Eric Balfour als Sheriff Adam | |
Bianca A. Santos als Samantha / Red Rotting Hood | |
Patrick Muldoon als Deputy Henry | |
Heather Tom als Officer Victoria | |
Brendan Wayne als Officer Scudder | |
M.J. Brackin als Martha | |
Romeo Miller als Danny | |
Amy Argyle als Becky | |
Marina Sirtis als Esmerelda Windield / Grandmother | |
Tony Ketcham als Benson | |
Jake T. Getman als Dusty | |
Izabella Alvarez als Kendra | |
Taylor Carr als Rita | |
Ashley Doris als Jenny | |
Demetrius Stear als Tommy | |
Baker Chase Powell als Ramiro | |
Kevin Ragsdale als Lance | |
Kali Cook als Anna | |
Steven Skyler als Alex | |
Carl Donelson als Jason | |
Amy Landon als Deputy Abbey | |
Tammy Klein als Mildred | |
Danielle Vasinova als Denise Knox | |
Michael Wright als Police officer | |
Aaron Lord als background extra | |
Alexandria Ossey als background extra | |
Nickolas Nielsen als EMT |
Jared Cohn | Director |
Gabriel Campisi | Writer |
Laura Beth Love | Director of Photography |
Paul Bales | Co-Producer |
David Rimawi | Executive Producer |
David Michael Latt | Producer |
Chris Ridenhour | Music |
Chris Cano | Music |
Scotty Mullen | Casting |
Rob Pallatina | Editor |
Yesenia Correa | Costume Design |
Mariah Kraft | Makeup Artist |
Michael Wright | Best Boy Grip |
Doug Burdinski | Line Producer |
Nigina Niyazmatova | Line Producer |
Blake Reistad | Production Design |
Jason Ravi Carpenter | Art Direction |
Sheena Morris | Assistant Makeup Artist |
Brie Cubelic | Unit Production Manager |
Tim McDaniel | Production Manager |
Antonio Bardales | Second Assistant Director |
Christopher Read | First Assistant Director |
Jeff Robinson | First Assistant Director |
Max Bales | Assistant Art Director |
Lily Campisi | Art Department Assistant |
Gabriel Campisi | Art Department Assistant |
Jennifer Casey | Art Department Assistant |
Mike DiGrazia | Key Art Production Assistant |
Ken Haeser | Concept Artist |
Ken Haeser | Storyboard Artist |
Buz Hasson | Concept Artist |
Buz Hasson | Storyboard Artist |
Chris Prange | Property Master |
Blair Smith | Concept Artist |
Blair Smith | Storyboard Artist |
Mickey Woodall | Property Master |
Shirley Do | Special Effects Makeup Artist |
Corey Brown | Boom Operator |
Michael Hardman | ADR Recordist |
Michael Hardman | Foley Editor |
Di Le | Sound Effects Editor |
Max Nikoff | Sound Mixer |
Lisa Ries | Supervising Sound Editor |
Sasha Burrow | Visual Effects |
Steve Clarke | Visual Effects |
John Karner | Visual Effects |
Paul Knott | Visual Effects |
David Shorey | Visual Effects |
Aaron Witlin | Visual Effects |
Glenn Campbell | Visual Effects Supervisor |
Aine Graham | Compositing Artist |
Tammy Klein | Compositing Artist |
Sandell Stangl | Visual Effects Coordinator |
Rustic Bodomov | Stunt Double |
Edward Conna | Stunts |
Chris Herrington | Stunts |
Steve Hart | Stunts |
Lauren Mary Kim | Stunts |
Tara Macken | Stunt Double |
Casey Pieretti | Stunts |
Chris Prange | Stunts |
Tom Roach | Stunts |
Alice Rietveld | Stunt Double |
Gregg Sargeant | Stunts |
Tony Snegoff | Stunt Coordinator |
Tim Soergel | Stunts |
Kyle Derek | Stunts |
Loren Azlein | Second Assistant Camera |
Donovan Clarke | Grip |
Wade Cordts | Gaffer |
Quaid Cde Baca | Steadicam Operator |
Chris Daniel | First Assistant Camera |
Scott Hines | Key Grip |
Jason Klinger | Key Grip |
Kyle T. Leach | Grip |
Raymond Liu | Still Photographer |
Laura Beth Love | Camera Operator |
Casey Oberhansli | First Assistant Camera |
Jenny Roh | Second Assistant Camera |
Bryan Dietzman | Casting Associate |
Elizabeth Magallanes | Set Costumer |
Maria Cardoza | Contract Manager |
Tiffany Kristie Cruz | Post Production Coordinator |
David Courtice | Post Production Producer |
Allen Kelly | Colorist |
Terrence M. Scott | Assistant Editor |
Peter Lefevre | Additional Editor |
Mikel Shane Prather | Additional Music Supervisor |
Katelyn Bennett | Production Assistant |
Fabio Chadad | Translator |
Andrew D. Clark | Production Coordinator |
Kyle Derek | Set Medic |
Chris Edrington | Animal Wrangler |
Edward Conna | Animal Wrangler |
Lawrence Elisalde | Production Assistant |
Barbara Gaddy-Edrington | Animal Wrangler |
Ken Hauser | Characters |
Chris Gutierrez | Animal Wrangler |
Maeve Harris | Other |
Buz Hasson | Characters |
O.J. Knighten | Animal Wrangler |
Dylan Myers | Production Assistant |
Joshua L. Lasell | Production Assistant |
Nickolas Nielsen | Key Production Assistant |
Nigina Niyazmatova | Production Accountant |
Zsuzsa Nyitrai | Production Accountant |
Debbie Pearl | Animal Coordinator |
Anne Rasmussen | Development Manager |
Tom Roach | Animal Wrangler |
Marquese Robinson | Production Assistant |
Andi Royer | Other |
Gregg Sargeant | Animal Wrangler |
Julie Strang | Animal Wrangler |
David Wright | Animal Wrangler |
Sean Winter | Production Assistant |
Tammy Klein | Graphic Designer |
Kristen Bitting | Stunt Double |