King Kong (2005)

Avontuur, Drama, Actie
De jaren '30. Een groep filmmakers reist af naar een legendarisch eiland om een film op te nemen. Eenmaal aangekomen blijken alle geheimzinnige verhalen over het eiland op waarheid te berusten. Het eiland wordt bevolkt door mysterieuze inboorlingen en vele gigantische beesten. Hoofdrolspeelster Ann Darrow wordt de gevangene van één van deze beesten: de 8 meter grote gorilla Kong.

King Kong Film Info

Score: 6.849/10 van 6769 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2005-12-12
Lengte: 187 Minuut / 3:7
Regisseur: Peter Jackson
Productie Studios: WingNut Films, Universal Pictures, Big Primate Pictures, MFPV Film
Productie Land: New Zealand, United States of America, Germany


King Kong Trailer


Naomi Watts
als Ann Darrow
Jack Black
als Carl Denham
Adrien Brody
als Jack Driscoll
Thomas Kretschmann
als Captain Englehorn
Colin Hanks
als Preston
Jamie Bell
als Jimmy
Andy Serkis
als Kong / Lumpy
Kyle Chandler
als Bruce Baxter
Evan Parke
als Hayes
Lobo Chan
als Choy
John Sumner
als Herb
Craig Hall
als Mike
Peter McKenzie
als Venture Crew
William Johnson
als Manny
David Pittu
als Weston
Mark Hadlow
als Harry
Geraldine Brophy
als Maude
David Dennis
als Taps
Pip Mushin
als Zelman
Jim Knobeloch
als Thuggish Executive
Ric Herbert
als Sleazy Executive
Lee Donahue
als Studio Guy's Assistant
Tom Hobbs
als Young Assistant
Tiriel Mora
als Fruit Vendor
Jed Brophy
als Venture Crew
John Wraight
als Venture Crew
William Wallace
als Venture Crew
Frank Edwards
als Venture Crew
Crawford Thomson
als Venture Crew
Richard Kavanagh
als Venture Crew
Stephen Hall
als Venture Crew
Joe Folau
als Venture Crew
Chic Littlewood
als Old Security Guard
Samuel Taylor
als Hooverville Child
Lorraine Ashbourne
als Theatre Actor
Laura Surrich
als New York Theatre Goer
Katie Jackson
als NY Child
Michael Lawrence
als Venture Crew
Ray Woolf
als Venture Crew - Helmsman
Eddie Campbell
als Venture Crew - Crewman
Greg Smith
als Venture Crew
Phil Grieve
als Laughing Man
Matt Wilson
als Photographer
Jim McLarty
als Photographer
Latham Gaines
als Photographer
Camille Keenan
als New York Citizen (uncredited)
Peter Jackson
als Biplane gunner
Christopher Boyes Sound Re-Recording Mixer
James Newton Howard Original Music Composer
Peter Jackson Director
Peter Jackson Producer
Peter Jackson Writer
Fran Walsh Producer
Fran Walsh Writer
Philippa Boyens Writer
Philippa Boyens Co-Producer
Andrew Lesnie Director of Photography
Grant Major Production Design
Joe Bleakley Art Direction
Alan Lee Conceptual Design
Victoria Burrows Casting
John Hubbard Casting
Liz Mullane Casting
Dan Hennah Set Decoration
Dan Hennah Supervising Art Director
Jabez Olssen Additional Editing
Jamie Selkirk Editor
David Long Original Music Composer
Mel Wesson Original Music Composer
Daniel Hubbard Casting
Terry Ryan Costume Design
Brent Burge Sound Designer
David Farmer Sound Designer
Jan Blenkin Producer
Carolynne Cunningham Producer
Carolynne Cunningham First Assistant Director
Ray Beentjes Dialogue Editor
Peter Russell Stand In
Ed Mulholand Construction Coordinator
Jim Weidman Supervising Music Editor
Simon Bright Art Direction
Simon Bright Set Decoration
Peter Swords King Hair Designer
Peter Swords King Makeup Designer
Rick Findlater Hair Supervisor
Eric Leighton Animation Director
Rick Canelli ADR Recordist
Andy McLaren Set Dresser
Nick Weir Property Master
Gunner Ashford Armorer
Kayne Asher Dolly Grip
David Brown Rigging Gaffer
Taipua Adams Lighting Technician
Lynne Reed Color Timer
Patrick Kalyn Animation
Kelly Valentine Hendry Casting Assistant
Miranda Rivers Extras Casting Coordinator
Peter Dillon Utility Stunts
Anne Bruning Unit Production Manager
Hannah Clarke Production Coordinator
Bruce Emery Dolby Consultant
Martin Kwok First Assistant Sound Editor
Stuart Michael Thomas Music Consultant
Pippa Anderson Post Production Supervisor
Carolyn M. Fenton Costume Supervisor
Nigel Stone ADR Supervisor
Randy Link Animation
Rhys Duncan Camera Operator
Matthew Lambourn Sound Editor
Collin Butrum Transportation Coordinator
Sally Eccleston First Assistant Camera
Ethan van der Ryn Supervising Sound Editor
Michael Semanick Sound Re-Recording Mixer
Annette Wullems Associate Producer
Reg Garside Gaffer
Rebecca Downes Visual Effects Coordinator
Dan Lemmon Digital Effects Supervisor
Alex Funke VFX Director of Photography
Guy Adan Unit Publicist
Polly McKinnon ADR Editor
Steve Ingram Special Effects Supervisor
Cyndi Ochs Digital Effects Producer
Guy Williams 3D Supervisor
David B. Nowell Aerial Director of Photography
Tim Starnes Music Editor
Vicki Galloway-Weimer Visual Effects Producer
Mike Hopkins Supervising Sound Editor
Robyn McFarlane Foley Recordist
Michael Hedges Sound Re-Recording Mixer
Matt Aitken CG Supervisor
Tim Stratton Electrician
Joe Letteri Senior Visual Effects Supervisor
Chris Anderson Stunt Coordinator
Christian Rivers Animation Director
David Hollingsworth Telecine Colorist
Hayden Collow Sound Effects Editor
Nigel Scott Music Coordinator
Merrin Ruck Script Supervisor
Corinne Bossu Makeup Artist
Scott E. Anderson Visual Effects Supervisor
Hayley Atherton Assistant Makeup Artist
Derek Casari Sound Engineer
Aria Harrison Assistant Script
Sean Button Stunts
Hugo Dominguez Visual Effects
Eileen Moran Co-Producer
Lucy McLay Costumer
Randall William Cook Second Unit Director
Ed Hawkins Digital Compositor
Joel Fletcher Animation
Julie Adams Dialect Coach
Neil Aldridge Assistant Dialogue Editor
Aaron Cubis Projection
Simon Harding Steadicam Operator
Mathew Gordon Location Assistant
Jared Connon Location Manager
Tony Keddy Key Grip
Peter Cobbin Thanks
Sarah Milnes Researcher
Jamie Beard Lead Animator
Victoria Sullivan Script Supervisor
Greg Butler CGI Supervisor
Chris Hennah Art Department Manager
Matt Holmes Visual Effects Editor
Pete Anthony Orchestrator
Pete Anthony Conductor
Simon Ward Set Costumer
Tanya Blumstein Dialogue Coach
Kristie Breslin Art Department Coordinator
Eliza Godman Assistant Costume Designer
Shona McCullagh Choreographer
Pierre Vinet Still Photographer
Atsushi Sato Animation Supervisor
Belindalee Hope Production Manager
Karl Chisholm Special Effects Coordinator
Veronique Lawrence Script Supervisor
Colin Alway Sequence Leads
Brian Van't Hul Visual Effects Supervisor
Shane Cooper Software Engineer
Darren Bradnock Grip
Andy Buckley Set Medic
Corrin Ellingford Boom Operator
Greg Cockerill Set Decoration
Colin Davidson Construction Foreman
Colin Deane First Assistant Camera
Dan Akers Digital Compositors
Philippa Wood Publicist
Emily Ireland Unit Manager
Noor Razzak Assistant Grip
Dion Hartley Best Boy Grip
Jacqui Allen Assistant Art Director
Jeremy Bennett Visual Effects
Jeremy Bennett Conceptual Design
Daniel Aird Greensman
Genevieve Cooper Lead Painter
Carl Bellavia Location Scout
Stephen Crene Painter
Christopher Aitken Sculptor
Miriam Bellard Set Designer
Ben Milsom Standby Painter
Susie Glass Hairstylist
Kevin Anderton Carpenter
Chris Walker Craft Service
Alexandra Bishop Clapper Loader
Pete Butters Propmaker
Hammond Peek Sound Recordist
Ben Hall Systems Administrators & Support
Nadia Diggins Color Grading
David Birrell First Assistant Editor
Huw Griffiths Best Boy Electric
Chris Hiles Production Sound Mixer
Robert Baldwin Creature Design
Julie Zavala Ron Machinist
James Van Der Reyden Motion Capture Artist
Ryan Carey Stunt Double
Jayne Herrmann Digital Intermediate Assistant
Mark Cameron Williams Graphic Designer
Keith Huggins Senior Animator
Richard Taylor Creature Technical Director
Daniel Falconer Creature Design
Dayna Grant Stunts
Emily Griffiths Production Assistant
Richard Matthews Additional Second Assistant Director
Stephanie Weststrate Second Assistant Director
Del Chatterton Third Assistant Director
Paul Hambleton Extras Dresser
Darryl Longstaffe Draughtsman
Mark Hawthorne Assistant Editor
Cilla Leckie Costume Coordinator
Jonathan Roy Grindlay Special Effects Assistant
Mario de Dios VFX Artist
Karen Harper Vocals
Jessica A. Gihon Assistant Accountant
William Dwelly Animation Technical Director
Jeff Barnes Production Executive
Peter Baustaedter Matte Painter
Lucy Adams Costume Assistant
Skot Thomas Second Second Assistant Director
Chris Guise Title Designer
Brian Kahanek ADR Mixer
Ross Anderson Special Effects Technician
Heather Clarke Additional Visual Effects
Juliette Davis Visual Effects Production Assistant
Marion Davey Visual Effects Production Manager
Alys Rowe Camera Trainee
Andrew Lambert Data Wrangler
Mike Knudson Focus Puller
Tony Monk Helicopter Camera
Steve Allanson Second Assistant Camera
Jan Kruse Digital Colorist
Holger Spill Digital Intermediate Editor
Shara Hudson Post Production Coordinator
Linda Klein-Nixon Accountant
Aimee Aspinall Assistant Production Coordinator
Leigh van der Byl CG Artist
Christine Arboit Creature Technical Director
Sarah Valentine Extras Casting
Jonny Doig Production Runner
Evan Christie Rotoscoping Artist
Graham Binding Animation
Carrie McLaughlin Foley Artist






















ikwilfilmskijken © 2022