Yvan Attal als Denis | |
Pascale Arbillot als Jeanne | |
Miou-Miou als Hélène Dumar | |
Pierre Arditi als François | |
Caroline Anglade als Virginie | |
Thomas Lemoine | |
Nils Othenin-Girard als Mathieu | |
Clément Giren als Concierge du Plaza | |
Rémy Steelcox als Le spectateur de l'Opéra | |
Valentina Vandelli als Carla | |
Benoît Moret als Antoine | |
Caterina Murino als Rebecca | |
André Marcon als Alexandre Mayer |
Bruno Chiche | Director |
Bruno Chiche | Writer |
Cécilia Rouaud | Writer |
Joseph Cedar | Idea |
Yaël Langmann | Writer |
Philippe Rousselet | Producer |
Sonia Leval | Third Assistant Director |
Florencia Di Concilio | Music |
Denis Rouden | Director of Photography |
Widy Marché | Editor |
Michaël Laguens | Casting |
Clément Colin | Production Design |
Isabelle Mathieu | Costume Design |
Frédérique Arguello | Key Hair Stylist |
Christophe Oliveira | Key Makeup Artist |
Patrice Arrat | Production Manager |
Emmanuel Butelet | Unit Manager |
Abraham Goldblat | Post-Production Manager |
Olivier Falkowski | Second Assistant Director |
Cyrille Autissier | Property Master |
Clément Jolivet | Graphic Designer |
Clara Largeron | First Assistant Art Direction |
Roxane Pardo | Assistant Art Director |
Claire Sophie Plaksine | Property Builder |
Camille Barrat | Boom Operator |
Fabien Devillers | Sound Mixer |
matisse garcia | Sound |
Eric Grattepain | Foley Artist |
Olivier Le Vacon | Sound Mixer |
Sébastien Marquilly | Supervising Sound Editor |
Julien Martin | Foley Mixer |
Bruno Seznec | Sound Supervisor |
Selıa Çakir | Dialogue Editor |
Thomas Duval | Visual Effects Supervisor |
Céline Goriot | Visual Effects Producer |
Nicolas Lacroix | Visual Effects Producer |
Eric Garzena | Electrician |
Maxime Lebas | Second Assistant Camera |
Cyril Muscat | Key Grip |
Hugo Pagnier | Electrician |
Julien Panié | Still Photographer |
Marie-Laure Prost | First Assistant Camera |
Nicolas Robert | Electrician |
Yvan Robert | Gaffer |
Antoine Valay | Steadicam Operator |
Tom Hashemi | Extras Casting Assistant |
Isabelle Kramrick | Extras Casting |
Aurore Pageot | Costumer |
Dorothée Tarel | Costumer |
Hugo Planchais | Dailies Operator |
François Pujol | Location Scout |
Christian Chevalier | Music Supervisor |
Fabien Devillers | Sound Re-Recording Mixer |
Virginie Le Pionnier | Script Supervisor |
François Bernard | Production Accountant |