Clara Rugaard als Daughter | |
Rose Byrne als Mother (voice) | |
Hilary Swank als Woman | |
Luke Hawker als Mother | |
Tahlia Sturzaker als Child | |
Maddie Lenton als Infant | |
Hazel Sandery als Toddler | |
Summer Lenton als Toddler | |
Jacob Nolan als Brother | |
Tracy Britton als Teacher (uncredited) |
Adam Wheatley | Art Direction |
Mariot Kerr | Costume Design |
Mike Duncan | Stunts |
Steve McQuillan | Stunt Coordinator |
Michael Lloyd Green | Co-Producer |
Philip Wade | Executive Producer |
Nikki Barrett | Casting |
Olivia Iacobelli | Costume Supervisor |
Mojgan Khadem | Script Supervisor |
Corrin Ellingford | Boom Operator |
Timothy White | Producer |
Carly Maple | Production Coordinator |
Nick Steele | Boom Operator |
Grant Sputore | Director |
Terry Dougas | Executive Producer |
Bryce Menzies | Executive Producer |
Marty Pepper | Digital Intermediate |
Mark McGowan | Unit Publicist |
Sean Lahiff | Editor |
Grant Sputore | Executive Producer |
Sophie Calver | Second Assistant Director |
Julie Byrne | Line Producer |
Shannon Crotty | Second Assistant Director |
Anna Vincent | Co-Producer |
Regg Skwarko | First Assistant Editor |
Jesse Goninon | Location Manager |
Nadia Samson | Driver |
Jenny Kent | Dialect Coach |
Lisa Brennan | Set Decoration |
Kelvin Munro | Producer |
Marco Wuest | Prop Maker |
Todd Smythe | Art Direction |
Jean-Luc De Fanti | Executive Producer |
Michael Barba | Set Production Assistant |
Isabelle Scott | Driver |
Elspeth Baird | Production Accountant |
Travis Kalendra | First Assistant Director |
Paris Kasidokostas Latsis | Executive Producer |
Des Kenneally | Sound Recordist |
Zoilo Abad | Animatronics Designer |
Hugh Bateup | Production Design |
John Wade | Executive Producer |
Steve Annis | Director of Photography |
Daisy Fryer | Stunts |
Jennifer Bichard | Stunts |
Marlee Barber | Stunt Double |
Michael Lloyd Green | Screenplay |
Michael Lloyd Green | Story |
Grant Sputore | Story |
Jonathan Dearing | VFX Supervisor |
Antony Partos | Original Music Composer |
Dan Luscombe | Original Music Composer |
Natalie Wall | Casting Associate |
Claudia Allison | Casting Assistant |
Kate Rawlins | Set Designer |
Alice Wong | Set Designer |
Prue Parsons | Set Designer |
Tracy Phillpot | Makeup Designer |
Tracy Phillpot | Hair Designer |
Karen Gower | Makeup & Hair |
John Coory | Armorer |
Ian Routledge | Still Photographer |
Matt Nettheim | Still Photographer |
Kelvin Munro | Second Unit First Assistant Director |
Tom Heuzenroeder | Sound Designer |
Duncan Campbell | Sound Designer |
Pete Smith | Dialogue Editor |
Adrian Medhurst | Foley Editor |
Adrian Medhurst | Foley Artist |
Ryan Squires | Foley Recordist |
Pete Smith | Sound Re-Recording Mixer |
Bernard Galbally | Music Supervisor |
Joel Brown | Second Assistant "B" Camera |
Glenn Clayton | "B" Camera Operator |
Glenn Clayton | Steadicam Operator |
Cameron Dunn | First Assistant "B" Camera |
Samuel Fraser | Second Assistant "A" Camera |
Ryan Haste | Drone Pilot |
Russell Marrett | Focus Puller |
Sarah McDonald | Focus Puller |
Ross Metcalf | Second Unit Cinematographer |
Leigh Nemeth | Grip |
Sam Peacocke | Drone Operator |
Ulric Raymond | Steadicam Operator |
Matt Richardson | Key Grip |
Andrew Robertson | Gaffer |
Geoff Skilbeck | First Assistant "B" Camera |
Sam Steinle | Second Assistant "A" Camera |
Matan Tatarko | Grip |
Samuel Vines | First Assistant "A" Camera |
James Ward Miller | Focus Puller |
Jules Wurm | First Assistant "A" Camera |