National Treasure (2004)

Avontuur, Actie, Thriller, Mysterie
Benjamin Franklin Gates komt uit een familie vol schattenzoekers. Alle familieleden hebben hetzelfde levensdoel gehad: het vinden van een oorlogsbuit die na de Revolutie door de Founding Fathers werd verstopt. Ben staat op het punt om de schat te vinden, maar wordt verraden door twee vrienden die de schat zelf willen hebben. Om de schat zo snel mogelijk te vinden, moet Ben eerst een goed bewaakt document stelen, wat helaas tot gevolg heeft dat ook het FBI hem op de hielen zit.

National Treasure Film Info

Score: 6.635/10 van 6134 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2004-11-19
Lengte: 131 Minuut / 2:11
Regisseur: Jon Turteltaub
Schrijvers Jim Kouf, Cormac Wibberley, Marianne Wibberley.
Productie Studios: Walt Disney Pictures, Jerry Bruckheimer Films, Saturn Films, Junction Entertainment
Productie Land: United States of America


National Treasure Trailer


Nicolas Cage
als Benjamin Franklin Gates
Diane Kruger
als Abigail Chase
Justin Bartha
als Riley Poole
Sean Bean
als Ian Howe
Jon Voight
als Patrick Gates
Harvey Keitel
als Peter Sadusky
Christopher Plummer
als John Adams Gates
David Dayan Fisher
als Shaw
Stewart Finlay-McLennan
als Powell
Oleg Taktarov
als Shippen
Stephen A. Pope
als Phil
Annie Parisse
als Agent Dawes
Mark Pellegrino
als Agent Johnson
Armando Riesco
als Agent Hendricks
Erik King
als Agent Colfax
Don McManus
als Stan Herbert
Ron Canada
als Guard Woodruff
Hunter Gomez
als Young Ben Gates
Deborah Yates
als Rebecca
Arabella Field
als Abigail's Secretary
Sharon Wilkins
als Butcher Lady
Alexandra Balahoutis
als Clothing Store Clerk
Dior Raye
als Gift Store Clerk
Yves Michel-Beneche
als Museum Kid
Jason Earles
als Thomas Gates
Terrence Currier
als Charles Carroll
Rod McLachlan
als Independence Hall Guide
Elizabeth Greenberg
als Liberty Bell Guide
Jody Halse
als Franklin Institute Guard
Liam Noble
als Franklin Institute Security
Joshua Bitton
als Technician
Michael Russo
als Popcorn Vendor
Fern D. Baguidy Jr.
als Gala Guard
Thomas Q. Morris
als Janitor
Antony Alda
als Guard Ferguson
John Travis
als Guard Mike
Heidi Albertsen
als Intrepid Tourist (uncredited)
Adriana Alveario
als Shopper at Market (uncredited)
Jon Turteltaub Director
Jim Kouf Screenplay
Cormac Wibberley Screenplay
Marianne Wibberley Screenplay
Jon Turteltaub Producer
Trevor Rabin Original Music Composer
William Goldenberg Editor
Jerry Bruckheimer Producer
Caleb Deschanel Director of Photography
John Trujillo Layout
Avy Kaufman Casting
Judianna Makovsky Costume Design
Tommy Hooper Color Timer
Angie Jones Animation
Oren Aviv Executive Producer
Benjamin Melniker Associate Producer
Chad Oman Executive Producer
Pat Sandston Associate Producer
Charles Segars Executive Producer
Christina Steinberg Executive Producer
Mike Stenson Executive Producer
Michael Uslan Associate Producer
Barry H. Waldman Executive Producer
Norris Spencer Production Design
Geoff Hubbard Supervising Art Director
Lawrence A. Hubbs Art Direction
Anne D. McCulley Set Decoration
Pamela Bertini Art Department Assistant
Canada Johanna Gordon Art Department Coordinator
William Hiney Assistant Art Director
Greg John Callas Construction Coordinator
Bert Rodriguez Construction Foreman
Frank Cappiello Greensman
Leigh-Alexandra Jacob Lead Painter
Anthony Carlino Leadman
Jonathan Reich Location Scout
Tammy DeRuiter Painter
Darek Gogol Production Illustrator
Fred Arbegast Sculptor
Mark Hitchler Set Designer
Henry Schaub Standby Painter
Ray De La Motte Camera Operator
Richard J. Brock Camera Technician
Louie DeMarco First Assistant Camera
Dick Deats Grip
Michael Kelem Helicopter Camera
Marcis Cole Steadicam Operator
Jim Bridges Still Photographer
Marilyn Matthews Assistant Costume Designer
Michael Adkins Costume Supervisor
Matt Danon Hair Department Head
David Danon Hairstylist
Beatrice De Alba Key Hair Stylist
Robin Beauchesne Makeup Artist
Kris Evans Makeup Designer
Susan Antonelli Set Costumer
Courtney J. Andersen Set Dressing Artist
Erwin H. Kupitz Wigmaker
Don L. Harper Additional Music
Tony Swatton Armorer
Bryan Badman Carpenter
Sean Andrew Faden CG Supervisor
Thomas M. Cornelius Craft Service
Michael Buster Dialect Coach
Jack Carpenter Driver
Grady Holder Makeup Effects
Kevin Craig Picture Car Coordinator
Knar Kitabjian Post Production Assistant
Tami Goldman Post Production Supervisor
Richard E. Birch Propmaker
Rich Fellegara Set Medic
J.C. Brotherhood Special Effects Coordinator
Marco Kyris Stand In
George Marshall Ruge Stunt Coordinator
Daniel W. Barringer Stunts
Ray Chan Supervising Art Director
Ron Kunecke Transportation Captain
Anthony Canard Transportation Co-Captain
Bryce Guy Williams Transportation Coordinator
Donna E. Bloom Unit Production Manager
Shelley Kirkwood Unit Publicist
Michael Hilow Utility Stunts
Jesse Kaplan Video Assist Operator
Albert Cho Assistant Director
Gary Rieck Script Coordinator
Alicia Accardo Script Supervisor
Brett M. Reed Assistant Editor
Dana Arnold Best Boy Electric
Russell Ayer Electrician
Andy Day Gaffer
Dylan Rush Lighting Technician
Rod Farley Rigging Grip
Elizabeth Greenberg Casting Associate
KristieAnne Reed Executive In Charge Of Production
Charley Armstrong Location Manager
Pepper O'Brien Production Accountant
Kate Brown Production Coordinator
Douglas C. Merrifield Production Supervisor
Cary Weitz Boom Operator
Doug Parker First Assistant Sound Editor
Bob Badami Music Supervisor
Tom Calderaro Orchestrator
Odin Benitez Sound Editor
Michael Jonascu Sound Effects Editor
William B. Kaplan Sound Mixer
George Watters II Supervising Sound Editor
Anupam Das 3D Supervisor
Brian Cuscino I/O Supervisor
Andy Foster Visual Effects Coordinator
Kathy Chasen-Hay Visual Effects Producer
Mitchell S. Drain Visual Effects Supervisor
Blondel Aidoo Executive Visual Effects Producer
Jennifer Nash Music Editor
Jay Wejebe Assistant Makeup Artist
Brian Callahan Key Set Costumer
Mark Palmer On Set Dresser
Christina Fong Second Assistant Director
Hans Berggren Second Second Assistant Director
Philip G. Atwell Second Unit Director
Rhys Summerhayes Third Assistant Director
John McDonnell Assistant Property Master
Christopher Amy First Assistant Property Master
Andrew Campbell Graphic Designer
Vincent Guarriello Key Construction Grip
Carl Catanese Set Buyer
Monica Frommholz Set Decorating Coordinator
Trevor Goring Storyboard Artist
Robert Dawson Title Designer
Laura Graham ADR Editor
Doc Kane ADR Mixer
Jeanette Browning ADR Recordist
John T. Cucci Foley Artist
James Ashwill Foley Mixer
Kimberly Harris Supervising ADR Editor
David A. Arnold Supervising Dialogue Editor
William Catania Special Effects Technician
Nathan McGuinness Senior Visual Effects Supervisor
Charles Grisham Stunt Double
David Castillo Stunt Driver
Eric Laudadio Assistant Camera
Rod Farley Best Boy Grip
Daniel Casey Camera Loader
Lloyd Barcroft Dolly Grip
Eric Amundsen Second Assistant Camera
Barbara Harris ADR Voice Casting
Cody Beke Casting Assistant
David Gray Assistant Editor
Mark T. Osborne Colorist
Christopher Reichel Digital Intermediate Assistant
Ron Barr Digital Intermediate Editor
Heidi Psyk Post Production Coordinator
Linda 'Sam' Glynn Assistant Location Manager
Ramiro 'Melo' Flores Location Assistant
Lisa Fozzati Location Coordinator
Cheryl Ryan Location Production Assistant
Gordon Goodwin Conductor
Sara Webster Additional Production Assistant
Lauren Brezner Art Department Production Assistant
Derek DiBiagio Assistant Production Coordinator
Peter Hackman Charge Scenic Artist
Colin J. Campbell Chief Lighting Technician
Jen Hutchinson Controller
Ro Gorski Executive Assistant
Jennifer Bender Extras Casting
Laura Connors First Assistant Accountant
Timothy Healy Generator Operator
Ted Spiegler Key Rigging Grip
Eric Glasser Key Set Production Assistant
Michael Neal Payroll Accountant
Steven Masi Pilot
Denise A. Beale Production Assistant
Malika R. Cohen Production Secretary
Vanessa Bendetti Researcher
Anna Belaro-Rodriguez Second Assistant Accountant
Barrett J. Leigh Travel Coordinator
Robert Griffon Jr. Property Master
David V. Butler Dialogue Editor
Julie Jones Production Controller
Kevin O'Connell Sound Re-Recording Mixer
Greg P. Russell Sound Re-Recording Mixer
F. Hudson Miller Sound Effects Editor
R.J. Palmer Sound Effects Editor
Suhail Kafity Sound Effects Editor
Gary Wright Sound Effects Editor
Allen Hartz Dialogue Editor
Matthew Harrison Foley Editor
Jim Likowski Foley Editor
Victoria Martin Foley Supervisor
Dan O'Connell Foley Artist
Howard London ADR Mixer
Jeanette Surga Music Editor
Stephen Nakamura Color Timer
Eric Engler Second Unit Director of Photography
Scott H. Eddo Makeup Artist
Dean Wolcott Set Designer
Jim Kouf Story
Oren Aviv Story
Charles Segars Story
Bob Minor Stunts
Mark De Alessandro Stunts
Tony Brubaker Stunts
James M. Halty Stunts
Steve Hart Stunts
Lisa Hoyle Stunt Double
Jim Stephan Stunts
Paul M. Lane Utility Stunts
Eddie Yansick Stunts
Heidi Moneymaker Stunts
Janet Paparazzo Stunts
Harry Wowchuk Stunts
Tom Morga Stunts
Eric Norris Stunts
Kurt D. Lott Stunts
Richard L. Blackwell Stunts
Charles Grisham Stunts
Richard Bucher Stunts
Peter Bucossi Stunts
John Dixon Stunts
Mic Rodgers Second Unit Director
Jeremy Fry Stunts
Mickey Giacomazzi Stunts
Russell Towery Stunts
Gene Hartline Stunts






















ikwilfilmskijken © 2024