Monsters en Co. (2001)

Animatie, Komedie, Familie
Monsters, Incorporated is de grootste bangmaak-fabriek ter wereld, en Sulley is één van de beste medewerkers. Het is de taak van Sulley en z'n collega's om kleine kinderen bang te maken, en vervolgens de angstkreten (die als energiebron gebruikt worden) op te vangen.

Monsters en Co. Film Info

Score: 7.8/10 van 12903 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2001-11-01
Lengte: 92 Minuut / 1:32
Regisseur: Pete Docter
Schrijvers Andrew Stanton, Daniel Gerson.
website: http://movies.disney.com/monsters-inc
Productie Studios: Pixar, Walt Disney Pictures
Productie Land: United States of America

Monsters en Co. Foto's


Monsters en Co. Trailer


John Goodman
als James P. "Sulley" Sullivan (voice)
Billy Crystal
als Michael "Mike" Wazowski (voice)
Mary Gibbs
als Mary "Boo" (voice)
Steve Buscemi
als Randall Boggs (voice)
James Coburn
als Henry J. Waternoose III (voice)
Jennifer Tilly
als Celia Mae (voice)
Bob Peterson
als Roz (voice)
John Ratzenberger
als Yeti (voice)
Frank Oz
als Jeff Fungus (voice)
Daniel Gerson
als Needleman / Smitty (voice)
Steve Susskind
als Jerry Slugworth (voice)
Bonnie Hunt
als Ms. Flint (voice)
Jeff Pidgeon
als Thaddeus "Phlegm" Bile (voice)
Samuel Lord Black
als George Sanderson (voice)
Jack Angel
als Additional Voices (voice)
Bob Bergen
als Additional Voices (voice)
Rodger Bumpass
als Additional Voices (voice)
Gino Conforti
als Additional Voices (voice)
Jennifer Darling
als Additional Voices (voice)
Patti Deutsch
als Additional Voices (voice)
Pete Docter
als Additional Voices (voice)
Bobby Edner
als Additional Voices (voice)
Ashley Edner
als Additional Voices (voice)
Paul Eiding
als Additional Voices (voice)
Katie Scarlettr
als Additional Voices (voice)
Bill Farmer
als Additional Voices (voice)
Keegan Farrell
als Additional Voices (voice)
Pat Fraley
als Additional Voices (voice)
Teresa Ganzel
als Additional Voices (voice)
Taylor Gifaldi
als Additional Voices (voice)
Marc John Jefferies
als Additional Voices (voice)
Joe Lala
als Additional Voices (voice)
Noah Luke
als Additional Voices (voice)
Sherry Lynn
als Additional Voices (voice)
Danny Mann
als Additional Voices (voice)
Mona Marshall
als Additional Voices (voice)
Mickie McGowan
als Additional Voices (voice)
Laraine Newman
als Additional Voices (voice)
Kay Panabaker
als Additional Voices (voice)
Bret 'Brook' Parker
als Trailer Mom (voice) (as Bret Parker)
Phil Proctor
als Charlie (voice)
Josh Qualtieri
als Additional Voices (voice)
Guido Quaroni
als Additional Voices (voice)
Jan Rabson
als Additional Voices (voice)
Lisa Raggio
als Additional Voices (voice)
Joe Ranft
als Pete "Claws" Ward (voice)
Sophia Ranft
als Additional Voices (voice)
Katherine Ringgold
als Additional Voices (voice)
Bob Scott
als Additional Voices (voice)
David Silverman
als Additional Voices (voice)
Jim Thornton
als Additional Voices (voice)
Lee Unkrich
als Additional Voices (voice)
Wallace Shawn
als Rex (outtakes) (voice) (uncredited)
Andrew Stanton Screenplay
Andrew Stanton Executive Producer
Lee Unkrich Additional Editing
Bob Peterson Script Supervisor
Bob Peterson Additional Writing
John Lasseter Executive Producer
David Silverman Additional Writing
Gary Rydstrom Sound Designer
Darla K. Anderson Producer
Kori Rae Associate Producer
Jill Culton Original Story
Jill Culton Visual Development
Jeff Pidgeon Original Story
Ralph Eggleston Original Story
Ralph Eggleston Visual Development
Daniel Gerson Screenplay
Randy Newman Original Music Composer
Randy Newman Music Producer
Jim Stewart Editor
Thomas Porter Supervising Technical Director
Harley Jessup Production Design
Bob Pauley Production Design
Tia W. Kratter Art Direction
Dominique Louis Art Direction
Glenn McQueen Supervising Animator
Rich Quade Supervising Animator
Jean-Claude Kalache Lighting Supervisor
Rick Sayre Shading
Eben Ostby Character Modelling Supervisor
Sophie Vincelette Set Dressing Supervisor
Katherine Sarafian Production Supervisor
Ruth Lambert Casting
Mary Hidalgo Casting
Joe Ranft Additional Writing
Marcia Gwendolyn Jones Editorial Manager
Marcia Gwendolyn Jones Story Manager
Bud Luckey Visual Development
Bud Luckey Character Designer
Geefwee Boedoe Visual Development
Geefwee Boedoe Additional Storyboarding
Ricky Nierva Visual Development
Angus MacLane Animation
Robert L. Baird Additional Writing
Rhett Reese Additional Writing
Jonathan Roberts Additional Writing
Jonas Rivera Art Department Manager
Bryn Imagire CG Painter
Glenn Kim CG Painter
Glenn Kim Production Artist
Laura Phillips CG Painter
Paul Mica CG Painter
Paul Mica Production Artist
Jamie Frye CG Painter
Phaedra Craig CG Painter
Yvonne Herbst CG Painter
Robin Cooper CG Painter
Mark Cordell Holmes Production Artist
Jason Deamer Production Artist
Randy Berrett Production Artist
David Hong Production Artist
Gary Schultz Production Artist
Albert Lozano Production Artist
Nathaniel McLaughlin Production Artist
Bud Thon Production Artist
Lawrence Marvit Production Artist
Jerome Ranft Sculptor
Norm DeCarlo Sculptor
Lou Romano Visual Development
Carter Goodrich Visual Development
Kevin Hawkes Visual Development
J. Otto Seibold Visual Development
Nico Marlet Visual Development
Peter DeSève Visual Development
Oscar Grillo Visual Development
Lane Smith Visual Development
Chris Ure Visual Development
Jay Ward Art Department Coordinator
Andrea Warren Art Department Coordinator
Nick Vlahos Art Department Assistant
Patrick Lin Animation
Shawn Brennan Sequence Leads
Gregg Olsson Sequence Leads
Derek Williams Sequence Leads
Louis Gonzales Layout
Mark Sanford Set Dressing Artist
Jeremy Lasky Layout
Billy Merritt Animation
Brett Pulliam Animation
Bret 'Brook' Parker Animation
Gini Cruz Santos Animation
Trish Carney Set Dressing Manager
Jon Childress Farmer Set Dresser
Ellen Moon Lee Set Dressing Artist
Phat Phuong Set Dressing Artist
Dan Sukiennik Set Dressing Artist
Elizabeth Tobit Set Dressing Artist
David Eisenmann Set Dressing Artist
Jessica Hutchison Set Dressing Production Assistant
Sarah Jo Helton Animation Manager
Doug Sweetland Animation Director
Scott Clark Animation Director
Alan Barillaro Animation
Andrew Gordon Animation
Shawn Krause Animation
Jeff Pratt Animation
David DeVan Animation
Stephen Gregory Animation
John Kahrs Animation
Bobby Podesta Animation
Kyle Balda Animation
Stephen Barnes Animation
Michael Berenstein Animation
Brett Coderre Animation
Ricardo Curtis Animation
Doug Dooley Animation
Jimmy Hayward Animation
Nancy Kato Animation
Bobby Beck Animation
Tim Crawfurd Animation
Ike Feldman Animation
Karen Kiser Animation
Wendell Lee Animation
Daniel Mason Animation
Amy McNamara Animation
James Ford Murphy Animation
Victor Navone Animation
Robert H. Russ Animation
Andrew L. Schmidt Animation
Patty Kihm Stevenson Animation
David Tart Animation
Jon Mead Animation
Dave Mullins Animation
Peter Nash Animation
Sanjay Patel Animation
Alan Sperling Animation
Ross Stevenson Animation
J. Warren Trezevant Animation
Michael Venturini Animation
Adam Wood Animation
Tasha Wedeen Animation
Kureha Yokoo Animation
Ron Zorman Animation
Paul Mendoza Fix Animator
Jenni Tsoi Animation Department Coordinator
Kathleen Relyea Animation Fix Coordinator
Gabrielle Siegel Animation Production Assistant
Ken Schretzmann Second Film Editor
Robert Grahamjones Editor
Torbin Xan Bullock First Assistant Editor
Katherine Ringgold Additional Editing
Greg Snyder Assistant Editor
Chris Vallance Assistant Editor
Mark Yeager Assistant Editor
Luis Alvarez y Alvarez Additional Editorial Assistant
Jack Curtis Dubowsky Additional Editorial Assistant
Hoon H. Kim Editorial Coordinator
Renee Steen Editorial Production Assistant
Atsuko Yamagishi Editorial Production Assistant
Deirdre Warin Modeling
Eliot Smyrl Modeling
Brian Green Modeling
Christian Hoffman Modeling
Mark Adams Modeling
James Bancroft Shading
James Bancroft Modeling
Paul Aichele Modeling
Jason Bickerstaff Modeling
Andrew Schmidt Modeling
Bill Sheffler Modeling
Kim White Modeling
Kim White Master Lighting Artist
Christine Waggoner Modeling
Ethan Owen Production Coordinator
Sue Maatouk-Kalache Shading
Daniel McCoy Shading
Ben Jordan Shading
Anthony A. Apodaca Shading
Byron Bashforth Shading
David Batte Shading
Gina Trbovich-Malewicz Shading
Mark Nielsen Lighting Manager
Janet Lucroy Directing Lighting Artist
Joyce Powell Directing Lighting Artist
Lauren Alpert Master Lighting Artist
Scott Clifford Master Lighting Artist
Tim Best Lighting Artist
Chad Belteau Lighting Artist
Bahram Hooshmand Production Coordinator
Elizabeth Gonzales-Guerra Lighting Production Assistant
Steve May Sequence Supervisor
Brad Andalman Software Team Lead
Rob Cook Software Team Lead
Bena Currin Software Team Lead
Thomas Hahn Software Team Lead
John Alex Software Engineer
Ronen Barzel Software Engineer
Tom Duff Software Engineer
Brad West Software Engineer
Ian Buono Documentation & Support
Tom Deering Documentation & Support
Perrin Cutting Camera Department Manager
Louis Rivera Camera Supervisor
Drew Rogge Machinist
Don Conway Camera Technician
David DiFrancesco Photoscience Manager
Beth Sullivan Department Administrator
Catherine Roehl Production Accountant
Tricia Andres Production Office Coordinator
Arik Ehle Production Office Assistant
Erik Forman Information Systems Manager
Paul Cichocki Post Production Supervisor
John Hazelton Projection
Courtney Bergin Post Production Assistant
Doc Kane Sound Editor
Michael Silvers Supervising Sound Editor
Shannon Mills Sound Effects Editor
Dennie Thorpe Foley Artist
Jana Vance Foley
Tony Eckert Foley Mixer
Dee Selby Sound Design Assistant
Juan Peralta Sound Mix Technician
Brian Magerkurth Sound Re-Recording Mixer
Bruno Coon Music Editor
Brenda Heins Sound Editor
Robert Taylor Finance
Pete Docter Director
Pete Docter Original Story
David Munier Shading
Guido Quaroni Sequence Supervisor
Guido Quaroni 3D Modeller
Galyn Susman Simulation & Effects Production Assistant
Matthew Jon Beck Casting
Mickie McGowan ADR Voice Casting
Brandon Onstott Shading
Dylan Brown Animation
Jason Topolski Systems Administrators & Support
Joey Newman Conductor
Bruce White Musician
Marc Bonilla Additional Music
Bruce Nachbar Production Manager
George Doering Musician
Michael Parks Animation
Josh Qualtieri Systems Administrators & Support
Tom MacDougall Music Supervisor
Bill Kinder Post-Production Manager
Bob Whitehill Visual Effects Supervisor
Bob Whitehill Stereoscopic Supervisor
Kimberly Adair Clark Human Resources
Isobel Griffiths Orchestrator
Morten Folmer Nielsen ADR Editor
Stephen King Shading
Stephen King Modeling
Graham Moloy Production Coordinator
Steven Clay Hunter Characters
Steven Clay Hunter Character Designer
Shannon Wood Script Coordinator
Gary Summers Sound Re-Recording Mixer
Derek Casari Sound Engineer
Sonoko Konishi Modeling
Karen G. Wilson Foley Editor
Lindakay Brown Foley Editor
Yun Shin Layout
Susan Bradley Title Designer
Adam Schnitzer Layout
Vince Caro Additional Dialogue
Karen Dufilho-Rosen Co-Producer
Nicole Paradis Grindle Simulation & Effects Artist
David Orecklin Simulation & Effects Production Assistant
Kitt Hirasaki Software Engineer
Terry Claborn Color Timer
Kent Brown Temp Sound Editor
James Burgess Photoscience Manager
Chris DeLaGuardia Color Timer
LeighAnna Frostad Key Hair Stylist
Tony Basso Security
Jessica Donohoe Script Coordinator
Jonathan Sacks Orchestrator
Frank Wolf Scoring Mixer
Dan Lee Visual Effects
Nils Erdmann Finance
Christina Haaser Lighting Artist
Jesse Hollander Animation
Chris DiGiovanni Animation Production Assistant
Belinda van Valkenburg CG Painter
Tom Boyd Musician
Mary Beth Smith Negative Cutter
James Thatcher Musician
Mitch Prater Shading
Brian M. Rosen Shading
Kelly O'Connell Modeling
Kelly O'Connell Lighting Artist
Maxwell Brace IV Story Artist
Michael R. King Shading
Michael R. King Lighting Artist
Charles Paley Music Editor
Michael Fong Modeling
Michael Fong Simulation & Effects Production Assistant
Michael Lorenzen Modeling
Michael Lorenzen Sequence Supervisor
Stephen Kearney Sound Effects Editor
Douglas Epps Software Engineer
David Baraff Software Engineer
Dale Ruffolo Modeling
Dale Ruffolo Master Lighting Artist
Ivo Kos Modeling
Ivo Kos Lighting Artist
Tim Milliron Modeling
Tim Milliron Software Engineer
Peter Sumanaseni Lighting Artist
Andrew Page Music
Kurt Fleischer Software Team Lead
Michael Kass Software Engineer
F. Sebastian Grassia Software Engineer
Michael B. Johnson Software Engineer
Jack Paulus Sequence Supervisor
Dirk Van Gelder Software Team Lead
Adam Woodbury Additional Effects Development
Cory Knox Systems Administrators & Support
Terry Lee Moseley Systems Administrators & Support
Kristina Ruud Finance
Patrick Wilson Production Artist
Patrick Wilson Lighting Artist
John Countryman Digital Intermediate
Brian Boyd Master Lighting Artist
Jenna Capozzi Simulation & Effects Production Assistant
Onny P. Carr Modeling
Onny P. Carr Lighting Artist
Lawrence D. Cutler Modeling
Lars R. Damerow Shading
Cynthia Dueltgen Modeling
Nousha Emami Chief Lighting Technician
Jay Faulkner Lighting Artist
Michael Fu Shading
Patrick Guenette Systems Administrators & Support
Patrick Guenette Visual Effects Technical Director
Thane Hawkins Lighting Artist
Daniel Herman Additional Effects Development
Cindy Hong Lighting Artist
Sangwoo Hong Modeling
Steven James Lighting Artist
Jongo Layout
Thomas Jordan Shading
Thomas Jordan Simulation & Effects Artist
Michael Kilgore Simulation & Effects Artist
Jae Hong Kim Lighting Artist
Lisa Kim Modeling
Lisa Kim Lighting Artist
Kristifir Klein Chief Lighting Technician
Ana Lacaze Shading
Ana Lacaze Lighting Artist
Ken Lao Additional Effects Development
Felix Mendoza Lighting Artist
Tom Miller Shading
Josh Minor Software Engineer
Amy Moran Lighting Artist
Carmen Ngai Lighting Artist
Martin Nguyen Simulation & Effects Artist
Mirjana Nikolic Shading
Eileen O'Neill Master Lighting Artist
Keith Olenick Shading
Seth Piezas Lighting Artist
John Singh Pottebaum Modeling
Joshua Reiss Modeling
Keith Stichweh Simulation & Effects Artist
Jerome Strach Systems Administrators & Support
Tim Swec Simulation & Effects Artist
Shane M. Thomas Production Assistant
Richard S.G. Thompson Simulation & Effects Artist
Allison Torres Simulation & Effects Artist
John Warren Master Lighting Artist
Bill Wise Shading
Elizabeth Del Sol Lighting Production Assistant
Matthew Martin Software Engineer
Jon Shlens Software Engineer
Ewan Johnson Layout Supervisor
Gabriel Schlumberger Layout
Jason Hudak Assistant Editor
Timothy Sorensen Post Production Supervisor
Mark Eshelman Scoring Mixer
Jason Lloyd Scoring Mixer
Don Williams Musician
Kirsten Ames Staubli Production Accountant
Jennifer Becker Systems Administrators & Support
Gabriel Benveniste Systems Administrators & Support
Will Csaklos Script Consultant
Edward Escueta Systems Administrators & Support
Lisa Forssell Software Engineer
Grant Gatzke Systems Administrators & Support
Bethany Jane Hanson Systems Administrators & Support
Jisup Hong Software Engineer
Ling Hsu Systems Administrators & Support
Jason 'Jayfish' Hull Systems Administrators & Support
Victoria Jaschob Layout
Tom Kim Layout
Chris King Software Engineer
Manny Ko Software Engineer
Craig Kolb Software Engineer
David Laur Software Engineer
Gary Monheit Software Engineer
Peter Nye Software Team Lead
Manny Ponce Systems Administrators & Support
Sudeep Rangaswamy Software Engineer
Don Schreiter Software Engineer
Michael Shantzis Software Engineer
Patrick Siemer Title Graphics
Nelson Siu Systems Administrators & Support
Brian Smits Software Engineer
Heidi Stettner Software Engineer
Elle Yoko Suzuki Systems Administrators & Support
Andy Thomas Systems Administrators & Support
Tien Truong Software Engineer
Mark T. VandeWettering Software Engineer
Eric Veach Software Engineer
Christopher C. Walker Systems Administrators & Support
Jay Weiland Systems Administrators & Support
Brad Winemiller Sequence Supervisor
Andy Witkin Software Team Lead
Audrey Wong Software Engineer
Wayne Wooten Software Engineer
David Yu Software Engineer
Sean C. Alvarez Production Accountant
Roger Rose Animation
Keith Kolder CG Animator
Robert Anderson Additional Set Dresser
Derek Casari ADR Engineer






















ikwilfilmskijken © 2020