Dave Bautista als JJ | |
Chloe Coleman als Sophie | |
Parisa Fitz-Henley als Kate | |
Kristen Schaal als Bobbi | |
Greg Bryk als Marquez | |
Ken Jeong als Kim | |
Nicola Correia Damude als Christina | |
Devere Rogers als Carlos | |
Noah Dalton Danby als Todd | |
Vieslav Krystyan als General Gregovich | |
Basel Daoud als Hassan | |
Ali Hassan als Azar | |
Olivia Dépatie als Selma | |
Keller Viaene als Emmy | |
Laura Cilevitz als Ms. Besser | |
Darrin Baker als Dr. Weller | |
Chris D'Silva als Andre | |
Rakhee Morzaria als Tina | |
Lindsay Mullan als Oak Tree Mom | |
Robin Archer als Oak Tree Husband | |
Michelle McLeod als Skating Attendant | |
Sukhman Gill als Arab Sheikh | |
Jean-Michel Nadeau als Koll |
Erich Hoeber | Writer |
Peter Segal | Director |
Kellie Roy | Casting |
Dave Bautista | Producer |
Jon Hoeber | Writer |
Anne McCarthy | Casting |
Jason Gourson | Editor |
Chris Bender | Producer |
Chris L. Spellman | Production Design |
Michael Flynn | Executive Producer |
Georgina Yarhi | Costume Design |
Erich Hoeber | Executive Producer |
Jonathan Meisner | Producer |
Richard Mirisch | Associate Producer |
Gigi Pritzker | Producer |
Jon Hoeber | Executive Producer |
Jake Weiner | Producer |
Peter Segal | Producer |
Robert Simonds | Producer |
Larry Blanford | Director of Photography |
Paula Fleet | Hair Department Head |
Jordan Samuel | Makeup Artist |
Patricia Cuccia | Set Decoration |
Rossana Vendramini | Key Hair Stylist |
Dominic Lewis | Original Music Composer |
Kelly Brennan | Hairstylist |
Leslie A. Sebert | Makeup Artist |
Karola Dirnberger | Hairstylist |
Kristin Wayne | Key Makeup Artist |
Marilyn Terry | Makeup Artist |
Peter Grundy | Art Direction |
Stephannie Hawkins | Stunts |
Nikki Segal | Vocals |
Bryan Binder | Visual Effects Producer |
Jason Markey | Music Supervisor |
Stacy Calabrese | Co-Producer |
Whitney Brown | Unit Production Manager |
Michael Flynn | Unit Production Manager |
Urs Hirschbiegel | First Assistant Director |
Aric Dupere | Second Assistant Director |
Layton Morrison | Stunt Coordinator |
Francois Archambault | "A" Camera Operator |
Francois Archambault | Steadicam Operator |
Barrett Axford | First Assistant "A" Camera |
Kristin Mombourquette | Second Assistant "A" Camera |
Tim Merkel | "B" Camera Operator |
Adam Craig | First Assistant "B" Camera |
Christina Louie | Second Assistant "B" Camera |
Chris Paré | Digital Imaging Technician |
Susan Marucci | Script Supervisor |
Greg Chapman | Sound Mixer |
Denis Bellingham | Boom Operator |
Frank Kavanagh | Utility Sound |
Michael Galbraith | Chief Lighting Technician |
Phil Whitfield | Assistant Chief Lighting Technician |
Michael Plant | Generator Operator |
Toomas Loo | Genetator Operator |
Jonathan Matthews | Location Manager |
Joshua Paragas | Assistant Location Manager |
Vic Rigler | Property Master |
Greg Langham | Assistant Set Decoration |
Greg Langham | Set Dresser |
Brandon Calvert | Lead Set Dresser |
Richard Krogh | Assistant Costume Designer |
Erika Larner | Costume Supervisor |
Ermina Diamantopoulos | Costume Set Supervisor |
Janice Skinner | Truck Supervisor |
Jordan Samuel | Makeup Department Head |
Kelly Brennan | Makeup Artist |
Mary Fraser | Production Coordinator |
Gillian West | Assistant Production Coordinator |
Dixie Kesebi | Assistant Production Coordinator |
Andrea Sheppard | Third Assistant Director |
Alisha Lucchese | Choreographer |
Ashley Toste | First Assistant Art Direction |
Alison Hickey | Assistant Art Director |
Robert Nowacki | Assistant Art Director |
Leks Raamat | Assistant Art Director |
Yim Hung Kung | Art Department Coordinator |
Dan Sweetman | Storyboard Artist |
Morgan Robbins | Casting Associate |
Michelle Pak | Casting Assistant |
Ashley Gray | Casting Associate |
Jonathan Oliveira | Casting Associate |
Moumy Mbacke | Casting Assistant |
Zameret Kleiman | Background Casting Director |
Joe Everett | Unit Publicist |
Michael Gibson | Still Photographer |
Sue Bokobza | Production Accountant |
Otto Heszky | First Assistant Accountant |
Lisa Marra | First Assistant Accountant |
Janet Chandler | Payroll Accountant |
Peter Hageman | Assistant Accountant |
Kevin McCullagh | Construction Coordinator |
Jeff Blake | Transportation Coordinator |
Maz Teabi | Transportation Captain |
Maurice Tremblay | Transportation Co-Captain |
Danielle Pichette | Animal Wrangler |
Romaine Andronyk | Craft Service |
Nathan Godley | First Assistant Editor |
Harold Parker | First Assistant Editor |
Vaughn Bien III | Visual Effects Editor |
Jeffrey J. Haboush | Sound Re-Recording Mixer |
Joel D. Catalan | Sound Re-Recording Mixer |
Sean McCormack | Supervising Sound Editor |
Will Riley | Supervising Sound Editor |
Will Riley | Dialogue Editor |
Paul Pirola | Sound Designer |
Branden Spencer | Supervising ADR Editor |
Hayden Collow | Sound Effects Editor |
James Ashton | Sound Effects Editor |
Brendan Croxon | Sound Effects Editor |
Jamie Famularo | Sound Effects Editor |
Tim Tuchrello | First Assistant Sound Editor |
Adrian Medhurst | Foley Artist |
Ryan Squires | Foley Mixer |
Brendan Hill | Foley Editor |
Ashley Lambert | ADR Voice Casting |
Ranjani Brow | ADR Voice Casting |
Cathy Gurvis | Post Production Accountant |
Chandler Sant | Post Production Accountant |
Stuart Grusin | Music Editor |
Dan DiPrima | Music Editor |
Tommy Laurence | Orchestrator |
Andrew Kinney | Orchestrator |
Geoff Lawson | Orchestrator |