Morgan Kohan als Lily Summers | |
Marcus Rosner als Marcus | |
Brenda Matthews als Aunt Maggie | |
Emma Cam als Christie | |
Jeff Gonek als Bradford | |
Brendan Taylor als Angus | |
Tiffani Timms als Mom | |
Elizabeth McLaughlin als Ms. Bartlett | |
Shawn Ahmed als Dan | |
Cardi Wong als Jasper | |
Joe Costa als John | |
Lexie Huber als Mrs. Hartwell | |
Mark Brandon als Mr. Hartwell | |
Lucia Walters als Beatrice | |
Sienna Laplante als Daughter |
Lucie Guest | Director |
Andrea Shawcross | Writer |
Lucie Guest | Writer |
Amelia Burstyn | Associate Producer |
Louisa Cadywould | Executive Producer |
Tom Berry | Executive Producer |
Sebastian Battro | Executive Producer |
Gilles LaPlante | Producer |
Breanne Hartley | Executive Producer |
Richard Greenhalgh | Line Producer |
Jesse Lyon | Editor |
Geoff Wallace | Director of Photography |
Michael Neilson | Music |
Mia Johnson | Production Design |
Ann Forry | Casting |
Erica Minisini | Costume Design |
Richard Greenhalgh | Production Manager |
Matthew Tingey | First Assistant Director |
C. Damon Harper | Second Assistant Director |
Ryan Petey | "A" Camera Operator |
Marc Webb | "A" Camera Operator |
Justin Sebastian | First Assistant "A" Camera |
P. Anton Seaman | Second Assistant "A" Camera |
George Wallace | "B" Camera Operator |
Kate McCallum | First Assistant "B" Camera |
Molly Hwang | Second Assistant "B" Camera |
David Astorga Bocos | Still Photographer |
Leah Beaudry | Script Supervisor |
Jason Grundke | Sound Mixer |
Jason Wood | Boom Operator |
Tracy Cole | Set Decoration |
Hoo Youn Kwon | Set Dresser |
Gracey Burnett | Set Dresser |
Maxene Skinner | Set Dresser |
Michelle Bonwick | Set Dresser |
Robert O'Donnell | Property Master |
Francis Bellanger | Props |
Chantelle Cook | Graphic Designer |
Alessandra Felice | Costume Set Supervisor |
Miren Valdes | Costume Set Supervisor |
Jennifer Bibera | Truck Supervisor |
Sara Vandegraaf | Key Makeup Artist |
Miel Enage | Key Hair Stylist |
Alyssa Doucet | Makeup & Hair |
Courtney Yellow-Quill | Makeup & Hair |
Raivo Kruze | Gaffer |
Justin Uitto | Best Boy Electric |
Tem Hutchinson | Key Grip |
Adam Payne | Key Grip |
Armando Emile Hernandez | Best Boy Grip |
Tristan Bunkowsky | Grip |
Thomas Wider | Grip |
Ken Poole | Location Manager |
Al Dales | Assistant Location Manager |
Travis Franko | Key Production Assistant |
Kevin Parkhouse | Key Production Assistant |
Richard Raghoo | Accountant |
Jazz Jovic | Payroll Accountant |
Oktawian Gala | Payroll Accountant |
Chris Langford | Production Coordinator |
Johara Boukabous | Assistant Production Coordinator |
Braydon Langford | Third Assistant Director |
Jennipher Repp | Third Assistant Director |
Sean Hanlin | Security Coordinator |
Kam Dhesi | Transportation Coordinator |
Tsering Rongae | Transportation Captain |
Jay Pardy | Post Production Supervisor |
Jana Stevenson | Assistant Editor |
Achim Kapitza | Colorist |
Flavio Bidese | Editor |
Fred W. Richters | Editor |
Randy Kiss | Sound Re-Recording Mixer |
Michael MacDonald | Sound Re-Recording Mixer |