Mary Elizabeth Winstead als Kate | |
Miku Martineau als Ani | |
Woody Harrelson als Varrick | |
Tadanobu Asano als Renji | |
Jun Kunimura als Kijima | |
MIYAVI als Jojima | |
Michiel Huisman als Stephen | |
Mari Yamamoto als Kanako | |
Hirotaka Renge als Specialist | |
Kazuya Tanabe als Shinzo | |
Cindy Sirinya Bishop als Mother | |
Amelia Crouch als Teen Kate | |
Ava Caryofyllis als Child Kate | |
Gemma Brooke Allen als Young Kate | |
Hiroyuki Kobayashi als Old Wakagashira | |
Koji Nishiyama als Sato | |
Kazuhiro Muroyama als Taxi Driver | |
Shinji Uchiyama als Young Yakuza | |
Byron Bishop als Kentaro | |
Kimio Yamada als Driver Yakuza | |
Ryo Tanaka als Passenger Yakuza | |
Hanazumi als Hospital Worker | |
Masahiro Kanemaru als Hospital Worker #2 | |
Takuya Sano als Detective | |
Nobu Watanabe als Policeman with Detective | |
Genki Yamasaki als Excited Gamer | |
Patrick Newall als Security Sergeant | |
Apparekoizumi als Doorman | |
Geoffrey Guiliano als Restaurant Heavy | |
So Nozawa als Lead Guard | |
Takayuki Yamamoto als Guard | |
Andrew Macdonald als Tech | |
Eoin O'Brien als Firm Operative | |
Saiki Atsumi als Herself | |
Miku Kobato als Herself | |
Kanami Tōno als Herself | |
Misa als Herself | |
Elysia Rotaru als Headset Voice (voice) | |
Darin Fujimori als Yakuza Guard #1 | |
Kwang Bin als Yakuza Guard #2 | |
Bando Hirohichiro als Lead Performer | |
Ryuyo Kawamoto als Assassin | |
Ryotaro Fujiyama als Assassin | |
Katsuyoshi Kojima als Drummer | |
Yuya Shirakawa als Drummer | |
Mav Kang als Security Agent (uncredited) | |
Ulf Pilblad als Wedding Guest (uncredited) | |
Akihiko Sai als Bulky Yakuza (uncredited) | |
Akane Hirose als Herself |
Cedric Nicolas-Troyan | Director |
Kelly McCormick | Producer |
Umair Aleem | Writer |
Patrick Newall | Producer |
Bryan Unkeless | Producer |
Sandra Montiel | Editor |
Elísabet Ronaldsdóttir | Editor |
Nathan Barr | Music |
Dominic Watkins | Production Design |
Matt Levin | Executive In Charge Of Production |
Michael G. Selby | Co-Producer |
Audrey Fisher | Costume Design |
Katsuya Imai | Art Direction |
Miyuki Kitagawa | Art Direction |
Siranat Ratchusanti | Art Direction |
Charlie Revai | Supervising Art Director |
Lauren Thomas | Makeup Department Head |
Björn Mayer | Visual Effects Supervisor |
Lyle Vincent | Director of Photography |
David Leitch | Executive Producer |
Scott Allen Morgan | Executive Producer |
Sharon Miller | Line Producer |
Georgina Pope | Co-Producer |
Anthony J. Vorhies | Co-Producer |
Bryce Anderson | Co-Producer |
Taylor W. Rockwell | Visual Effects Producer |
Liza Richardson | Music Supervisor |
Jenny Jue | Casting |
Anthony J. Vorhies | Unit Production Manager |
Patrick Newall | Unit Production Manager |
K.C. Colwell | First Assistant Director |
Deborah Antoniou | Second Assistant Director |
Jonathan Eusebio | Stunt Coordinator |
Jonathan Eusebio | Second Unit Director |
Anchittha Phongchub | Line Producer |
Tim Pedegana | Production Supervisor |
Spencer Sano | Stunt Coordinator |
Seng Kawee | Stunt Coordinator |
Hiroo Minami | Fight Choreographer |
Akihiro Haga | Fight Choreographer |
Gun Bhoktavi | Assistant Art Director |
Sorawat 'Tony' Akarawatcharangur | Set Designer |
Prachya 'Jetjet' Pitapho | Set Designer |
Daniel Birt | Set Decoration |
Kasi Faengrod | Set Decoration |
Saharat Bunsatitya | Assistant Set Decoration |
Stanomir Dragoş | Production Sound Mixer |
Kazuko Shingyoku | Script Supervisor |
Luka Antonić | Costume Supervisor |
Liz Krause | Assistant Costume Designer |
Nirachara Wannalai | Assistant Costume Designer |
Miho Suzuki | Makeup Department Head |
Nana Miyamoto | Makeup Artist |
Leah Vautrot | Makeup Artist |
Sivakorn Suklungkarn | Makeup Artist |
Jakapan Wongsasuep | Makeup Artist |
Gabrielle Puneky | Makeup Artist |
Nana Fischer | Hair Department Head |
Gael Nicolas | Supervising Sound Editor |
Mark P. Stoeckinger | Supervising Sound Editor |
Gael Nicolas | Sound Designer |
Alan Rankin | Sound Designer |
Xiao'ou Olivia Zhang | Sound Designer |
Peter Brown | Sound Designer |
Andy Koyama | Sound Re-Recording Mixer |
Anna Behlmer | Sound Re-Recording Mixer |
Eric Robinson | Visual Effects Supervisor |
Samantha Banack | Visual Effects Producer |
Luke Groves | Visual Effects Producer |
Anisha Gibbs | Utility Stunts |