Avengers: Infinity War Trailer


Robert Downey Jr.
als Tony Stark / Iron Man
Chris Hemsworth
als Thor Odinson
Mark Ruffalo
als Bruce Banner / Hulk
Chris Evans
als Steve Rogers / Captain America
Scarlett Johansson
als Natasha Romanoff / Black Widow
Benedict Cumberbatch
als Stephen Strange / Doctor Strange
Tom Holland
als Peter Parker / Spider-Man
Chadwick Boseman
als T'Challa / Black Panther
Don Cheadle
als James 'Rhodey' Rhodes / War Machine
Zoe Saldaña
als Gamora
Karen Gillan
als Nebula
Elizabeth Olsen
als Wanda Maximoff / Scarlet Witch
Paul Bettany
als Vision
Anthony Mackie
als Sam Wilson / Falcon
Sebastian Stan
als James 'Bucky' Barnes / Winter Soldier
Tom Hiddleston
als Loki
Idris Elba
als Heimdall
Danai Gurira
als Okoye
Peter Dinklage
als Eitri
Benedict Wong
als Wong
Pom Klementieff
als Mantis
Dave Bautista
als Drax
Vin Diesel
als Groot (voice)
Bradley Cooper
als Rocket (voice)
Gwyneth Paltrow
als Virginia 'Pepper' Potts
Benicio del Toro
als Taneleer Tivan / The Collector
Josh Brolin
als Thanos
Chris Pratt
als Peter Quill / Star-Lord
Sean Gunn
als On-Set Rocket
William Hurt
als Secretary of State Thaddeus 'Thunderbolt' Ross
Letitia Wright
als Shuri
Terry Notary
als Cull Obsidian / On-Set Groot
Tom Vaughan-Lawlor
als Ebony Maw
Carrie Coon
als Proxima Midnight (voice)
Michael James Shaw
als Corvus Glaive
Stan Lee
als Bus Driver
Winston Duke
als M'Baku
Florence Kasumba
als Ayo
Kerry Condon
als Friday (voice)
Monique Ganderton
als On-Set Proxima Midnight
Jacob Batalon
als Ned Leeds
Tiffany Espensen
als Cindy
Isabella Amara
als Sally
Ethan Dizon
als Tiny
Ariana Greenblatt
als Young Gamora
Ameenah Kaplan
als Gamora's Mother
Ross Marquand
als Johann Schmidt / Red Skull (Stonekeeper)
Michael Anthony Rogers
als Secretary Ross' Aide
Stephen McFeely
als Secretary Ross' Aide
Aaron Lazar
als Doctor Strange Double
Robert Pralgo
als Thanos Reader
Olaniyan Thurmon
als Teenage Groot Reader
Blair Jasin
als Street Pedestrian #1
Matthew Zuk
als Street Pedestrian #2
Laura Miller
als Scottish News (STV) Reporter
Kenneth Branagh
als Asgardian Distress Call (voice) (uncredited)
Samuel L. Jackson
als Nick Fury (uncredited)
Cobie Smulders
als Maria Hill (uncredited)
Harrison Osterfield
als Boy on Bus (uncredited)
Gary Peebles
als Kingsguard (uncredited)
Marija Abney
als Dora Milaje (uncredited)
Zola Williams
als Dora Milaje (uncredited)
Marie Mouroum
als Dora Milaje (uncredited)
James Siderits
als NYC Pedestrian (uncredited)
Precious Jenkins
als Border Tribe Warrior (uncredited)
Bobby James
als Border Tribe Warrior (uncredited)
Lady Cardinal
als Street Pedestrian #3
Kevin Feige Producer
Stephen McFeely Screenplay
Jon Favreau Executive Producer
Alan Silvestri Original Music Composer
Louis D'Esposito Executive Producer
Stan Lee Executive Producer
Victoria Alonso Executive Producer
Alan Fine Executive Producer
Jack Kirby Comic Book
Trent Opaloch Director of Photography
Judianna Makovsky Costume Design
Christopher Markus Screenplay
Jim Starlin Comic Book
Sarah Halley Finn Casting
Charles Wood Production Design
Jim Barr Art Direction
Jann K. Engel Art Direction
Sean Ryan Jennings VFX Artist
James Gunn Executive Producer
Mitchell Bell Co-Producer
Jeffrey Ford Editor
Matthew Schmidt Editor
Thomas Brown Art Direction
Beat Frutiger Art Direction
Mike Stallion Art Direction
Mary Castor Makeup Artist
Lulu Morgan Production Supervisor
JoAnn Perritano Unit Production Manager
Jason Tamez Production Supervisor
Simon Downes Second Assistant Director
Mark Rossini Third Assistant Director
Janine Rath-Thompson Hair Department Head
Deborah Rutherford Makeup Department Head
Michelle Diamantides Key Hair Stylist
Conor McCullagh Key Makeup Artist
Theresa Greene Art Department Coordinator
Lauren Abiouness Assistant Art Director
Jennifer Bash Assistant Art Director
Kevin Gilbert Assistant Art Director
Sarah Ginn Assistant Art Director
Kevin Houlihan Assistant Art Director
Rhys Ifan Assistant Art Director
Luke Whitelock Assistant Art Director
Rodney Fuentebella Conceptual Illustrator
John H. Samson Construction Coordinator
Isona Rigau Draughtsman
Alex Bowens Draughtsman
Aoife Warren Draughtsman
Russell R. Anderson Leadman
Tommy Janulis Property Master
Jackson Sze Conceptual Illustrator
Carolina Grisorio Art Department Coordinator
Fliss Jaine Art Department Coordinator
Jeffrey Steven Brink Aerial Camera
Michael Craig Ferguson Drone Operator
Eric Dvorsky Aerial Camera Technician
Jared Slater Aerial Camera Technician
Jeremy Braben Aerial Director of Photography
Dylan Goss Aerial Director of Photography
Kent Harvey Camera Operator
Geoffrey Haley Camera Operator
Ross Coscia Camera Operator
Chris Milani Best Boy Electric
Ronald Hersey Camera Operator
David Richert Camera Operator
Ken Fisher Camera Operator
Maurice K. McGuire Camera Operator
Tiko Pavoni Camera Operator
Christopher Raymond Camera Operator
Peter Ayriss Drone Operator
Louie Northern Drone Operator
Henry Bridges Drone Operator
Sean Ricigliano Epk Camera Operator
Jeff Murrell Gaffer
Dan Riffel Gaffer
Pat Sweeney Gaffer
Brian Rosso Dolly Grip
Sean Devine Dolly Grip
Michael J. Coo Key Grip
Charles Crivier Key Grip
Shane Detwiler Rigging Grip
Darin Devonshire Rigging Grip
Sam Haynes Rigging Grip
Mitchell' Bird' Hobby Rigging Grip
Nolan Jenkins Rigging Grip
Joseph Kendrick Rigging Grip
Tony Murima Rigging Grip
Steve Pittman Rigging Grip
K.C. Roballo Rigging Grip
R Michael Sasser Rigging Grip
Johnny Gidcomb ADR Voice Casting
Tara Feldstein Bennett Casting
Chase Paris Casting
Jason B. Stamey Casting Associate
Adriana Del Valle Casting Assistant
Molly Doyle Casting Assistant
German Lee Castillo Ager/Dyer
Sebastien Jutras Ager/Dyer
Travis Scott Merrill Ager/Dyer
Jason Rainey Ager/Dyer
Gildardo Tobon Ager/Dyer
Michael Crow Assistant Costume Designer
Erica Rice Assistant Costume Designer
Lisa Tomczeszyn Assistant Costume Designer
Elizabeth Shelton Assistant Costume Designer
Mhairi Gibb Costume Coordinator
Nick Scarano Costume Supervisor
Sheena Wichary Costume Supervisor
Laura Steinman Costume Supervisor
Javier Arrieta Key Costumer
Annie Hill Costume Supervisor
Michelle Liu Key Costumer
Sanford Slepak Key Costumer
Kate Abraham Set Costumer
Anthony Almaraz Set Costumer
Jason Blackman Set Costumer
David Butler Set Costumer
Charlie Dicus Set Costumer
Yen Do Set Costumer
Mike Lutz Set Costumer
Branden Marks Set Costumer
Ashley Marie Parker Set Costumer
Craig Anthony Set Costumer
Tricia Yoo Set Costumer
Kevin Boyett Set Costumer
Ian Creed Marine Coordinator
Eli Sasich Script Coordinator
John M. Pisani Unit Publicist
Dave Jordan Music Supervisor
Laura Holeman Digital Intermediate
Jessica T. Stone Digital Intermediate
Cassie Dixon First Assistant Editor
Robin Buday First Assistant Editor
Aaron Colman-Hayes 3D Artist
Erik Christensen 3D Modeller
Jan Philip Cramer Animation Director
Kevin Martel Animation Supervisor
Ben Wiggs Animation Supervisor
Gourdal Sebastien CG Supervisor
Hannes Poser CG Supervisor
Greg Teegarden CG Supervisor
Steve Sauers CG Supervisor
Fernando Zorrilla CG Supervisor
Yogesh Bhavsar Creature Technical Director
Bjørn Blaaberg Sørensen Creature Technical Director
Tracy Nicole Irwin Creature Technical Director
Chay Johansson Creature Technical Director
Josh Methven Creature Technical Director
Natapon Huangsakuncharoen Creature Technical Director
Matthias Zeller Creature Technical Director
Ellen Hoffmann Lead Animator
Keith W. Smith Lead Animator
Santosh Kumar Dey Matchmove Supervisor
Salvatore Valone VFX Editor
Marla Neto Henshaw Visual Effects Coordinator
Alexander St. Pierre Visual Effects Coordinator
Daniel Baker Visual Effects Coordinator
Giedre Balseviciute Visual Effects Coordinator
Andrew Cheng Visual Effects Coordinator
Jake Delaney Visual Effects Coordinator
Rebecca Fair-Lien Visual Effects Coordinator
Christopher Finley Visual Effects Coordinator
Simon Fraser Visual Effects Coordinator
Brendan Grady Visual Effects Coordinator
Kotamraju Karthik Visual Effects Coordinator
Erin Langford Visual Effects Coordinator
Kelani Lim Visual Effects Coordinator
Matthew Lloyd Visual Effects Coordinator
Gareth Pearce Visual Effects Coordinator
Tamar Shaham Visual Effects Coordinator
Sarah Stauffer Visual Effects Coordinator
Caitlin Thornton Visual Effects Coordinator
Agnes Toomus Visual Effects Coordinator
Caroline Whitehill Visual Effects Coordinator
Wenjia Zhao Visual Effects Coordinator
Katia Muscariello Visual Effects Coordinator
Alison Luong Visual Effects Coordinator
Henry Wan Visual Effects Coordinator
Lee Maher Visual Effects Coordinator
Margaux Peach Visual Effects Coordinator
Tom Barrett Visual Effects Editor
Andy Stevens Visual Effects Editor
Samuel Perkins Visual Effects Editor
Lorelei David Visual Effects Editor
Nick Dacey Visual Effects Editor
Katherine Farrar Visual Effects Producer
Asha Joseph Visual Effects Producer
Georgina Street Visual Effects Producer
Jen Underdahl Visual Effects Producer
Lara Lom Visual Effects Producer
Eric Scott Visual Effects Producer
Danielle Legovich Visual Effects Producer
Dan DeLeeuw Visual Effects Supervisor
Varun Hadkar Visual Effects Supervisor
Doug Spilatro Visual Effects Supervisor
Swen Gillberg Visual Effects Supervisor
Jamie Hallett Visual Effects Supervisor
Andrew Morley Visual Effects Supervisor
Russell Earl Visual Effects Supervisor
Greg Steele Visual Effects Supervisor
Matt Aitken Visual Effects Supervisor
Johnny Roek Visual Effects Technical Director
Javier Meroño Visual Effects Technical Director
Stefanie Blatt Visual Effects Technical Director
Oliver Ferguson Visual Effects Technical Director
Scott Dwyer Pyrotechnician
Daniel Sudick Special Effects Supervisor
Gareth Wingrove Special Effects Supervisor
David M. Roberts Boom Operator
Kate Morath Boom Operator
Robert Vardaros Boom Operator
Nick Ray Harris Boom Operator
Matt Aston Boom Operator
Benjamin Farthing Boom Operator
Will Loftin Boom Operator
Marcus Petruska Boom Operator
Todd O. Russell Boom Operator
Charles German Boom Operator
Dan O'Connell Foley
Christopher Flick Foley Editor
Jacob Riehle Foley Editor
David Farmer Sound Designer
Nia Hansen Sound Designer
Samson Neslund Sound Effects Editor
Steve Orlando Sound Effects Editor
Tom Johnson Sound Re-Recording Mixer
Juan Peralta Sound Re-Recording Mixer
Daniel Laurie Supervising Sound Editor
Shannon Mills Supervising Sound Editor
Daniel Hargrave Stunts
Hajar Mainl Script Supervisor
Lori Grabowski Script Supervisor
Sarah Stuart Draughtsman
Serena Reichenbaugh Sound Mixer
Trinh Tran Executive Producer
Russell Bobbitt Property Master
James Gunn Additional Dialogue
Kelly Port Visual Effects Supervisor
Andy Park Conceptual Illustrator
Harrison Osterfield Actor's Assistant
Chris Castaldi First Assistant Director
Anthony Russo Director
Joe Russo Director
Jackson Spidell Stunts
Jerad Marantz Concept Artist
Sean Ryan Jennings Visual Effects Art Director
Julian Ashby Art Direction
Jordan Crockett Art Direction
Matthew Gatlin Art Direction
Chris 'Flimsy' Howes Art Direction
David E. Scott Art Direction
Brian Stultz Art Direction
Mark Swain Art Direction
Ray Chan Supervising Art Director
Leslie A. Pope Set Decoration
Kenneth Malicdem First Assistant Director
David Sardi First Assistant Director
Bill McClelland Camera Operator
Alexander Talley Camera Production Assistant
Sara Daily Camera Production Assistant
Kerry Goodrum Camera Production Assistant
Daniel J. Riva Camera Production Assistant
Daniel A Hernandez Digital Imaging Technician
Kyle Spicer Digital Imaging Technician
Lewis Rothenberg Digital Imaging Technician
Daniele Colombera Digital Imaging Technician
Robert Howie Digital Imaging Technician
Jonathan Carbonaro Digital Imaging Technician
Stuart Huggins Digital Imaging Technician
Michael Kim Digital Imaging Technician
Steve Freebairn Digital Imaging Technician
Scott Montgomery Drone Cinematographer
Neil Ashton Electrician
Dave Clements Electrician
Raul Flores Electrician
August Gentry Electrician
Vareck Gober Electrician
Kristopher Gordon Electrician
Adam Horne Electrician
Abbie Knights Electrician
Dean Labossiere Electrician
Laurentiu Maria Electrician
Levi Martinez Electrician
Beaux Petit Electrician
Mark Ritchie Electrician
Jose de Jesus Servin Electrician
Grady Sonam Electrician
Mitchell Ursetta Electrician
Garry Thomson Electrician
John Alcantara Electrician
Richard Harrowing Electrician
Taylor Matheson First Assistant "A" Camera
Sean Hunter Moe First Assistant "B" Camera
Stephen Early First Assistant "B" Camera
Andy Hoehn First Assistant "C" Camera
Annabelle Nutt Gaffer
Zach Steele Gaffer
Davey Mayes Generator Operator
Brendon Phillips Key Grip
Peter Bulavinetz Key Grip
Mitchell K. Hiniker Key Rigging Grip
Jason Sutton Libra Head Technician
Nolan Aldridge Lighting Technician
James Bridger Lighting Technician
Callum Collins Lighting Technician
Thomas M. Dangcil Lighting Technician
Rory Grierson Lighting Technician
Jonathan Irizarry Lighting Technician
Austin Kenyon Lighting Technician
Jonny Mackenzie Lighting Technician
Scott Medcalf Lighting Technician
James Nesbitt Lighting Technician
David Oliveros Lighting Technician
John Paul Palmer Lighting Technician
Emma Pedone Lighting Technician
Sol Saihati Lighting Technician
Joel C. Warren Lighting Technician
Jerry Wheat Lighting Technician
Coy Breaux Lighting Technician
Jeff LaBaume Lighting Technician
Colin Lutke Lighting Technician
Jonathan Terpstra Lighting Technician
Jason M. Thompson Lighting Technician
Ross Grimshaw Lighting Technician
Launcelle Bustamante Rigging Grip
Skye Lane Rigging Grip
Christopher William Moore Rigging Grip
Matt Shearer Rigging Grip
Scott Stuart Rigging Grip
Jeff Comfort Russian Arm Operator
Matthew Haskins Second Assistant "A" Camera
Trey Twitty Second Assistant "B" Camera
Christopher Eng Second Assistant "B" Camera
Jamie Pair Second Assistant "B" Camera
Douglas Ryan Second Assistant "C" Camera
Alexandra Matheson Second Assistant "C" Camera
Alexander Witt Second Unit Director of Photography
Geoffrey Haley Steadicam Operator
Chuck Zlotnick Still Photographer
Robert A. Sutton Techno Crane Operator
Jason Talbert Techno Crane Operator
Martin Ward Video Assist Operator
Tyler Blackwell Video Assist Operator
Fred Duffer Video Assist Operator
Sebastian Badea Senior Animator
Chris Barsamian Senior Animator
Liz Bernard Senior Animator
Krzysztof Boyoko Senior Animator
Stephen A. Buckley Senior Animator
Russell Chou Senior Animator
Gary Edwards Senior Animator
Carlos Fraiha Senior Animator
Allen Holbrook Senior Animator
Jerry Kung Senior Animator
Emil Simeonov Senior Animator
Travis Tohill Senior Animator
Jeff Vacanti Senior Animator
Roland Vallet Senior Animator
Aaron Hamman Senior Modeller
Toni Avalos Extras Casting
Mary Huber Extras Casting
Alexandra Di Giacomo Extras Casting Assistant
Brian Webb Extras Casting Assistant
Jess Jansen Assistant Editor
Hector Padilla Assistant Editor
Subodhana Ranatunga Assistant Editor
Scott Fox Colorist
David E. Franks Colorist
Nicholas Bussey Dailies Operator
Storm Evans Dailies Operator
Jessica Page Dailies Operator
Iain Thomson Dailies Operator
Jacob McElroy Dailies Operator
Maimunah Yahkup Dailies Operator
Gareth Mabey Dailies Operator
Jessica Page Dailies Technician
Wayan Blue Palmieri Stereoscopic Editor
Justin Faith Contact Lens Technician
Nicki Harris Contact Lens Technician
Michelle Johnson Hair Department Head
Yvette Stone Hair Department Head
Louisa V. Anthony Hairstylist
Karen Bartek Hairstylist
Demetrice Dixon Hairstylist
Anna Quinn Hairstylist
Dawn Turner Hairstylist
Nicole Venables Hairstylist
Robert Wilson Hairstylist
Raissa Patton Hairstylist
Donald McInnes Hairstylist
Deidra Dixon Hairstylist
Quan Pierce Hairstylist
Jennifer Bell Hairstylist
Kristin Wahl Hairstylist
Luca Vannella Hairstylist
Mary L. Mastro Hairstylist
Barbara Olvera Hairstylist
Peter Tothpal Hairstylist
Michelle Ceglia Key Hair Stylist
Sheila Cyphers-Leake Key Hair Stylist
Alexei Dmitriew Key Makeup Artist
Dennis Liddiard Key Makeup Artist
Francisco X. Pérez Key Makeup Artist
Don Rutherford Key Makeup Artist
Rob Seal Makeup Artist
Malwina Suwinska Makeup Artist
Vasilios Tanis Makeup Artist
Brian Waltsak Makeup Artist
Lauren Winegar Makeup Artist
Bill Myer Makeup Artist
Bart Mixon Makeup Artist
Sian Richards Makeup Artist
Linda Whang Makeup Artist
Susan Ransom Makeup Artist
Vincenzo Mastrantonio Makeup Artist
Matteo Silvi Makeup Artist
Douglas Noe Makeup Artist
Vivian Baker Makeup Artist
Deborah La Mia Denaver Makeup Artist
Margot Boccia Makeup Artist
Will Huff Makeup Artist
Vera Steimberg Makeup Artist
John Blake Makeup Department Head
Louise McCarthy Makeup Department Head
Courtney Lether Prosthetic Makeup Artist
Jon Moore Prosthetic Makeup Artist
Justin Stafford Wigmaker
Connie Grayson Criswell Wigmaker
Ashish Kukian Production Manager
Sainath Shinde Production Manager
Piyaporn Indageha Production Manager
Louis Polak Production Supervisor
Page Rosenberg-Marvin Production Supervisor
Joe Guest Unit Production Manager
Jamie Lengyel Unit Production Manager
Paul Ozzimo Conceptual Design
Mark Bialuski Construction Foreman
Neil Gahm Construction Foreman
John Bohan Construction Manager
Jools Faiers Graphic Designer
Jenn Moye Graphic Designer
Chris Donio Props
John Gorman Props
Clark Grimes Props
Matt Hancock Props
Riki LeCotey Props
Carl Peters Props
Alanna Suen Props
Carla Bailey Scenic Artist
Andy Bays Scenic Artist
Jodi Diodati Scenic Artist
Donald Fulmer Scenic Artist
Courtney Cocherell Set Decoration Buyer
Helen Kozora Set Decoration Buyer
Charlotte Lee Set Decoration Buyer
Sophie Worley Set Decorating Coordinator
Nancy A. King Set Decorating Coordinator
Chris Arnold Set Designer
John Berger Set Designer
Tim Croshaw Set Designer
Kevin Cross Set Designer
Robert Fechtman Set Designer
Erik Haraldsted Set Designer
Bria Kinter Set Designer
Jeff Markwith Set Designer
Ron Mason Set Designer
Masako Masuda Set Designer
Anne Porter Set Designer
Julien Pougnier Set Designer
Ed Symon Set Designer
Justin Trudeau Set Designer
Brian A. Waits Set Designer
Robert Woodruff Set Designer
Alison Clements Set Designer
Sophia Ali Set Dresser
Autumn Atkinson Set Dresser
Zachary Barrett Set Dresser
John Bayles Set Dresser
Elliott Boswell Set Dresser
Kurtis Campbell Set Dresser
Jonna Capehart Set Dresser
Michael Corrigan Set Dresser
Hank Curtis Set Dresser
Robert Davis Set Dresser
Danny Florian Set Dresser
Matthew Lee Flory Set Dresser
Jordan Foster Set Dresser
John France Set Dresser
Breanne Grover Set Dresser
Zak Howell Set Dresser
Vincent E. Immordino Set Dresser
Maxine Kao Set Dresser
Clarissa Mobley Set Dresser
Paul Penley Set Dresser
Kyle S. Plowden Set Dresser
Michelle Radzisauskas Set Dresser
Lisa 'Pike' Rincon Set Dresser
John Rodgers Set Dresser
Nikki Sass Set Dresser
Eric Sherlin Set Dresser
Meagan Skerchock Set Dresser
Shawn Upthegrove Set Dresser
Bryan Andrews Storyboard Artist
Richard Bennett Storyboard Artist
Darrin Denlinger Storyboard Artist
Todd Harris Storyboard Artist
David Krentz Storyboard Artist
Norman Thaler Storyboard Artist
Daniel Fortin Costume Assistant
Katerina Kojeva Costume Assistant
Charelle Bronson Costumer
Alexandra Fiddes Costumer
Hannah Greene Costumer
Philip Quinn Costumer
Hans Georg Struhar Costumer
Gwendolyn Stukely Costumer
Mark Walcott Costumer
Daniel Mahler Landman Costumer
Jose Luis Ramos Jr. Costumer
Peter White Costumer
Dan Blacklock Costumer
Valentina Aulisi Costumer
Harriet Edmonds Costumer
Cliff Fleming Aerial Coordinator
Samara Bay Dialect Coach
Sarah Shepherd Dialect Coach
Courtney Young Dialect Coach
Andrew Jack Dialect Coach
Duarte Elvas Main Title Designer
Erin Sarofsky Title Designer
Richard Castro Production Accountant
Matt Hughes Production Accountant
Lylie Almeida Production Accountant
Sabbir Ahmed Production Accountant
Sheilah Sullivan Production Coordinator
Diana Cobo Production Coordinator
Rachael Lin Gallaghan Production Coordinator
Vinay Gautam Production Coordinator
Malinda McGuire Production Coordinator
Sarah Spearing Production Coordinator
Nattaya 'Pueng' Anuruk Production Coordinator
Elizabeth Tyson Production Coordinator
Lauren VanOrsdale Production Coordinator
Kerrie Lloyd Production Coordinator
Victoria Marino Production Coordinator
Jennifer Elmore Production Secretary
Jenny Kissoon Production Secretary
Kate Maudlin Production Secretary
Elizabeth Miller Security Coordinator
Rachel Coscia Set Production Assistant
Riley Flanagan Set Production Assistant
Jason McRae Smith Set Production Assistant
Lance Resch-Anger Set Production Assistant
Andy Benavides Set Production Assistant
George Kotsopoulos Set Production Assistant
Kenneth Wong Chan Set Production Assistant
Luke Moorcock Technical Supervisor
Cory L. Bol Travel Coordinator
Jeff Okabayashi Second Assistant Director
Alex McKay Third Assistant Director
Jeff Gersh ADR Mixer
Doc Kane ADR Mixer
Jeanette Browning ADR Recordist
Marco Alicea Assistant Sound Editor
Brad Semenoff Dialogue Editor
Ryan J. Frias Dialogue Editor
James Wright Dolby Consultant
Shelley Roden Foley Artist
John Roesch Foley Artist
Kimberly Patrick Foley Editor
Scott Curtis Foley Mixer
Josh Gold Sound Effects Editor
John Pritchett Sound Mixer
Christian Joyce Sound Mixer
Bud Raymond Sound Mixer
Arjun Banga Sound Mixer
Gazal Tabrizipour Contact Lens Technician
Chris Castaldi Producer
Maciej Kuciara Conceptual Illustrator
Paul Schneider Second Assistant Director
John David Duncan Assistant Set Decoration
Loren Robinson VFX Artist
Aviv Bar-Ami VFX Artist
Arild Anfinnsen VFX Artist
Alexander T.H. Browne VFX Artist
Grady Allen Bishop Camera Car
Mike Wilson Utility Stunts
Michael Jordan Russian Arm Operator
Camden Haydon Stand In
Chang Jung-min VFX Artist
Heidi Moneymaker Stunt Double
Caroline Vexler Stunts
Alexander Witt Second Unit Director
Noon Orsatti Stunts
Tom Brown Music Arranger
Renae Moneymaker Stunts
Kandis Hargrave Stunt Driver
Michelle Rose Stunts
Shawn Kelly Animation Supervisor
Janeshia Adams-Ginyard Stunt Double
Gee Alexander Stunts
Marija Abney Stunts
Jennifer Badger Stunts
Branden Arnold Stunts
Loyd Bateman Utility Stunts
Chris Barrett Stunt Driver
Nate Andrade Utility Stunts
Derek Alfonso Utility Stunts
Tamiko Brownlee Stunt Double
Steven Atkinson Utility Stunts
Anis Cheurfa Stunt Double
Jwaundace Candece Stunts
Rob de Groot Stunt Double
Martin De Boer Stunt Double
Shauna Galligan Stunt Double
Holland Diaz Stunt Double
Monique Ganderton Stunt Coordinator
Glenn Foster Stunt Double
Daniel Hargrave Stunt Double
Bobby Holland Hanton Stunt Double
Alexander Hashioka Oatfield Utility Stunts
Sam Hargrave Stunt Driver
C.C. Ice Stunt Double
Kirk A. Jenkins Stunts
Daniel Hernandez Fight Choreographer
Crystal Michelle Stunt Double
Bethany Levy Stunt Double
Anthony N. Utility Stunts
Scott Loeser Utility Stunts
Greg Rementer Stunt Double
Stephen A. Pope Stunt Coordinator
Bayland Rippenkroeger Stunts
Meredith Richardson Utility Stunts
Jackson Spidell Utility Stunts
Michael Sims Stunt Double
Chris Romrell Stunt Double
James Young Fight Choreographer
Aaron Toney Stunt Double
Amber Whelan Utility Stunts
Keil Oakley Zepernick Utility Stunts
Tyler Witte Stunt Driver
Dean Bailey Stunt Driver
Kelly Bellini Stunt Double
Jahnel Curfman Stunt Double
Sergio Briones Stunt Double
Victor Chan Stunts
Blaise Corrigan Stunts
Jimmy Hart Utility Stunts
David Elson Stunt Double
Tara Macken Stunt Double
Adam Lytle Stunt Double
Kyle Mclean Stunts
Declan Mulvey Stunts
Samantha MacIvor Stunts
Gary Peebles Stunt Double
Carl Anthony Nespoli Stunt Driver
Eric Salas Stunts
Jeremy Sample Stunt Driver
Amy Lynn Tuttle Stunts
Shawnna Thibodeau Stunts
Amber Whelan Stunts
Jodi Michelle Pynn Stunts
Tracey Ruggiero Stunts
Kiante Elam Stunts
Jess Durham Stunts
Mark Fichera Stunts
Marcelle Coletti Stunts
Marvin Ross Stunts
Daniel Stevens Utility Stunts
Danya Bateman Stunts
Bruce Shepperson Stunts
Brandon M. Shaw Stunts
Ryan Robertson Stunts
Taraja Ramsess Stunts
Antjuan Rhames Stunts
Nathaniel Perry Stunts
Eric Oram Stunts
George Quinones Utility Stunts
Travor Murray Utility Stunts
Woon Young Park Stunts
Ruben Maldonado Utility Stunts
Dave Macomber Utility Stunts
Richard King Utility Stunts
Matt LaBorde Utility Stunts
Scott Hunter Utility Stunts
Justin Howell Utility Stunts
Maria Hippolyte Stunts
Jermaine Holt Stunts
Garrett Hammond Utility Stunts
Jason Elwood Hanna Stunts
Dante Ha Utility Stunts
Ryan Green Utility Stunts
Thomas Joseph Culler Utility Stunts
David Conk Utility Stunts
Courtney Chen Stunts
Christopher Kelly Visual Effects
Janene Carleton Stunts
Joe Simon Characters
Jack Kirby Characters
Steve Englehart Characters
Steve Gan Characters
Bill Mantlo Characters
Keith Giffen Characters
Jim Starlin Characters
Stan Lee Characters
Larry Lieber Characters
Don Heck Characters
Jim Starlin Thanks
Kevin R. Wright Development Manager
Hiroshi Mori Visual Effects
Dena Sodano Stunts
Lisa Marra Visual Effects Producer
Nick Pepin Production Assistant






















ikwilfilmskijken © 2024