |
Monica Lek | Still Photographer |
Simoné Gallon-Langton | Script Supervisor |
Kevin Tent | Editorial Consultant |
Meaghan Wilbur | First Assistant Editor |
Shannon Lynch | First Assistant Editor |
Steve Blazewick | Boom Operator |
Paul E. Miller | Boom Operator |
Kenneth C. Mantlo | Boom Operator |
Ethan Molomut | Boom Operator |
Tom Pieczkolon | Utility Sound |
Geoffrey D. Knoller | Key Grip |
Sergio Gutierrez | Dolly Grip |
Bobby Wotherspoon | Gaffer |
Josh Day | Best Boy Electric |
Wilson Bessinger | Set Dresser |
Jacob Hernandez | Set Dresser |
Carl Turner | Set Dresser |
Mark Knightley | Construction Coordinator |
Clarisse Castelo | Property Master |
Lenka Padysakova | Assistant Costume Designer |
Lygia Orta | Key Makeup Artist |
Laurene Alvarado | Key Makeup Artist |
Anthony Wilson | Hair Department Head |
Rita Troy | Key Hair Stylist |
Mary Venderley | Casting Consultant |
Geraldine Barón | Casting Associate |
Debe Waisman | Extras Casting |
Kristin Dewey | Location Manager |
Michael Zamboni | Assistant Location Manager |
Elliot Thompson | Dialogue Editor |
Matthew Conzelmann | Assistant Sound Editor |
John Sievert | Foley Artist |
Stefan Fraticelli | Foley Artist |
Jason Charbonneau | Foley Artist |
Ron Mellegers | Foley Mixer |
Brandon Bak | Foley Mixer |
Ryan Lukasik | Foley Editor |
Justin Helle | Foley |
Brent Kiser | Music Editor |
Mark Webb | Transportation Captain |
Mike Locke | Transportation Coordinator |
Daniel Hoerner | Costume Assistant |
Frances Heeber | Studio Teacher |
Mark Alkofer | Studio Teacher |
Joel Goldes | Dialect Coach |
Elizabeth Himelstein | Dialect Coach |
Erik Sutch | Music Coordinator |
Robert Ames | Orchestrator |
Ben Shields | Tattoo Designer |
Ryan West | Makeup Artist |
Anthony Brandonisio | Post Production Supervisor |
Sarah Balboa | Second Second Assistant Director |
Chip Signore | First Assistant Director (Prep) |
Ryan Patrick Bartley | Set Dresser |