Jill Wagner als Professor Amy Winslow | |
Kristoffer Polaha als Detective Travis Burke | |
Robin Thomas als Graham Winslow | |
Preston Vanderslice als Bud | |
Steve Bacic als Mac McKinnon | |
David James Lewis als Dwight Merrill | |
Peter Bryant als Howard Clausen | |
Dejan Loyola als Blake Newman | |
Brenna O'Brien als Ella Quincy | |
Ashley Alexander als Nicole Ford | |
Caitlin Stryker als Linda McKinnon | |
Angela Moore als Camilla Hines-Carter | |
Sofie Uretsky als Docudrama Nicole | |
Ramon Terrell als Frank Pool | |
Kirby Morrow als Winston | |
Miranda Edwards als Maria |
Michael Robison | Director |
John Christian Plummer | Writer |
Robin Jill Bernheim | Characters |
Lee Goldberg | Characters |
Jason Hujber | Editor |
Elizabeth Jackson | Art Direction |
Robyn Wiener | Production Manager |
Mike Carpenter | Stunt Coordinator |
Sarah Lindsay | Stunt Double |
Brad Turner | Stunt Double |
Serje Basi | Stunt Double |
Dave T. Nall | First Assistant Director |
Jüs Percy | Second Assistant Director |
Matteo Di Iorio | Steadicam Operator |
Matteo Di Iorio | "B" Camera Operator |
Robyn Ludwig | Script Supervisor |
Sam Beatch | Sound Mixer |
Micah Henry | Boom Operator |
Jack Jitson | Sound Assistant |
Mykhila Drummond | Assistant Set Decoration |
Daniel Cipilinsky | Property Master |
Coralee Draginda | Property Master |
Chris Crawford | Assistant Property Master |
Tynan Rampling | Construction Coordinator |
Wanita May | Key Hair Stylist |
Lee Coulombe | Hairstylist |
Angela Ohana | Hairstylist |
Amanda Dawn Mitchell | Assistant Hairstylist |
Krista Hann | Makeup Artist |
Edina Schubert | Assistant Makeup Artist |
Melanie Neufeld | Assistant Makeup Artist |
Trish Petrovich | Costume Designer |
Joanna Dubenski | Assistant Costume Designer |
Heather Eschuk | Production Coordinator |
Joey Setter | Production Coordinator |
Katrine Prud'Homme | Assistant Production Coordinator |
Giovanna Dupus | Assistant Production Coordinator |
Trevor Zurkan | Third Assistant Director |
Alex Greba | Gaffer |
Geordon Doukakis | Best Boy Electric |
J. B. Bivens | Dolly Grip |
Steve Savard | Grip |
David Angelski | Location Manager |
Jak Osmond | Special Effects Supervisor |
Robert Musnicki | Special Effects Supervisor |
Dean Fitzpatrick | Transportation Coordinator |
Stefano Chimarios | Transportation Captain |
Jeanne Vik | Craft Service |
Stephanie Boeke | Extras Casting |
Jana Jacques Lind | Casting Assistant |
Tara Bell-Irving | Casting Assistant |
Andrea Ware | Casting Assistant |
Trudi Thorwaldson | Production Accountant |
Aidan Heatley | Assistant Accountant |
Jonathan Shore | Post Production Supervisor |
Darlene Choo | Post Production Coordinator |
Dylan Murray | First Assistant Editor |
Shannon Zawartka | Assistant Editor |
Brett Keyes | Visual Effects Supervisor |
Rob Coxford | Sound Re-Recording Mixer |
Mark Angly | Sound Re-Recording Mixer |
Adam Sharpe | Supervising Sound Editor |
Adam Sharpe | ADR Mixer |
Matt Dawson | ADR Editor |
Matt Dawson | Dialogue Editor |
Ken Cade | Sound Designer |
Leon Campbell | Foley Editor |
Nickolas Wright | Foley Mixer |
Joselyn Hernandez | Assistant Sound Editor |
Tony Rodney | Assistant Sound Editor |
Tim McCann | Foley Artist |
Valerie Biggin | Music Supervisor |
Chris Rummel | Music Editor |
Lorren Chiodo | Music Editor |
Jamie Goehring | Producer |
Kevin Leslie | Producer |
John MacCarthy | Producer |
Kristofer McNeeley | Executive Producer |
Emily Merlin | Executive Producer |
Jonathan Shore | Supervising Producer |
Robyn Wiener | Line Producer |
Shawn Williamson | Producer |
Jackie Lind | Casting |
Penny Perry | Casting |