I, Robot (2004)

Actie, Sciencefiction
In het Chicago van 2035 behoren robots tot het alledaagse leven. Ze staan ten dienste van de mensen en worden door hen blindelings vertrouwd, omdat ze geprogrammeerd zijn volgens de drie wetten van de robotica. Deze bepalen dat de technologische hoogstandjes de mensen geen kwaad kunnen doen. Rechercheur Del Spooner houdt er echter een andere mening op na. Hij moet de moord op de briljante wetenschapper Alfred Lanning ophelderen en hij vermoedt dat de dader een robot is.

I, Robot Film Info

Score: 6.9/10 van 11363 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2004-07-15
Lengte: 115 Minuut / 1:55
Regisseur: Alex Proyas
Schrijvers Akiva Goldsman, Jeff Vintar.
Productie Studios: Davis Entertainment, Laurence Mark Productions, Canlaws Productions, 20th Century Fox, Overbrook Entertainment, Mediastream Vierte Film GmbH & Co. Vermarktungs KG
Productie Land: United States of America, Germany


I, Robot Trailer


Will Smith
als Del Spooner
Bridget Moynahan
als Susan Calvin
Alan Tudyk
als Sonny (voice)
James Cromwell
als Dr. Alfred Lanning
Bruce Greenwood
als Lawrence Robertson
Shia LaBeouf
als Farber
Chi McBride
als Lt. John Bergin
Jerry Wasserman
als Baldez
Peter Shinkoda
als Chin
Terry Chen
als Chin
David Haysom
als NS4 Robot and NS5 Robot (voice)
Scott Heindl
als NS4 Robot and NS5 Robot (voice)
Adrian Ricard
als Granny
Fiona Hogan
als V.I.K.I. (voice)
Sharon Wilkins
als Asthmatic Woman
Craig March
als Detective
Darren Moore
als Homeless Man
Emily Tennant
als Young Girl
Tiffany Lyndall-Knight
als Mob Woman
Aaron Douglas
als USR Attorney #1
Angela Moore
als Wife
Marco Beltrami Original Music Composer
Akiva Goldsman Screenplay
Alex Proyas Director
Simon Duggan Director of Photography
Jeff Vintar Screenplay
John Davis Producer
Topher Dow Producer
Jeanne McCarthy Casting
Coreen Mayrs Casting
Liz Keogh Costume Design
Juel Bestrop Casting
Laurence Mark Producer
Heike Brandstatter Casting
Wyck Godfrey Producer
Michael Leung Visual Effects
Richard Learoyd Editor
Armen Minasian Editor
John Kilkenny Associate Producer
Michel Shane Executive Producer
James Lassiter Executive Producer
Anthony Romano Executive Producer
Will Smith Executive Producer
Steven R. McGlothen Co-Producer
William Hoy Editor
Guy Williams CG Supervisor
Jeff Vintar Screenstory
Helen Jarvis Art Direction
Rikki Gagne Stunts
Chris August Art Direction
Janette Hyland Lead Painter
Ian Seabrook Underwater Camera
Tor Baxter Carpenter
John Andrew Berton Jr. Digital Effects Supervisor
Mike Vézina Special Effects Coordinator
Jaydene Maryk Art Department Assistant
David Crone Steadicam Operator
Allison Beda Loader
Scott J. Ateah Stunt Coordinator
Barbara Kelly Unit Production Manager
Lin MacDonald Set Decoration
Melanie Cassidy Sculptor
Doug Reid Grip
Tamaryn Lang Set Costumer
Buck Sanders Additional Music
Andre Blair Stand In
Franziska Keller Art Department Coordinator
Howard Lau Conceptual Design
Michael Elkan Set Designer
Katalin Lippay Key Hair Stylist
John B. Keys Scenic Artist
Rob Vreugde Transportation Coordinator
Leah Ehman Makeup Artist
Stan Edmonds Makeup Department Head
Summer Eves Seamstress
Terence Chase Security
Kendelle Elliott Assistant Art Director
Ralph Mendoza Helicopter Camera
Pierce Austin Hairstylist
Tim Dagley Set Dressing Artist
Anet Hambarsumian Post-Production Manager
Patrick Tatopoulos Production Design
Jana MacDonald Assistant Costume Designer
Bob Bedard Chef
Shane Cooper Software Engineer
Michael Lee Baron Producer
Sheila Thomas Painter
Ava Gerlitz Still Photographer
Robert Buxton Transportation Captain
Toni Atterbury Unit Publicist
Thom Wells Construction Coordinator
Lawrence Albright Driver
Patrick Esposito Post Production Supervisor
Michael Webb Set Decoration Buyer
Greg Butler CG Supervisor
Bill Ryder Systems Administrators & Support
Eldon Coney Leadman
Mark Gamache Location Scout
Angelina P. Cameron Hair Department Head
Jim Birkel Construction Foreman
Bill Terezakis Prosthetic Supervisor
Violet Barisoff Craft Service
Harlow MacFarlane Makeup Effects
Jill Allanson Telecine Colorist
Shawn Henter Transportation Co-Captain
Cam Esau Lighting Technician
James Kusan Sound Mixer
Charlene Eberle Douglas Visual Effects Coordinator
Phil Greig Digital Intermediate
John Adams Gaffer
Rod Feldmeier Rigging Gaffer
Penny Rogers Production Coordinator
Sandra Almond Visual Effects Producer
Lisa Spence Digital Producer
George Collins Video Assist Operator
Ted Andre Digital Compositors
Stephanie Kate Mitchell Script Coordinator
Galen Goodpaster First Assistant Sound Editor
Matt Willoughby-Price Sound
Mary Guilfoyle Production Manager
John A. Larsen Supervising Sound Editor
Jeff Beattie Visual Effects Editor
Liza D. Espinas First Assistant Editor
Jim Passon Color Timer
Bill Talbott Score Engineer
Maureen 'Mo' Crutchfield Production Accountant
Erik Aadahl Sound Designer
Andrew R. Jones Animation Supervisor
Neacol Booth Visual Effects
Cliff Cenerini Electrician
Blythe Cappello Casting Associate
Tohda Asuka Lighting Artist
Stu Bernstein Foley
Jerome Platteaux Visual Development
Jeff MacFarlane Boom Operator
Susie Kleis 3D Supervisor
Al Nolan-Cohn Location Manager
Eric Fox Hays Production Supervisor
Valy Lungoccia Motion Capture Artist
Shelley Crawford Script Supervisor
Jay Wilkinson Sound Effects Editor
George Raymond Carter Rigging Grip
Robert Hicks Best Boy Electric
Alex Gibson Music Editor
Dale Fay Visual Effects Supervisor
Mark N. Tompkins Painter
Tim Gomillion Sound Recordist
Dave Kulczycki Dialogue Editor
Michael Haight ADR Supervisor
Dan Sissons Property Master
Susan Dawes Dialogue Editor
Peter Cox Stunts
Bailee Reid Post Production Assistant
Evan Allen Production Assistant
Sam Harris Assistant Director
Tanya Howard First Assistant Makeup Artist
Wilton Higgins Swing
Christopher Gordon Stunt Double
Elisabeth Arko Senior Animator
Chris McClintock Post Production Coordinator
Dustin Bouchard Location Production Assistant
Bruce Scott Production Driver
Tom Core Visual Effects Production Assistant
Matt Villa Associate Editor
Sonja Burchard Compositing Supervisor
Antonio Germinario Assistant Property Master
Blake R. Cornett Second Assistant Sound
Jeff Swenty Head of Production
Darren Robertson Playback Coordinator
Nazima Nagdee Production Assistant
Tamar Ouziel Assistant Makeup Artist
Paul Barry Second Assistant Director
Derek Casari ADR Engineer
Scott J. Ateah Second Unit Director
Claire Webb Stunt Driver
Kathy Edwards First Assistant Accountant
Gene Keigher Key Rigging Grip
Michelle Hendriksen First Assistant Property Master
Dawn Fintor Foley Artist
John Murray Foley Supervisor
Daryl Hartwell Dolly Grip
Clare Burgess Animation Coordinator
Cathy Darby Costumer
James Doh Storyboard Artist
Christopher Walsh Libra Head Technician
Billy DaMota Casting Consultant
Andre Brouwer Truck Costumer
Tracey Poirier Second Second Assistant Director
G.G. Heitmann Demers 2D Sequence Supervisor
Sam Jones Second Assistant Camera
Skip Kimball Digital Intermediate Colorist
Lisa Turner Pre-Visualization Coordinator
Jill Armstrong Travel Coordinator
Savino Peragine Tailor
G. Scott Stewart Construction Buyer
Ryan Stafford Visual Effects Production Manager
Neil Travis Additional Editing
Gary Burritt Negative Cutter
Larry Woodhouse Security Coordinator
Greg Hewett Sound Assistant
William Dwelly Animation Technical Director
Errin Lally Casting Coordinator
Alexander Garcia Assistant Editor
Michelle Baines Costume Set Supervisor
J. Norman Earle Best Boy Grip
Jason Collier Assistant Location Manager
Marc Marcum Story Editor
David R. Baron Third Assistant Director
Milena Zdravkovic Conceptual Illustrator
David Betancourt Foley Mixer
Melanie Donohue Assistant Chef
Matt Bauer General Manager
Mick Gray Generator Operator
Vincent Dela Luna Key Set Production Assistant
Anne Ritter Rotoscoping Artist
Janice Swayze Costume Coordinator
Lee Campbell Set Decorating Coordinator
Beck Carver Special Effects Assistant
Dave Ashcroft Camera Trainee
James McKenzie Moore Casting Assistant
Colette Jost Assistant Accountant
Nicholas Boughen CG Artist
Dan Foster Digital Effects Producer
Spencer Hon Lui Second Assistant Production Coordinator
Charleen Richards-Steeves ADR Mixer
Scott Edelstein Data Wrangler
Michael Franck Aerial Coordinator
Dana Dubé Animal Coordinator
Jean Lapointe Compositing Lead
Michael Taylor Production Executive
Karam Khan Researcher
Marc Hayes ADR Recordist
Sally Hudson Graphic Designer
Douglas W. Beard Special Effects Technician
Danny McNair First Assistant Production Coordinator
Jill Anderson Payroll Accountant
Paul Taylor First Assistant Camera
Craig Berkey Sound Designer
Paul Massey Sound Re-Recording Mixer
Erik Nash Visual Effects Supervisor
Joe Letteri Visual Effects Supervisor
John Nelson Visual Effects Supervisor
Dan Lemmon CG Supervisor
Isaac Asimov Novel
Ron Blecker Technical Advisor
Doug Chapman Stunts
Wes Sargent CG Artist
Marny Eng Stunts
Rick Pearce Stunts
Crystal Dalman Stunts
Tom Brown Music Arranger
Monique Ganderton Stunt Double
Brett Armstrong Stunts
Owen Walstrom Stunts
Alette Falle Stunts
Lauro Chartrand Stunts
Carolyn Anderson Stunts
David Mylrea Stunts
Clint Carleton Stunts
Lou Pecora Digital Compositor
Jeff Sanca Stunts






















ikwilfilmskijken © 2024